فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان
دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  23,289
لایک لایک:  12,728
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 1 از 693 123 11 51 101 501 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 6930
 1. #1
  کاربر ثابت

  تخصص
  Linux Administrator
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  شاه طوطی
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.29
  تعداد ارسال ها
  5,608

  کاسکو-طوطی خاکستری آفریقایی(قسمت سوم)

  غذای menu مخصوص کاسکو و طوطی
  همه ما در طول زندگي خود از نزديک با پرنده اي به نام طوطي برخورد کرده ايم. برخي از انواع طوطی ها از نظر زيبايي و رنگ آميزي حيرت آورشان و برخي ديگر از منظر سخنگويي و انجام حرکات آکروباتيک ما را براي مدتها شگفت زده و مسحور خود کرده اند. در تمامي فرهنگهاي ملل بصورت افسانه و داستان به همزيستي اين پرنده زيبا با انسان اشاره کرده اند که اين امر از سابقه بسيار زياد همنشيني اين دو موجود حکايت دارد. در ادبیات فارسی و خصوصاً در بین اشعار شعرایی چون مولوی و عطار از طوطی و صفاتش که غالباً آمیخته با صفاتی انسانی است، به نیکی یاد شده است.

  همانگونه که در متون کهن آمده انسانها از سالهاي ابتدايي سکونتشان بر روي کره خاکي حرفه دامپروري را پيشه کرده و حيواناتي را اهلي نموده و براي رفع نيازهاي خود از آنها نگهداري و در بطن جوامع خود جاي دادند ، که از آن جمله مي توان به رام کردن گاو و گوسفند و بز و مرغ و خروس و ... براي رفع نياز به خوراک و پوشاک و اسب و شتر و الاغ و استر و ... براي استفاده از قدرت آنها به عنوان نيروي محرکه و انواع سگ به عنوان تامين امنيت ، اشاره نمود.


  حال با توجه به سابقه طولاني نگهداري از طوطي در جوامع انساني اين سوال به ذهن متبادر مي گردد که انسانها چه نيازي را در خود احساس کردند که براي مرتفع نمودن آن به نگهداري از طوطيان شکر سخن و شيرين گفتار پرداختند؟

  در پاسخ به اين سوال سالها تحقيق و بررسي لازم است تا گوشه ايي از اسرار نهان آن آشکار گردد ولي چيزي که بر ما هم اينک عيان است وفاداري و محبت بي قيد و شرطي است که اين پرنده به صاحب خود ابراز مي دارد و همين خصيصه مي تواند براي آدمي جذاب و افسونگر باشد. در مورد وفاداري سگها و اسبها و حيواناتي از اين دست داستانها شنيده ايم اما شاخصه متمايز طوطي نسبت به اينگونه موجودات چيز ديگري است که ما از آن به عنوان قدرت سخنگويي ياد مي کنيم. قدرت سخنگويي توانايي است که انسان در روي کره خاکي فقط خود را صاحب چنين قدرتي ميداند و لاغير. هر چند طوطي داراي قدرت سخنگويي با ساز و کار انساني نيست ولي به علت اينکه داراي توانايي تقليد اصوات محيط مي باشد مي توان طوطي را به عنوان مقلد سخنگويي محسوب کرد ، به شکلي که طوطي اصوات حاصل از سخنگويي انسان را عيناً تقليد مي نمايد و انسان اين عمل را از طوطي به عنوان سخنگويي قبول مي نمايد !  نقاشی زیبایی از گروه طوطیان خاکستری
  از این نقاشی تابلو فرش نفیسی در تبریز بافته شده است.


  طوطی ها چون عده ای از کلاغ ها (کلاغ سیاه و کلاغ کبود)، از با هوش ترین پرندگان در سطح جهان محسوب می شوند. تا اينجاي نوشته از کلمه عام طوطي براي القاي منظور استفاده نمودم . حال لازم است تا کمي بيشتر براي انواع طوطيان تمايز قائل شويم و با جايگاه آنان در ميان جانداران آشنا شويم سپس در ادامه به نوع خاص طوطي خاکستري ( کاسکو ) که اين وبلاگ را بصورت تخصصي براي آن راه اندازي کردم بپردازيم.  طبقه بندي طوطي سانان در ميان جانوران

  *فرمانرو : جانوران


  *شاخه : طنابداران


  *زیر شاخه : مهره داران


  *رده : پرندگان


  *راسته : طوطي سانان


  *خانواده : طوطيان آفريقايي


  *سرده : طوطي خاکستري


  *گونه : (1) طوطي لامينيت يا دم قرمز يا کنگو ( در ايران معروف به کاسکو دم قرمز )


