همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان
    من چند تا سوال داشتم خدمتتون
    من یک عروس سه ماهه دارم خیلی بد خوراک شده ، ارزن و کتان داره ، غذاهای تشویقی آماده ، سبزی و هویج و بقیه موارد اما کم میخوره ، تخمه خام هم میدم ... سینه ش دو روزه تو رفته و من خیلی نگرانم که از کم غذایی باشه ؟
    مشکل بعدیش اینه یه هو انگار یه چیز گازش بگیره تنش و میخارونه و پرش و میکنه میندازه با یک حالت تهاجمی و عصبی
    تنش و دیدم مثل گل میمونه چیزی تو تنش نیست دلیلش چیه ؟
    و مورد آخر هم یک رفیق داره براش میاد اینها رو پیش هم سریع بذارم یا نه ؟
    لطفا اگر لینک تغذیه عروس هم دارید بگذارید ممنون میشم
    تروخدا سریعتر جواب بدید نگرانشم شدید
    ممنون از همه دوستان
    سلام.چیزی در بدنش نیست که بشه پیدا کرد.این پرهای جدیدی که غلافشون از زیر پوست بیرون میخواد بزنه باعث ایجاد درد در سطح پوست میشه که جیغ ناگهانی میزنه و شروع میکنه خاروندن خودش.
    این بد خلقی ها هم به دلیل نزدیک شدن به پرریزی اولش هست که یکم بد اخلاق میشن و بد غذا میشن.
    میتونید از جوانه گندم و سفیده تخم مرغ به اندازه ی یک بند انگشت استفاده کنید.وجود دو جوجه کنار هم مشکلی ایجاد نمیکنه.
    تغذیه عروس هلندی
    ویرایش توسط اسکندری : 19th December 2014 در ساعت 01:58 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس عروس و عروس
    شماره عضویت
    16671
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها

سلام.به نظر بنده دو حالت دارد یا همان طور که گفتید هنوز نر به ماده جدید عادت نکرده و شما هم که به تازگی جفتش را برداشته اید لذا این رفتار را نشان میدهد و یا اینکه اصلا ماده را نپذیرفته و هنوز دنبال جفت قبلیش هست . دلیل جفتگیریشان هم تک بودن ماده جدید و آمادگی نر بوده که معمولا همان یکی دوبار هست و ادامه پیدا نخواهد کرد.
    آیا این نر هنوز صدای ماده قبلیش را میشنود؟
    باید صبر کنید تا ببینید رفتار جفت جدید نسبت به هم چه طور هست
    نه صدا ماده قبلیشو نمیشنوه،مادشو فروختم که بهتر بتونم با این جفتش کنم!
    رفتارشون که بیرون از لونه خوبه،باهم دعوا ندارند فقط دعوا سر لونست
    حالا به نظرتون جفت میشند اینا باهم؟
    ویرایش توسط mohammad.moradi : 19th December 2014 در ساعت 02:03 PM

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.moradi نمایش پست ها
    نه صدا ماده قبلیشو نمیشنوه،مادشو فروختم که بهتر بتونم با این جفتش کنم!
    رفتارشون که بیرون از لونه خوبه،باهم دعوا ندارند فقط دعوا سر لونست
    حالا به نظرتون جفت میشند اینا باهم؟
    فعلا لانه را بردارید
    در این صورت همان طور که جناب اسکندری هم گفتند به مرور با هم بهتر خواهند شد اما اصلا نمی توان زمان دقیقی ارائه داد شاید چند ماه زمان نیاز باشد و یا خیلی زود با هم جفت شوند

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    16031
    سلام
    من چند تا سوال داشتم
    اول اینکه قبلا پرسیدم قفس جوجه پرون واسه جوجه کشی یک جفت عروس خوبه که فرمودید اره
    یک جفت عروس 3 ساله که شش دوره جوجه دادن هر بار 3 تا تو محیط ازادی بودن ولی الان تو جوجه پرونن براشون بعد مدتی لونه گذاشتم ولی اصلا بهش توجهی ندارن؟
    خیلی خیلی هم اماده هستن چون 2 ماه دست صاحب قبلی تو استراحت و تقویت بودن بیست روز هم دست بنده که میشه 80 روز علایم مستی خیلی زیادی دارن
    صاحب قبلی که از بچه های اینجاس بهم گفت اینها عادت داشتن روی لونه بشینن بعد برن تو لونه وبه محیط باز عادت دارن ایا احتمالش وجود داره اصلا لونه رو قبول نکنند
    لونه از بیرون نصبه و سوراخش دقیق ورودی یکی از درهای جانبی قفسه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسپارتاکوس1 نمایش پست ها
    سلام
    من چند تا سوال داشتم
    اول اینکه قبلا پرسیدم قفس جوجه پرون واسه جوجه کشی یک جفت عروس خوبه که فرمودید اره
    یک جفت عروس 3 ساله که شش دوره جوجه دادن هر بار 3 تا تو محیط ازادی بودن ولی الان تو جوجه پرونن براشون بعد مدتی لونه گذاشتم ولی اصلا بهش توجهی ندارن؟
    خیلی خیلی هم اماده هستن چون 2 ماه دست صاحب قبلی تو استراحت و تقویت بودن بیست روز هم دست بنده که میشه 80 روز علایم مستی خیلی زیادی دارن
    صاحب قبلی که از بچه های اینجاس بهم گفت اینها عادت داشتن روی لونه بشینن بعد برن تو لونه وبه محیط باز عادت دارن ایا احتمالش وجود داره اصلا لونه رو قبول نکنند
    لونه از بیرون نصبه و سوراخش دقیق ورودی یکی از درهای جانبی قفسه
    سلام
    قفس جوجه پرون خوبه
    فکر میکنم دارید عجله میکنید 20 روزه اومدن تو محیط جدید برای جوجه کشی از این جفت که تو محیط ازاد هم بودن باید بیشتر صبر کنید
    کم کم به محیط و لونه عادت میکنند

