مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام
    نه دیگه هیچوقت تو قفس نزاشتمش که سقف و ببندم

نه قبلا صاحبی نداشته و دادشم از تهران گرفتش با هواپیما فرستادش تاخیر خم داشت و قتی رسید خیلی شاکی بود معلوم بود زیاد غار زده و دیگه نا نداره بعد از یه مدت از دستم غذا گرفت تقریبا یه هفته اما خیلی طول کشید که بزار نازیش کنم قبل از اینکه نازیش کنم هم
    دیگه از قفس اومده بود بیرون یه دفه که در قفس و باز میکردم بهش با دست تخمه بدم در و قفل نکرده بود و یه دفه دیدم رفته رو سر قفس نشسته شاید کمتر از 2 هفته بعد از این اتفاق دیگه مجبورم کرده بود بزارم بیرون قفس بمونه

اره اسباب بازی داره هر از گاهی هم یه جدید براش میگیرم از بعضیاش خوشش میاد بعضیاش نه مثلا یه موز چوبی گرفته بودم از روز اول نترسید و حسابی باهاش بازی کرد اما کلا زود از اسباب بازی خسته میشه و جدیدا وقتی میخواد نمایش بده دور جوبش بچرخه یه پا اویزون شه و .. با اسباب بازیش استفاده میکنه وقتی هم سنتور میزدم خیلی سر شوق میومد و بعضی وقتا میرفت از ظرف تخمش تخمه ها رو پرت میکرد بالا بریزه رو سرش و شلوغ بازی در میاورد اما الان تا بخوام سنتور بزنم میپره میاد روم و میخواد اون سنتور بزنه که واسه همین دیگه نمیشه جلوش زد

قبلا صبح 10 ایناها میومد من و بیدار میکرد یه مقدار حرف میزد بعد از تقریبا 30 دقیقه اگه کسی تو حال بود با قفسش میبردمش تو حال اونجا هم حرف میزد هم فضولی میکرد م نگاه میکرد هر کسی چکار میکنه زمان صیحونه هم باید یه گردو بهش میدادی بشینه بخوره نون هم فقط نون سنگک میخوره البته خیلی کم گاهی که مجبور بشم بهش میدم وقتی نون گرم میشد اگر تو حال نبرده بودمش راه میوفتاد میومد و میگفت تپل که بعد قفسش و میاوردم و میشنست صبحونش و میخورد. من کارم طراحی وب هست و تو خونه کار میکنم واسه همین کلا تو اتاق پای سیستم هستم روزش همینطوری میگذشت توی حال بود هر موقع حوصلش سر میرفت میاوردمش توی اتاق پیش خودم تو اتاق اکثر مواقع میاد روی پام زیر میز میشینه گاهی شلوغ میکنه گاهی پر ارایی میکنه و .. اگرم هدفن رو گوشم نباشه میاد رو شونم و اونجا هی اویزون میشه و اذیت میکنه گاهی هم میاد رو میز و یکی 2 تا دکمه کیبرد و میکنه معمولا الکی هدفن میزارم که بره رو پام بشینه و نیاد اذیت کنه تو روز یه 30 دقیقه ای هم میره کف اتاق میچرخه و واسه خودش با توپ پینگ پونگ و در اسپری و .. بازی میکنه اگه دادشم باشه یه سر هم میره اتاق بقلی یکم هم اونجا بازی میکنه و دادشم و نوک کاری میکنه زمان ناهار هم که باز میبرمش تو حال و برنج استخون مرغ ... میدمش همین دیگه معمولا 70 % اوقات جایی که من هستم اونم هست با تو اتاق یا تو حال که جدیدا تو حال اگه من باشم میپره رو من اگه نباشم میپره رو مبل و سعی میکنه مبل و پاره کنه شبا هم که ساعت 12 قفسش و تمیز میکنم و میبرم تو اتاق و چراغ و خاموش میکنم و شببخیر بهش میکم خودم میرم تو حال و یه 1 ساعت بعد میرم تو اتاق و میخوابم

