کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    اهان اینطور که میگید درسته اخه نه اینکه توی چندتا کاسکو دیده بودم برای همین گفتم شاید اینطوری باشه دقیقا طوطی منم تازگی ها پر ها شو میجوه دقیقا مثل همین که سپیده خانم گفتن و خیلی پرهاش را زشت کرده و شاه پر هاش را هم میکنه مثل همین که گفتید یعنی منم باید بگیرمش پرهای خرابش را بکنه البته از موقع پرکنی یکم بهتر شده ولی پرهای پاش را کنده وبدون پره فقط خیلی کم پر روی پاش الان داره شما چکار کردید که کاملا خوب شد؟
    فکر کنم شرایط طوطی من با طوطی شما کلا فرق میکنه طوطی من یک پر خراب پشت بالش داشت برایه اصلاح اون بقیه پرهاشو میکند کاری به بقیه جایه بدنش نداشت یعنی فقط کلیک کرده بود اونجا که الان خوب شده تو این زمینه سپیده خانوم بهتر راهنمایی میکنن

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    میگم متاسفانه این مال وقتیه که خریدمش الان نصف این شد بله استخوان سینش تیغه ای شده
    با اجازه ی سپیده خانم من نمیدونم اون ریشه های بدون پری که میگید واقعا ریشه ی بدون پر بوده متاسفانه باید بگم به احتمال زیاد این ریشه های پر هایی بوده که در اینده قرار بوده در بیاد در هنگام پر در اوردن طوطی ها سعی میکنند اون را بکنن چون اذیتشون میکنه ومثل سوزن میمونه این ریشه ها در واقع فکر کنم پر های جدیدش بوده من روی کاسکوی خودم و کاسکوهای فامیلمون ای پرها را دیدم و دیدم که این ریشه ها به مرور زمان تبدیل به پر میشه ولی مطمین نیستم که ماله کاسکوی شما هم همینطور بوده یا نه اگه ماله شما یک ریشه ی سفید بوده نباید اون را میکندید چون اگه صبر میکردید میدید پر جدیده چون من این را روی چند کاسکو امتحان کردم میگم ولی در مورد شما مطمین نیستم و در مورد پر های خراب کار خوبی کردید که کندیدشما وقتی کاسکوتون پرکنی داشت چکار کردید خوب شد چون کاسکوی منم پرکنی پیدا کرده و داره پر های پرواز و بزرگ وکوچک بدنش را میکنه اگه شما تجربشو دارید میشه به منم کمک کنید؟
    اهان اینطور که میگید درسته اخه نه اینکه توی چندتا کاسکو دیده بودم برای همین گفتم شاید اینطوری باشه دقیقا طوطی منم تازگی ها پر ها شو میجوه دقیقا مثل همین که سپیده خانم گفتن و خیلی پرهاش را زشت کرده و شاه پر هاش را هم میکنه مثل همین که گفتید یعنی منم باید بگیرمش پرهای خرابش را بکنه البته از موقع پرکنی یکم بهتر شده ولی پرهای پاش را کنده وبدون پره فقط خیلی کم پر روی پاش الان داره شما چکار کردید که کاملا خوب شد؟
    یه عکس جدید از طوطی تون بذارید که چک کنم . مشکلی تو مدفوعش ندیدین ؟ یا تو پروازش ؟ کلا موارد غیر عادی ندیدین ازش ؟ دکتر بردینش ؟

در مورد پرکنی طوطی شما بازم نیاز به عکس هست . اما من فکر میکنم تو لکه طوطی شما .. و پرها رو بعد از اینکه میفتن ، خراب میکنه . که در اینصورت شرایط طوطی شما با طوطی آقا منصور متفاوته و شما نیازی به اصلاح پر ندارید . یه فرآیند طبیعی هست که باید طی بشه . عکس از پرهایی که افتاده و خود طوطی برام بذارید ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو
    شماره عضویت
    17466
    سلام به دوستان عزیز. آیا جگر کباب شده برای کاسکو مجاز هست یا نه؟ اگر هست بی نمک باشه یا بی نمک؟ و آیا موز هم مجازه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein021t نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزيز. آيا جگر کباب شده براي کاسکو مجاز هست يا نه؟ اگر هست بي نمک باشه يا بي نمک؟ و آيا موز هم مجازه؟
    سلام . موز که مجازه اما درمورد جگر مطمئن نيستم . با توجه به منابع داخلي :
    " جگر سياه که همان کبد مى باشد، داراى پروتئين فراوانى در حد گوشت قرمز است. مقدار چربى آن اندک بوده ولى ميزان کلسترولش بيش از دو برابر گوشت قرمز کم چربى مى باشد."