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    16215
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    سلام
    جوجه عروس در صورتیکه نر باشد و تمرین هم باندازه کافی در مورد سخنگو شدنش انجام شده باشد حدود 4 ماهگی می تواند به حرف بیاید
    این تمرین هم اصلا زمان خاصی ندارد هر وقت که بیرون می آوردیش یا از کنار قفسش رد میشوید و .... این دو کلمه را با فاصله و مکث تکرار کنید یعنی سلام ....خوبی.....سلام ....خوبی
    من یک جفت جوجه دارم نر و ماده نرم خیلی باهام کنار میاد تا از کنارش رد میشم میاد سراغم و سرشو بالا پایین میکنه که برش دارم گاهی خودش از رو قفس میپره میاد از پام بالا دست میده بوس میکنه
    مرتب باهاش صحبت کردن تمرین میکنم وقتی جدا بودن برای خودش اواز میخوند و صدا در میاورد ولی حالا که کنار همدیگن ساکت شده و هیچی نمیگه جداشون بکنم؟؟
    مشکلم اینه که مادم نژاد خوبی داره ولی اصلا باهام کنار نمیاد و تا تنها میشه جیغهای گوش خراش میکشه دلم نمیاد ردش کنم
    حالا نظر شما چیه؟
    و آیا گردو خوبه براشون ؟
    ویرایش توسط znshigi : 19th December 2014 در ساعت 05:16 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    16031
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    هم نوسان دما هم تغذیه.
    فعلا که تو پرریزی هستن اگر تخم نگذاشتن لونه رو بردارید. یک ماه فقط ارزن و کتان ۵به۱.تخم کاهو هم یک ششم ارزن.
    سبزی مخلوط گشنیزجعفری و کاهو.
    جوانه هم هیچی نمیخواد. یک دوره مینرال و کلسیمم خیلی کمک میکنه برا تقویت واستحکام پرهاشون.

فرستاده شده از ALCATEL ONE TOUCH 6040Dِ من با Tapatalk
    سلام اقای اسکندری
    از صبح هر 2 تا نر تو لونه هستن
    ماده ها هم یکم بیحال ته قفس هستن
    لونه رو بردارم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    سلام نر من از دیروز کسل بود ولی نه اونجوری که نشونه بیماری باشه اما امروز همش خوابه و کسل هستش مدفوع رو چک کردم اسهال هست و همش آب و مقدار خیلی کم مدفوع داخلش داره
    دیروز فقط یه مقدار هفت تخم و شاهدانه با مقداری ارزن و کتان و کف دریا(به مقدار زیاد)خورده امروزم انار و گندم و عدس پخته و مقدار خیلی خیلی کم از کاهو خورده با یه ذره تخمه موردش جدیه؟ممکنه بیماری بدی باشه؟(آبریزش بینی هم نداره)

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_sh نمایش پست ها
    سلام نر من از دیروز کسل بود ولی نه اونجوری که نشونه بیماری باشه اما امروز همش خوابه و کسل هستش مدفوع رو چک کردم اسهال هست و همش آب و مقدار خیلی کم مدفوع داخلش داره
    دیروز فقط یه مقدار هفت تخم و شاهدانه با مقداری ارزن و کتان و کف دریا(به مقدار زیاد)خورده امروزم انار و گندم و عدس پخته و مقدار خیلی خیلی کم از کاهو خورده با یه ذره تخمه موردش جدیه؟ممکنه بیماری بدی باشه؟(آبریزش بینی هم نداره)
    سلام
    فکر نمیکنم مشکلی باشه و زیادی حساس هستید
    در هر صورت بهتره فقط غذای اصلیرو بدید تا دو روزاگه خوب نشد بهتره به دامپزشک مراجعه کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط znshigi نمایش پست ها
    من یک جفت جوجه دارم نر و ماده نرم خیلی باهام کنار میاد تا از کنارش رد میشم میاد سراغم و سرشو بالا پایین میکنه که برش دارم گاهی خودش از رو قفس میپره میاد از پام بالا دست میده بوس میکنه
    مرتب باهاش صحبت کردن تمرین میکنم وقتی جدا بودن برای خودش اواز میخوند و صدا در میاورد ولی حالا که کنار همدیگن ساکت شده و هیچی نمیگه جداشون بکنم؟؟
    مشکلم اینه که مادم نژاد خوبی داره ولی اصلا باهام کنار نمیاد و تا تنها میشه جیغهای گوش خراش میکشه دلم نمیاد ردش کنم
    حالا نظر شما چیه؟
    و آیا گردو خوبه براشون ؟
    سلام.اگر هدفتون به حرف آوردنشه باید تا قبل از شش ماهگی تمرین با نر رو شروع و افزایش بدین.تا زمانیکه مستی نکرده و باماده جفت نشده میتونید به حرف بیاریدش.بهتره ماده رو اگر قصد به حرف آوردن نر رو دارید رد کنید و با نر تمرین کنید.در غیر این صورت منتظر بمونید بالغ بشن و جفت بخورن.

صفحه 1369 از 1915 نخستنخست ... 36986912691319135013511352135313541355135613571358135913601361136213631364136513661367136813691370137113721373137413751376137713781379138013811382138313841385138613871388141914691869 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)