صفحه 60 از 67 نخستنخست ... 10414243444546474849505152535455565758596061626364656667 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 591 به 600 از 668
    همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط HUGGY نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بهترین مارک اف پی ال برای آکواریم چیه؟
    ممنون

سلام

چند تا ازدوستان از ماركهايي مثل نمانور و پارس و اسرام استفاده كردن و خيلي راضي بودن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    17487
    سلام دوستان وقت بخیر
    یه سوال داشتم تو زمان خاموشی امکانش هست از یه مهتابی یا یه نور ضعیف برای زیبایی تانک استفاده کرد ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    17487
    خیلی خیلی خیلی از دوستان پوزش میخوام بحث خیلی تخصصی هست و جناب mass عزیز کامل همه چیز رو توضیح دادن

من یه سوال دارم خیلی لطف میکنین یه کمکی به من بکنین

من یه 6 تا 8 ساعت نور دهی دارم خدارو شکر هم فتوسنتز دارم هم میزان نورم خوبه همه چیز عالی به لطف شما دوستان عزیز و راهنمایی های خوبتون
    ولی یه مشکلی دارم این تایم 16 ساعت که میمونه کلا تانک خاموشه خیلی زشت میشه که چون نور نداره اصلا من به نظر شما میتونم از یه نور کم ال ای دی یا 1 مهتابی معمولی استفاده کنم که حداقل روشن شه تانک توشو بشه دید تو این 16 ساعت چون من صبح نور رو روشن میکنم میرم سر کار بعد خانواده 6 ساعت بعد هم co2 رو قطع میکنن هم نور رو من که میام کلا تاریکی هست از سر کار که میام رب روشن میکنم میبینم توشو حال میکنم دوباره خاموش میکنم تا فردا صبح

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط dk3nji نمایش پست ها
    خیلی خیلی خیلی از دوستان پوزش میخوام بحث خیلی تخصصی هست و جناب mass عزیز کامل همه چیز رو توضیح دادن
    من یه سوال دارم خیلی لطف میکنین یه کمکی به من بکنین
    من یه 6 تا 8 ساعت نور دهی دارم خدارو شکر هم فتوسنتز دارم هم میزان نورم خوبه همه چیز عالی به لطف شما دوستان عزیز و راهنمایی های خوبتون
    ولی یه مشکلی دارم این تایم 16 ساعت که میمونه کلا تانک خاموشه خیلی زشت میشه که چون نور نداره اصلا من به نظر شما میتونم از یه نور کم ال ای دی یا 1 مهتابی معمولی استفاده کنم که حداقل روشن شه تانک توشو بشه دید تو این 16 ساعت چون من صبح نور رو روشن میکنم میرم سر کار بعد خانواده 6 ساعت بعد هم co2 رو قطع میکنن هم نور رو من که میام کلا تاریکی هست از سر کار که میام رب روشن میکنم میبینم توشو حال میکنم دوباره خاموش میکنم تا فردا صبح
    سلام
    در زمان خاموشي هيچ لامپ ديگه اي روشن نزاريد چون اون زمان گياها دارن اكسيژن ميگيرن و دي اكسيد پس ميدن و شما ترتيبشون رو بهم ميزنيد .
    راه حلش اينه كه ساعت نوردهي رو عوض كني
    شما ميتوني زمانيكه به خونه برگشتين دي اكسيد كربن رو راه بندازي و يكساعت بعدش لامپ هارو يكي يكي روشن و ٨ ساعت بعد هم خاموششون كني .
    بنده قبلا شيفت بعد از ظهر بودم پس صبح تا ٢ بعد از ظهر روشن ميكردم . اونوقت شيفت صبح شدم و بعد از اون از ساعت ٣ بعد از ظهر تا ١١ شب لامپهارو روشن ميزارم .
    گياها هم كم كم به اين تغيير وضعيت عادت ميكنن

موفق باشي

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کامپسوناتوس
    شماره عضویت
    7781
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام

چند تا ازدوستان از ماركهايي مثل نمانور و پارس و اسرام استفاده كردن و خيلي راضي بودن

سلام میشه لطف کنید بگید برای تانکی با ابعاد100*45*45
    چه تعدادلامپfpl با چه طیف نوری وچند وات لازم هست

