کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    16533
    سلام خسته نباشید .
    من ی جوجه کاسکو گرفتم وقتی رفتم ب خونه صاحب قبلیش ب محض ورودم شروع کرد ب قار کشیدن و .... بعد طرف اومد در قفس رو باز کرد کاسکو اومد بیرون از قفس ب نوعه با دست گرفت کاسکو رو و گذاشت روی دستش و ناز و نوازشش میکرد کاسکو رو بدون کوچک ترین گاز گرفتگی از طرف کاسکو و کاسکو هم تقریبا قارش کم شد یا از بین رفت .
    سوال من اینه آیا این کاسکو رام هست /؟ ک فک نمیکنم چنین باشه ک اگه رام هست چرا ب محض نزدیک شدن ب قفسش قار میکشه و فرار میکنه.
    و اگه رام نیست چرا طرف تو دست میگیره کاسکو رو بدون اینکه کاسکو گاز بگیره ؟
    آیا کاسکو مثلا 7.8 ماههه گاز گرفتن بلد نیست ؟
    و اینکه کاسکو های قبلیه بنده یکی دو روز ک میموندن تو خونه دیگه صبح ک میشد انواع و اقسام صوت ها و جیغ زدن ها و .... ولی این فقط قار میککشه در صورت نزدیک شدن ب قفسش و اگه بخواد صبح یا عصر صدایی بده ی صدای تکراری ک فکر میکنم مربوط بشه ب صدای جوجگی و هنجره تکمیل نشدش آیا درسته ؟
    ممنون میشم ب سوالاتم پاسخ بدید و عذر خواهی میکنم بابت متن طولانیم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9627 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید .
    من ی جوجه کاسکو گرفتم وقتی رفتم ب خونه صاحب قبلیش ب محض ورودم شروع کرد ب قار کشیدن و .... بعد طرف اومد در قفس رو باز کرد کاسکو اومد بیرون از قفس ب نوعه با دست گرفت کاسکو رو و گذاشت روی دستش و ناز و نوازشش میکرد کاسکو رو بدون کوچک ترین گاز گرفتگی از طرف کاسکو و کاسکو هم تقریبا قارش کم شد یا از بین رفت .
    سوال من اینه آیا این کاسکو رام هست /؟ ک فک نمیکنم چنین باشه ک اگه رام هست چرا ب محض نزدیک شدن ب قفسش قار میکشه و فرار میکنه.
    و اگه رام نیست چرا طرف تو دست میگیره کاسکو رو بدون اینکه کاسکو گاز بگیره ؟
    آیا کاسکو مثلا 7.8 ماههه گاز گرفتن بلد نیست ؟
    و اینکه کاسکو های قبلیه بنده یکی دو روز ک میموندن تو خونه دیگه صبح ک میشد انواع و اقسام صوت ها و جیغ زدن ها و .... ولی این فقط قار میککشه در صورت نزدیک شدن ب قفسش و اگه بخواد صبح یا عصر صدایی بده ی صدای تکراری ک فکر میکنم مربوط بشه ب صدای جوجگی و هنجره تکمیل نشدش آیا درسته ؟
    ممنون میشم ب سوالاتم پاسخ بدید و عذر خواهی میکنم بابت متن طولانیم
    سلام
    بستگی داره طرف پرنده رو چجوری گرفته باشه اگه به زور گرفته و گذاتشه بالا قفس و برای چند دقیقه رو دست نیاورده وحشی هست پرنده
    اگر فقط برا شما قار میزنه و برای صاحب قبلیش اروم هست و رو دستش میره رامه ولی از شما و محیط جدیدش میترسه که به مرور خوب میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16790
    سلام ببخشید من یه کاسکوی سخنگو بالغ دارم ولی رو دست نمیاد بنظرتون میشه بهش آموزش داد هرکار می کنیم رو دست نمیاد متاسفانه ...بعد سوال بعدم اینه که چطور میتونم باهاش رفیق بشم؟