  * گونه : (2) طوطي تيمنه يا دم شکلاني يا دم شرابي يا دم سياه ( در ايران معروف به کاسکو دم شکلاتي )


  372 گونه از پرندگان را که در 86 سرده طبقه بندی می*شوند، از راسته طوطــی سانان به شمار می آورند. از ویژگی های مورفولوژیکی طوطی ها که مختص این راسته می باشد می توان به نـــوک کـج و قوی، قامت راست، پاهای قوی و پاهای پنجه دار که حالت زیگو داکتیل دارد اشاره کرد. در بخش انواع طوطي ها بيشتر در مورد گونه هاي شناخته شده تر و عکسهاي آنها مي پردازيم.
  شناخت انواع طوطی خاکستری


  ***شباهتها و تفاوتهاي کاسکو لامينيت ( دم قرمز ) با تيمنه ( دم شکلاتي )***


  راسته طوطي سانان ، خانواده طوطيان آفريقايي ، سرده طوطيان خاکستري به دو گونه

  1- طوطي خاکستري لامينيت يا دم قرمز

  2- طوطي خاکستري تيمنه يا دم شکلاتي  تقسيم مي گردد.

  طوطي خاکستري دم قرمز ( کنگو ) در مناطق مرکزي آفريقا يعني کشورهایی مانند کنیا ، تانزانیا و غنا زندگي می کنند. طوطی خاکستری دم شکلاتي ( تیمنه ) در مناطق غربی افریقا مانند کشور گینه مشاهده مي شود. مشخص است که گستردگي محيط زيست گونه لامينيت تا حدودي وسيعتر از گونه تيمنه مي باشد.

  اين دو گونه در برخي ويژگيها با هم متفاوت و در برخي ويژگيها بسيار با هم مشابه هستند و ليکن چيزي که تا حدي مي تواند جالب توجه باشد اين است که بيشتر تفاوتها در خصوص ويژگيهاي فيزيکي اين دو گونه نمود پيدا کرده است ولي اکثر شباهتها در رفتارهاي مشابه اين دو گونه ديده مي شود. لذا بهتر است بررسي اين موضوع را با تفاوتهاي اين دو گونه شروع نماييم :

  تفاوتها

  رنگ دم : مهمترين و شاخص ترين تفاوت اين دو گونه به رنگ دم آنها باز مي گردد ، به نحوي که نام گذاري آنها هم با توجه به اين ويژگي انجام گرفته است. گونه کنگو داراي دم قرمز رنگ و گونه تيمنه داراي دم زرشکي رنگ مي باشد که برخي آنرا دم شکلاتي يا دم شرابي يا حتي دم سياه نيز مي نامند.

  جثه : از اين حيث گونه کنگو داراي برتري مي باشد. جثه اين گونه در بيشترين حالت به 400 تا 450 گرم و طول 35 سانتيمتر مي رسد که در مقايسه با گونه تيمنه که در بيشترين وضعيت به 300 تا 350 گرم و طول 25 سانتيمتر مي رسد ، از برتري نسبي برخوردار است.

  منقار : يکي از وجوه تمايز اين دوگونه در رنگ منقار آنهاست. منقار گونه تيمنه در قسمت بالايي داراي رنگ روشنتري است در حالي که منقار گونه لامينيت کاملا سياه رنگ مي باشد. اين تفاوت در عکس بوضوح مشخص مي باشد.

  رنگ پرها : رنگ خاکستري پرها در گونه تيمنه تيره تر از گونه کنگو مي باشد.

  اندازه پرها : اندازه پرها در گونه تيمنه به شکل محسوسي کوچکتر از گونه کنگو مي باشد.

  زمان اهلي شدن : برخي معتقدند که گونه تيمنه زودتر از گونه لامينيت اهلي مي شود که البته اين موضوع مي تواند بسته به نوع رفتار انسان با کاسکو بسيار متغير باشد. اين زمان براي تيمنه تا 3 ماه و براي کنگو تا 5 ماه تخمين زده مي شود.