ممنون میشم
    ویرایش توسط mohammad-adel : 14th May 2015 در ساعت 10:16 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    17487
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام
    در زمان خاموشي هيچ لامپ ديگه اي روشن نزاريد چون اون زمان گياها دارن اكسيژن ميگيرن و دي اكسيد پس ميدن و شما ترتيبشون رو بهم ميزنيد .
    راه حلش اينه كه ساعت نوردهي رو عوض كني
    شما ميتوني زمانيكه به خونه برگشتين دي اكسيد كربن رو راه بندازي و يكساعت بعدش لامپ هارو يكي يكي روشن و ٨ ساعت بعد هم خاموششون كني .
    بنده قبلا شيفت بعد از ظهر بودم پس صبح تا ٢ بعد از ظهر روشن ميكردم . اونوقت شيفت صبح شدم و بعد از اون از ساعت ٣ بعد از ظهر تا ١١ شب لامپهارو روشن ميزارم .
    گياها هم كم كم به اين تغيير وضعيت عادت ميكنن

موفق باشي
    اقا مهدی عزیز مرسی که وقتت رو در اختیار من گزاشتی به روی چشم و ممنون از راهنمایتون

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-adel نمایش پست ها
    سلام میشه لطف کنید بگید برای تانکی با ابعاد100*45*45
    چه تعدادلامپfpl با چه طیف نوری وچند وات لازم هست

ممنون میشم
    سلام

تانک شما حجمش حدود 202 لیتره .
    برای نور با توجه به نوع گیاهان و طرح مورد نظر کاشت اونها باید میزان وات کل رو تعیین کنید.
    گیاهان به 0.25 تا حتی 1.5 وات بر لیتر نور نیاز دارند.
    به طور کلی شما نیاز به 100 تا 150 وات منبع نوری فلورسنت دارید.
    یعنی اگه 3 تا FPL سفید و یکی قرمز 36 وات بگیرید میشه 144 وات برای 202 لیتر.

باز هم عرض می کنم خدمتتون که با توجه نوع گیاهان و طرح مورد نظرتون باید تصمیم بگیرید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17673
    با سلام به شما دوستان چنتا سوال داشتم ممنون میشم اساتید پاسخ بدهند:
    1-پس از خاموش باش آک باید پمپ هوا را روشن کرد؟ تا گوپی ماهی ها ( کلا ماهی ها )دچار خفگی نشوند؟( البته نه اونجوری که قول قول کنه حباب های ریز و با فاصله زمانی مناسب)
    2-در پست های قبلی متوجه شدم که میتوان تایم هشت ساعتی روشن بودن جابه جا بشه مثلا از دو عصر تا 11 شب سوالی که برای من ایجاد شد این هست که به هر حال نور غیر مستقیم افتاب به اک میرسه این روشن بودن منزل با سیستم فتو سنتز مصنوعی که ما از دو شروع میکنیم به گیاهان لطمه ایی نمیزنه ؟ و همچنین برای ماهی ها ازار دهنده نیست؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirali_at نمایش پست ها
    با سلام به شما دوستان چنتا سوال داشتم ممنون میشم اساتید پاسخ بدهند:
    1-پس از خاموش باش آک باید پمپ هوا را روشن کرد؟ تا گوپی ماهی ها ( کلا ماهی ها )دچار خفگی نشوند؟( البته نه اونجوری که قول قول کنه حباب های ریز و با فاصله زمانی مناسب)
    2-در پست های قبلی متوجه شدم که میتوان تایم هشت ساعتی روشن بودن جابه جا بشه مثلا از دو عصر تا 11 شب سوالی که برای من ایجاد شد این هست که به هر حال نور غیر مستقیم افتاب به اک میرسه این روشن بودن منزل با سیستم فتو سنتز مصنوعی که ما از دو شروع میکنیم به گیاهان لطمه ایی نمیزنه ؟ و همچنین برای ماهی ها ازار دهنده نیست؟
    سلام

براي نگهداري ماهيهاي زنده زا بايد شبها اكسيژن رساني انجام بشه . نور غير مستقيم ورز نبايد به تانك بخوره چون باعث بوجود اومدن چند نوع جلبك ميشه . اون قسمت رو با مقوا و يا برچسب بكگراند بپوشونيد .
    در صورتي كه براي هر ١٠٠ ليتر ١ حباب در ثانيه گاز دي اكسيد تزريق كنيد مشكلي براي گياها و ماهيها پيش نمياد . البته تعداد گياها بايد زياد باشه تا با فتوسنتزي كه ميكنن اكسيژن خالص رو در آب پخش كنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاک پشت
    شماره عضویت
    12547
    سلام!

دوستان تهرانی مغازه ایی رو میشناسن که اف پی ال قرمز و لامپ زیر کابینتی هالی استار بفروشه؟؟

نمانور لاله زار و اسرام هیچ کدومو نداشت

ممنون

صفحه 60 از 67 نخستنخست ... 10414243444546474849505152535455565758596061626364656667 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)