هموطور که چند روز پيش در مورد گوشت يکي از دوستان سوال کرده بود و گفتم که جز غذاهاي مجاز هست اما به دليل پروتئين بالا ، چربي و کلسترول بايد به طور مديريت شده مصرف بشه مثلا ماهي يه بار . در مورد جگر هم همين رو ميتونم با اين تفاوت که ميزان کلسترولش خيلي بيشتر از گوشت قرمز هست و براي طوطي اين مقدار ممکنه مضر باشه . علاوه بر اين سرشار از آهن و ويتامين A هست که در صورت مصرف زياد امکان مسموميت وجود داره . در جاي ديگه اي گفته شده :

" يکى از نقش هاى عمده جگر در بدن ، سوزاندن، مصرف کردن و زهرزدايى آميزه هاى (ترکيبات) شيميايى است. از همين رو، امکان دارد جگر، پس مانده هاى پادزيست ها (آنتى بيوتيک ها) و ساير داروهايى را که به حيوانات گوشتى داده مى شود و همچنين سموم زيست محيطى را در خود پنهان سازد. به اين دليل است که برخى پزشکان با خوردن مرتب جگر مخالفت مى ورزند."

من با اين حساب خيلي جرات نميکنم به طوطيم جگر بدم .. مگر به اندازه خيلي کم .اگه جثه طوطي رو با جثه يه انسان مقايسه کنيم ، خيلي کوچيکتر هست ، پس وقتي ميگم مقدار کم، طبق صحبت هاي يه دکتر دامپزشک مقدار کم از يه غذا براي طوطي ، به اندازه سر طوطي نيست به اندازه چشم طوطيه

ديگه تصميم با شماست

دوستان ديگه اگه اطلاعات بيشتري داشته باشن حتما ميگن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . موز که مجازه اما درمورد جگر مطمئن نيستم . با توجه به منابع داخلي :
    " جگر سياه که همان کبد مى باشد، داراى پروتئين فراوانى در حد گوشت قرمز است. مقدار چربى آن اندک بوده ولى ميزان کلسترولش بيش از دو برابر گوشت قرمز کم چربى مى باشد."

هموطور که چند روز پيش در مورد گوشت يکي از دوستان سوال کرده بود و گفتم که جز غذاهاي مجاز هست اما به دليل پروتئين بالا ، چربي و کلسترول بايد به طور مديريت شده مصرف بشه مثلا ماهي يه بار . در مورد جگر هم همين رو ميتونم با اين تفاوت که ميزان کلسترولش خيلي بيشتر از گوشت قرمز هست و براي طوطي اين مقدار ممکنه مضر باشه . علاوه بر اين سرشار از آهن و ويتامين A هست که در صورت مصرف زياد امکان مسموميت وجود داره . در جاي ديگه اي گفته شده :

" يکى از نقش هاى عمده جگر در بدن ، سوزاندن، مصرف کردن و زهرزدايى آميزه هاى (ترکيبات) شيميايى است. از همين رو، امکان دارد جگر، پس مانده هاى پادزيست ها (آنتى بيوتيک ها) و ساير داروهايى را که به حيوانات گوشتى داده مى شود و همچنين سموم زيست محيطى را در خود پنهان سازد. به اين دليل است که برخى پزشکان با خوردن مرتب جگر مخالفت مى ورزند."

من با اين حساب خيلي جرات نميکنم به طوطيم جگر بدم .. مگر به اندازه خيلي کم .اگه جثه طوطي رو با جثه يه انسان مقايسه کنيم ، خيلي کوچيکتر هست ، پس وقتي ميگم مقدار کم، طبق صحبت هاي يه دکتر دامپزشک مقدار کم از يه غذا براي طوطي ، به اندازه سر طوطي نيست به اندازه چشم طوطيه

ديگه تصميم با شماست

دوستان ديگه اگه اطلاعات بيشتري داشته باشن حتما ميگن
    سلام
    اگه یادتون باشه یکی از بچه های همین فروم ( نام کاربری رو یادم نیس) جیگر داده بود به طوطی و بعد 4/5 ساعت مرده بوذ
    که دامپزشک انجمن ( اقای رضا ترابی اون زمان بودن) هم بهشون گفته بودن به دلیل بعضی انگل ها و یماری ها اصلا و به هیج وجه نباید به پرنده داد ! حتی گریل شده رو

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiansh نمایش پست ها
    سلام
    اگه یادتون باشه یکی از بچه های همین فروم ( نام کاربری رو یادم نیس) جیگر داده بود به طوطی و بعد 4/5 ساعت مرده بوذ
    که دامپزشک انجمن ( اقای رضا ترابی اون زمان بودن) هم بهشون گفته بودن به دلیل بعضی انگل ها و یماری ها اصلا و به هیج وجه نباید به پرنده داد ! حتی گریل شده رو
    من یادم نیست طوطی کسی تو این فروم با خوردن جگر مرده باشه . ولی مضراتش رو گفتم .

اگه شما یادتون هست که خوب شد گفتید ، اگه لینکش رو هم بذارید عالی میشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    من یادم نیست طوطی کسی تو این فروم با خوردن جگر مرده باشه . ولی مضراتش رو گفتم .

