کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    16533
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . تو حرف میشه گفت طوطی 500 600 کلمه حرف میزنه! تو واقعیت ممکنه 5 6 کلمه باشه . امیدوارم درست گفته باشه

مشخص نیست . معمولا طوطی ها اگه به محیط و افراد خونه جدید عادت کنن یا اعتماد کنن بیشتر حرف میزنن . باید منتظر بمونید

ممکنه یه سری کلمات رو فقط تو موقعیت های خاص بگه .
    درسته میشه تو حرف خیلی چیزا گفت قبول دارم ولی اینجوریه ک 30 تا ب بالا تضمین کرده ک خودش شنیده برا همین گفت حرف نزد مال من کاسکو ی جورایی آشناس میخوام .
    چ کارایی کنم اعتماد کنه الان باهاش حرف میزنم و با دست مرتب غذا میدم بهش روزای اول لرزش بدنش بیشتر بود الان کمتر شده

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9627 نمایش پست ها
    درسته میشه تو حرف خیلی چیزا گفت قبول دارم ولی اینجوریه ک 30 تا ب بالا تضمین کرده ک خودش شنیده برا همین گفت حرف نزد مال من کاسکو ی جورایی آشناس میخوام .
    چ کارایی کنم اعتماد کنه الان باهاش حرف میزنم و با دست مرتب غذا میدم بهش روزای اول لرزش بدنش بیشتر بود الان کمتر شده
    با دست غذا دادن ، روی دست آوردن ، بازی کردن ، محبت کردن باعث میشه کم کم به شما اعتماد کنه . اگه تمرین کنید باهاش ،ذهر چقدر زمان بگذره بیشتر به شما اعتماد و عادت میکنه

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Parsipet mobile app

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20078
    سلام
    من یه پانزده روزی میشه کاسکو گرفتم از روز اول خیلی قار نمیزد والان از دستم همه چیز میگیره و نمی ترسه وقتی بهش غذا میدم ولی دو روزه میرم جلوش باهاش حرف بزنم شروع میکنه به قار کشیدن اصلا نمیفهممش نه به اون همه اعتماد تو غذا خوردن از دستم نه به این کارش اصلا هم اجازه دست زدن بهم نمیده و هر تلاشم مساوی با فرار بوده خیلی هم علاقه به تو قفس موندن نداره (تو قفس بزرگ نگهش میداشتن تو مغازه و صاحب هم نداشته تا الان )آنقدر بال بال میزنه که بیارمش بیرون بره رو قفس بشینه

Sent from my SM-N910F using Parsipet mobile app

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3poparsa نمایش پست ها
    سلام
    من یه پانزده روزی میشه کاسکو گرفتم از روز اول خیلی قار نمیزد والان از دستم همه چیز میگیره و نمی ترسه وقتی بهش غذا میدم ولی دو روزه میرم جلوش باهاش حرف بزنم شروع میکنه به قار کشیدن اصلا نمیفهممش نه به اون همه اعتماد تو غذا خوردن از دستم نه به این کارش اصلا هم اجازه دست زدن بهم نمیده و هر تلاشم مساوی با فرار بوده خیلی هم علاقه به تو قفس موندن نداره (تو قفس بزرگ نگهش میداشتن تو مغازه و صاحب هم نداشته تا الان )آنقدر بال بال میزنه که بیارمش بیرون بره رو قفس بشینه

سلام . دوست من خیلی زوده که با شما ارتباط برقرار کنه. باید بهش فرصت بدین .

برای دست زدن بهش اصرار نکنید . طوطی تا وقتی اعتمادش بیشتر نشه اجازه دست زدن بهش رو نمیده . اگه بیش از حد اصرار کنید کینه به دل میگیره . این کار حتی رفتار گاز گرفتن رو در طوطی تقویت میکنه .

