کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17884
    سلام اساتید تقریبا دو هفته اس کاسکوی من بی دلیل تک قار میزنه خواهشن بگین دلیلش چی میتونه باشه؟؟ هی تک قار حتی وقتی منم پیشش میرم تک قار میزنه دیگه تو پذیرایی نمیشه گذاشتش چون هی قار میزنه تو اتاق هم همش دوست داره تنها باشه...لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم به حالت اول برگرده؟؟

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670
    نقل قول نوشته اصلی توسط danialkeshani07.com نمایش پست ها
    سلام اساتید تقریبا دو هفته اس کاسکوی من بی دلیل تک قار میزنه خواهشن بگین دلیلش چی میتونه باشه؟؟ هی تک قار حتی وقتی منم پیشش میرم تک قار میزنه دیگه تو پذیرایی نمیشه گذاشتش چون هی قار میزنه تو اتاق هم همش دوست داره تنها باشه...لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم به حالت اول برگرده؟؟

سلام دوست عزیز کاسکو منم قار میکشه نمیدونم چرا فکر میکنم حوصلش سر رفته میرم یک چیزی میدم بهش ساکت میشه یا میرم نازش میکنم دیگه چیزی نمیگه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

سلام. چند وقت هست که آوردینش خونه؟
    ارتباطش با شما و اعضای خونواده چطوره؟
    چه مواقعی بیشتر قار میزنه؟
    حرف میزنه؟ باهاش تمرین می کنید براس گفتن کلمات جدید؟
    واکنش شما در برابر این قار چیه؟ تا حالا شده روی قفس رو بپوشونید و یا واکنش خاصی نشون بدین؟
    اسباب بازی داره ؟
    روزا چطور سرگرم میشه؟

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17884
    هشت ماهی هست دارمش رو قشنگ به من سر میده تا یه هفته پیش هم وقتی تمرین روی دست اوردن میکردم یک پاش رو راحت میذاشت ولی جدیدا اصلا دنباله غذا نمیاد و بد اخلاق شده تا دو سه هفته پیش همش تو پذیرایی پیش ما بود ولی حالا دیگه تو پذیرایی نمیشه اوردش...اون موقع ها تو پذیرایی بود تا غذا میخوردیم قار میزد به منم بدید ما هم یه تیکه شیب بهش میدادیم....حرف هم نمیزنم باهاش به اون صورت تمرینی هم نمیکنم....

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    هشت ماهی هست دارمش رو قشنگ به من سر میده تا یه هفته پیش هم وقتی تمرین روی دست اوردن میکردم یک پاش رو راحت میذاشت ولی جدیدا اصلا دنباله غذا نمیاد و بد اخلاق شده تا دو سه هفته پیش همش تو پذیرایی پیش ما بود ولی حالا دیگه تو پذیرایی نمیشه اوردش...اون موقع ها تو پذیرایی بود تا غذا میخوردیم قار میزد به منم بدید ما هم یه تیکه شیب بهش میدادیم....حرف هم نمیزنم باهاش به اون صورت تمرینی هم نمیکنم....

سلام . کجا باهاش تمرین میکنید بیرون قفس یا داخل قفس یا نزدیک قفس ؟ از چه جایزه ای براش استفاده میکنید ؟ از اون غذا تو غذاییش هم استفاده میکنید ؟

اگه این قار زدنش علت خاصی داره مثلا اگه برای گرفتن غذا از شما باشه باید قبل از اینکه این حالت پیش بیاد اون مشکل رو رفع کنید . مثلا اگه برای غذا هست قبل از اینکه خودتون شروع میکنی به غذا خوردن بهش غذاشو بدین و نذارید به قار زدن بیفته . با این روش کم کم این عادتش از بین میره
    مهتر از همه اینکه نباید واکنش نشون بدین . مثلا شما میمونید وقتی به خاطر غذا قار زد بهش سیب میدین . این یعنی تقویت رفتار بد . وقتی قار میزنه کلا نباید سمتش برید . باید بمونید این قار زدنش تموم شه و بعد برید سمتش و یه تیکه غذا بهش بدین . این میشه جایزه واسه ساکت بودنش