  زمان سخنگو شدن : همانند مورد فوق در اين خصوص هم اختلاف نظر وجود دارد. وليکن اگر قبول نماييم گونه تيمنه زودتر اهلي مي شود پس علي القاعده مي بايست به همين ميزان هم زودتر با صداي انسان شروع به سخنگويي نمايد. زيرا سخنگويي با صداي انسان مرحله ايست که بعد از مرحله اهلي شدن کاسکو به وقوع مي پيوندد. اين زمان در بسياري از کتب براي تيمنه از 8 ماه تا يک سالگي و براي کنگو از يک سالگي تا 18 ماهگي تخمين زده مي شود.

  حرکات اکروباتيک : انجام حرکات اکروباتيک در تيمنه بيشتر از کنگو ديده مي شود که البته به زعم نويسنده اين ناشي از کوچکتر بودن جثه تيمنه مي باشد که باعث بوجود آمدن آزادي عمل بيشتر و در نهايت چابک تر بودن آن در فضاي قفس مي باشد.

  بيماري پرکني : بسياري معتقدند نژاد تيمنه کمتر دچار عارضه پرکني مي شود که نويسنده در تأييد آن مستندي در دست ندارد. اما در رد اين موضوع مي توان به اين نکته اشاره کرد که چون تعداد افرادي که از دم قرمز نگهداري مي کنند بيشتر از کساني است که از دم شکلاتي نگهداري مي کنند پس در کل تعداد دم قرمزها بيشتر از دم شکلاتي ها مي باشد که همين باعث مي شود که عارضه پرکني از نظر تعداد بيشتر در گونه کنگو ديده شود و خلاصه کلام اينکه از لحاظ آماري فقط از نظر تعداد دم قرمزهاي پرکن بيشتر ديده مي شوند ولي نسبت اين بيماري در هر دو گونه به نظر يکسان است. ضمناً به خاطر داشته باشيم که وقوع عارضه پرکني بيشتر از اينکه به نژاد بستگي داشته باشد به رفتار ما انسانها با کاسکو بستگي دارد.

  قيمت : اگرچه اين تفاوت ربطي به مبحث اين بخش ندارد ولي از نظر خريداران به عنوان يک پارامتر تصميم گيري همواره مطح بوده است. گرانتر بودن قيمت گونه کنگو فقط به لحاظ زيباتر بودن اين گونه نسبت تيمنه مي باشد و ليکن از نظر نويسنده تيمنه از لحاظ شيرين کاري براي نگهداري جالب تر مي باشد.

  شباهتها


  قدرت سخنگويي : هر دو گونه از قدرت سخنگويي يکسان برخوردار مي باشند.

  هوش : از منظر ميزان هوش هيچ تفاوتي بين دو گونه وجود ندارد.

  جفت يابي و جوجه کشي : هر دو گونه مشابه هم بوده و بسيار بسيار سخت مي توان از آنها در اسارت جوجه کشي نمود.  تصميم گيري براي نگهداري از طوطي خاکستري ( کاسکو )

  اکثريت قريب به اتفاق کساني که تا کنون مبادرت به نگهداري از کاسکو نموده اند ، زماني براي آنان اين انگيزه ايجاد شده است که از مصاحبت يک کاسکو در مکاني لذت برده و از شيرين کاري و شيرين گفتاري آن به وجد آمده اند و پس از اين برخورد تصميم به نگهداري از اين موجود شگفت انگيز نموده اند.  اگر شما هم به تازگي هواي داشتن يک کاسکو به سرتان افتاده است يا اينکه مدتي است کاسکويي را خريده ايد ولي هنوز جواب سوالات خود را در خصوص مسائل کاسکو خود به روشني پيدا نکرده ايد، پيشنهاد مي کنم مطالب اين وبلاگ را به دقت مطالعه کنيد ، احتمالا با خواندن مطالب اين وبلاگ تصميمات آگاهانه تري اتخاذ خواهيد نمود .

  نخستين گام

  لطفاً کمي تمرکز کنيد ...! درست است که تصور نگهداري از يک کاسکو شبيه آن کاسکويي که شما رو مدتي است مجذوب خود نموده بسيار اغواگرانه است ، اما اين را بدانيد که نگهداري از يک کاسکو اگر سخت نباشد ولي چندان بي دردسر هم نيست. پس لازم است قبل از تصميم به خريد کمي در مورد امکاناتي که در اختيار داريد و به دور از هيجانات ، فکر کنيد . اين امکانات مي تواند شامل موارد ذيل باشد :


  مکاني که در اختيار داريد

  اين مکان مي تواند يک اتاق 10 متري يا يک خانه 1000 متري و يا حتي بزرگتر باشد ، ولي چيزي که در تصميم گيري شما تأثير گذار است اين است که آيا اين مکان مي تواند کساني که با شما در يک خانه زندگي مي کنند و همچنين همسايگان شما را تا اندازه اي از سرو صداي اين پرنده مصون بدارد ؟ آيا اين مکان به شما اجازه ريخت و پاش هاي حاصل از نظافت قفس و خود کاسکو را به شما مي دهد؟ اين مسائل براي کساني که از منازل استيجاري استفاده مي کنند بسيار مهمتر است و توصيه ميکنم حتماً با صاحب خانه خود در اين خصوص مشورت نماييد.

