کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    16533
    http://uupload.ir/files/2oc_20160824_211347.jpg
    http://uupload.ir/files/1qm8_20160824_210647.jpg

ببینید اینطوری شده هردو عکس مربوط ب سمت چپ میباشد ایا پرکن شده؟ یا بیماری پوستی داره ؟ یا تو لکه،؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9627 نمایش پست ها
    راستش برا برگشتن ب داخل قفس مشکل داره بلد نیس برگرده چون از طریق در جلویی میاد بیرون در بالا باز نکردم چوبشو ندارم فعلا برا برگشتن تو قفس بلد نیس برگرده مشکل داره همون تو قفس تمرین کنم بهتره اره الان دستمو تا رو نشیمنه هرجا بگیرم میاد تخمه رو میگیره ازم تا کی باید اینجوری بهش تخمه بدم ؟ یعنی چ مدت طول میکشه معمولا ک کامل ترسش بریزه از دستم؟ جواب سوال مربوط ب پر هاشو ندادید یعنی ممکنه بیماری پوستی داشته باشه؟
    شما گفتید میاد بیرون از قفس و راحت برمیگرده داخل قفس... اگه راهشو نمیدونه اروم هدایتش کنید داخل قفس. اگه دیدید مشکل داره هنوز ، داخل قفس تمرین کنید.
    نمیشه زمان رام شدن طوطی رو اعلام کرد. بستگی به نوع رفتار شما ، شخصیت طوطی و نحوه تمرین داره.

http://uupload.ir/files/2oc_20160824_211347.jpg
    http://uupload.ir/files/1qm8_20160824_210647.jpg

ببینید اینطوری شده هردو عکس مربوط ب سمت چپ میباشد ایا پرکن شده؟ یا بیماری پوستی داره ؟ یا تو لکه،؟
    برای چی با دست گرفتینش؟ یعنی ترسش کامل از دست شما ریخته ؟
    با این کار روند رام شدنش رو کند تر میکنید .
    اون قسمت از بدن طوطی معمولا پرهاش کم هست اما خالی نیست. تو لکی هم باعث خالی شدن قسمتی از بدن نمیشه و فقط قسمت خاصی از بدن رو درگیر نمیکنه . پرای قسمت دیگه نریخته تو این مدت؟

رفتار خاصی نسبت به این قسمت یا کل بدن نداره؟حالت خارش یا پر ارایی بیش از حد؟

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Parsipet mobile app

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16533
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    شما گفتید میاد بیرون از قفس و راحت برمیگرده داخل قفس... اگه راهشو نمیدونه اروم هدایتش کنید داخل قفس. اگه دیدید مشکل داره هنوز ، داخل قفس تمرین کنید.
    نمیشه زمان رام شدن طوطی رو اعلام کرد. بستگی به نوع رفتار شما ، شخصیت طوطی و نحوه تمرین داره.

برای چی با دست گرفتینش؟ یعنی ترسش کامل از دست شما ریخته ؟
    با این کار روند رام شدنش رو کند تر میکنید .
    اون قسمت از بدن طوطی معمولا پرهاش کم هست اما خالی نیست. تو لکی هم باعث خالی شدن قسمتی از بدن نمیشه و فقط قسمت خاصی از بدن رو درگیر نمیکنه . پرای قسمت دیگه نریخته تو این مدت؟

رفتار خاصی نسبت به این قسمت یا کل بدن نداره؟حالت خارش یا پر ارایی بیش از حد؟

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Parsipet mobile app
    با دست نگرفتم وقتی اومده بود بیرون ی بالشو ی ذره بلند کردم ک پیدا شه بتونم عکس بگیرم مجبور بودم اینکارو کنم چون میخواستم شما ببینید هیچ راه دیگه هم نبود قار هم نزد موقع این کار ولی خب ترس داره .
    ن نمیبینم حساسیت خاصی داشته باشه پر ارایی میکنه عادی همه جای بدنشو ن فقط اینجا و الان داره در میاد پرهاش نیش زده اگه دقت کنید خواستم ببینم دلیلش چیه .