تمرین سخنگویی هم خیلی مهمه . وقتی شما هیچ تمرینی نمیکنید باهاش ، جیغ و سرو صدا و صدای وسایلی مثل تلفن و ... رو یاد میگیره و با صدای بلند براتون اجرا میکنه . طوطی برای اینکه بتونه جایی زندگی کنه باید با اعضای گروه تعامل داشته باشه . بعضی ها کلمات مختلف رو به طوطی یاد میدن ، مثلا طوطی دوستم به جای جیغ و قار زدن برای گرفتن غذا می گفت " به " با این کلمات سعی میکنن با صاحبشون ارتباط برقرار کنن و خود به خود جیغ و قارشون کمتر میشه . پس سعی کنید باهاش تمرین کنید حتما .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو . عروس هلندی
    شماره عضویت
    18501
    سلام دوستان . کاسکو من از دست غذا میگیره ... همیشه ام جاش رو قفسه یعنی درب بالا باز کردم همیشه اون بالاست .... هیچ جا هم نمیره ....
    بعضی اوقات میزاره دست به نوکش بزنم بعضی اوقاتهم وحشی میشه ... غرغر میکنه
    رو دستم اصلا نمییاد یکم دستمو میبرم طرفش غر میزنه حالت تهاجمی میگیره .... حرفم هم نمیزنه هر چی بهش میگم فقط نگام میکنه .... روزانه یک کلمه (سلام) باهاش تمرین میکنم ولی هیچ صدای نمیده....
    خلاصه میخوام بدونم امیدی بهش هست رو دست بیاد و حرف بزنه ..؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen.6020 نمایش پست ها
    سلام دوستان . کاسکو من از دست غذا میگیره ... همیشه ام جاش رو قفسه یعنی درب بالا باز کردم همیشه اون بالاست .... هیچ جا هم نمیره ....
    بعضی اوقات میزاره دست به نوکش بزنم بعضی اوقاتهم وحشی میشه ... غرغر میکنه
    رو دستم اصلا نمییاد یکم دستمو میبرم طرفش غر میزنه حالت تهاجمی میگیره .... حرفم هم نمیزنه هر چی بهش میگم فقط نگام میکنه .... روزانه یک کلمه (سلام) باهاش تمرین میکنم ولی هیچ صدای نمیده....
    خلاصه میخوام بدونم امیدی بهش هست رو دست بیاد و حرف بزنه ..؟
    سلام . طوری هست که دنبال دست بیاد برای گرفتن غذا ؟ یا فقط شما دست رو بهش نزدیک میکنید و غذا رو میگیره ؟

برای سرخاروندن یا دست زدن به منقارش اصراری نکنید . تا وقتی رو دست نیاد به دست شما اعتمادکامل نداره ..

هیچ صدایی نمیده یعنی اینکه حتی صدای معمولی هم از خودش در نمیاره مثل طوطی های دیگه ؟ روزای اول که اومد قار نمیزد ؟ یا سوت و سرو صدای وسایل خونه ؟

