همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسپارتاکوس1 نمایش پست ها
    سلام اقای اسکندری
    از صبح هر 2 تا نر تو لونه هستن
    ماده ها هم یکم بیحال ته قفس هستن
    لونه رو بردارم؟
    ببینید اگر ماده ها وارد پرریزی شدن و توی لک رفتن تخم گذاری علاوه بر اینکه خطر تخم برگشتن داره میتونه باعث بشه مدت زمان طولانی برای پرریزیشون وقت بگذره چرا که بسیار ضعیفشون میکنه تخم گذاری.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    سلام
    طوطیام سومین تخم گذاشتن امروز تازه فهمیدم م سومی هم گذاشتن شاید هم چهارمی رو هم گذاشتن نمیدونم چون من فقط دوتا از تخم هارو میبینم ک یک طرف لونه هستن و خودشون یک طرف دیگه لونه ک رو تخم خوابیدن.چرا تینکار کردن کف لونه هم گودی داره برا تخم گذاریشون!!!
    یک جفت دیگه هم ماده همش رو تخما خوابیده اصلا نمیدونم چنتا تخم دارن تا الان چ برسه تاریخ زده باشم چکار کنم؟؟کارش نداشته باشم؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطیها
    شماره عضویت
    16962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan98 نمایش پست ها
    سلام
    طوطیام سومین تخم گذاشتن امروز تازه فهمیدم م سومی هم گذاشتن شاید هم چهارمی رو هم گذاشتن نمیدونم چون من فقط دوتا از تخم هارو میبینم ک یک طرف لونه هستن و خودشون یک طرف دیگه لونه ک رو تخم خوابیدن.چرا تینکار کردن کف لونه هم گودی داره برا تخم گذاریشون!!!
    یک جفت دیگه هم ماده همش رو تخما خوابیده اصلا نمیدونم چنتا تخم دارن تا الان چ برسه تاریخ زده باشم چکار کنم؟؟کارش نداشته باشم؟
    با اجازه بزرگا تاپیک
    شما تقریبا جواب خودتونو دادین بهتره دستکاری نشن
    جفت هر جای از لانه ممکنه اقدام به تخمگزاری و نگهداری از تخمها بکنه حتما نیاز نست از گودی لانه استفاده کنه .
    با دستکاری و بررسی احتمال شکستن تخمها ازطرف نر هست
    ره کردن تخمها یه طرف لانه هم موقتیه جفت حتی تخم خراب رو هم نگهداری میکنه
    ویرایش توسط arash_aria : 20th December 2014 در ساعت 04:23 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطیها
    شماره عضویت
    16962
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.moradi نمایش پست ها
    نه صدا ماده قبلیشو نمیشنوه،مادشو فروختم که بهتر بتونم با این جفتش کنم!
    رفتارشون که بیرون از لونه خوبه،باهم دعوا ندارند فقط دعوا سر لونست
    حالا به نظرتون جفت میشند اینا باهم؟
    با عرض سلام خدمت شما و احترام فراوان و سلام خدمت خانم پویش و عذرخواهی به دلیل دادن این جواب
    دوست عزیزم بنده پستهای شما رو مطالعه کردم این مود رو به شخصه تو جفتهای چند ساله خودمم به وفور دیدم
    بعد از چند روز حساسیت نر کمتر میشه .دلیل اصلی قبول نداشتن لانه توسط نر هست یابه عبارتی نر شما به لانهاعتماد نداره
    چرا چون یقینا یا لانه رو تازه قرا دادید و یا ب لانهسرکشیکردید و یا تغییر محیط داشته پس صبور باشید حتما لانه رو قبول می کنند.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطیها
    شماره عضویت
    16962
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_sh نمایش پست ها
    سلام نر من از دیروز کسل بود ولی نه اونجوری که نشونه بیماری باشه اما امروز همش خوابه و کسل هستش مدفوع رو چک کردم اسهال هست و همش آب و مقدار خیلی کم مدفوع داخلش داره
    دیروز فقط یه مقدار هفت تخم و شاهدانه با مقداری ارزن و کتان و کف دریا(به مقدار زیاد)خورده امروزم انار و گندم و عدس پخته و مقدار خیلی خیلی کم از کاهو خورده با یه ذره تخمه موردش جدیه؟ممکنه بیماری بدی باشه؟(آبریزش بینی هم نداره)
    با عر سلام
    دوست عزیز در صورت پف داشتن نر و تعداد زیاد مدفوع ابکی و ادامه داشتن و سبز رنگ شدن اب دفعی بعد از خک شدن
    بلا شک اسهال باکتریایی هست و تا پرندتونو گرفتار نکرده به دامزشک مراجعه کنین .اسهال خطر ناک 98 درصد اب و در یک
    ساعت 3 بار تا 4 بار تکرار میشه کف پا پرنده به شدت داغ میشه و پرنده فقط اب میخوره و یکجا میخوابه و در طول روز کم تحرک میشه
    غذا یا نمیخوره یا کم خوراک میشه در صورت مایل به خوردن اب احتمال بهبودی 70 درصد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_aria نمایش پست ها
    با عر سلام
    دوست عزیز در صورت پف داشتن نر و تعداد زیاد مدفوع ابکی و ادامه داشتن و سبز رنگ شدن اب دفعی بعد از خک شدن
    بلا شک اسهال باکتریایی هست و تا پرندتونو گرفتار نکرده به دامزشک مراجعه کنین .اسهال خطر ناک 98 درصد اب و در یک
    ساعت 3 بار تا 4 بار تکرار میشه کف پا پرنده به شدت داغ میشه و پرنده فقط اب میخوره و یکجا میخوابه و در طول روز کم تحرک میشه
    غذا یا نمیخوره یا کم خوراک میشه در صورت مایل به خوردن اب احتمال بهبودی 70 درصد
