کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی- ماهی
    شماره عضویت
    11393
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه چند تا خوراکی پیشنهاد بدین که به عنوان جایزه امتحان کنم تا الان فقط انار به عنوان جایزه مورد قبول پمپر من واقع شده از گردو و فندق هم اصلا خوشش نمیاد
    چیزایی که حدس میزنین معمولا خوششون میاد رو بگید من امتحان میکنم
    ممنون
    سلام دوست عزیز

خوب اون بستگی به طوطی شما داره
    از مواد غذایی مجاز باید امتحان کنید
    مثلا من یه طوطیم پسته خیلی دوست داشت
    یکی هویج یکی موز و..........

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوستان میشه چند تا خوراکی پیشنهاد بدین که به عنوان جایزه امتحان کنم تا الان فقط انار به عنوان جایزه مورد قبول پمپر من واقع شده از گردو و فندق هم اصلا خوشش نمیاد
    چیزایی که حدس میزنین معمولا خوششون میاد رو بگید من امتحان میکنم
    ممنون
    یه روش برای انتخاب جایزه ::... جایزه باید کوچک باشه تا در حین آموزش وقت رو نگیره و حواس پرنده رو پرت نکنه . از این رو میتونید از توی بسته های غذایی که تهیه میکنید مثل ویتا کرفت یا ورسل لاگا دانه های کوچک و متوسط رو انتخاب کنید . در کف دست بریزید و نزدیک کاسکو ببرید دقت کنید ببینید کدام دانه رو بر میداره . طی یکی دو روز و در هر روز چندین بار اینکار رو تکرار کنید . هربار دقت کنید ببیند کدام دانه رو برمیداره . در هربار خوشمزه ترین دانه ای که دوستداره و طعمش رو قبلا چشیده برمیداره و بعد از اینکه متوجه شدید کدام دانه رو بیشتر علاقه داره ، اون رو خیلی کمتر در غذای روزانه بریزید یا کاملا از غذاش حذف کنید سپس از آن دانه به عنوان یه جایزه استفاده کنید .
    نکته :
    سعی بشه از میوه جات برای جایزه استفاده نشه بنا به برخی دلایل ، مثل : کاسکو ها به دانه جات علاقه بیشتری دارند و میوه موردعلاقه در هرجایی و هر شرایطی ممکنه در دسترس نباشه و ... . از اینرو بهتره از دانه جات استفاده بشه .
    با تشکر موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آروانا,کاسکو
    شماره عضویت
    10098
    سلام دوستان
    بالاخره پس از مدت ها تصمیم گرفتم یه استند واسه کاسکوم بسازم چوبهای این استند رو از نجاری گرفتم و همونجا خودش برام برش داد ( چوب و برش ده هزار تومن شد)نصب و ساخت و رنگ آمیزی هم خودم توی خونه انجام دادم البته هنوز ظرف غذا و اسباب بازی روش نصب نکردم, دوستان ممنون میشم اگه مشکلی داره یا پیشنهادی واسه بهتر شدنش دارید بدید
    با تشکر
    اینم عکسش

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir4000 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بالاخره پس از مدت ها تصمیم گرفتم یه استند واسه کاسکوم بسازم چوبهای این استند رو از نجاری گرفتم و همونجا خودش برام برش داد ( چوب و برش ده هزار تومن شد)نصب و ساخت و رنگ آمیزی هم خودم توی خونه انجام دادم البته هنوز ظرف غذا و اسباب بازی روش نصب نکردم, دوستان ممنون میشم اگه مشکلی داره یا پیشنهادی واسه بهتر شدنش دارید بدید
    با تشکر
    اینم عکسش
    سلام استند خوب و ساده ایه
    یکم ارتفاعش رو بیشتر میکردید بهتر بود و سعی کنید چند تا اسباب بازی بهش آویزان کنید و یک ظرف اب و غذا هم براش درست کنید تا طوطی وقتی روی اونه گرسنه نمونه و سرگرم بشه
    سینی کف رو هم یکم بزرگتر در نظر میگرتید تا اگر کاسکو لبه چوب نشست مدفوعش نریزه بیرون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام بهتو تبریک میگم منم یه مدته تو فکر اینکار هستم میشه یکم راهنمایی کنین که از چه چوبی استفاده کردین و برا اتصال از میخ یا چسب استفاده کردین ؟ به نظر من هم سینیش بزرگتر میشد بهتر بود

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آروانا,کاسکو
    شماره عضویت
    10098
    سلام بهتو تبریک میگم منم یه مدته تو فکر اینکار هستم میشه یکم راهنمایی کنین که از چه چوبی استفاده کردین و برا اتصال از میخ یا چسب استفاده کردین ؟ به نظر من هم سینیش بزرگتر میشد بهتر بود
    سلام دوست عزیز
    برای چوبهای گرد از چوب تی استفاده کردم و برای اتصالات هم فقط از میخ های ریز استفاده کردم چوب وسط و کف هم از نجاری گرفتم و برشکاری هم خود نجار برام انجام داد و ساختش هم خودم توی خونه انجام دادم خیلی کار راحتی هست فقط یکم حوصله میخواد
    موفق باشید
    اینم عکس کامل استند

