مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام یک سوال دارم میشه همه تمرینات و مراحل رام کردن رو تو قفس انجام داد مث تمرین رو دست اوردن و بقیه تمریناتو؟چون بیرون قفس که هستش هم ازم تخمه نمیگیره یعنی میگیره و پرت میکنه هم بردنش تو قفس مکافات شده واسم که بعد بردن تو قفس کلا با من قهر میکنه و تو قفسم تخمه رو میگیره پرت میکنه

پیشرفتم هم اینا بوده میتونم دست به منقارش بزنم و تخمه کف دستم بزارم میاد از کف دستم تخمه رو میگیره.

دو دفعه هم با ابپاش پرهاشو خیلی کم خیس کردم چون بی تابی میکنه اینور انور میپره غار میکشه زیاد اب بهش نپاشیدم ولی همین دو دفعه ک اب پاشیدم به پرهاش کلی از پرهای سینش بهتر و صاف تر و براق تر شده وقتی اب میپاشم به پرهای سینش مشخصه داغونه انکار پرهای سینش اویزونه نمیدونم چطور توصیف کنم ولی با شستنش خیلی بهتر شدن پرهاش
    سلام . سختی کار فقط تو مراحل اولیه رام شدن طوطی هست . اگه طوطی روی دست بیاد ، بیرون آوردن و برگردوندن به قفس راحت میشه .

شما فعلا نیاریدش بیرون . اول باید از بین میله های قفس با دست غذا بدین بهش . هر وقت یاد گرفت بدون ترس از دست شما غذا بگیره و هرجا که دست رو میبرید ،دنبال دست بیاد اونوقت میتونید وارد مرحله بعد بشید . که غذا دادن از داخل قفس هست . تمرین روی دست اوردن رو داخل قفس هم میتونید انجام بدین . اما قبلش مطمئن بشید که از دست شما نمیترسه... فعلا حمومش نکنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . سختی کار فقط تو مراحل اولیه رام شدن طوطی هست . اگه طوطی روی دست بیاد ، بیرون آوردن و برگردوندن به قفس راحت میشه .

شما فعلا نیاریدش بیرون . اول باید از بین میله های قفس با دست غذا بدین بهش . هر وقت یاد گرفت بدون ترس از دست شما غذا بگیره و هرجا که دست رو میبرید ،دنبال دست بیاد اونوقت میتونید وارد مرحله بعد بشید . که غذا دادن از داخل قفس هست . تمرین روی دست اوردن رو داخل قفس هم میتونید انجام بدین . اما قبلش مطمئن بشید که از دست شما نمیترسه... فعلا حمومش نکنید