موقع حرف زدن یکم فاصلتون رو حفظ کنید و جایی که نمیترسه بشینید و باهاش حرف بزنید .
    فعلا فقط با دست بهش غذا بدین و جز برای غذا دادن دست رو نزدیکش نبرید ( به غیر از زمان تعویض اب و غذا و روزنامه کف قفس). عجله نکنید

روزا دو سه ساعت بیرون باشه خوبه . اگه قفسش کوچیکه آزادی برای بال زدن نداره . دوست داره خستگی در کنه . مخصوصا صبحا که خیلی سر حال هستن .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20078
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . دوست من خیلی زوده که با شما ارتباط برقرار کنه. باید بهش فرصت بدین .

برای دست زدن بهش اصرار نکنید . طوطی تا وقتی اعتمادش بیشتر نشه اجازه دست زدن بهش رو نمیده . اگه بیش از حد اصرار کنید کینه به دل میگیره . این کار حتی رفتار گاز گرفتن رو در طوطی تقویت میکنه .

موقع حرف زدن یکم فاصلتون رو حفظ کنید و جایی که نمیترسه بشینید و باهاش حرف بزنید .
    فعلا فقط با دست بهش غذا بدین و جز برای غذا دادن دست رو نزدیکش نبرید ( به غیر از زمان تعویض اب و غذا و روزنامه کف قفس). عجله نکنید

روزا دو سه ساعت بیرون باشه خوبه . اگه قفسش کوچیکه آزادی برای بال زدن نداره . دوست داره خستگی در کنه . مخصوصا صبحا که خیلی سر حال هستن .

مرسی از پاسختان
    من آلمان زندگی میکنم و این پسرم رو هم اینجا خریدم البته فروشنده گفت که ایرانیه و از ایران اومده[emoji4] اینجا به حیوانات خیلی بها میدن و مخصوصا قفس برای کاسکو استاندارد داره و از قفس های معمول رایج تو ایران برای کاسکو بزرگتره و فروشنده اصلا به من بدون قفس مناسب و استاندارد نمیفروخت و مجبورم کرد حتما یه قفس بزرگ بگیرم براش ولی این پسر من اصلا طاقت نداره و نمیمونه تو قفس بمونه (من خریدم تو یه قفس دو در سه متر با چندتا طوطی دیگه بود با درخت و اسباب بازی بود ) الان که تقریبا خیلی از زمان روز رو بیرون هستش یعنی به نظرتون کمش کنم و در حد دو ساعت بیرون باشه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3poparsa نمایش پست ها
    مرسی از پاسختان
    من آلمان زندگی میکنم و این پسرم رو هم اینجا خریدم البته فروشنده گفت که ایرانیه و از ایران اومده[emoji4] اینجا به حیوانات خیلی بها میدن و مخصوصا قفس برای کاسکو استاندارد داره و از قفس های معمول رایج تو ایران برای کاسکو بزرگتره و فروشنده اصلا به من بدون قفس مناسب و استاندارد نمیفروخت و مجبورم کرد حتما یه قفس بزرگ بگیرم براش ولی این پسر من اصلا طاقت نداره و نمیمونه تو قفس بمونه (من خریدم تو یه قفس دو در سه متر با چندتا طوطی دیگه بود با درخت و اسباب بازی بود ) الان که تقریبا خیلی از زمان روز رو بیرون هستش یعنی به نظرتون کمش کنم و در حد دو ساعت بیرون باشه؟

