صفحه 59 از 67 نخستنخست ... 940414243444546474849505152535455565758596061626364656667 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 581 به 590 از 668
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاک پشت
    شماره عضویت
    12547
    سلام دوستان

اگه بخام خود لامپ متال برای آکواریم گیاهی ۱۵۰ وات بگیرم چه کمارکی رو پیشنهاد میکنید؟؟

و یا کلا چه مشخصاتی باید داشته باشه؟ کلوین و لومن و ... و .... و....

ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    اصولا لامپ متال استفاده نمیکنن
    مصرف برق بالا
    حرارت زیاد
    مضر بودن نور اون در صورت نگاه مستقیم
    نور شدید متمرکز اون برای جلبک خوب نیست ا دنبال یک منبع نور یکنواخت هستیم ...
    در ضمن همه جای تانک هم نباید خیلی روشن باشه اینطوری گیاهان کم نور در تانک نمیشه کاشت
    افراد کمی از نور متال برای پلنت استفاده کردند در این سایت اقای خسرو نژاد اسستفاده کرده میتونید در صفحه اکواریوم ایشون ببینید و از ایشون خصوصی سئوال کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    17487
    سلام دوستان عزیز شب زیباتون بخیر من یه تانک جمع کردم در ابعاد 60*34*55
    و نور پاور ال ای دی که اصلا مناسب نبود کلی هم هزینه ساخت دادم به اون ادم بی وجدان البته بی تجربگی خودم خیلی کمک کرد به اون فروشنده چون نه میدونم کلوینش چقدره نه هیچ چیز دیگه ای بردم چند جا نشون دادم کلی خندیدن خلاصه کلی پرسو جو کردمو کلی اینور اونور روفتم و مطالعه کردم و دست اخر فردا دارم میرم یه سری وسایل تهیه کنم و یه سیستم نوری جدیدی رو راه اندازی کنم
    میخواستم بدونم نظر شما چی هست و تو بهتر شدنش کمک کنید تا بهترین چیزی که میتونم رو جمع کنم و گیاهمم چمن مویی هست با خزه کریسمس
    پی وی سی 18 تایی 2 عدد
    هیت سینگ 165 با لوازم که شامل تلق و پایه و انها میشه سایز 50 س 3 عدد که 2 تا دارم
    پاور ال ای دی کلوین 4500 - 10 عدد سفید و 3 عدد صورتی عدد و 6500 - 11 عدد سفید و 3 عدد صورتی
    درایو واتر پروف 18 تایی 1 عدد و 9 تایی 1 عدد که 18 تایی رو دارم و فقط 9 تایی رو میگیرم
    لنز 120 درجه 6 عدد برای ال ای دی صورتی
    لنز 90 درجه 21 عدد برای ال ای دی سفید
    فروشنده گفت من 45 میگیرم سر هم کنم که احتمال زیاد بدم همکارم و میخوام 2 تا از صورتی هارو کلید جدا بزارم براش که شب ها روشن کنم برا جلوه بیشتر تو تاریکی نظرت چیه ؟
    به نظرت چطور ؟ راستی کلوین 4500 برا پلنت مناسبه یا همرو 6500 بگیرم
    و این که ال ای دی 1 وات بگیرم یا 2 ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام دوست عزیز
    این بار هم اشتباه میکنید
    رجوع کنید به مقاله http://www.parsipet.ir/thread28184.html

البته من نور مهتابی هالی استار رو پیشنهاد میکنم که هزینه کمتر و نتیجه بهتری رو داره
    نگهداری گیاه زیر نور led سخت تر از مهتابی هست چون نورش در جاهایی تمرکز داره حتی با وجود لنز و امکان اینکه شیشه جلو جلبک بزنه بیشتره

مهتابی هالی استار سفید 6500 کلوین و صورتی
    2 وات سفید یک وات صورتی
    میزان وات نهایی مهتابی ها به میزان 90 درصد لیتراژ تانک
    من خودم از led مدتهاست دارم استفاده میکنم ولی الان اگر بخوام نور جمع کمنم مهتابی هالی استار استفاده میکنم

خرید از لاله زار تقاطع جمهوری نما نور اسیا اگر نداشت سایر مغازه ها روپرسو جو کن پیدا میکنی
    ویرایش توسط mohsenraffiee : 18th April 2015 در ساعت 12:03 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    17487
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این بار هم اشتباه میکنید
    رجوع کنید به مقاله http://www.parsipet.ir/thread28184.html