منم دقیقا به همین نتیجه رسیدم بیرون اوردنش کاره درستی نیست.من در قفسو باز میکنم بهش تخمه میدم میزاره دست به منقارشم بزنم دستمو تو قفس هم ببرم نمیترسه این طوطیه من برخلاف طوطی قبلیم ک خیلی ترسو بود این طوطی خیلی قلدره با هر اتفاق کوچیکی قهر میکنه الان چند روزه باهام قهره تو قفسم بیشتره وقتا تخمه رو پرت میکنه همه این موضوعات از وقتی شروع شد گذاشتم بیاد بیرون حالا تا ی هفته باهاش مهربون برخورد میکنم و تو قفس بهش تخمه میدم شاید اشتی کنه به نظرم تمرین رویه دست اوردنو هم تو قفس انجام بدم بهتره کاملا رام ک شد بیارمش بیرون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    منم دقیقا به همین نتیجه رسیدم بیرون اوردنش کاره درستی نیست.من در قفسو باز میکنم بهش تخمه میدم میزاره دست به منقارشم بزنم دستمو تو قفس هم ببرم نمیترسه این طوطیه من برخلاف طوطی قبلیم ک خیلی ترسو بود این طوطی خیلی قلدره با هر اتفاق کوچیکی قهر میکنه الان چند روزه باهام قهره تو قفسم بیشتره وقتا تخمه رو پرت میکنه همه این موضوعات از وقتی شروع شد گذاشتم بیاد بیرون حالا تا ی هفته باهاش مهربون برخورد میکنم و تو قفس بهش تخمه میدم شاید اشتی کنه به نظرم تمرین رویه دست اوردنو هم تو قفس انجام بدم بهتره کاملا رام ک شد بیارمش بیرون
    سلام
    ببخشید من جواب میدم . آقا منصور برای تربیت پرنده خودت زمان تعیین نکن . که مثلا یه هفته این کارو میکنم ببینم چه اتفاقی میوفته . تکرار و تکرار و تکرار اونم با روش درست جواب میده . کف دستتون به نظر من غذا نذارین . الان اگه باهاتون قهر هست باهاش مهربون باشین . روزی یه پسته رو ( یا هرچی که زیاد دوست داره ) دو قسمت کنین و هر دفعه سمتش میرین یه تکه اش رو بهش بدین . اما نه اینکه کف دستتون بذارین .
    الان که از شما ناراحت هست تمرین رو دست اومدن هم جواب نمیده . اول دلش رو بدست بیارین . پرنده من بعد شش ماه سر و کله زدن باهاش اومد رو دستم . اما دقیقا اون روز شد یه نقطه عطف . از اون روز به بعد انقدر رفتارش با من خوب شد که من باور نمیکردم . اونجا به من اعتماد کرد . نمیذاشت دست به منقارش بزنم . چنان جیغ و گازی میگرفت که باید میدیدین . اما الان آخرین باری که گازم گرفته رو به یاد نمیارم . به نظر من شما کمی صبور باشین . اول با دست بهش غذایی که دوست داره رو بدین . یه مدت اینطوری بگذره تا رابطه اش با شما خوب بشه . یا وقتی که دارین منقارشو لمس میکنین بعدش بهش پسته رو بدین یا هر چی که خیلی دوست داره . اما به هیچ وجه هوس نکنین به جای دیگه دست بزنین . خیلی خیلی آهسته باید پیش برین . یه حرکت عجولانه از سمت شما باعث پس رفت میشه . شما محبت کنین . تمرین ها رو هم انجام بدین . خود طوطی هم علاقه به معاشرت داره و باهاتون خوب میشه.
    و یه توصیه دوستانه : هیچوقت نا امید نشین . هیچوقت . فقط کمی دیر و زود داره .
    ببخشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    17388
    سلام
    من يه كاسكو حدود ١ ساله خريدم
    كه هنوز حرفى ياد نگرفته
    خيلي هم تخمه و انواع مغز ميخوره يعنى تغذيه خوبى داره
    الان تغريبا ٣ هفته هست كه دارمش ولى خيلي بى صداست نه جيغ ميزنه نه سوت نه هيچ چيز ديگه اى
    فقط يه سرى چندتا سوت زد
    به نظرتون چكار كنم ؟ مشكلى داره؟
    روى دستمم نمياد البته وقتى دست ميبرم نزديك پاهاش ميخواد گاز بگيره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط patriot1 نمایش پست ها
    سلام
    من يه كاسكو حدود ١ ساله خريدم
    كه هنوز حرفى ياد نگرفته
    خيلي هم تخمه و انواع مغز ميخوره يعنى تغذيه خوبى داره
    الان تغريبا ٣ هفته هست كه دارمش ولى خيلي بى صداست نه جيغ ميزنه نه سوت نه هيچ چيز ديگه اى
    فقط يه سرى چندتا سوت زد
    به نظرتون چكار كنم ؟ مشكلى داره؟
    روى دستمم نمياد البته وقتى دست ميبرم نزديك پاهاش ميخواد گاز بگيره
    سلام . خوش امدین به پارسی پت

اینکه از انواع مغزها میخوره نشونه تغذیه خوب طوطی نیست . وقتی تو غذاییش از میوه ها و سبزیجات و حبوبات و ... استفاده کنید میتونید بگید تغذیه خوبی داره . کم کم تخمه رو حذف و غذاهای دیگه رو جایگزین کنید . همین که چندباری سوت زد نشونه خوبیه . گاهی اوقات طوطی ها تا وقتی تو محیط جدید احساس امنیت نداشته باشن سر و صدا نمیکنن و یا اگه قبلا رام شدن و کلماتی رو یاد گرفتن ، این کلمات رو تکرار نمیکنن . یکم بهش فرصت بدین ..

روی دست اومدن جزئی از مراحل رام شدن طوطی هست که باید مرحله به مرحله انجام بشه . دستتون رو نزدیکش نبرید با اینکار عادت گاز گرفتن رو در طوطی تقویت میکنید .

طوطی رو فعلا از قفس بیرون نیارید . اگه زمانی که به قفسش نزدیک میشید قار نمیزنه ، اول باید از بین میله های قفس با دست بهش غذا بدین . وقتی بدون ترس از دست غذا بگیره میتونید تمرینات روی دست آوردن طوطی رو انجام بدین .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    17388
    سلام . خوش امدین به پارسی پت

اینکه از انواع مغزها میخوره نشونه تغذیه خوب طوطی نیست . وقتی تو غذاییش از میوه ها و سبزیجات و حبوبات و ... استفاده کنید میتونید بگید تغذیه خوبی داره . کم کم تخمه رو حذف و غذاهای دیگه رو جایگزین کنید . همین که چندباری سوت زد نشونه خوبیه . گاهی اوقات طوطی ها تا وقتی تو محیط جدید احساس امنیت نداشته باشن سر و صدا نمیکنن و یا اگه قبلا رام شدن و کلماتی رو یاد گرفتن ، این کلمات رو تکرار نمیکنن . یکم بهش فرصت بدین ..

