کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    دیگه شما که قبل از هر کاری می پرسیدین اصلا من تعحب کردم

فردا ببینید نتیجه این کارتون چی شرایطی رو به وجود آورده .. و تا چه حد میتونید بهش نزدیک بشید . امتحان کنید فقط یه دست رو برای غذا دادن ببرید سمتش .. اگه خیلی میترسه که حتی از شما غذا هم نمیگیره باید دوباره برای غذا دادن با دست اعتمادش رو جلب کنید . تا تمرین روی دست آوردن رو بیرون قفس انجام بدین . خبرش رو بدین
    حوشبختانه پسرم لج نکرده قهر نکرده فمیده اشتباه کردم دیگه تکرار نمیکنم الان امتحان کردم هم گذاشت به منقارش دست بزنم هم از دستم انجیرو گرفت مث همیشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    حوشبختانه پسرم لج نکرده قهر نکرده فمیده اشتباه کردم دیگه تکرار نمیکنم الان امتحان کردم هم گذاشت به منقارش دست بزنم هم از دستم انجیرو گرفت مث همیشه
    سلام . خب خدارو شکر . قبل از اینکه بگم تمرین بعدی چیه ، گفته بودین قبلا که بیرون از قفس براش چوب شیمن درست کردین و میترسه . اون چوب رو کلا بردارید . در بالای قفس رو هم ببندین که طوطی با آرامش روی قفس بیاد .

حالا تمرین :

بهتره قبل از تمرین روی دست آوردن ، تمرین دنبال کردن دست برای گرفتن جایزه رو یادش بدین که با میل خودش و بدون هیچ اجباری به سمت دست شما بیاد.

دوتا کلیپ براتون میذارم با توجه به طوطی خودتون و شناختی که ازش دارید محل تمرین رو انتخاب کنید . این تمرین چه داخل قفس انجام بشه و چه خارج از قفس ، تمرین روی دست آوردن رو حتما بیرون از قفس انجام بدین ..

1. روی قفس

Pionus Parrot Target Training (Mika)(4).flv

تو این تمرین قبلش به طوطی چوب نشانگر آموزش داده شده . یعنی طوطی میدونه چوب نشانگر رو اگه با منقارش لمس کنه جایزه میگیره . بدون چوب نشانگر هم میشه این تمرین رو انجام داد .

2. داخل قفس

Rocky Targeting(@) دانلود ● آپلود سنتر اختصاصی پارسی پت | آپلود عکس حیوانات خانگی

این تمرین هم داخل قفس هست و بدون چوب نشانگر . میبینید که طوطی هر جا که جایزه نشون داده میشه میره و میگیره .

طوطی وقتی یاد بگیره بادنبال کردن دست به غذایی که دوست داره میرسه بیشتر همکاری میکنه. تو این تمرینا طوطی با دست دنبال نمیشه . خود طوطی به سمت جایزه میاد. این تمرین رو یادش بدید تا بریم مرحله بعد

سوالی بود حتما بپرسید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام دوستان
    نظرتون در مورد غذا و اسباب بازی زیر چیه؟؟
    یکی از دوستام خریده به منم پیشنهاد داد که بخرم.ممنون
    دوستم میگفت هم برای کاسکوی هم آرا و هم کاکادو.

این اسباب بازی شبیه نردیونه .
    آیا باید بذارم که داغونش کنه یا بذارم بازی کنه؟

ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    یه سوال دیگه هم دارم.
    بادام زمینی برای کاسکو مضره.
    اما تو این غذاهای خارجی بادام زمینی میذارند چرا؟؟؟؟؟؟

ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . خب خدارو شکر . قبل از اینکه بگم تمرین بعدی چیه ، گفته بودین قبلا که بیرون از قفس براش چوب شیمن درست کردین و میترسه . اون چوب رو کلا بردارید . در بالای قفس رو هم ببندین که طوطی با آرامش روی قفس بیاد .

حالا تمرین :

بهتره قبل از تمرین روی دست آوردن ، تمرین دنبال کردن دست برای گرفتن جایزه رو یادش بدین که با میل خودش و بدون هیچ اجباری به سمت دست شما بیاد.