  نکته ديگر که بعداً کاملتر به آن خواهيم پرداخت اين است که مکان شما نبايد در معرض جريان هوا ( کوران) قرار داشته باشد چون اين مورد باعث بروز بيماري در کاسکو مي شود.

  نزديکان شما

  اينکه ما نزديکانمان را از تصميمات خود در هر زمينه اي آگاه کرده و جوانب امر را صادقانه براي آنها بازگو نماييم و به قولي زمينه سازي نماييم ، بهترين شيوه براي تحقق اهدافمان در دوران زندگي مي باشد و تصميم به نگهداري از کاسکو هم با توجه به اينکه شعاع دايره اثرات آن بر محيط زندگي وسيع است ، از اين قاعده مستثني نمي باشد. پس بهتر است تصميم خود را براي کساني که با آنها زندگي مي کنيم مطرح نماييم و فوايد و معايب ورود پرنده به خانه را براي آنها تشريح نماييم تا در آينده از همراهي آنها در رويارويي با مشکلات ، برخوردار شويم.

  در اين مورد بايد به خصوصيات فردي نيز توجه نماييد . سالمندان ، بيماران و نوزاداني که توانايي تحمل صداهاي ناهنجار و بلند را ندارند ، کودکان بازيگوشي که هر لحظه احتمال دارد از غفلت شما استفاده نموده و بلايي بر سر حيوان بيچاره بياورند، همسر و يا مادرتان که تحمل بي نظمي شما و کاسکويتان را ندارند از اين جمله اند.


  بهتر است از هم اکنون براي مواقعي که در بيرون از منزل براي کار يا تحصيل مي گذرانيد فردي را به منظور انجام حداقل هاي رسيدگي به پرنده و فردي را براي نگهداري دائم از کاسکو در مواقعي که به مسافرت رفته يا غيبت طولاني مدت داريد، در نظر بگيريد .

  منابع مالي

  بهتر است براي خريد خود سقف تعيين نماييد. به اين شکل که اگر فرضاً در فروشگاه با کاسکو مناسبي مواجه شديد تا چه قيمتي براي آن کاسکو حاضر به پرداخت هستيد. برنامه ريزي مالي هميشه به شما براي انتخاب درست و به دور از هيجان کمک خواهد کرد. البته شما بايد مقداري پول هم براي خريد قفس ، ملزومات و خوراک کاسکو کنار بگذاريد.

  صبر و حوصله

  اگر نسبت به شناختي که از خود داريد آدم کم حوصله و دمدمي مزاجي هستيد از خريد کاسکو اکيداً خودداري نماييد ، چون بزودي ضرر مالي ناشي از پس دادن کاسکو خود را به فروشگاه متحمل خواهيد شد .

  يکي از اساسي ترين امکاناتي که شما براي نگهداري از يک کاسکوي بازيگوش نياز داريد صبر و حوصله فراوان است. هرگز نبايد براي کاسکوي خود از پيش اهداف بلندپروازانه در نظر بگيريد. در نظر داشته باشيد طيف هوش کاسکوها همانند ما انسانها بسيار گسترده است و شما هنگام خريد نمي توانيد ميزان هوش کاسکو را اندازه گيري کنيد. پس بايد اينقدر تحمل داشته باشيد تا اگر کاسکو شما مانند کاسکو دوستانتان توانايي سخنگويي و شيرين کاري نداشت، دلزده نشويد.

  کسب اطلاعات کافي از طريق مطالعه

  بهترين شروع براي شما همين کاري است که الان به آن مشغول هستيد. مطالعه در خصوص آنچه در آينده با آن مواجه هستيد ، از استرس و سردرگمي شما و بروز خسارات احتمالي جلوگيري مي کند. پس قبل از خريد کاسکو ، تا حد امکان مطالعه خود در خصوص شرايط نگهداري و تغذيه و بيماريهاي کاسکو گسترش دهيد.


