کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    از نظر من کندن یا کشیدن یا جویدن دم بیشتر نشونه استرس هست . اطمینان دارید که پر رو میکنه؟ شاید پرش به خاطر تو لکی میوفته و خودش ساقه رو خراب میکنه؟

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Parsipet mobile app
    راستشو بخواید متوجه نشدم که خودش کنده باشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9627 نمایش پست ها
    یعنی توجهی ب قار کشیدنش نکنم ؟ بذارم اون قار بکشه و با دست از پشت میله ها بهش غذا بدم؟ برای این کار باید مدت زیادی گشنگی بکشه چ مدت کافیه؟
    شبا قار نمیکشع دور و بر ساعت 12 اینطرفا فقط میره رو دیواره قفس دیشبم ک رفتم برا پر کردن ظرف غذاش دو دل بود ک بره یا نره اخرش رفت رو دیواره ولی قار نکشید اروم رفت رو دیواره .
    اگه بخوام بهش تخمه بدم با دست بهتر نیس همون موقع بدم؟ ایا باعثث ایجاد استرس نمیشه ؟ نشه ک همینیم ک هست بدتر شه
    شما گفتید وقتی میشینید کنارش دیگه قار نمیزنه و روی نشیمنش میشینه. اگه غیر از اینه که گفتم با همون رعایت فاصله کم کم این قار زدن ها رو کم کنید

اما درباره غذا دادن با دست ، گفتم که اینکار رو انجام بدین و ببینید واکنشش چیه. فقط یه بار

اگه اوکی بود که نتونید ادامه بدین اگه نه که همون روش قبل

غذا رو وقتی سه وعده کنید دستتون میاد . یکی صبح ، یکی ظهر یا غروب . اخر شب هم که براش غذا رو پر میکنید که وسطای شب گرسنش شد غذا بخوره.

وعده اخر رو یکم زودتر بهش بدین مثلا ساعت ۵ یا ۶. بعد ظرف رو بردارید تا شب . با دست بهش غذا بدین و واکنشش رو ببینید ، فقط حرکات اهسته و اینکه با دست دنبالش نکنید . یه جا ثابت نگه دارید دستو و بذارید خودش بیاد. از پشت میله ها

اگه قار زد ادامه ندید ، دست رو بیارید عقب ولی همون لحظه ازش دور نشید که فک نکنه با قارش باعث دور شدن شما شده. چند دقیقه بذارید اروم شه ، بهش نگاه نکنید ، اروم بشینید کنارش تا عادی بشه براش بعد پاشید

خبرشو بدین ...

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    راستشو بخواید متوجه نشدم که خودش کنده باشه
    دقت کنید از این به بعد.معمولا اگه خودش کنده باشه زیاد با دم ور میره . امیدوارم که شروع پرجوی یا پرکنی نباشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    16533
    شما گفتید وقتی میشینید کنارش دیگه قار نمیزنه و روی نشیمنش میشینه. اگه غیر از اینه که گفتم با همون رعایت فاصله کم کم این قار زدن ها رو کم کنید

اما درباره غذا دادن با دست ، گفتم که اینکار رو انجام بدین و ببینید واکنشش چیه. فقط یه بار

اگه اوکی بود که نتونید ادامه بدین اگه نه که همون روش قبل

غذا رو وقتی سه وعده کنید دستتون میاد . یکی صبح ، یکی ظهر یا غروب . اخر شب هم که براش غذا رو پر میکنید که وسطای شب گرسنش شد غذا بخوره.

وعده اخر رو یکم زودتر بهش بدین مثلا ساعت ۵ یا ۶. بعد ظرف رو بردارید تا شب . با دست بهش غذا بدین و واکنشش رو ببینید ، فقط حرکات اهسته و اینکه با دست دنبالش نکنید . یه جا ثابت نگه دارید دستو و بذارید خودش بیاد. از پشت میله ها

اگه قار زد ادامه ندید ، دست رو بیارید عقب ولی همون لحظه ازش دور نشید که فک نکنه با قارش باعث دور شدن شما شده. چند دقیقه بذارید اروم شه ، بهش نگاه نکنید ، اروم بشینید کنارش تا عادی بشه براش بعد پاشید

خبرشو بدین ...