ببخشید میتونید سنشو بهم بگید رو این دوتا عکس یکی تو سایه گرفتم یکی تو افتاب .

این تو سایه هستش

http://uupload.ir/files/f5ev_20160828_110129.jpg

و این یکی تو افتاب

http://uupload.ir/files/05gv_20160828_110033.jpg

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با دست نگرفتم وقتی اومده بود بیرون ی بالشو ی ذره بلند کردم ک پیدا شه بتونم عکس بگیرم مجبور بودم اینکارو کنم چون میخواستم شما ببینید هیچ راه دیگه هم نبود قار هم نزد موقع این کار ولی خب ترس داره .
    ن نمیبینم حساسیت خاصی داشته باشه پر ارایی میکنه عادی همه جای بدنشو ن فقط اینجا و الان داره در میاد پرهاش نیش زده اگه دقت کنید خواستم ببینم دلیلش چیه .

ببخشید میتونید سنشو بهم بگید رو این دوتا عکس یکی تو سایه گرفتم یکی تو افتاب .

این تو سایه هستش

http://uupload.ir/files/f5ev_20160828_110129.jpg

و این یکی تو افتاب

http://uupload.ir/files/05gv_20160828_110033.jpg
    پس مشکلی نیست .

فکر میکنم یک سال و نیم تا دو سال . باز اگه کسی نظر دیگه ای داشته باشه میگه . من رنگ چشم رو اینطور تشخیص دادم .

بازم برای اطمینان با رنگ هایی که تو این بخش گذاشتم بسنجید . شما از نزدیک بهتر میتونید تشخیص بدین .

http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=473

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17884
    سلام خدمت دوستان و اساتید...
    من یه کاسکوی دم قرمز دارم که حدود دو سال سنش هست حرف هم میزنه حدود یکسال هست سر هم میده حرف گوش کن هم هست... غذاییش هم غالبا تخمه داخل ظرف غذاش هست و انواع خوراکی های دیگه هم هر روز بهش میدم...بعضی ها میگن غذایی نباید تخمه باشه ولی وقتی من تخمه رو اروم اروم حذف میکنم سیر نمیشه و شروع به سروصدا میکنه....حالا من چجوری میتونم کاسکویی با این شرایط رو روی دست بیارم؟؟؟چون خیلی از رو دست امدن طوطی خوشم میاد ولی این بعد یک سال خرده ای که پیش من هست هنوز بهم اعتماد کافی نداره...ولی از پیش ما بودن خوشش میاد مثلا تا میبرمش تو اتاق هی شیرین زبونی میکنه که برشگردونم پیش خودمون....بعضی ها میگن باید اروم اروم دست بکشی روش گاز بگیره ولی اهمیت ندی اینقدر اینکار رو بکنی که دیگه براش عادی شه...و بیاد رو دست...
    با این شرایط ممنون میشم راهنمایی کنید....

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16533
    سلام خسته نباشید بنده اون کاسکومو فروختم و ی کاسکوی سخنگو رام خریدم .
    از کسی ک خریدم میگفت 50.60 کلمه حرف میزنه یعنی صاحب قبلیش گفته اینو و ایشون فقط صرفا فروشنده این کاسکو بودن و گفتن خودم 30 ب بالا ازش شنیدم .
    حالا بحث این نیست بحث اینه معمولا چ مدت زمان لازم داره تا همه کلمات رو ک بلده بگه ؟
    با وجود اینکه هنوز 1 ساعت از ورودش نگذشته بود الله اکبر و سلام رو گفته .
    ولی چیز خاصی بعد از اون نگفته تقریبا 1 هفته از ورودش میگذره .