  ***چگونگي تشخيص سن کاسکو***


  تشخيص سن کاسکوها از اين جهت حائز اهميت است که بدانيم سرعت و ميزان اهلي و سخنگو شدن کاسکو رابطه معکوس با سن آن دارد. به اين معني که هرچه سن کاسکو کمتر باشد به علت اينکه پرنده کمتر در معرض طبيعت وحشي قرار گرفته زودتر خلق و خوي وحشي خود را فراموش کرده و رام مي شود. زودتر رام شدن پرنده خود دليل زودتر سخنگو شدن آن نيز هست.


  حال اين سوال مطرح است که چگونه مي توان سن پرنده را به شکل دقيق معين کرد؟

  جواب اين سوال منفي است و راهي براي تشخيص سن دقيق کاسکو وجود ندارد با اين حال مي توان فقط تا 7 سالگي پرنده را تا حدودي تخمين زد. اينکار از بررسي رنگ چشمان کاسکو انجام مي گيرد و کاملا به تجربه فرد بستگي دارد. در جدول زير روش کار به همراه عکس قابل مشاهده مي باشد. در خصوص مقاومت جوجه ها در مقابل بيماريها هم در ستون درجه آسيب پذيري و خطر مرگ و مير آنها قيد گرديده است.


  رنگ چشم
  سن تخميني
  درجه آسيب پذيري
  سياه
  بدو تولد تا 6 ماهگي
  بسيار آسيب پذير
  خطر مرگ و مير بسيار زياد
  طوسي تيره ( دودی )
  6 تا 8 ماهگي
  آسيب پذير
  خطر مرگ و مير زياد
  طوسي روشن
  8 ماهگي تا يک سال
  آسيب پذيري کم
  خطر مرگ و مير متوسط
  سفيد
  5/1 تا 2 سالگي
  آسيب پذير بسيار کم
  خطر مرگ و مير کم
  کرم يا زرد کم رنگ
  2 تا 7 سالگي
  آسيب پذير بسيار کم
  خطر مرگ و مير کم
  زرد پر رنگ
  7 سالگي تا پايان عمر
  آسيب پذير بسيار ناچيز
  خطر مرگ و مير ناچيز
  [FONT=B]

  پرندگان سخنگو


  ***رفتارشناسی عمومی کاسکوها***
  اگر شما غذایی را به منقار کاسکو نزدیک کنید؛ ضمن اینکه قار خواهد کشید، ممکن است غذا را با منقار خود بگیرد و پرتاب کند یا آن را با حالت تهاجمی ای بگیرد، تکه تکه کند و کف قفس بیندازد. شاید هم آن را بگیرد و بین انگشتان پای خود قرار دهد و مشغول خوردن آن شود اما قارکشیدن برای تمام کاسکوهای وحشی تازه خریداری شده – کم و بیش – طبیعی و عادی است.ممکن است اسباب بازی های جدید موجب ترسیدن طوطی شما شود؛ بنابراین قبل از قرار دادن آنها به عنوان اسباب*بازی دائم در قفس، سعی کنید در خارج از قفس طوطی را با آنهاآشنا کنید.
  اجتماع > اوقات فراغت - هر کاسکو عادات مخصوص خود را دارد اما به*طور کلی می*توان کاسکوها را از لحاظ عادات و رفتارهایی که دارند، *در چندین دسته کلی تقسیم*بندی کرد

  کاسکوها از حدود 3 تا 4 ماهگی، به*طور کامل پر درمی*آورند و از وقتی که رنگ چشم آنها زرد می*شود، *سن آنها از روی رنگ چشم*ها و رنگ انتهای پرهای دم قابل تشخیص نیست. همچنین نمی*توان از روی شکل ظاهری کاسکو به نر یا ماده*بودن او پی برد. اگر به آنها نزدیک بشویم و قار بزنند و حالت حمله یا ترس به خود بگیرند، معلوم می*شود که هنوز وحشی بوده و با انسان انس نگرفته*اند.

  اگر با نزدیک*شدن به کاسکویی، او حالت مذکور را نشان ندهد و به راحتی اجازه بدهد به او نزدیک شوید و حتی سرش را نوازش کنید یا به منقارش دست بزنید، معلوم می*شود که مرحله وحشی*بودن و انس نداشتن با انسان را پشت*سر گذاشته است.