دستمو ک میبرم سمت قفسش قار میکشه گاهی اوقات گاهی اوقات هم ن و میره رو دیواره )اکثر اوقات قار میکشه) و هرچی نگه دارم نمیاد دیدم اینطوری فایده نداره ی کار دیگه ب ذهنم رسید جلوش نشستم رو نشیمنه بدونه قار کشیدن دونه دونه تخمه اروم میذارم تو ظرف غذاش وقتی دستم میره سمت قفس قار میکشه و میره رو دیوار ب محض ک دور شد دستم میاد پایین تخمه رو میخوره و دوباره .....
    این تمرین رو انجام بدم ادامش بدم یا ن خوب نیس ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دستمو ک میبرم سمت قفسش قار میکشه گاهی اوقات گاهی اوقات هم ن و میره رو دیواره )اکثر اوقات قار میکشه) و هرچی نگه دارم نمیاد دیدم اینطوری فایده نداره ی کار دیگه ب ذهنم رسید جلوش نشستم رو نشیمنه بدونه قار کشیدن دونه دونه تخمه اروم میذارم تو ظرف غذاش وقتی دستم میره سمت قفس قار میکشه و میره رو دیوار ب محض ک دور شد دستم میاد پایین تخمه رو میخوره و دوباره .....
    این تمرین رو انجام بدم ادامش بدم یا ن خوب نیس ؟
    این کار شما دو جنبه داره ، خوب و بد

خوب: طوطی می فهمه که دست شما هر وقت نزدیک میشه بهش ، به غذاهای خوشمزه میرسه
    بد: طوطی یاد میگیره که با قار زدن به غذا میرسه

اینکار رو هم امتحان کنید و خبرشو بدین ، درواقع کار قبلی رو تغییرش بدین. دست یا یه انگشت رو بذارید روی میله پایین قفس، نگه دارید تا قار طوطی تموم بشه . به محض اینکه ساکت شد سریع یه تخمه بندازید داخل ظرف و دست رو دور کنید . اینجوری طوطی یاد میگیره با ساکت موندن و قار نزدن جایزه میگیره

فقط حین تمرین مستقیم نگاش نکنید. به قفس نگاه کنید

خبرشو بدین

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16533
    این کار شما دو جنبه داره ، خوب و بد

خوب: طوطی می فهمه که دست شما هر وقت نزدیک میشه بهش ، به غذاهای خوشمزه میرسه
    بد: طوطی یاد میگیره که با قار زدن به غذا میرسه

اینکار رو هم امتحان کنید و خبرشو بدین ، درواقع کار قبلی رو تغییرش بدین. دست یا یه انگشت رو بذارید روی میله پایین قفس، نگه دارید تا قار طوطی تموم بشه . به محض اینکه ساکت شد سریع یه تخمه بندازید داخل ظرف و دست رو دور کنید . اینجوری طوطی یاد میگیره با ساکت موندن و قار نزدن جایزه میگیره

فقط حین تمرین مستقیم نگاش نکنید. به قفس نگاه کنید

خبرشو بدین

هنوز اون تمرینی ک گفتید رو درست انجام ندادم چون ب محض ک صداش قطع میشه و دستمو تکون میدم ک تخمه بندازم تو ظرفش باز قار میکشه ولی ی چیزی الان یکی دو روزه ک اکثر اوقاتی ک میرم برا تعویض اب و غذاش بدون اینکه قار بکشه فقط با قر قر انگاری تو دماغی میر ه رو دیواره و وقتی من ب محضی ک پشتمو کردم ازش ک دور شم میاد پایین

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    هنوز اون تمرینی ک گفتید رو درست انجام ندادم چون ب محض ک صداش قطع میشه و دستمو تکون میدم ک تخمه بندازم تو ظرفش باز قار میکشه ولی ی چیزی الان یکی دو روزه ک اکثر اوقاتی ک میرم برا تعویض اب و غذاش بدون اینکه قار بکشه فقط با قر قر انگاری تو دماغی میر ه رو دیواره و وقتی من ب محضی ک پشتمو کردم ازش ک دور شم میاد پایین
    همین که کنارش بشینید کم کم قار زدنش از بین میره ولی خوبه که با یه تقویت مثبت همراه باشه.