ببینید مهمه که طوطی قفس رو خونه خودش بدونه . قفس باید براش قابل تحمل باشه . زمان بیرون بودنش به خودتون بستگی داره . یکی هست که ساعاتی از روز رو بیرون هست و مجبوره طوطی رو تو قفس بذاره و یکی هست که کل روز رو خونست و بندرت بیرون میره و کسی هست که در نبودش کنار طوطی باشه بخاطر همین زمان بیشتری طوطی رو بیرون از قفس میاره .... حالا شما همیشه میتونید همین مقدار بیرون بیاریدش؟ اگه آره مشکلی نداره ولی حتما شبا بذارید داخل قفس بخوابه . اما اگه نمی تونید حتما به تدریج کمش کنید( نه با سرعت ) چون اگه یه روز نتونید به همون مقدار همیشگی بیرون بیاریدش نمی تونه تحمل کنه . سعی کنید با گذاشتن غذاهای خوشمزه و اسباب بازی قفس رو براش سرگرم کننده کنید . وقتی داخل قفس هست بیشتر بهش توجه کنید و باهاش حرف بزنید ...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام به همه دوستان و اساتید محترم
    کاسکوی من (میتو خان) حدود 3 هفته پیش فکر کردیم شاید سرماخورده باشه چون خیلی بی حال و بی اشتها شده بود و کمی هم عطسه میکرد که بلافاصله نزد دامپزشک بردمش و ایشان گفت چیزیش نیست ولی کمی پر جوی دارد ، الان حدود 10 روز هستش که متوجه شدم یکی از پرهای بزرگشو کاملا از زیر بالش به طور بر عکس میکشه بالا و با نوکش گازش میگیره و نوک پرشو کاملا ریش ریش کرده ، واقعا نمیدونم بعد از تین همه رسیدگی و توجه چرا اینطور شده و کاملا اعصابمو به هم ریخته ، از اساتید محترم خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید که چیکار بکنم تا این مشکل حل بشه

اطلاعاتی که شاید برای تشخیص یا کمک به بنده نیاز باشه خدمتتون عرض میکنم
    قفس 1033 با کلی اسباب بازی که جدیدا یک قفس بزرگتر براش تهیه کردم
    تغذیه : برنج پخته ، حبوبات مجاز کاملا پخته ، سبزیجات ، گندم و جو پخته ، تخم مرغ آب پز ، استخوان ران مرغ پخته ، جوانه ماش ، میوه جات متنوع مجاز ، هویج (به تازگی زیاد نمیخوره ) ، انجیر و توت خیسانده شده و تخمه آفتاب گردان (فقط شبها 1 ساعت قبل از خواب که اشتهای بسیار خوبی داره برای تخمه )
    زمان نگهداری حدود 8 ماه ، سن حدود 14 ماه
    یک سوالی که دارم اینه که در این مدت 8 ماهی که پیش ماست از آب دستگاه تصفیه آب استفاده شده ، آیا ممکنه املاح مورد نیاز بدنش به خاطر همین آب تصفیه کم شده باشد و در نهایت به این مشکل خورده ؟
    پیشاپیش از لطف و مشاوره شما عزیزان متشکرم
    شب خوش

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام .
    دوست عزيز املاحي كه در اب بعنوان املاح سنگين به كار رفته ، براي بدن مضره و قابل جذب نيست ، در حقيقت بايد از اب جدا بشه . پس از اين لحاظ كمبودي متوجهش نيست .

غذاهاي چرب ، خصوصا تخمه جداي از فوايد بسيار زيادش ، براي طوطي سانان مفيد نيست و به اشتباه به عنوان وعده هاي اصلي داده ميشه . چربي، هم كبد رو به مرور بيمار ميكنه ( كبد چرب ) و هم عامل تحريك كننده براي طوطي هاييست كه به پركني دچار هستن . تخمه قهوه اي رنگ و خام به مقدار كم مانعي نداره . ولي از اجيل هاي مورد علاقه كاسكو ( تخمه و بادام زميني) بيشتر به عنوان تشويقي استفاده ميشه . بهترين زمان مصرفش هم صبحها هست. اخر شب بخاطر فعاليت نداشتن ، كالري نميسوزه و مضره .