اره قبلا پشت سرم راه میوفتاد الان میپره میاد یادم چند بار حمام که رفته بودم میومد پشت در وایمیساد اسمم و صدا میزد الان میرم بیرون اتاق در و میبندم که زرنگ شده میدونه اینکارو میکنم قبلش میپره رو شونم باید با یه خوراکی سرگرمش کنم که بتونم برم بیرون و در و ببندم

تنها چیزی که تو ظرف غذاش هست تخمه هست و بقیه غذا ها رو بالا بهش میدم با پا میگیره میخوره مثل سیب انار ذرت پرتقال لیموشیرین گردو .. حتی برنج باید طوری باشه که برنحج چسبیده باشه به ته دیگ که بتونم بالا بهش بدم با پا بگیره بخوره قبلا امتحان کردم بقیه چیزا تو ظرفش و نمیرفت بخوره

برنامه غذاییش هم اوایل انار خیلی دوس داشت انار قرمز هم به سفید ترجیح میداد اما کلا هی تقیر میکنه چیزایی که خیلی دوس داره مثلا ذرت خیلی دوس داشت اما بعد از یه مدت دیگه نخورد استخون مرغ همینطور اما الان خیلی خیلی کم میخوره گردو دوس نداشت اما الان خیلی دوس داره سیب و دوس داره ژله خیلی دوس داره واقا نمیتونم بگم که چه غذایی رو خیلی دوس داره واسه همین از چیزی به عنوان جایزه نتونستم استفاده کنم
    اگه سواله دیگه ای هست یا چیزی و باید بیشتر توضیح بدم لطفا بفرمایید جواب بدم
    ممنون . توضیحاتتون کامل بود . اینو خودتون هم گفتید که طوطی 70% مواقع جایی هست که شما هستید و مدام هم میخواد نزدیک شما باشه .. پس به جای طوطی فکر کنید ، جدا از ترسی که ممکنه از قفس داشته باشه به هر دلیلی، اتفاقاتی میفته که دوست نداره .. : دور شدن شما از قفس ، بی توجهی یا کم توجهی شما ، نمیتونه هرجا که شما برید بیاد ، نمیتونه تو هرکاری که شما انجام میدین شریک باشه .. فکرش اینه و مطمئن باشید مقاومت میکنه .

من میتونم به شما بگم که روزانه بذاریدش داخل قفس .. توجه نکنید به آسیبی که به خودش وارد میکنه . اما نمیتونم نتیجشو پیش بینی کنم .. ممکنه قبول کنه و تسلیم بشه .. ممکنه تاثیر بد روش بذاره و پرکن بشه ( همون اول نشون نمیده .. ممکنه بعد یه مدت شروع بشه ) پس خودم اگه بخوام طوطیم رو به قفس عادت بدم اینکار رو نمی کنم . چون طوطی خودمم اینجوری بود . به هیچ عنوان نمیتونست بپذیره که من بذارمش داخل قفس .. و هیچ چیز داخل قفس توجهش رو جلب نمیکرد .. اسباب بازی ، غذاهای مورد علاقه .. فقط میخواست بیاد بیرون .. ( گاهی اوقات که یکی رو گاز میگرفت میذاشتمش تو قفس ) پس میدونم چه واکنشی ممکنه ازش ببینید .. البته شایدم اینطور نباشه . .. شما هدفتون از اینکه بذاریدش داخل قفس اینه که به کارهای خودتون بیشتر برسید پس مطمئنا توجهتون کم میشه .. این برای طوطی قابل قبول نیست . من و شما بیرون قفس رو برای طوطی هامون بهشت کردیم

پس باید کاری کنید که قفس رو یه جای خوب بدونه .. جایی که میتونه خودش رو سیر کنه ( غذاش داخل قفس باشه کاملا .. همه غذاهاش و همینطور آب ) ، جایزه هایی که برای انجام یه کار خوب بهش داده میشه داخل قفس بهش داده بشه .. داخل قفس غذاهای خوشمزه پنهون بشه و بتونه پیداش کنه .. مهمتر از همه .. توجه شما بهش زیادتر بشه داخل قفس .. وقتی داخل قفس هست بیشتر باهاش بازی کنید .. وقتی میذاریدش داخل قفس نباید سریع دور بشید . باید اول باهاش بازی کنید .. بعد که قشنگ حس کردین راضی شد ، در قفس رو ببندین .