میتونید دست رو (نه پایین قفس) کنار ظرف نگه دارید که هر وقت ساکت شد تخمه رو بندازید تو ظرف.اینم امتحان کنید . اگه حل نشد تا یه مدت فقط کنارش بشینید و کاریش نداشته باشید. رفتارهای بد طوطی رو نباید با روش های تنبیهی حل کرد. صبر داشته باشید بهش فرصت بدید که کم کم اعتماد کنه به شما

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16533
    همین که کنارش بشینید کم کم قار زدنش از بین میره ولی خوبه که با یه تقویت مثبت همراه باشه.

میتونید دست رو (نه پایین قفس) کنار ظرف نگه دارید که هر وقت ساکت شد تخمه رو بندازید تو ظرف.اینم امتحان کنید . اگه حل نشد تا یه مدت فقط کنارش بشینید و کاریش نداشته باشید. رفتارهای بد طوطی رو نباید با روش های تنبیهی حل کرد. صبر داشته باشید بهش فرصت بدید که کم کم اعتماد کنه به شما

الان دیگه وقتی میرم برا تعویض اب و غذاش قار نمیکشه و اینکه کنارش ک نشستم دستمو گذاشتم روی میله های پایین قفس فقط قفس نوردی میکنه قار نمیکشه دیگه گهگداری ک بخوام حرکت کنم ی تک قار میزنه دستمو ک گذاشتم بدون دادن تخمس فقط برا اینکه ب من و دستم عادت کنه و نترسه هیچ حرکتی نمیکنم ایا درسته کارم ؟ همین تمرین رو ادامه بدم؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16533
    الان دیگه وقتی میرم برا تعویض اب و غذاش قار نمیکشه و اینکه کنارش ک نشستم دستمو گذاشتم روی میله های پایین قفس فقط قفس نوردی میکنه قار نمیکشه دیگه گهگداری ک بخوام حرکت کنم ی تک قار میزنه دستمو ک گذاشتم بدون دادن تخمس فقط برا اینکه ب من و دستم عادت کنه و نترسه هیچ حرکتی نمیکنم ایا درسته کارم ؟ همین تمرین رو ادامه بدم؟
    البته اینکه میگم قار نمیکشه یعنی رو دیواره میره بدون اینکه قار بکشه ن اینکه رو نشیمن نشسته ها قبلا میرفت رو دیواره و همزمان قار هم میکشید ولی الان فقط میره رو دیواره و ی ذره غر غر میکنه از ترسش دستمو هم ک میذارم رو میله کنار ظرف غذا ب همن حالته و 2.3 بار هم امروز از اون ور قفس ک من دستمو گذاشتم کنار ظرف آبخوری و برا جلب اعتماد ی چندتا تخمه انداختم تو ظرف غذا خوریش بعد از قفس نوردی و رو دیواره بودن ی 2.3 بار اومد پایین رو نشیمن ی چند ثانیه و باز رفت بالا

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    البته اینکه میگم قار نمیکشه یعنی رو دیواره میره بدون اینکه قار بکشه ن اینکه رو نشیمن نشسته ها قبلا میرفت رو دیواره و همزمان قار هم میکشید ولی الان فقط میره رو دیواره و ی ذره غر غر میکنه از ترسش دستمو هم ک میذارم رو میله کنار ظرف غذا ب همن حالته و 2.3 بار هم امروز از اون ور قفس ک من دستمو گذاشتم کنار ظرف آبخوری و برا جلب اعتماد ی چندتا تخمه انداختم تو ظرف غذا خوریش بعد از قفس نوردی و رو دیواره بودن ی 2.3 بار اومد پایین رو نشیمن ی چند ثانیه و باز رفت بالا
    سلام . خوبه . بله ادامه بدین به اینکار. من فقط می تونم پیشنهاد بدم شما خودتون باید با توجه به طوطی خودتون و واکنش هایی که ازش میبینید تمرین رو تغییر بدید. اگه فک میکنید به حرکت دست حساسه فعلا فقط دست رو روی قفس نگه دارید تا عادت کنه

صفحه 1190 از 1238 نخستنخست ... 19069010901140117111721173117411751176117711781179118011811182118311841185118611871188118911901191119211931194119511961197119811991200120112021203120412051206120712081209 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)