لطف كنيد اين سوالات رو پاسخ بديد:

١-اخيراً عضو جديد كه با طوطي ارتباط صميمانه نداشته باشه يا حيواني كه توجه شما رو جلب كنه اضافه نشده ؟

٢- از ويتامين مخصوص طيور و سنگ معدني استفاده ميكنه ؟

٣-استرس محيط زياده؟ ( سرما ، كرما ، سرو صدا ، رفت و امد)؟

٤- عذرخواهي ميكنم ، در معرض دود سيگار، قليان يا هر عامل تحريك كننده نيست؟

٥- خواب و استراحت كافي داره ؟( حداقل ١٠ساعت شبانه روز ، تاريكي طبيعي شب رو دريافت ميكنه) ؟

٦- ابتني داده ميشه ؟ ( در چه شرايطي)

٧-تغيير ناگهاني در تغذيه يا مكان داده نشده ؟

٨- به نظافت قفس رسيدگي ميكنيد ؟

٩- روزانه ، نور افتاب دريافت ميكنه ؟

انتهاي همون پري كه براي جويدنش تلاش ميكنه رو بررسي كنيد . ببينيد ، تورم ، قرمزي ، خونمردگي يا آبسه مشاهده ميكنيد ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام .
    دوست عزيز املاحي كه در اب بعنوان املاح سنگين به كار رفته ، براي بدن مضره و قابل جذب نيست ، در حقيقت بايد از اب جدا بشه . پس از اين لحاظ كمبودي متوجهش نيست .

غذاهاي چرب ، خصوصا تخمه جداي از فوايد بسيار زيادش ، براي طوطي سانان مفيد نيست و به اشتباه به عنوان وعده هاي اصلي داده ميشه . چربي، هم كبد رو به مرور بيمار ميكنه ( كبد چرب ) و هم عامل تحريك كننده براي طوطي هاييست كه به پركني دچار هستن . تخمه قهوه اي رنگ و خام به مقدار كم مانعي نداره . ولي از اجيل هاي مورد علاقه كاسكو ( تخمه و بادام زميني) بيشتر به عنوان تشويقي استفاده ميشه . بهترين زمان مصرفش هم صبحها هست. اخر شب بخاطر فعاليت نداشتن ، كالري نميسوزه و مضره .

لطف كنيد اين سوالات رو پاسخ بديد:

١-اخيراً عضو جديد كه با طوطي ارتباط صميمانه نداشته باشه يا حيواني كه توجه شما رو جلب كنه اضافه نشده ؟

٢- از ويتامين مخصوص طيور و سنگ معدني استفاده ميكنه ؟

٣-استرس محيط زياده؟ ( سرما ، كرما ، سرو صدا ، رفت و امد)؟

٤- عذرخواهي ميكنم ، در معرض دود سيگار، قليان يا هر عامل تحريك كننده نيست؟

٥- خواب و استراحت كافي داره ؟( حداقل ١٠ساعت شبانه روز ، تاريكي طبيعي شب رو دريافت ميكنه) ؟

٦- ابتني داده ميشه ؟ ( در چه شرايطي)

٧-تغيير ناگهاني در تغذيه يا مكان داده نشده ؟

٨- به نظافت قفس رسيدگي ميكنيد ؟

٩- روزانه ، نور افتاب دريافت ميكنه ؟

انتهاي همون پري كه براي جويدنش تلاش ميكنه رو بررسي كنيد . ببينيد ، تورم ، قرمزي ، خونمردگي يا آبسه مشاهده ميكنيد ؟
    سلام دوست عزیز
    ممنون از پیگیریتون و راهنماییهای ارزشمندتون
    حال جواب سوالهاتون
    1 خیر
    2 بله
    3 خیر
    4 خیر
    5 از 12 شب تا 10 صبح استراحت کامل بدون هیچ سر و صدایی
    6 در حمام با دوش دستی و آب ولرم فقط بالها و سینه و بعد با سشوار کاملا خشک میشود
    7 خیر
    8 روزی 2 مرتبه
    9 متاسفانه خیر (هفته ایی 2 مرتبه هر بار نیم ساعت)
    هیچ گونه نشانه ایی از قرمزی و ... مشاهده نمیشود
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنون از پیگیریتون و راهنماییهای ارزشمندتون
    حال جواب سوالهاتون
    1 خیر
    2 بله
    3 خیر
    4 خیر
    5 از 12 شب تا 10 صبح استراحت کامل بدون هیچ سر و صدایی
    6 در حمام با دوش دستی و آب ولرم فقط بالها و سینه و بعد با سشوار کاملا خشک میشود
    7 خیر
    8 روزی 2 مرتبه
    9 متاسفانه خیر (هفته ایی 2 مرتبه هر بار نیم ساعت)
    هیچ گونه نشانه ایی از قرمزی و ... مشاهده نمیشود
    موفق باشید
    سلام ، خواهش ميكنم