  اگر دست*تان را به یک پای کاسکو نزدیک کنید و فشار ملایمی به آن بدهید و کاسکو ابتدا یک پا و سپس پای دیگرش را روی دست شما بگذارد و به عبارتی روی دست شما بیاید، این حالت از لحاظ اهلی*بودن پیشرفته*تر از حالت قبلی است اما اگر انتظار داشته باشید که با اولین برخورد حتی یک کاسکوی سخنگو سخنی را بگوید، این انتظار کاملا بیجاست زیرا حتی کاسکوهایی که توسط صاحب قبلی خود سخنگو شده*اند، مدتی طول می*کشد تا اولین کلمه را در حضور صاحب جدید به زبان آورند؛ البته کشیدن سوت*های یادگرفته به علت نزدیک*بودن تن آنها با تن صداهای طبیعی کاسکو، در اولین روزهای به خانه*آوردن یک کاسکوی اهلی و سخنگو، عادی است. اما سخنگویی اغلب کاسکوهای سخنگو زمانی آغاز می*شود که با زوایای محیط جدید زندگی و افراد خانواده آشنا شوند. در تمام موارد ذکرشده، بین هر کاسکو با کاسکوی دیگر تفاوت وجود دارد؛ ممکن است شما یک کاسکوی سخنگو را به خانه بیاورید و به محض برداشتن پوشش اطراف قفس، *کلمه یا جمله*ای را بر زبان آورد و ممکن است یک هفته طول بکشد تا کاسکو بتواند کلمات و جملاتی را که آموخته تکرار کند.

  هوش کاسکوها نیز با هم متفاوت است. ممکن است یک کاسکو در تمام عمر طولانی*اش نتواند تقلید صدای انسان را یاد بگیرد، همچنین ممکن است یک کاسکو پس از به حرف*آمدن – درصورت آموزش صحیح روزانه – قادر به یادگیری یک کلمه در روز باشد.

  وقتی به کاسکوهای وحشی نزدیک می*شوید، عموما قار می*کشند. بعضی از آنها بدون اینکه از جای خود تکان بخورند، قار می*کشند، *برخی خودشان را به دیواره*های قفس می چسبانند و قار می*کشند و بعضی هم چنان می*ترسند که خودشان را به این طرف و آن طرف قفس می*کوبند.

  اگر شما انگشت خود را به طرف منقار کاسکوی وحشی ببرید، ممکن است دست شما را محکم گاز بگیرد و متعاقبا قار بکشد. شاید هم وحشت زده خود را به دیواره*های قفس بچسباند و قار بکشد یا با پروازهای کوتاه خودش را به دیواره های قفس بکوبد.


  چشم های شفاف و براق نشانه سلامتی طوطی است، طوطی های بیمار در حالت بیداری چشمانی نیمه باز دارند و اغلب نوعی ترشح از چشم آنها بیرون می آید.


  بعضی گیاهان خانگی برای طوطی های شما سمی اند؛ بنابراین طوطی خود را از هر نوع گیاه خانگی*ای دور نگه دارید.  در صورتی که کاسکوی شما کاملا اهلی شده باشد در همه حال – از جمله هنگام معاینات – به خوبی با شما همکاری می*کند. به این تصویر توجه کنید که طوطی با اعتماد کامل، به پشت و روی دست صاحبش خوابیده است.

  به نظر می رسد که زندگی کاسکو به بازی می گذرد اما از نظر طوطی هرکاری که او را مشغول می کند، یک کار جدی است. این طوطی با جدیت تلاش می کند جاسوئیچی چرمی را از کلیدها جدا کند.


  کاسکوها پرنده های بسیار بازیگوشی هستند؛ آنها با اسباب بازی های خود و به*خصوص اسباب بازی های جدید بازی می*کنند.

  کاسکوها دوست ندارند کسی از جلو به آنها نزدیک شود؛ چنین حرکتی باعث ترساندن آنها می شود، پس بهتر است انگشت خودتان را مستقیما به آرواره پایین طوطی نزدیک کنید و کمی زیر چانه او را بخارانید و سپس مالیدن دست خود را به پشت گردن ادامه دهید.


  کاسکوها قبل از اینکه روی چیزی بنشینند، با منقار خود میزان محکم بودن آن را آزمایش می کنند؛ بنابراین وقتی می خواهید کاسکو را روی دست خود بنشانید، ابتدا منقارش را به دست شما نزدیک می کند؛ در این حالت نترسید و دست تان را عقب نکشید.