اگه شما یادتون هست که خوب شد گفتید ، اگه لینکش رو هم بذارید عالی میشه
    چشم میگردم لینک رو اینجا میزارم
    مشالله سرچ میکنی جیگر 10 صفحه فقط قربون صدقه ی پتشون رفتن 1 صفحه غذای ماهی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    یه عکس جدید از طوطی تون بذارید که چک کنم . مشکلی تو مدفوعش ندیدین ؟ یا تو پروازش ؟ کلا موارد غیر عادی ندیدین ازش ؟ دکتر بردینش ؟

در مورد پرکنی طوطی شما بازم نیاز به عکس هست . اما من فکر میکنم تو لکه طوطی شما .. و پرها رو بعد از اینکه میفتن ، خراب میکنه . که در اینصورت شرایط طوطی شما با طوطی آقا منصور متفاوته و شما نیازی به اصلاح پر ندارید . یه فرآیند طبیعی هست که باید طی بشه . عکس از پرهایی که افتاده و خود طوطی برام بذارید ..
    طوطی من پرهای قاصدکی شو میکنه توی دهنش ولی کاری به پرهای دیگش نداره مشکلش خودم بیشتر احتمال میدم به خاطر تابستان و پر ریزی کاسکو ه باشه ان سول را بیشتر بری کاسکوی کنگو میپرسم اون پرکنی داره و پرهای قشنگششو میکن مخصوصا پرهای قرمز دمش به احنمال زیاد پرکن کاسکو من پریزی دز فصل تابستونه چون خوبکه دقت کردم دیدم د هنگام پرارایی پرهاش را نمیکنه ولی ریشه ی بعضی پرهاش اونقدر شله که میفته ولی در مورد "بهادر "اسم کاسکوی کنگو هست ا پرهاش را میکنه مخصوصا پر های قشنگ قرمزش را بعد دستش میگره و میجوه عکس ی نمونه از پرهاش را میفرستم من دوتاشون را دکتر بردم فلفلی اینطور که دکتر گفت فقط مشکل لاغری داره و بهادر مشکل چاقی داره و باید تخمه بهش ندم نه من توی فلفلی مشکلی ندیدم فقط الان که دقت کردم دیدم پر ریزیه که طبیعیه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    این عکس پره بهادره که کنده
    http://up.parsipet.ir/uploads/ArcSoft-Image22.jpg
    اینم یه عکس دیگه
    http://up.parsipet.ir/uploads/ArcSoft-Image23.jpg
    بقیه ی پهاش را دور ریختم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام بازم من اومدم با مشکل رو دست اوردن الان شاید نزدیک یک ماه میشه طوطی من نیمه دستی شده

قبلا خیلی راحت تو قفس جفت پاهاشو رو دستم میزاشت وقتی تخمه جلوش میگرفتم ولی از وقتی از قفس خارجش کردم و یک گشتی با هم زدیم دیگه حاضر نشد جفت پاهاشو رو دستم بزاره بخاطر همین از اون روز به بعد به زور از قفس خارجش میکردم یعنی وقتی پا اولش رو دستم بود بلندش میکردم بالا و با انگشتم اون یکی پا که رو چوب نشیمن هستش رو بلند میکردم و از قفس خارجش میکردم یک اتاق دیگه میبردمش و کلی تخمه بهش میدادم و دوباره میزاشتم بالا قفس باز کلی تخمه بهش میدادم( گفتم شاید فک کنه اگه رو دستم بیاد کلی جاییزه گیرش میاد ) خلاصه هنوز درگیرم با طوطیم و به زور رو دستم میارمش ولی وقتی رو دستم بیاد دیگه تکون نمیخوره یعنی از دستم نمیپره حتی اگ به زور خارجش کنم امروز باز خواستم بازی نردبون باهاش تمرین کنم که متاسفانه باز همکاری نکرد منم واسه اولین بار بردمش طبقه پایین پیش خانواده گفتم شاید بیشتر بگرده و کلی ادم بیبنه بهتر راه میاد اتاق طوطی ها دیگه هم بردمش از دور بقیه طوطی هامو هم دیدم وقتی پیش خانواده بودیم کلی واسمون سوت زد تو گلویی سلام میگفت حتی رو دستم پر پر میزد مث قتی رو قفسه و خستگی در میکنه خودشو تکون میداد خلاصه اصلا ترسی از من و دست من نداره کلا مشخصه ولی با این همه وجود حاضر نمیشه رو دستم بیاد باید به زور رو دستم بیارمش و یکهو بلندش کنم هیچ راهی نیس این طوطیه ما خوشش بیاد از رو دست اومدن؟

ببخش وقتی پست میزارم کلی توضیح میدم بخاطر اینه شرایطم کاملا واضخ باشه و خوب بتونید راهنماییم کنید.

صفحه 1148 از 1238 نخستنخست ... 148648104810981129113011311132113311341135113611371138113911401141114211431144114511461147114811491150115111521153115411551156115711581159116011611162116311641165116611671198 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)