به همین نسبت این کارها خارج از قفس کمتر بشه .. یعنی بیرون قفس بهش غذا ندین ( خودش میدونه غذاش کجاست و مطمئن باشید گرسنه نمیمونه .. ممکنه مقاومت کنه اما در نهایت میره داخل قفس پس زود تسلیم نشین ) . وقتی بیرون قفس هست کمتر باهاش بازی کنید و کمتر بهش توجه کنید.. هیچ جایزه ای بیرون قفس بهش ندین ..

همه اینکارها رو نباید خیلی سریع انجام بدین .. 2 ساله داره اینجوری فکر و زندگی میکنه . بهش حق بدین که کم کم دو ماه طول بکشه این تغییرات

دیروز برای اینکه بتونم بهتر راهنمایی کنم یه سرچی کردم و تو یه مقاله از سایت برادران وومچ .. یه نکته ی جالبی دیدم . شاید اگه اون رو نمیخوندم الان به شما میگفتم چند ساعتی بذاریدش داخل قفس .. شخصی سوال پرسیده بود که طوطی من از قفسش متنفره . اگه بذاریمش داخل قفس گاز میگیره و رفتارهای بدی از خودش نشون میده .. راهنماییشون این بود که شما با اینکارتون دارید اعتماد طوطی به خودتون رو از بین میبرید .. طوطی شما یه فکر داره راجع به قفس که شما باید اون رو تغییر بدین نه اینکه مجبورش کنید .. یه مثالی زد که من یه طوطی داشتم که فکرش همیشه این بود ( صاحبم به قفس نزدیک میشه = من رو وارد قفس میکنه = از من دور میشه ) .. میگه من یه تمرین ساده فکرش رو تغییر دادم به ( صاحبم به من قفس نزدیک میشه = منو میذاره داخل قفس = به من جایزه میده =دوباره منو میاره بیرون از قفس ) کدوم بهتره ؟

مطمئنا دومی خیلی جذاب تره.. حالا چطور باید دوباره بیاد از قفس بیرون . در حالیکه هدف ما اینه که طوطی داخل قفس بودن رو بپذیره ! روشش این بود :

از هر 10 باری که طوطی رو داخل قفس میذاشت 9 بار بهش جایزه میداد و سریع یا بعد از 30 ثانیه از قفس میاوردش بیرون .. و فقط 1 بار جایزه میداد و کاملا در قفس رو می بست .

این کار باعث شد طوطی فکرش در مورد قفس تغییر کنه .. البته این راه برای طوطی هایی هست که فقط دوست ندارن وارد قفس بشن .. اما وقتی وارد شدن هم میپذیرن اما با ناراحتی .. طوطی شما کلا با قفس مشکل داره ..به دلیل همون اتفاقات خوبی که بیرون قفس میفته اما داخل قفس ازشون خبری نیست ..

یه مثال هم از کاسکو خودم بگم .گفتم که کاملا آزاد بود اما شب بدون استثنا باید داخل قفس میخوابید .. خودشم دیگه کاملا عادت کرده بود . اما دوست نداشت با دست هرکسی وارد قفس بشه .. حتما باید من میذاشتمش چون یکی از بهترین لحظاتش زمانی بود که من میخواستم بذارمش داخل قفس .. کلی بهش محبت میکردم ..خودشو لوس میکرد برام .. روی کف دستم میخوابید مثل یه جوجه کوچیک .. خیلی خیلی بهش خوش میگذشت . داخل قفس هم میذاشتمش .. یه پاش روی چوب نشمین بود و بقیش رو دست من قشنگ با رضایت کامل میخوابید . امکان نداشت بعد از اینکه در قفس رو میبندم برای بیرون اومدن تلاش کنه .. جالبش هم اینه که بعد از اینکه کاور رو میذاشتم .. دیگه به هیچکس اجازه نمیداد خوابش رو بهم بزنه ( حتی من ) .. کافی بود کاور رو بزنیم کنار و نگاش کنیم موقع خواب قفس امنترین جای ممکن برای کاسکو من بود .. شما هم باید به طوطی نشون بدین که قفس علاوه بر اینکه چیزای خوبی به همراه داره ، امنترین جایی هست که میتونه داشته باشه ..