من نمیدونم شما چقدر تلاش کردین نمیتونم به شما امیدواری بدم فقط میتونم روند رام شدنش رو به شما بگم . اینکه رام بشه یا حرف بزنه دیگه به شما و طوطی شما بستگی داره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو . عروس هلندی
    شماره عضویت
    18501
    وقتي بهش غذا ميدم دستمو يك طرف چوب ميگيرم خودشو كش قوس ميده يا مياد ميگيره معمولا
    اصلا غار زدن بلد نيست ولي غرغر ميكنه اونم اگه بخوام خيلي نزديكش بشم يا دست بهش بزنم جيغ نميزنه و يك حالت تهاجمي با غرش داره ...
    صدا در مياره مثل صداي ديگه پرندهاست ...
    و اصلا گاز نميگيره اگه دستم هم ببرم نزديكش يا هل ميده به عقب يا بين منقارش نگه ميدار و يك گاز خفيف ميگيره
    جديدا همين كه از سر كار ميرم خونه بهش سلام ميكنه تا منو ميبينه يك صدا خاصي ميده مثل سوت زدن .... فقط چند لحظه اول بعد چند دقيقه ديگه صدا نميده ...
    و به نوكشم ميتونه دست بزنم نه زياد ميلي ثانيه اي
    و صبح ها مثل بچه تازه به حرف اومده شروع ميكنه صدا هاي درمياره ....ولي بعضي روزها
    روي قفس هست در بالا باز كردم اصلا جايي نميره همش رو قفسه نهايت داخل ميه همين ..
    فقط هم تخمه دوست داره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen.6020 نمایش پست ها
    وقتي بهش غذا ميدم دستمو يك طرف چوب ميگيرم خودشو كش قوس ميده يا مياد ميگيره معمولا
    اصلا غار زدن بلد نيست ولي غرغر ميكنه اونم اگه بخوام خيلي نزديكش بشم يا دست بهش بزنم جيغ نميزنه و يك حالت تهاجمي با غرش داره ...
    صدا در مياره مثل صداي ديگه پرندهاست ...
    و اصلا گاز نميگيره اگه دستم هم ببرم نزديكش يا هل ميده به عقب يا بين منقارش نگه ميدار و يك گاز خفيف ميگيره
    جديدا همين كه از سر كار ميرم خونه بهش سلام ميكنه تا منو ميبينه يك صدا خاصي ميده مثل سوت زدن .... فقط چند لحظه اول بعد چند دقيقه ديگه صدا نميده ...
    و به نوكشم ميتونه دست بزنم نه زياد ميلي ثانيه اي
    و صبح ها مثل بچه تازه به حرف اومده شروع ميكنه صدا هاي درمياره ....ولي بعضي روزها
    روي قفس هست در بالا باز كردم اصلا جايي نميره همش رو قفسه نهايت داخل ميه همين ..
    فقط هم تخمه دوست داره
    سلام . خوبه . یه مدت دیگه باهاش تمرین کنید تا زمانی که بدون ترس بیاد از دست شما غذا بگیره . و بعد از این مرحله میتونید روی دست آوردن رو بیرون از قفس باهاش تمرین کنید .

این روش برای شما مناسبه

http://www.parsipet.ir/thread22828.html

اول از همه سعی کنید تو مرجله اول یعنی غذا دادن با دست کاملا ترسش از بین رفته باشه . یعنی نباید عجله کنید برای روس دست آوردن .

دوم متن این تاپیکی که گذاشتم رو کامل بخونید و هر سوالی داشتید قبل از تمرین بپرسید که اشتباه نکنید .

از نظر صدا هم مشکلی نداره . کم کم یاد میگیره . خوبه باهاش تمرین کنید

برای دست زدن به منقارش اصرار نکنید . الان گاز نمیگیره اما این کار شما به گاز گرفتن تشویقش می کنه

تخمه رو از غذاییش کم کنید و فقط برای تمرین ازش استفاده کنید . برای غذای روزانه هم ، میوه جات و سبریحات و حبوبات بهش بدین حتما

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    18520
    با سلام و احترام
    من 4
    ماهی
    میشه یک جوجه
    کاسکو
    چشم سیاه گرفتم و خیلی هم رعایت کردم تا اینکه از دستم غذا میگرفت و درب قفس رو باز میکردم و از تو دستم غذا میخور ولی ناراحت بودش تا اینکه چند وقتی بود وقتی میرفتم سراغش پرهاش رو پف میکرد و حالت تهاجمی به خودش میگرفت و به سمت دستم حمله میکرد خیلی حالم گفته بود . خلاصه سه رو پیش خواستم براش آب بذارم نوکش رو از بین قفس بیرون آورد گازم گرفت راستش من هم خیلی ناراحت شدم و زدم رو نوکش . الان موندم نمیدونم چه رفتاری باهاش کنم حسابی حالم گرفته و اون هم رفتارش پرخاشگرانس،.
    ضمنا تقریبا یک ماه پیش گذاشتن از قفسش بیاد بیرون هرشبه یک ساعت و چند روزیه کلمه بابا رو میگه. نمیدونم شاید نباید میزاشتم بیاد بیرون.
    اسمش هم عسله
    اگه ممکنه راهنمایی کنید خیلی متشکرم

صفحه 1168 از 1238 نخستنخست ... 168668106811181149115011511152115311541155115611571158115911601161116211631164116511661167116811691170117111721173117411751176117711781179118011811182118311841185118611871218 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)