تو این 2 3 ماه هم ک پسشمه فقط بهش محبت کردم الان از دستم غذا میگیره میذاره سرشو بخارونم
    ویرایش توسط king parrot : 16th July 2016 در ساعت 02:56 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16533
    دوستان 15 روز کافیه برای اینکه بخوام فرایند رام کردن کاسکومو شروع کنم ؟ و از کجا شروع کنم ؟ و اینکه آیا میشه با وجود اینکه ب قفسش نزدیک میشم برای تعویض آب و غذا میره رو دیواره قار میکشه ولی در فاصله نیم متری یا 1 متری ک میشینم میاد پایین و قار هم نمیکشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط king parrot نمایش پست ها
    سلام ببخشید من یه کاسکوی سخنگو بالغ دارم ولی رو دست نمیاد بنظرتون میشه بهش آموزش داد هرکار می کنیم رو دست نمیاد متاسفانه ...بعد سوال بعدم اینه که چطور میتونم باهاش رفیق بشم؟

تو این 2 3 ماه هم ک پسشمه فقط بهش محبت کردم الان از دستم غذا میگیره میذاره سرشو بخارونم
    سلام . ۲،۳ ماه زمان زیادی نیست . اگه درست تلاش کنید موفق میشید . فقط باید سعی کنید طوری رفتار نکنید که خاطره بدی تو ذهن طوطیتون ایجاد کنه

همیشه داخل قفس هست یا بیرون هم میاد؟
    تا حالا برای روی دست اوردن چه تمرین هایی انجام دادین ؟
    از بین اجیل ها یا دونه ها چی رو بیشتر دوست داره ؟
    غذاش چیه؟

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Parsipet mobile app

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دوستان 15 روز کافیه برای اینکه بخوام فرایند رام کردن کاسکومو شروع کنم ؟ و از کجا شروع کنم ؟ و اینکه آیا میشه با وجود اینکه ب قفسش نزدیک میشم برای تعویض آب و غذا میره رو دیواره قار میکشه ولی در فاصله نیم متری یا 1 متری ک میشینم میاد پایین و قار هم نمیکشه
    سلام. بعد ۱۵ روز شروع کنید . کنار قفس جایی که که نمیترسه و فرار نمیکنه ، بشینید و باهاش حرف بزنید یا یه کلمه ساده باهاش تمرین کنید یا کارای خودتونو انجام بدین مثلا کتاب خوندن ، با موبایل بازی کردن یا کار کردن .... . کم کم این فاصله رو نزدیک تر کنید طوری که طوطی متوجه نشه . بستگی به طوطی داره و ممکنه چند روزی طول بکشه این تمرین . بعد که تونستید به قفس نزدیک بشید طوری که وقتی کنارش هستید طوطی فرار نکنه میتونید با دست از بین میله ها بهش غذا بدین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16790
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . ۲،۳ ماه زمان زیادی نیست . اگه درست تلاش کنید موفق میشید . فقط باید سعی کنید طوری رفتار نکنید که خاطره بدی تو ذهن طوطیتون ایجاد کنه

همیشه داخل قفس هست یا بیرون هم میاد؟
    تا حالا برای روی دست اوردن چه تمرین هایی انجام دادین ؟
    از بین اجیل ها یا دونه ها چی رو بیشتر دوست داره ؟
    غذاش چیه؟

روزانه 2ساعت بیرونه برای تمرین یک دستم میذارم جلوش و در دست دوم با فاصله دستی ک در جلوی پاش هست تخمه میگیرم ک مجبور بشه برای گرفتن تخمه بیاد رو دست اما گردنش ماشالا یکی دومتر نست ک کامل میکشه گردنشو تحمه میگیره...... آجیل که اصلا نمیدم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط king parrot نمایش پست ها
    روزانه 2ساعت بیرونه برای تمرین یک دستم میذارم جلوش و در دست دوم با فاصله دستی ک در جلوی پاش هست تخمه میگیرم ک مجبور بشه برای گرفتن تخمه بیاد رو دست اما گردنش ماشالا یکی دومتر نست ک کامل میکشه گردنشو تحمه میگیره...... آجیل که اصلا نمیدم
    سلام . اجیل بد نیست که اصلا نمیدین . فقط باید مدیریت شده بهش داده بشه. مثلا روزی یه پسته ، یا نصف گردو ..