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام
    سپیده خانوم من قفس جدید رو کنار قفس پرنده ام گذاشتم . ازش نمیترسه . روی قفس گذاشتمش و اون بالا تخمه و غذا هم خورده . باید خودم بذارمش داخل قفس یا باید غذایی که دوست داره براش بذارم خودش بره داخل ؟ راستش چون پرواز میکنه دیروز خواستم ببرمش توی قفس اما فرار کرد . الان 2 هفته هست که قفس کنارشه . چیکار کنم به نظر شما؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام
    سپیده خانوم من قفس جدید رو کنار قفس پرنده ام گذاشتم . ازش نمیترسه . روی قفس گذاشتمش و اون بالا تخمه و غذا هم خورده . باید خودم بذارمش داخل قفس یا باید غذایی که دوست داره براش بذارم خودش بره داخل ؟ راستش چون پرواز میکنه دیروز خواستم ببرمش توی قفس اما فرار کرد . الان 2 هفته هست که قفس کنارشه . چیکار کنم به نظر شما؟
    سلام
    وقتی میره روی قفس جدید بعنی دیگه ترسش ریخته،غذاهای مورد علاقش رو از داخل قفس قبلی به قفس جدید انتقال بدید تا خودش برای غذا بره داخل قفس جدیدش
    خودتون هم اگر لان انتقالش بدید فکر نکنم موردی پیش بیاد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام
    برای تکمیل میگم عرض میکنم :

همونطور که آقای وکیلی گفتند وسایل رو کاملا به قفس جدید انتقال بدید و محیط داخل رو براش جذاب کنید با اسباب بازی یا غذایی که دوست داره . وسایل استرس زا رو کاملا دور کنید . اجازه بدید خودش به داخل قفس جدید بره . شما خودتون انتقال ندید چون گفتید فرار میکنه ... اگر با اینکار داخل رفت که هیچ اگر نرفت سقف قفس رو بردارید تا خودش بره داخل . باز هم میگم خودتون فعلا انتقال ندید .

موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    سلام . با این توضیحاتی که دادین به زودی میتونید به قفس جدید منتقلش کنید . پیشنهاد من اینه که همونطور که اجازه دادید با سرعت خودش به وجود قفس بزرگ کنار خودش عادت کنه ، اجازه بدید برای وارد شدن به داخل قفس هم اعتمادش جلب بشه . چون طوطی شما ارتباط خوبی باهاتون داره پس اگه همراه با شما به چیزی که بهش اعتماد نداره نزدیک بشه خیالش راحت تره .

من اگه جای شما بودم و طوطیم تا این حد پیش میرفت ، برای آشنا کردنش به داخل قفس هم وقت میذاشتم .

روش من اینه که طوطی رو وقتی روی دستمه به در قفس نزدیک میکنم و با دست دیگه میله های در قفس میگیرم و به طوطیم معرفیش میکنم . تا طوطیم بفهمه این میله ها خطری براش ایجاد نمیکنه . کم کم به حدی نزدیک میبرمش تا خودش میله ها رو بیگیره و بره روی میله های در قفس بشینه ولی زود برش میدارم و بهش جایزه میدم . این کار رو جندبار تکرار میکنم تا نشستن روی میله های بیرون قفس براش عادی بشه .وقتی براش عادی شد وقتی روی میله ها نشسته بهش جایزه و غذاهای مورد علاقش رو میدم

میله های دیواره قفس هم رو هم با همین روش باهاش آشنا میکنم . میبرمش سمت میله ها که خودش میله ها رو بگیره و سعی کنه خودش رو به بالای قفس برسونه . تا اینجا با کل قسمت های بیرونی قفس آشنا میشه . هر بار جایزه و تشویق یادتونه نره

.تو مراحل بعد کم کم به داخل قفس نزدیکش میکنم .همینجور که روی دستم نشسته آروم بهش معرفی میکنم مثلا این ظرفه آبه این نشیمن جدیدته ، این اسباب بازیتو برات اینجا نصب کردم ( انگار که دارید یه خونه جدید میخرید و طوطی شما باید بپسنده ) . تو این مرحله یا وقتی معرفی قفس تموم شد ، غذای های مورد علاقشو بهش بدید .

همه این مراحل کمک میکنه که با استفاده از غذای مورد علاقش به داخل قفس هدایتش کنید . مثلا وقتی میله های دیواره قفس و در قفس براش آشنا باشه و نترسه ازشون ، اگه ظرف غذاشو روی میله های در قفس قرار بدین و غذای مورد علاقش رو هم تو ظرف بذارید اگه بالای قفس نشسته باشه باشه میاد سمتش که غذای مورد غلاقش رو بخوره .

این راه شاید برای دیگران یکم طولانی و خسته کننده به نظر برسه ولی من برام مهمه که طوطیم با میل خودش داخل خونه جدیدش بره . اگه نظر من رو بخواید عجله نکنید . من زمین بازی طوطیمو 2 ماه فقط گوشه اتاق گذاشتم ، 2 ماه سعی کردم بهش معرفی کنم . قفسش رو هم همینطور . حالا دیگه تصمیم با شماست

صفحه 656 از 1238 نخستنخست ... 1565566066376386396406416426436446456466476486496506516526536546556566576586596606616626636646656666676686696706716726736746757067561156 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)