روی دست اومدن جزئی از مراحل رام شدن طوطی هست که باید مرحله به مرحله انجام بشه . دستتون رو نزدیکش نبرید با اینکار عادت گاز گرفتن رو در طوطی تقویت میکنید .

طوطی رو فعلا از قفس بیرون نیارید . اگه زمانی که به قفسش نزدیک میشید قار نمیزنه ، اول باید از بین میله های قفس با دست بهش غذا بدین . وقتی بدون ترس از دست غذا بگیره میتونید تمرینات روی دست آوردن طوطی رو انجام بدین .

ممنون از پاسخ خوب و سريعتون
    همون شب اولى كه اوردمش خونمون از دستم غذا گرفت
    الانم در قفس باز ميكنم و بهش غذا ميدم ،اونم از دستم ميگيره و ميخوره
    ولى اجازه نميده بهش دست بزنم يا اينكه سر صدا بكنه
    خيلي ارومه شايد روزى يه جيغ ميزنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط patriot1 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ خوب و سريعتون
    همون شب اولى كه اوردمش خونمون از دستم غذا گرفتم
    الانم در قفس باز ميكنم و بهش غذا ميدم ،اونم از دستم ميگيره و ميخوره
    ولى اجازه نميده بهش دست بزنم يا اينكه سر صدا بكنه
    خيلي ارومه شايد روزى يه جيغ ميزنه
    خواهش میکنم . آروم بودنش مشکلی نداره . از الان میتونید به کلمه خاص و کوتاه مثلا اسمش رو براش تکرار کنید .

مرحله بعد روی دست آوردن طوطی یا سرخاروندش هست که همه اینها هم باید با تمرین انجام بشه .. گاهی اوقات طوطی تا به دست اعتماد کامل نداشته باشه اجازه سرخاروندن نمیده ، که تو این حالت روی دست آوردن اول باید آموزش داده بشه .. برای اینکه روش مناسب برای روی دست آوردن و سر خاروندن رو با توجه به روحیات طوطی خودتون انتخاب کنید تاپیک های این بخش رو مطالعه کنید :

اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    17388
    خواهش میکنم . آروم بودنش مشکلی نداره . از الان میتونید به کلمه خاص و کوتاه مثلا اسمش رو براش تکرار کنید .

مرحله بعد روی دست آوردن طوطی یا سرخاروندش هست که همه اینها هم باید با تمرین انجام بشه .. گاهی اوقات طوطی تا به دست اعتماد کامل نداشته باشه اجازه سرخاروندن نمیده ، که تو این حالت روی دست آوردن اول باید آموزش داده بشه .. برای اینکه روش مناسب برای روی دست آوردن و سر خاروندن رو با توجه به روحیات طوطی خودتون انتخاب کنید تاپیک های این بخش رو مطالعه کنید :

اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی

ممنون
    راستى زيرى قفس پر ميشه از يه دانه هاي ريز و سفيد كه از پرهاش ميريزه
    به نظرتون چى هستن؟
    اگه ميشه شمارتون بدين تو واتس اپ باهاتون بيشتر صحبت كتم و عكس بفرستم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام دوستان به نظرتون هنوز با دست بهش غذا بدم ؟ الان خیلی راحت چه از بین میله ها از دستم غذا میگیره در قفسو هم باز کنم از دستم راحت غذا میگیره خیلی راحت هم میزاره دست به منقارش بزنم دستمو تو قفس کنم نمیترسه فرار نمیکنه البته اینکارو وقتی انجام میدم که تیکه های بزرگ چوب اسباب بازیش زیر قفس باشه بخاطر بیرون اوردن میله زیر قفس مجبورم چوبو بردارم یا برای نصب اسباب بازیش اینکارو میکنم که نمیترسه نه غرغر میکنه ن قار میکشه در قفسو هم بعضی وقتا باز میزارم و رو به روش میشینم باهاش حرف میزنم اونم گوش میکنه گه گاهی با ی سوت جوابمو میده حالا نظر شما دوستان چیه یک هفته دیگه تو همین مرحله بمونم یا جلوتر برم و رویه دست اوردنو باهاش کار کنم؟

واسه من رویه دست اومدن طوطی از همه چیز مهمتره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی- بلبل خرما-مرغ عشق-کاسکو
    شماره عضویت
    17263
    سلام می شه کاسکو و مینا را در 2 اتاق مجزا در یک خانه نگهداری کرد به طوری که صدای صحبت کردن هم را بشنوند؟

صفحه 1098 از 1238 نخستنخست ... 98598998104810791080108110821083108410851086108710881089109010911092109310941095109610971098109911001101110211031104110511061107110811091110111111121113111411151116111711481198 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)