اسباب بازی هاشو حتی اگه خیلی خراب نشدن ، زود به زود عوض کنید . در واقع سعی کنید مرتب تعویضش کنید . خودتون با اسباب بازی هاش بازی کنید که بفهمه چقدر وسیله ای مهمیه . اون الان وسایل دیگه رو مهم میدونه چون اون وسایل برای شما مهم هستن .. و اینم حتما میدونید که هرچی ببینن واسه خودشونه .. حتی اگه اون وسیله صاحبی داشته باشه . اگه شما رو هم دوست نداشت اتاق شما واسه خودش بود .. اون سنتور و مبل و همه چی ..

طوطی منم وقتی میخواستم برم بیرون میپرید سمتم . هر بار میومد . دوباره میبردمش سر جاش . اینقدر این کار رو تکرار کردم که فهمید نمیبرمش .. هربار پرید شما بذاریدش رو قفس . خسته نشید . بذارید اون خسته شه . طوطی مخصوصا کاسکو خیلی با شخصیته ..خیلی چیزا رو میفهمه و خیلی فکرا تو سرشه .. اما فقط با حالت هاشون میشه به فکرایی که تو سرشون میگذره پی برد . یکم تحملتون رو بیشتر کنید .یه سری قانون بذارید برای خودتون و طوطی تا بتونید قفس رو براش جذاب کنید .

امیدوارم این توضیحات کمکتون کنه که سریعتر تغییراتی که میخواید رو انجام بدین . دوستان دیگه هم اگه پیشنهادی داشتن حتما مطرح میکنن .

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام خب دیگه ندید بهش ..

نه نمیشه . اون توپی که من دارم میگم به طنابی هست که به صورت توپ درستش کردن . این توپ رو هر چقدر بجوه فقط نخ هاش ریش ریش میشه .. خطر خاصی برای طوطی بوجود نمیاره ، خیلی هم داغون بشه . میتونید از قفس خارجش کنید . اما اگه با کاموا یه توپ درست کنید که خیلی زود از هم وا میشه و ممکنه برای طوطی خطرناک باشه ، پاش گیر کنه ... یا یه جوری گیرش بندازه .

کاغذ سفید که دیگه رنگی نداره . هم رنگ سینی قفسه .. میتونید از کاغذهای روغنی شیرینی پزی هم استفاده کنید . اون دیگه بی رنگه .. به اندازه سینی قفس ببرید و بذارید براش که دیگه اینقدر سریع کثیف نشه

26 تا 28

تو یه فاصله مناسب بذارید . خیلی نزدیک به طوطی نباشه .. از چه دستگاه بخوری استفاده میکنید سرد یا گرم ؟
    بخور گرم.سپیده خانوم تمام کارهایی که گفتین رو انجام دادم براش 3تا اسباب بازی چوبی و یه دونه پلاستیکی گرفتم و یه طناب بزرگ کنفی فعلا گذاشتم دور قفسش تا بهشون عادت کنه.قفسشو هم کامل زیر آب گرم شستم کف قفسشم کاغذ سفید گذاشتم چوب نشیمنشو هم عوض کردم و یه دونه کلفت تر گذاشتم امروزم هم حمومش کردم الان صبحا 2ساعت بیرون قفسه عصرها هم 3ساعت بیرون قفسه وقتی هم بیرونه سعی میکنم باهاش بازی کنم حسابی خستش کنم ولی هنوزم پراشو میکنه واقعا ناراحتم میکنه سعی میکنم یه ضربه آروم بزنم سرقفسش یا جوری حواسشو پرت کنم تا پرشو نجوه و بندازه .نظرتون چیه قفس قناری یا یه دونه طوطی برزیلی رو بزارم کنار قفسش تا حواسش پرت شه؟!؟ماهی هم شاید حواسشو پرت کنه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802

پرکنی کاسکو

سلام.