  کاسکوهای جوان دارای پلک های تیره اند؛ درحالی که به تدریج و با افزایش سن، پلک های آنها روشن تر می شود.  طوطی های ناخوش معمولا پرهای پف کرده دارند؛ ضمنا کاسکو به محض نزدیک شدن فردی غریبه – و گاهی حتی صاحب خود – به طور موقتی پرهایش را به حالت پف کرده درمی آورد.
  ( نويسنده sa.pezeshk )

  منبع : http://kasko-parrot.blogfa.com  ویرایش توسط sepideh : 4th March 2012 در ساعت 07:53 PM
  منّت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزید نعمت هر نفسی که فرو می رود ممدّ حیاتست و چون بر می آید مفرّح ذات پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمت شکری واجب

  من میدانم که ما آفریده شدیم تا به دیگران کمک کنیم..اما نمیدانم دیگران برای چه افریده شدند


 2. #2
  کاربر موثر

  تخصص
  تعميرات موبايل
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  فعلا فقط دیسکس
  تاریخ عضویت
  Jan 2011
  شماره عضویت
  3742
  میانگین پست در روز
  0.14
  تعداد ارسال ها
  297
  سلام
  ممنون از مطلب مفيدتون
  خواهشا سايز حروف رو حداقل روي 2 بزاريد تا بشه خوند چون واقعا چشم رو درد مياره.

 3. #3
  همکار قدیمی

  نوع حیوان خانگی
  فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4092
  میانگین پست در روز
  0.20
  تعداد ارسال ها
  424
  نقل قول نوشته اصلی توسط پيمان پژوهان نمایش پست ها
  سلام
  ممنون از مطلب مفيدتون
  خواهشا سايز حروف رو حداقل روي 2 بزاريد تا بشه خوند چون واقعا چشم رو درد مياره.
  بزرگوار
  سایز بزرگ فونت شما را اذیت میکنه؟معمولا خواندن سایز کوچک فونت دردسر ساز هست !!!!

  عشق به حیوانات موهبتی است الهی که نصیب هر کس نمیشود!

 4. #4
  کاربر ساده

  تخصص
  الكترونيك
  محل سکونت
  اصفهان
  نوع حیوان خانگی
  كاسكو - قناري
  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  شماره عضویت
  7208
  میانگین پست در روز
  0.01
  تعداد ارسال ها
  18
  با سلام
  دوستان كسي ميتونه قطره هاي لازم براي كاسكو كه بي ضرر باشه را نام ببره برم تهيه كنم اخه كاسكو من خيلي بد غذا است . همه راهها را هم امتحان كردم نتيجه نداده . كاسكو من كمبود كلسيم داره چون نوك آن پوسته پوسته با خطهاي سفيد است .

 5. #5
  همکار قدیمی

  نوع حیوان خانگی
  فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4092
  میانگین پست در روز
  0.20
  تعداد ارسال ها
  424
  نقل قول نوشته اصلی توسط javad_291382 نمایش پست ها
  با سلام
  دوستان كسي ميتونه قطره هاي لازم براي كاسكو كه بي ضرر باشه را نام ببره برم تهيه كنم اخه كاسكو من خيلي بد غذا است . همه راهها را هم امتحان كردم نتيجه نداده . كاسكو من كمبود كلسيم داره چون نوك آن پوسته پوسته با خطهاي سفيد است .

  سلام
  برای کمبود کسیوم از امپول کلسیوم گلوکنات( انسانی) استفاده کنید . نصف امپول در میزان اب 1033 هفته ای 2 بار
  عشق به حیوانات موهبتی است الهی که نصیب هر کس نمیشود!

 6. #6
  کاربر تازه وارد

  نوع حیوان خانگی
  قناری
  تاریخ عضویت
  Feb 2011
  شماره عضویت
  3828
  میانگین پست در روز
  0.00
  تعداد ارسال ها
  6
  با سلام...دوستان عزیز با رسیدن عیدمبارک نوروز خیلیا میرن مسافرت...حالا سوالم اینه که پرندرو چیکار کنیم؟؟؟به نظرتون میشه با قفس مسافرتی جا به جاش کرد یا نه؟؟؟اگه میشه تاتیر بدی هم روش میذاره که جابه جه میشه و میره تو 1 محیط شولوغ؟؟؟زمان مسافرتم حدود 6-7 ساعته...راستی پرندم 1 کاسکوی7-8ماهس...