متاسفانه پركني درمان قطعي نداره كه مثل يقيه بيماريها با دارو بهبود پيدا كنه. همه چيز به روحيات طوطي ، تلاش شما و شرايط مناسب محيطي بستگي داره .در كنار همه اينها ً داروهاي تقويتي و ارامبخش هم ، كمك كنندست

با وجود پاسخهايي كه فرموديد ، مشكلي كه منجر به أيجاد اين بيماري شده باشه نيست . بالغ هم نشده كه جفت خواهي عاملش باشه.بيماريهاي پوستي و انگلي هم نداره . ولي اگر بيماري داخلي يا درمان نشده اي داشته باشه ، پركني ، نوعي واكنش به اين قضيه هست .حشره كشها و شوفاژ عامل تحريك كننده هستن . هواي محيط نگهداري هم بايد گرم و هم كمي مرطوب باشه كه باعث خشكي پرها نشه.

درمورد سرماخوردگي كه فرموديد ، مطمئنيد بيمار نبوده ؟ علايمي كه نشان دهنده سرماخوردگيه مشاهده نميكنيد ؟

تا به حال تست انگل ( كشت مدفوع ) به منظور شناسايي ژيارديا انجام شده ؟

زمان بيشتري صرف كنيد براي محبت و رسيدگي بهش . تنهاش نزاريد و به هر بهانه اي باهاش بازي كنيد . حداقل روزي ٢ساعت بهش اجازه بديد بيرون از قفس پرواز كنه . فراموش كردم سوال كنم ، ساعات تفريح بيرون از قفس براش در نظر ميگيريد ؟ خيلي مهمه

به نظر مياد پرها كمي خشكه . روزي يك مرتبه موقع ظهر كه هوا گرمتره كمي اب گرم به پشت بالها اسپري كنيد كه رطوبت مانع از خشكي و اذيتش بشه . سعي كنيد روزانه از نور افتاب بهره مند بشه حتي از پشت پنجره . اگر پرها به نظرتون نامنظمه ، مرتبش كنيد . هيچ موقع اونها رو نچينيد يا نكشيد ، بخصوص پرهايي كه ريشه خوني داره . اينكار طوطي رو بشدت عصبي ميكنه

غذاهاي چرب رو به حداقل برسونيد . سنگ معدني ، كف دريا ، شاخه درخت ( تميز و صيقل داده شده براي جويدن ) در دسترسش باشه. هفته اي ٣بار ويتامين بديد.
    گاهي پاهاشو با روغن زيتون چرب كنيد كه اين خشكي باعث خراش پوستش نشه .

اسپري مخصوص جلوگيري از پركني ، تا حدودي كمك ميكنه . اگر دامپزشك صلاح ميدونن براي تسكينش ارامبخش ضعيف تجويز كنند.
    جوانه هاي مختلف درست كنيد و دوروز يكبار يك قاشق مرباخوري از هر كدوم در اختيارش بزاريد . موسيقي شاد براي تغيير روحيش كمك كنندست . اميدوارم خيلي زود سلامتيشو بدست بياره .

صفحه 1193 از 1238 نخستنخست ... 19369310931143117411751176117711781179118011811182118311841185118611871188118911901191119211931194119511961197119811991200120112021203120412051206120712081209121012111212 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)