1 ساعت پیش که ناهار خوردنم تموم شد وارد اتاقم شدم و شروع به درس خواندن کردم و کاسکوم تو این 1 ساعت تنها بود.
    وقتی الان رفتم بهش سر بزنم دیدم حدود 10 تا پر از خودش کنده و پرهاش رو زمین افتاده.

چیکار کنم؟چی شده؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    بخور گرم.سپیده خانوم تمام کارهایی که گفتین رو انجام دادم براش 3تا اسباب بازی چوبی و یه دونه پلاستیکی گرفتم و یه طناب بزرگ کنفی فعلا گذاشتم دور قفسش تا بهشون عادت کنه.قفسشو هم کامل زیر آب گرم شستم کف قفسشم کاغذ سفید گذاشتم چوب نشیمنشو هم عوض کردم و یه دونه کلفت تر گذاشتم امروزم هم حمومش کردم الان صبحا 2ساعت بیرون قفسه عصرها هم 3ساعت بیرون قفسه وقتی هم بیرونه سعی میکنم باهاش بازی کنم حسابی خستش کنم ولی هنوزم پراشو میکنه واقعا ناراحتم میکنه سعی میکنم یه ضربه آروم بزنم سرقفسش یا جوری حواسشو پرت کنم تا پرشو نجوه و بندازه .نظرتون چیه قفس قناری یا یه دونه طوطی برزیلی رو بزارم کنار قفسش تا حواسش پرت شه؟!؟ماهی هم شاید حواسشو پرت کنه.
    سلام . طناب بزرگ کنفی چرا دور قفس گذاشتید ؟

شما یکم باید بیشتر روی خودتون کار کنید نباید حساسیت نشون بدین و به ناراحتی به این قضیه نگاه کنید . کاریه که شده .. اگه متوجه بشه که اعصابتون خورد شده یا ناراحتین اینکار رو بیشتر ادامه میده ..

سر قفسش نزنید . این خودش یه جور توجه کردن بهش هست . گفتم یه صدایی که نفهمه از کجاست . دیدین گاهی اوقات یه صدایی از دور می شنون به حالت تعجب و کنجکاوی به اطراف نگاه میکنن . باید همچین چیزی باشه ..

اگه این پرنده ها رو تو خونه دارید . خوبه بذارید تو اتاقی که کاسکو هست . اما مطمئن بشید که بیماری خاصی نداشته باشن . اینم باید تحمل کنید که صداهای اونا رو ممکنه تکرار کنه .. اما مهم نیست .

من گفتم بهتون خیلی زود این عادت رو ترک نمیکنه . همچین انتظاری نداشته باشید . اما امیدوار باشید . طوطی خودتون رو همش در حالت پرجوی در نظر نگیرید . مطمئن باشید که قراره این عادت رو ترک کنه که حتما این اتفاق میفته . انرژی منفی ندین بهش .

نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    سلام.

1 ساعت پیش که ناهار خوردنم تموم شد وارد اتاقم شدم و شروع به درس خواندن کردم و کاسکوم تو این 1 ساعت تنها بود.
    وقتی الان رفتم بهش سر بزنم دیدم حدود 10 تا پر از خودش کنده و پرهاش رو زمین افتاده.