البته من نور مهتابی هالی استار رو پیشنهاد میکنم که هزینه کمتر و نتیجه بهتری رو داره
    نگهداری گیاه زیر نور led سخت تر از مهتابی هست چون نورش در جاهایی تمرکز داره حتی با وجود لنز و امکان اینکه شیشه جلو جلبک بزنه بیشتره

مهتابی هالی استار سفید 6500 کلوین و صورتی
    2 وات سفید یک وات صورتی
    میزان وات نهایی مهتابی ها به میزان 90 درصد لیتراژ تانک
    من خودم از led مدتهاست دارم استفاده میکنم ولی الان اگر بخوام نور جمع کمنم مهتابی هالی استار استفاده میکنم

خرید از لاله زار تقاطع جمهوری نما نور اسیا اگر نداشت سایر مغازه ها روپرسو جو کن پیدا میکنی
    جناب رفیعی عزیز ممنون از راهنماییتون
    من به تاپیکی که شما محبت کردید و لینکش رو دادین مراجعه کردم دوباره مطالعه کردم
    ولی متوجه نشدم که کدوم قسمت رو دارم اشتباه میکنم حقیقتا اگر امکانش هست یه توضیح جامع تر بدید ممنون میشم
    چکیده ای از راهنمایی دوستمون که توی اون تاپیک فرموده بودن و من متوجه شدم رو شرح میدم اگر امکانش هست بفرمایید من کجا رو اشتباه فهمیدم و تصحیح کنم
    در مورد مهتابی ای هم که شما فرمودید کاملا صحیح است فرمایش شما ولی من یکم با مهتابی مشکل دارم به نظرم جدای از زیبایی توی همون تاپیک از قیمت بالا و عمر کم لامپ های مهتابی حرفه ای گفته شده بود
    پس لامپ ال ای دی از نظر کیفیت و کارایی از به نظر به صرفه تر هستن

عرضم به خدمت شما که ما برای اکواریوم پلنت به کلوین 6500 تا 10000 بسته به نوع گیاه نیاز داریم
    که ترکیب 3000 کلوین 5000 کلوین 7000 کلوین و 10000 کلوین هست که به نسبت 30%-30%-30% و 10% باید استفاده بشه که میانگین میگرین رو 6500
    http://www.parsipet.ir/thread28184-2.html#post236289 پست شماره 11#
    که تا اونجایی که من متوجه شدم کلوین 6500 از رنگ های گرم بیشتری نسبت به کلوین 10000 تشکیل شده

که من این مورد رو رعایت دارم میکنم

گزینه بعدی مقدار وات بر لیتر بود که اونجا نوشته بود برای هر 3 لیتر اب 1 وات نور ال ای دی لازم هست

که با سایز تانک من که 60*33*55 هست میشه 108.9 لیتر اگه ماکسیممون توش اب باشه که 5 سانتش خالیه که جواب نهایی میشه 99 لیتر
    که تقسیم بر 3 میشود 33 عدد لامپ ال ای دی 1 وات

که من میخوام از 21 وات نور سفید و 12 وات نور صورتی استفاده کنم

تا اینجا اگر ایرادی هست بفرمایید که اصلاح کنم

در مورد استفاده از نور صورتی هم که به گفته دوستمون خواستن طیف آبی و قرمز رو ببرند بالا که تشدید کنند برای رشد و فتوسنتز

این چیزی بود که من متوجه شدم حالا باز اگر شما یا دوستان نکته ای مدنظرشون هست بفرماین که به قول بچه های مدیریت وین وین باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    17487
    ولی متوجه نشدم که کدوم قسمت رو دارم اشتباه میکنم حقیقتا اگر امکانش هست یه توضیح جامع تر بدید ممنون میشم
    چکیده ای از راهنمایی دوستمون که توی اون تاپیک فرموده بودن و من متوجه شدم رو شرح میدم اگر امکانش هست بفرمایید من کجا رو اشتباه فهمیدم و تصحیح کنم
    در مورد مهتابی ای هم که شما فرمودید کاملا صحیح است فرمایش شما ولی من یکم با مهتابی مشکل دارم به نظرم جدای از زیبایی توی همون تاپیک از قیمت بالا و عمر کم لامپ های مهتابی حرفه ای گفته شده بود

عرضم به خدمت شما که ما برای اکواریوم پلنت به کلوین 6500 تا 10000 بسته به نوع گیاه نیاز داریم
    که ترکیب 3000 کلوین 5000 کلوین 7000 کلوین و 10000 کلوین هست که به نسبت 30%-30%-30% و 10% باید استفاده بشه که میانگین میگرین رو 6500
    داخل همون تاپیکی که فرموده بودید نوشته بود صفحه 2 پست 11
    که تا اونجایی که من متوجه شدم کلوین 6500 از رنگ های گرم بیشتری نسبت به کلوین 10000 تشکیل شده