کاسکو. سلام. وی یکی دو کلمه دیگه رو یبشتر نگفته ممنون
    ویرایش توسط attacker9627 : 9th September 2016 در ساعت 07:27 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط danialkeshani نمایش پست ها
    من یه کاسکوی دم قرمز دارم که حدود دو سال سنش هست حرف هم میزنه حدود یکسال هست سر هم میده حرف گوش کن هم هست... غذاییش هم غالبا تخمه داخل ظرف غذاش هست و انواع خوراکی های دیگه هم هر روز بهش میدم...بعضی ها میگن غذایی نباید تخمه باشه ولی وقتی من تخمه رو اروم اروم حذف میکنم سیر نمیشه و شروع به سروصدا میکنه....حالا من چجوری میتونم کاسکویی با این شرایط رو روی دست بیارم؟؟؟چون خیلی از رو دست امدن طوطی خوشم میاد ولی این بعد یک سال خرده ای که پیش من هست هنوز بهم اعتماد کافی نداره...ولی از پیش ما بودن خوشش میاد مثلا تا میبرمش تو اتاق هی شیرین زبونی میکنه که برشگردونم پیش خودمون....بعضی ها میگن باید اروم اروم دست بکشی روش گاز بگیره ولی اهمیت ندی اینقدر اینکار رو بکنی که دیگه براش عادی شه...و بیاد رو دست...

سلام . دوست عزیز چندین بار این سوال رو پرسیدین و من هربار یه راه رو به شما پیشنهاد کردم . مراحلی که قبلا گفتم رو انجام بدین تا بیاد رو دست

http://www.parsipet.ir/showthread.ph...l=1#post270666

http://www.parsipet.ir/showthread.ph...l=1#post270793

من روشی که به شما پیشنهاد کردن رو قبول ندارم . شما اگه دوست نداشته باشید یکی به شما دست بزنه ، خوشتون میاد به اینکار اصرار داشته باشه و اینقدر ادامه بده که شما قبول کنید ؟

به تدریج اعتمادش رو جلب کنید حتما روی دست میاد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام خسته نباشید بنده اون کاسکومو فروختم و ی کاسکوی سخنگو رام خریدم .
    از کسی ک خریدم میگفت 50.60 کلمه حرف میزنه یعنی صاحب قبلیش گفته اینو و ایشون فقط صرفا فروشنده این کاسکو بودن و گفتن خودم 30 ب بالا ازش شنیدم .
    حالا بحث این نیست بحث اینه معمولا چ مدت زمان لازم داره تا همه کلمات رو ک بلده بگه ؟
    با وجود اینکه هنوز 1 ساعت از ورودش نگذشته بود الله اکبر و سلام رو گفته .
    ولی چیز خاصی بعد از اون نگفته تقریبا 1 هفته از ورودش میگذره .

کاسکو. سلام. وی یکی دو کلمه دیگه رو یبشتر نگفته ممنون
    سلام . تو حرف میشه گفت طوطی 500 600 کلمه حرف میزنه! تو واقعیت ممکنه 5 6 کلمه باشه . امیدوارم درست گفته باشه

مشخص نیست . معمولا طوطی ها اگه به محیط و افراد خونه جدید عادت کنن یا اعتماد کنن بیشتر حرف میزنن . باید منتظر بمونید

ممکنه یه سری کلمات رو فقط تو موقعیت های خاص بگه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17884
    لابد شرایطم عوض شده...که دارم دوباره میپرسم من از شما پرسیدم غذاییش رو چجوری عوض کنم...که بتونم از تخمه به عنوان جایزه استفاده کنم....اگه حوصله این انجمن ها رو ندارید جمع اش کنید کسی مجبورتون نکرده....

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط danialkeshani نمایش پست ها
    لابد شرایطم عوض شده...که دارم دوباره میپرسم من از شما پرسیدم غذاییش رو چجوری عوض کنم...که بتونم از تخمه به عنوان جایزه استفاده کنم....اگه حوصله این انجمن ها رو ندارید جمع اش کنید کسی مجبورتون نکرده....

منتظر بودیم شما به ما امر کنید !

سوالتون رو درست و دقیق بپرسید که درست جواب بگیرید .

صفحه 1192 از 1238 نخستنخست ... 19269210921142117311741175117611771178117911801181118211831184118511861187118811891190119111921193119411951196119711981199120012011202120312041205120612071208120912101211 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)