چیکار کنم؟چی شده؟
    سلام . عکس از خودش و پرهایی که روی زمین افتاده بذارید . پرها با ریشه هست یا بدون ریشه ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802

پرکنی کاسکو

اینم عکسایی که گفتیدو
    من متوجه نشدم که از ریش است یا نه.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    اینم عکسایی که گفتیدو
    من متوجه نشدم که از ریش است یا نه.
    ای بابا . پرجویه .. من فکر میکنم خیلی عجله کردین برای رام شدنش. با 1 ساعت تنها شدن پرجوی نمی کنن .

تو روند رام شدنش هیچ اجباری نبوده ؟؟ برای سرخاروندش که چندین بار پرسیدین که دوست نداره . احساس نمیکنید زیاد اصرار کردین ؟

تنبیهش نکردین تو این مدت ؟ مثلا وقتی گاز میگرفت ..

چیزی هست که باعث ترسش بشه تو خونه ؟ هیچ تغییری ندادید تو محیط نگهداریش ؟ بال ش رو کوتاه کردین ؟ دقیقا همین امروز این اتفاق افتاده ؟ قبلا پری نریخته کف قفس ؟ ارتباطش با شما و اعضای خونواده ؟ سرگرمیش در طول روز چیه ؟ اسباب بازی داره تو قفس ؟ یا بیرون قفس ؟ در طول روز چند ساعت بیرون از قفس هست ؟ غذاش چیه ؟ توضیحات کامل بدین در موردش ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802
    نه تو رام کردنش اجیاری نبوده.فکر کنم تو سر خاروندنش زیاده روی کردم.هیچ تنبه انجام ندادم حتی وفتی که گوشت دستمم میکند میذاشتم به کارش ادامه بده.نه چیزی ترس داری نیست اگه هم بود نباید تا الان طول میکشید اگه بود تا الان کاسکوم نشون میداد نه بعد 2 ماه.هیچ تغیری ندادیم نه تو محیط خونه نه قفسش یا جای قفسش.به بالش اصلا دست هم نردم.همین امروز این طوری شد:امروز قبل ناهار دور و اطرافشو جارو برقی کشیدیم .لی اولین بار نبود ک بگیم ترس از جارو برقی داشت بعد از جارو کشیدن داشتم قفسش رو میذاشتم رو پایه اش که یه لحظه قفس تکان خورد و دیدم کاسکوم پرواز کرد و از بالای سرم پرید رو زمین.همین.قبلا هیچ پری نمی ریخت جز اون پرهای خیلی کوچیک که وقتی خودشو تکان میداد میریخت که خودتون هم گفتید مشکلی نداره.با تنها پسری یا مردی که خوبه منم با خواهرم و مادرم خوبه نه له اندازه من ولی با بابام زیاد خوب نیست و وقتی بابام مبره سکتش قار میکشهوسر دادن و حرف زدن و .... بیشتر با منه.سرگرمی جز وسابل تو قفس و من و مامانم نداره.دوتا اسباب بازی داره یه توپ و یه چوب های تزیینی که بهش پارچه و توپ اویزونه.بیشتر طول روز رو بیرونه.همه چی بهش مبدم+تقویتی کخ شامل ذرت ووگندم و... ایناست.دکتر بهم قطره داده به نام AD3E و mixoligo که چند قطره هفته ای میریزم تو ابش.

بیشتر روز ها میارمش رو شونه هام و باهم صبحانه میخوریم.موقع تماشای تلویزیون میذارمش رو پام.

ای بابا الانم داره پر میکنه هم پرهای دمش و پرهای پشتش.

این پرجوی چی هشت؟چرا این کارو میکنه؟درمانش چیه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام با توجه به همه جوا***** که دادین و به من کمک میکنه
    من احساس میکنم که پمپر توی طبیعت خودش و ازاد خیلی خوشحالتر میتونه باشه میخواستم ببینم جایی رو میشناسید که مثل باغ پرندگان باشه و واسه کاسکو مکان خوبی باشه ؟
    خودم تو فکر باغ پرندگان اصفهان هستم اما نمیدونم اصلا کاسکو اونجا هست برا کاسکو خوبه یا نه
    یه فکر دیگه ای هم که دارم اینه که بشه فرستادش زادگاهش افریقا و اونجا ازاد زندگی کنه که نمیدونم اصلا پمپر ی که خیلی عادت های خاص داره میتونه از پس اونجا به تنهایی زندگی کردن بر بیا یا نه ؟
    اخه اینجوری که نمیشه زندگی کردن همش مجبورش کنم کارای که دوس نداره بکنه و همه عمرش و تو یه 4 دیواری بگذرونه اونم پرندهای که اینقدر احساس داره و تا باحاش بدرفتاری کنه ناراحت میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802