گزینه بعدی مقدار وات بر لیتر بود که اونجا نوشته بود برای هر 3 لیتر اب 1 وات نور ال ای دی لازم هست

که با سایز تانک من که 60*33*55 هست میشه 108.9 لیتر اگه ماکسیممون توش اب باشه که 5 سانتش خالیه که جواب نهایی میشه 99 لیتر

در مورد استفاده از نور صورتی هم که به گفته دوستمون خواستن طیف آبی و قرمز رو ببرند بالا که تشدید کنند برای رشد و فتوسنتز

این چیزی بود که من متوجه شدم حالا باز اگر شما یا دوستان نکته ای مدنظرشون هست بفرماین که به قول بچه های مدیریت وین وین باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    نقل قول نوشته اصلی توسط dk3nji نمایش پست ها

داخل همون تاپیکی که فرموده بودید نوشته بود صفحه 2 پست 11

مهتابی که معرفی رده بودم یک مهتابی زیر کابینتی معمولی هست که از میان مهتابی های زیر کابینتی طبق تجربه دوستان از بقیه مارکها بهتره
    منظور از مهتابی حرفه ایی مهتابی های مارک جیسمان یا جی بی ال هست که قیمت خیلی زیادی داره

و دونه ایی زیر 100 تومن نیست در حالی که مهتابی های هالی استار به سایزش از 16 تا 40 هزار تومن هست

1-
    عرضم به خدمت شما که ما برای اکواریوم پلنت به کلوین 6500 تا 10000 بسته به نوع
    گیاه
    نیاز داریم
    که ترکیب 3000 کلوین 5000 کلوین 7000 کلوین و 10000 کلوین هست که به نسبت 30%-30%-30% و 10% باید استفاده بشه که میانگین میگرین رو 6500..........پست شماره 11 منظور نویسنده نیست بلکه پرسش و پاسخی هست که با یکی از دوستان داشته و بیشتر برای شناساندن دمای رنگ طلا هست

2-اول اینکه متنی که سری اول نوشتید اعدادش قاطی پاتی هست
    3-ما 2 نوع لامپ داریم ...لامپهای مخصوص اکواریوم لامپهای مخصوص استفاده روز مره ......لامپهای مخصوص اکواریوم فارغ از میزان کلوینش چون طیف مناسب رو داره ...کاملا قابل استفاده هست
    لامپهای معمولی حتی اگر کلوین مناسب 6500 کلوین رو داشته باشن ...چون طیف مناسبی ندارن ..مثلا نور سبزشون زیاده ..ایجاد جلبک میکنند

در اون مقاله که نوشته خود بنده هست ....ابتدا روی طیف بحث شده و مانور اساسی روی طیف داده شده و اولویت با طیف هست .....بعد کلوین لامپ ....

الان در بازار led های 6500 کللوین مختلفی هست ..از کارخونه های مختلف ....باید بگردید ببینید کدوم طیفش نزدیکتر به طیف مورد نظر ما هست .......

لامپهای سفید 4500 کلوین در هیچ منبعی استفادش نیومده ....بقیه اعدادی هم که نوشتید برام مفهوم نیست ....

در کل سفید 6500 کلوین با طیف نزدیک به طیف مورد نیاز گیاه استفاده کن+قرمز 650 تا 660 نانومتر ....با نسبت و تعدادی که گفته شد .....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    17487
    جناب رفیعی عزیز اول از همه بابت بی دقتیم عذر خواهی میکنم که به نام نویسنده دقت نکردم
    و ممنون که وقتتون رو در اختیار من میزارین
    پس من با کلوین 6500 میگیرم و به فروشنده میگم که طیف نوری 650 رنگ قرمز باشه و 450 نانو متر رنگ ابی
    یا فقط بگم 650 نانو متر قرمز کفایت میکنه ؟
    نسبت رو هم که فرموده بودید 1 وات برای 3 لیتر اب
    ویرایش توسط dk3nji : 18th April 2015 در ساعت 02:23 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    رنگ ابی باعث جلبک میشه ...استفاده از اون توصیه نمیشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاک پشت
    شماره عضویت
    12547
    سلام دوستان
    بهترین مارک اف پی ال برای آکواریم چیه؟
    ممنون

صفحه 59 از 67 نخستنخست ... 940414243444546474849505152535455565758596061626364656667 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)