دوتا کلیپ براتون میذارم با توجه به طوطی خودتون و شناختی که ازش دارید محل تمرین رو انتخاب کنید . این تمرین چه داخل قفس انجام بشه و چه خارج از قفس ، تمرین روی دست آوردن رو حتما بیرون از قفس انجام بدین ..

1. روی قفس

Pionus Parrot Target Training (Mika)(4).flv

تو این تمرین قبلش به طوطی چوب نشانگر آموزش داده شده . یعنی طوطی میدونه چوب نشانگر رو اگه با منقارش لمس کنه جایزه میگیره . بدون چوب نشانگر هم میشه این تمرین رو انجام داد .

2. داخل قفس

Rocky Targeting(@) دانلود ● آپلود سنتر اختصاصی پارسی پت | آپلود عکس حیوانات خانگی

این تمرین هم داخل قفس هست و بدون چوب نشانگر . میبینید که طوطی هر جا که جایزه نشون داده میشه میره و میگیره .

طوطی وقتی یاد بگیره بادنبال کردن دست به غذایی که دوست داره میرسه بیشتر همکاری میکنه. تو این تمرینا طوطی با دست دنبال نمیشه . خود طوطی به سمت جایزه میاد. این تمرین رو یادش بدید تا بریم مرحله بعد

سوالی بود حتما بپرسید
    خیلی خیلی ممنون واقعا خیلی خوشحالم این انجمن افرادی مث شمارو داره ک انقد دلسوزانه و خواهرانه افراد مبتدی رو راهنمایی و کمک میکنید ی مشاوره و راهنمایی بی منت واقعا ممنون.

این تمرین جایزه دادن تو قفس بدون چوب نشانگر باید درقفس بسته باشه یعنی در قفس باز نباشه؟

از وقتی ک تمرین روی دست اوردن رو با راجو تمرین کردم ازم فراریه و مث قبل نیستش خیلی بهش استرس وارد شده فکر کنم. ولی با این تمرین ک دستمو دنبال کنه فک کنم استرس خیلی خیلی کمتر شه الان من امتحان کردم از کناره های قفس از لای میله های طرف و ابش راحت میگیره ولی یکم دورتر از کناره های قفس یعنی وسط قفس ک خوراکی رو میگیرم میخواد ک بیاد بگیره منصرف میشه برمیگرده میترسه من به همین مونوال تمرین رو ادامه و روز به روز دورتر از چوب نشیمن و نزدیک چوب نشیمن دوم خوراکی هارو بگیرم تا ترسش بریزه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    ی خبر دیگم دارم من چون وقت نمیکنم رو در رو باهاش حرف زدن تمرین کنم بخاطر همین از وقتی اوردمش تو اتاق صدامو ضبط کردم فقط کلمه سلام رو یک ماهه هر شب و هروقت خونه باشم رو پخش میزارمش امشب یعنی همین الان خیلی ناواضح سلام رو گفت جیغی بود صداش چندوقته اینجوری میکنه ولی الان حس کردم سلامو گفت همراه با سوت اینو درمیاره ده تا صوت میزنه یکبار خش دار یک چیزیو میگه شایدم سلامو نگفت من اینجوری شنیدم ولی این صدای جدید ک میگه نشونه حرف زدنه چون جدیده تو اتاقم ن صدای پرنده میاد ن چیزی خیلی از صداهایی ک روزای اول درمیاورد رو هم دگ درنمیاره فقط صدای گنجشک رو خیلی درمیاره ک روزای اول شنیده بوده

نشونه های به حرف اومدن طوطی چیه تو گلویی چطوری حرف میزنن؟اگ واقعا داره به حرف میاد خیلی جدی تر باهاش کار میکنم شایدم یک حس و گمان باشه
    ویرایش توسط منصور : 24th September 2014 در ساعت 09:58 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نظرتون در مورد غذا و اسباب بازی زیر چیه؟؟
    یکی از دوستام خریده به منم پیشنهاد داد که بخرم.ممنون
    دوستم میگفت هم برای کاسکوی هم آرا و هم کاکادو.