    عروسم دائم اسهال نیستش دومرتبه اسهال نیستش یک مرتبه اسهال هستش امروز برای اولین بار اسهالش سبز روشن بود لوله ای ولی آب زیادی داشت البته فقط یک مرتبه اینجوری بود
    بیرون میاد حالش خوبه و سرحال میره توی قفس بیشتر میخوابه و کمتر میخونه ولی خوراکش کم نشده و مثل همیشه خیلی خوب غذا میخوره یه چی دیگه هم هستش اینکه نر من دیشب بیرونش آورده بودم روی صندلی کنار ماده بود و واسه ماده میخوند ماده هم خیلی وقته زیر نمیده اونم با صندلی جفت گیری کرد درصورتی که ماده هم کنارش بود چیکارش کنم؟ماده جدید بخرم واسش؟

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    عروسم دائم اسهال نیستش دومرتبه اسهال نیستش یک مرتبه اسهال هستش امروز برای اولین بار اسهالش سبز روشن بود لوله ای ولی آب زیادی داشت البته فقط یک مرتبه اینجوری بود
    بیرون میاد حالش خوبه و سرحال میره توی قفس بیشتر میخوابه و کمتر میخونه ولی خوراکش کم نشده و مثل همیشه خیلی خوب غذا میخوره یه چی دیگه هم هستش اینکه نر من دیشب بیرونش آورده بودم روی صندلی کنار ماده بود و واسه ماده میخوند ماده هم خیلی وقته زیر نمیده اونم با صندلی جفت گیری کرد درصورتی که ماده هم کنارش بود چیکارش کنم؟ماده جدید بخرم واسش؟
    برای اینکه کاملا جفت شوند و انشالله تخم بگذارند از قفس بیرون نیاوریدشان و ماده را روی دست نگیرید و نوازش نکنید و عجله هم نداشته باشید .هنوز زمان زیادی نیست که این نر را گرفتید .زمان بیشتری به پرنده هایتان بدهید
    خواندن نر هم ممکن است کم و زیاد شود زیاد به این موارد حساسیت نشان ندهید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطیها
    شماره عضویت
    16962
    در مورد جفت گیری که خانم پویش به درستی جوابتون رو دادن اما یه مسالهای در مورد وضع متابولیسم حیوان میمونه
    که اون هم چون دستیه چیزی خورده که نباید و اگر جفت داره اصلا برای چی میاریدشون بیرون که اینطور شه
    کلا درب قفسشونو برای غذا و تعویض اب باز کنین بیرونم نیاریدشون تا هم متاولیسم نر درست شه هم ماده عادت کنه
    به نر وگرنه با هم جفت نمیشن و مریضی میمونه و بد تر میشه.فعلا در مرحلهای از بیماری هست که با نخوردن
    غیر مجازها علایم خوب میشه.موفق باشید
    با پوزش از مدیریت محترم
    ویرایش توسط arash_aria : 20th December 2014 در ساعت 09:12 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_aria نمایش پست ها
    در مورد جفت گیری که خانم پویش به درستی جوابتون رو دادن اما یه مسالهای در مورد وضع متابولیسم حیوان میمونه
    که اون هم چون دستیه چیزی خورده که نباید و اگر جفت داره اصلا برای چی میاریدشون بیرون که اینطور شه
    کلا درب قفسشونو برای غذا و تعویض اب باز کنین بیرونم نیاریدشون تا هم متاولیسم نر درست شه هم ماده عادت کنه
    به نر وگرنه با هم جفت نمیشن و مریضی میمونه و بد تر میشه.فعلا در مرحلهای از بیماری هست که با نخوردن
    غیر مجازها علایم خوب میشه.موفق باشید
    با پوزش از مدیریت محترم
    راستش هم نر و هم ماده دوتا دستی هستن و تقریبا میشه گفت نر تازه وارد هستش یک ماه نشده خریدمش همون هفته اول هم با اینکه بیرون میومدن همش جفتگیری میکرد که یه شب ماده ترسید و خودشو به قفس زذو از بالش خون اومد دیگه جفت گیری نکردن
    چشم من دیگه ماده و نر رو بیرون نمیارم
    از نظر تغذیه چیزی نخورده که مشکل داشته باشه وقتی بیرون هستن کاملا مواظبشون هستم ولی میشه بفرمایید چی رو باید از تغذیه حذف کنم و چی مجاز هست توی دوره درمان بخوره که خوب شه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطیها
    شماره عضویت
    16962
    راستش هم نر و هم ماده دوتا دستی هستن و تقریبا میشه گفت نر تازه وارد هستش یک ماه نشده خریدمش همون هفته اول هم با اینکه بیرون میومدن همش جفتگیری میکرد که یه شب ماده ترسید و خودشو به قفس زذو از بالش خون اومد دیگه جفت گیری نکردن
    چشم من دیگه ماده و نر رو بیرون نمیارم
    از نظر تغذیه چیزی نخورده که مشکل داشته باشه وقتی بیرون هستن کاملا مواظبشون هستم ولی میشه بفرمایید چی رو باید از تغذیه حذف کنم و چی مجاز هست توی دوره درمان بخوره که خوب شه؟
    علا یه مدتی فقط همون ارزن و کمی کتان روبدید بخورند و سبزیجات ندید تا دیگه اب تو فضولاتش نباشه با همین زود علایم خوب میشن وآفرین به شما که تصمیم گرفتی بیرون نیاریشون
    ویرایش توسط arash_aria : 20th December 2014 در ساعت 11:31 PM

صفحه 1370 از 1915 نخستنخست ... 37087012701320135113521353135413551356135713581359136013611362136313641365136613671368136913701371137213731374137513761377137813791380138113821383138413851386138713881389142014701870 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)