پرکنی کاسکو

اگه ممکنه جوابمو بدید.
    من امروز وقت گرفتم ببرمش دکتر.
    داره پرهاشو میکنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نه تو رام کردنش اجیاری نبوده.فکر کنم تو سر خاروندنش زیاده روی کردم.هیچ تنبه انجام ندادم حتی وفتی که گوشت دستمم میکند میذاشتم به کارش ادامه بده.نه چیزی ترس داری نیست اگه هم بود نباید تا الان طول میکشید اگه بود تا الان کاسکوم نشون میداد نه بعد 2 ماه.هیچ تغیری ندادیم نه تو محیط خونه نه قفسش یا جای قفسش.به بالش اصلا دست هم نردم.همین امروز این طوری شد:امروز قبل ناهار دور و اطرافشو جارو برقی کشیدیم .لی اولین بار نبود ک بگیم ترس از جارو برقی داشت بعد از جارو کشیدن داشتم قفسش رو میذاشتم رو پایه اش که یه لحظه قفس تکان خورد و دیدم کاسکوم پرواز کرد و از بالای سرم پرید رو زمین.همین.قبلا هیچ پری نمی ریخت جز اون پرهای خیلی کوچیک که وقتی خودشو تکان میداد میریخت که خودتون هم گفتید مشکلی نداره.با تنها پسری یا مردی که خوبه منم با خواهرم و مادرم خوبه نه له اندازه من ولی با بابام زیاد خوب نیست و وقتی بابام مبره سکتش قار میکشهوسر دادن و حرف زدن و .... بیشتر با منه.سرگرمی جز وسابل تو قفس و من و مامانم نداره.دوتا اسباب بازی داره یه توپ و یه چوب های تزیینی که بهش پارچه و توپ اویزونه.بیشتر طول روز رو بیرونه.همه چی بهش مبدم+تقویتی کخ شامل ذرت ووگندم و... ایناست.دکتر بهم قطره داده به نام AD3E و mixoligo که چند قطره هفته ای میریزم تو ابش.

بیشتر روز ها میارمش رو شونه هام و باهم صبحانه میخوریم.موقع تماشای تلویزیون میذارمش رو پام.

ای بابا الانم داره پر میکنه هم پرهای دمش و پرهای پشتش.

این پرجوی چی هشت؟چرا این کارو میکنه؟درمانش چیه؟
    سلام . پرجوی و پرکنی مشکلات رفتاری هستن که طوطی ممکنه به دلایل مختلف (پزشکی و غیر پزشکی) بهش دچار بشه . پزشکی مثل تغییرات در سطح هورمون، انگل خارجی و داخلی، سوء تغذیه، کمبود مواد معدنی ، بیماری های داخلی و عفونت های باکتریایی و یا قارچی پوست .. و علل غیر پزشکی هم مثل استرس ، خستگی و نداشتن سرگرمی و تنها بودن ، بی توجهی زیاد ... عوامل محیطی هم تاثیر دارن مثل دما و رطوبت ..که باعث خشک شدن پر و خارش دار شدن پوست میشه ..