این اسباب بازی شبیه نردیونه .
    آیا باید بذارم که داغونش کنه یا بذارم بازی کنه؟

ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    یه سوال دیگه هم دارم.
    بادام زمینی برای کاسکو مضره.
    اما تو این غذاهای خارجی بادام زمینی میذارند چرا؟؟؟؟؟؟

ممنون
    سلام . من در مورد این غذا اطلاعاتی ندارم . حتی شرکت تولید کنندش رو هم نتونستم پیدا کنم . شاید دوستان دیگه اطلاع داشته باشن .

درباره اسباب بازی ، بازی کردن طوطی یعنی همون داغون کردن دیگه بذارید براش وقتی داره باهاش بازی میکنه داغونشم می کنه

اگه میخواید به طوطی بادام زمینی بدین ، اولا با کیفیت خیلی عالی و مناسب برای مصارف انسانی باشه ( که البته اونم ممکنه مشکل داشته باشه ) دوما بدون پوسته باشه .. پس کلا استفاده نکنید بهتره . چون اینجا چیزی با کیفیت نمیتونید پیدا کنید . با توجه به منابع خارجی بادوم زمینی هایی که تو مخلوط های غذایی طوطی هستن کیفیتی مناسبی ندارن پس بهتره غذاهایی انتخاب کنید که بادوم زمینی نداشته باشه یا اگه بادوم زمینی داشت از مخلوط جدا کنید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    خیلی خیلی ممنون واقعا خیلی خوشحالم این انجمن افرادی مث شمارو داره ک انقد دلسوزانه و خواهرانه افراد مبتدی رو راهنمایی و کمک میکنید ی مشاوره و راهنمایی بی منت واقعا ممنون.

این تمرین جایزه دادن تو قفس بدون چوب نشانگر باید درقفس بسته باشه یعنی در قفس باز نباشه؟

از وقتی ک تمرین روی دست اوردن رو با راجو تمرین کردم ازم فراریه و مث قبل نیستش خیلی بهش استرس وارد شده فکر کنم. ولی با این تمرین ک دستمو دنبال کنه فک کنم استرس خیلی خیلی کمتر شه الان من امتحان کردم از کناره های قفس از لای میله های طرف و ابش راحت میگیره ولی یکم دورتر از کناره های قفس یعنی وسط قفس ک خوراکی رو میگیرم میخواد ک بیاد بگیره منصرف میشه برمیگرده میترسه من به همین مونوال تمرین رو ادامه و روز به روز دورتر از چوب نشیمن و نزدیک چوب نشیمن دوم خوراکی هارو بگیرم تا ترسش بریزه؟
    خواهش میکنم دوست عزیز وظیفست .

بذارید در بسته باشه که ترسش کمتر بشه و مطمئن باشه که وارد حریمش نمیشید . کم کم براش عادی میشه با همین روشی که گفتید پیش برید .. تشویق کلامی هم یادتون نره

ی خبر دیگم دارم من چون وقت نمیکنم رو در رو باهاش حرف زدن تمرین کنم بخاطر همین از وقتی اوردمش تو اتاق صدامو ضبط کردم فقط کلمه سلام رو یک ماهه هر شب و هروقت خونه باشم رو پخش میزارمش امشب یعنی همین الان خیلی ناواضح سلام رو گفت جیغی بود صداش چندوقته اینجوری میکنه ولی الان حس کردم سلامو گفت همراه با سوت اینو درمیاره ده تا صوت میزنه یکبار خش دار یک چیزیو میگه شایدم سلامو نگفت من اینجوری شنیدم ولی این صدای جدید ک میگه نشونه حرف زدنه چون جدیده تو اتاقم ن صدای پرنده میاد ن چیزی خیلی از صداهایی ک روزای اول درمیاورد رو هم دگ درنمیاره فقط صدای گنجشک رو خیلی درمیاره ک روزای اول شنیده بوده

نشونه های به حرف اومدن طوطی چیه تو گلویی چطوری حرف میزنن؟اگ واقعا داره به حرف میاد خیلی جدی تر باهاش کار میکنم شایدم یک حس و گمان باشه
    قبل از اینکه کلمات رو به صورت ناواضح بگن آهنگش رو ممکنه با سوت تکرار کنن و بعد این صدا از حالت سوت خارج میشه و به صورت نامفهوم تکرار میکنن . مطمئنا همون کلمه ای هست که شما دارید باهاش کار میکنید .