اگه جاهای مختلف دستتون رو نگه میدارید ، میاد تخمه رو میگیره ، به همین تمرین ادامه بدین فقط باید کم کم فاصله دست رو بیشتر کنید.

این روش

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=22828

و این روش

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=22853

رو بخونید و کلیپ ها رو ببینید . نحوه درست تمرین رو یاد میگیرید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16533
    سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم آیا میشه کاسکو از ترس هم عطسه کنه ؟ چون کاسکو من وقتی ک دورش هستم عطسه نمیکنه ولی وقتی نزدیکش میشم برا نشستن (در فاصله 1 متری ) عطسه میکنه این طبیعی هستش؟
    و اینکه من الان روزانه فقط آب و غذاشو عوض میکنم و در فاصله تقریبا 1 متری یا کمتر میشینم ک ترسش بریزه ازم وقتی میرم برای نشستن ب روی صندلی قار میکشه ولی وقتی میشینم رو صندلی (در فاصله1 متری) آروم میشه و میاد رو نشیمن و برای بلند شدنم از روی صندلی هم همینطور آیا کارم درسته ؟ چ پیشنهاد یا انتقادی دارید ؟

من از وقتی آوردمش خونه زیر پاشو هم تمیز نکردم میترسم مشکلی پیش بیاد از طرفی هم میترسم تمیز کنم باعث استرس بشه و ایجاد ذهنیت بد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم آیا میشه کاسکو از ترس هم عطسه کنه ؟ چون کاسکو من وقتی ک دورش هستم عطسه نمیکنه ولی وقتی نزدیکش میشم برا نشستن (در فاصله 1 متری ) عطسه میکنه این طبیعی هستش؟
    و اینکه من الان روزانه فقط آب و غذاشو عوض میکنم و در فاصله تقریبا 1 متری یا کمتر میشینم ک ترسش بریزه ازم وقتی میرم برای نشستن ب روی صندلی قار میکشه ولی وقتی میشینم رو صندلی (در فاصله1 متری) آروم میشه و میاد رو نشیمن و برای بلند شدنم از روی صندلی هم همینطور آیا کارم درسته ؟ چ پیشنهاد یا انتقادی دارید ؟

من از وقتی آوردمش خونه زیر پاشو هم تمیز نکردم میترسم مشکلی پیش بیاد از طرفی هم میترسم تمیز کنم باعث استرس بشه و ایجاد ذهنیت بد
    سلام ، من تا حالا ندیدم یا نشنیدم که طوطی از ترس عطسه کنه .

امتحان کنید ، با حرکت آهسته برید کنار صندلی و بشینید اگه قار زد ، فاصلتون رو بیشتر کنید جایی که قار نمیزنه بشینید . بعد با صندلی نزدیک تر بشید ( وقتی رو صندلی نشستید) ، اگه قار نزد با همون حرکت آهسته از روی صندلی بلند شید .

گاهی اوقات به خاطر حرکات تند ما ممکنه بترسن. کلا وقتی میخواید بهش نزدیک بشید حرکاتتون اهسته باشه.

اشتباه کردید ‌. سینی قفس رو بردارید. کف سینی روزنامه بذارید ، هر صبح و هر شب روزنامه رو عوض کنید. یکی از دلایل عطسه کردنش هم میتونه همین باشه. گرد طوطی انباشته میشه کف قفس با هر حرکت کوچیک پخش میشه و ممکنه بینی طوطی رو تحریک کنه ..

صفحه 1187 از 1238 نخستنخست ... 187687108711371168116911701171117211731174117511761177117811791180118111821183118411851186118711881189119011911192119311941195119611971198119912001201120212031204120512061237 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)