1. عوامل استرس زا رو از محیطش حذف کنید و مثلا یکی مثل پدر شما نره ستمش . اگه اطراف قفس چیزی هست که باعث ترسش بشه ..برطرف کنید این موارد رو
    2. با اجبار و اصرار کاری که دوست نداره انجام ندین به هیج عنوان .
    3.با دکترش صحبت کنید که که از نظر مشکلات جسمانی بررسی بشه
    4.سرگرمش کنید . تو این پست به دوستمون roc توضیح دادم http://www.parsipet.ir/thread10936-574.html#post237913
    5. همه چی هم بهش ندین. فقط غذاهایی که مخصوص طوطی هست . یه غذایی خوب براش تنظیم کنید .
    6. خوابش رو تنظیم کنید . 11 12 ساعت خواب شبانه باید داشته باشه . موقع خواب هم نباید سرو صدا باشه . برق رو خاموش کنید که راحت بخوابه
    7.به طور منظم حمومش کنید . بعد از حموم هم خودتون خشکش کنید چون پر آرایی زیاد این رفتار رو تقویت میکنه
    8. دما و رطوبت رو کنترل کنید . از یه دماسنج استفاده کنید حتما

نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام با توجه به همه جوا***** که دادین و به من کمک میکنه
    من احساس میکنم که پمپر توی طبیعت خودش و ازاد خیلی خوشحالتر میتونه باشه میخواستم ببینم جایی رو میشناسید که مثل باغ پرندگان باشه و واسه کاسکو مکان خوبی باشه ؟
    خودم تو فکر باغ پرندگان اصفهان هستم اما نمیدونم اصلا کاسکو اونجا هست برا کاسکو خوبه یا نه
    یه فکر دیگه ای هم که دارم اینه که بشه فرستادش زادگاهش افریقا و اونجا ازاد زندگی کنه که نمیدونم اصلا پمپر ی که خیلی عادت های خاص داره میتونه از پس اونجا به تنهایی زندگی کردن بر بیا یا نه ؟
    اخه اینجوری که نمیشه زندگی کردن همش مجبورش کنم کارای که دوس نداره بکنه و همه عمرش و تو یه 4 دیواری بگذرونه اونم پرندهای که اینقدر احساس داره و تا باحاش بدرفتاری کنه ناراحت میشه
    سلام . ببینید منم به این مسایل خیلی فکر کردم . وقتی طوطیم مرد خیلی ناراحت بودم که ای کاش میتونستم به طبیعت برش گردونم تا زندگی عادی داشته باشه . اگه هم قراره مشکلی براش پیش بیاد یه مشکل طبیعی باشه نه مشکلاتی غیر عادی که تو اسارت باهاش مواجه میشن ... . طوطی هایی که در اسارت هستن رو به طبیعت برنمیگردونن .چون علاوه بر اینکه ممکنه بیماری داشته باشن و طوطی هایی که در طبیعت هستن رو به خطر بندازن ، نحوه زندگی کردن در طبیعت رو نمیدونن . البته فکر می کنم برای مشکل دوم راه حل هست که تو مراکزی ممکنه بهشون آموزش بدن که معمولا مناطقی که حفاظت شده هست این کار رو انجام میدن . تو همون آفریقا . ایران همچین برنامه ای نیست ( من نشنیدم و بعید میدونم باشه ) و فکر نمیکنم جای مناسبی هم برای رها کردن یه طوطی رام باشه. من خودم طوطی های باغ پرندگان رو دیدم که تو چه وضع نامناسبی هستن ( البته باغ پرندگان رشت رو دارم میگم . شهر شما رو نمیدونم ) ولی رسیدگی شما خیلی بیشتر و بهتر از افرادی هست که تو باغ پرندگان به این طوطی ها رسیدگی میکنن .

این مطلب آزاد سازی کاسکو ها در آفریقا رو بخونید :

http://www.parsipet.ir/thread24334.html

این مستند رو هم حتما ببینید :

http://www.parsipet.ir/thread28331.html

اما اگه نظر منو بخواید تو ایران همچین کاری به صلاح نیست .

صفحه 1078 از 1238 نخستنخست ... 78578978102810591060106110621063106410651066106710681069107010711072107310741075107610771078107910801081108210831084108510861087108810891090109110921093109410951096109711281178 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)