ولی سعی کنید ساعاتی که خونه هستید حتما خودتون کلمه رو براش تکرار کنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    سلام دوستان من یک مشکلی که دارم اینه وقتی کاسکوم بیرون میاد دگ حرف از رفتن تو قفس نمیزنه امروز ساعت 6 عصر از قفس بیرون اومد بالا قفس ایستاده بود اصلا تو قفس نمیرفت غذا براش گذاشتم میومد برمیداشت میرفت بالا قفس یعنی اصلا نمیخواست بره تو قفس خوراکی گذاشتم رو چوبش ولی نرفت هربار مجبور میشم کاری کنم از رو قفس پرواز کنه یک چوب نزدیکش میکنم یواش یواش اونم پرواز میکنه بعد قفس نزدیک نزدیکش میکنم اونم میره داخل راهی نیس ک بشه کاری کرد خودش بره تو قفس به زور نبردش داخل؟الان ساعت یک شبه به زور بردمش تو قفس از ترس همین تو قفس نرفتنش اصلا بیرون نمیارمش اینکارم کار درستی نیس ولی کار دیگه ای هم از دستم برنمیاد اگ ی راهنمایی بکنید ممنون میشم
    ویرایش توسط منصور : 27th September 2014 در ساعت 02:24 AM

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام دوستان من یک مشکلی که دارم اینه وقتی کاسکوم بیرون میاد دگ حرف از رفتن تو قفس نمیزنه امروز ساعت 6 عصر از قفس بیرون اومد بالا قفس ایستاده بود اصلا تو قفس نمیرفت غذا براش گذاشتم میومد برمیداشت میرفت بالا قفس یعنی اصلا نمیخواست بره تو قفس خوراکی گذاشتم رو چوبش ولی نرفت هربار مجبور میشم کاری کنم از رو قفس پرواز کنه یک چوب نزدیکش میکنم یواش یواش اونم پرواز میکنه بعد قفس نزدیک نزدیکش میکنم اونم میره داخل راهی نیس ک بشه کاری کرد خودش بره تو قفس به زور نبردش داخل؟الان ساعت یک شبه به زور بردمش تو قفس از ترس همین تو قفس نرفتنش اصلا بیرون نمیارمش اینکارم کار درستی نیس ولی کار دیگه ای هم از دستم برنمیاد اگ ی راهنمایی بکنید ممنون میشم
    با این کار کم کم برمیگردی سر خونه ی اول(منظورم اینه که نباید به زور توی قفس بفرستیش)
    اینجوری طوطیت لجباز میشه
    و دیگه یا اصلا بیرون نمیاد یا اصلا داخل قفس نمیره
    کاسکو زیاد زورگویی رو قبول نمیکنه عصر نیارش بیرون
    صبح ها بیارش بیرون تا آخر روز گرسنه و تشنه بشه بره توی قفس
    بیرون قفس هم که هست نه بهش خوراکی بده نه اسباب بازی
    تا زمانی که بفهمه هر موقع لازم دونستی بفرستیش توی قفس باید قبول کنه
    فقط بتونی به مرور تنظیم کنی روزی 3 4 ساعت بیرون باشه کم کم این رفتارش درست میشه اوایلش سخته
    اگر تا امروز زمان زیاد توی قفس گذرونده تقصیری نداره قفس براش خسته کننده بوده

صفحه 1035 از 1238 نخستنخست ... 3553593598510161017101810191020102110221023102410251026102710281029103010311032103310341035103610371038103910401041104210431044104510461047104810491050105110521053105410851135 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)