 7. #7
  کاربر ثابت

  تخصص
  Linux Administrator
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  شاه طوطی
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.29
  تعداد ارسال ها
  5,608
  سلام

  با توجه به تغییرات و نوسانات دما در این فصل در ایران من شخصا پیشنهاد نمیکنم جوجه کاسکوی 8 ماهه رو جا بجا کنید.اگر خدایی نکرده سرما بخوره دیگه سخت بتونید تو اون شرایط کاری براش بکنید
  تو شهر خودتون بسپریدش دست دوست و آشنا

  موفق باشید
  منّت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزید نعمت هر نفسی که فرو می رود ممدّ حیاتست و چون بر می آید مفرّح ذات پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمت شکری واجب

  من میدانم که ما آفریده شدیم تا به دیگران کمک کنیم..اما نمیدانم دیگران برای چه افریده شدند


 8. #8
  کاربر ساده

  تخصص
  الكترونيك
  محل سکونت
  اصفهان
  نوع حیوان خانگی
  كاسكو - قناري
  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  شماره عضویت
  7208
  میانگین پست در روز
  0.01
  تعداد ارسال ها
  18
  با سلام خدمت دوستان
  آيا كاسكو نياز به واكسيناسيون دارد يا نه ؟ ممنون ميشم توضيح بدهيد .

 9. #9
  کاربر ثابت

  تخصص
  Linux Administrator
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  شاه طوطی
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.29
  تعداد ارسال ها
  5,608
  نقل قول نوشته اصلی توسط javad_291382 نمایش پست ها
  با سلام خدمت دوستان
  آيا كاسكو نياز به واكسيناسيون دارد يا نه ؟ ممنون ميشم توضيح بدهيد .

  سلام

  خیر اجباری نیست و یک مسئله کاملا شخصیه...اگر فکر میکنید پرندتون در معرض بیماری های ویروسی هست حتما اقدام به واکسیناسیون پرندتون کنید ولی اگر پرندتون در منزله و هیچ ارتباطی با پرنده های وحشی بیرون از منزل نداره و خودتون هم رفت و آمدی به مغازه ها و فروشگاه های فروش پرنده ندارید لزومی به زدن این واکسن نیست

  به هر حال واکسیناسیون هیچ ضرری برای پرنده نداره.اگر قصد انجام این کار رو داشتید فقط به بیمارستان شبانه روزی کامرانیه مراجعه کنید

  واکسن به دلیل حساسیت بالا باید در دمای مشخص جابجا بشه.اگر این دما بالا بره قطعا خراب میشه پس حتما مراکز معتبری مثل بیمارستان کامرانیه رو انتخاب کنید

  موفق باشید
  آژیده
  منّت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزید نعمت هر نفسی که فرو می رود ممدّ حیاتست و چون بر می آید مفرّح ذات پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمت شکری واجب

  من میدانم که ما آفریده شدیم تا به دیگران کمک کنیم..اما نمیدانم دیگران برای چه افریده شدند


 10. #10
  کاربر ساده

  تخصص
  الكترونيك
  محل سکونت
  اصفهان
  نوع حیوان خانگی
  كاسكو - قناري
  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  شماره عضویت
  7208
  میانگین پست در روز
  0.01
  تعداد ارسال ها
  18
  با سلام مجدد
  سوالي كه از دوستان دارم اينه كه چقدر طولي ميكشه كه يك كاسكو حدودا يك ساله به حرف بياد . در روز تقريبا 1 يا دو ساعت باهاش حرف ميزنيم . ممنون ميشم از روي تجربه اي كه داريد واسم توضيح بديد .

صفحه 1 از 693 123 11 51 101 501 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. شناسایی گونه های جدید خزندگان در استان کردستان
  توسط hsoonheb در انجمن اخبار حیات وحش
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 25th May 2012, 12:49 PM
 2. کروکودیل های استرالیایی ، میهمان جدید خانواده های عربستانی
  توسط Black_Heart در انجمن اخبار دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 15th September 2011, 02:31 PM
 3. لاکپشت سولکاتا افریقایی (African Spurred Tortoise)
  توسط simple mind در انجمن طبقه بندی گونه ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 26th September 2010, 10:24 AM
 4. شناسایی سه گونه جدید خزنده در استان کردستان
  توسط twin.64 در انجمن حیات وحش ایران
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10th September 2010, 08:54 PM
 5. بنت القسول ( ستاره مسيح، شير گياژون) Poinsettia
  توسط Mr.wish در انجمن گل و گیاه آپارتمانی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th August 2010, 12:53 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
از انجمن حیوانات خانگی پارسی پت حمایت کنید