کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ant
    شماره عضویت
    15325
    درود

کاسکوعه ما کاملا به محیط عادت کرده

حالا چیکارش کنم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام دوستان یه مدت فکر من درگیر این شده که برای پمپر یه gps بگیرم که اگه خدای نکرده پرید یا من گمش کردم بتونم اون. پیدا کنم می خواستم نظر دوستان رو یدونم یا اینکه کسی تجربه همچین کاری و داره یه نه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad15 نمایش پست ها
    درود

حالا چیکارش کنم؟
    سلام دوست عزیز

خوب میتونید الان کم کم از در یک فاصله معین بنشینید و باهاش صحبت کنید و بعد از مدتی فاصلتون رو کمتر کنید تا به قفس نزدیک بشید بعد میتونید اونجا کمی غذا در دستتون بگیرید

و به طرف طوطی ببرید یا میتونید باهاش تمرین سخنگویی کنید اما حرکت تندی رو جلوش انجام ندید که باعث ترس و استرسش بشه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام دوستان یه مدت فکر من درگیر این شده که برای پمپر یه gps بگیرم که اگه خدای نکرده پرید یا من گمش کردم بتونم اون. پیدا کنم می خواستم نظر دوستان رو یدونم یا اینکه کسی تجربه همچین کاری و داره یه نه؟
    سلام دوست عزیز

باورکنید من تا الان اصلا همچین فکری به سرم نزده نمیدونم شدنی هست یا نه اما پیشنهاد میکنم به جای این کار حواستون بیشتر به پرنده باشه و آزادی زیاد از حد بهش ندید که

بتونه فرار کنه اکثر طوطی هایی که فرار کردند از دست صاحبشان تقصیر صاحب طوطی بخاطر سهل انگاری خودشون بوده.موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    طبق اطلاعیه ای تو سایت گذاشتم ،سایت 12 ساعت به عقب برگشت متاسفانه پست های جدید از بین رفت .. فکر میکنم فقط آخرین پستم در جواب به کاربر منصور خونده نشد که دوباره جواب میدم ..

نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    یعنی به نظر شما وقتی اینجوری سرشو پایین میاره ک انگشتم نزدیک بینیش بخوره میخواد سرشو بخارونم؟میترسم خوشش نیاد و عصبی بشه یا اینکه اعتمادش بپره
    سلام دوباره .. من جواب دادم ولی نمیدونم خوندید یا نه ..

گفتم کمی دست رو به سمت سرش ببرید ببینید واکنشش چیه . زیاد طولانی نباشه زیاد هم اصرار نکنید . اگه عصبی بشه از حالت چشم و پرهاش میتونید متوجه بشید . اگه عصبی نشد بهش جایزه بدین

درباره شروع تمرین بعدی هم گفتم که به خودتون بستگی داره . الان اعتمادش به شما بیشتر شده . میتونید صبر کنید و مرحله به مرحله باهاش تمرین کنید و یا همزمان تمرین روی دست آوردن رو هم شروع کنید ..

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad15 نمایش پست ها
    درود

حالا چیکارش کنم؟
    اینقدر عجله نکنید دوست عزیز .. دو روز از سوال قبلتون نگذشته که گفتید عادت کرده .. حداقل 10 روز نباید کاری به کارش داشته باشید .. یه هفته هم نشده که به خونه شما وارد شده ..

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    طبق اطلاعیه ای تو سایت گذاشتم ،سایت 12 ساعت به عقب برگشت متاسفانه پست های جدید از بین رفت .. فکر میکنم فقط آخرین پستم در جواب به کاربر منصور خونده نشد که دوباره جواب میدم ..

سلام دوباره .. من جواب دادم ولی نمیدونم خوندید یا نه ..

گفتم کمی دست رو به سمت سرش ببرید ببینید واکنشش چیه . زیاد طولانی نباشه زیاد هم اصرار نکنید . اگه عصبی بشه از حالت چشم و پرهاش میتونید متوجه بشید . اگه عصبی نشد بهش جایزه بدین

درباره شروع تمرین بعدی هم گفتم که به خودتون بستگی داره . الان اعتمادش به شما بیشتر شده . میتونید صبر کنید و مرحله به مرحله باهاش تمرین کنید و یا همزمان تمرین روی دست آوردن رو هم شروع کنید ..
    مرسی بابت جواب دادن من زیاد عجله ندارم و نمیخوام سهل انگاری و عجول بودنم باعث بشه بدتر بشه تا بهتر بخاطر همین انقد سوال میکنم میخوام اصولی و مرحله به مرحله جلو برم تا کاملا بهم اعتماد کنه

الان از نظر شما وارد مرحله سر خاروندن بشم یا روی دست اوردن؟سرخاروندن چقد باعث جلب اعتماد طوطی میشه؟

در ادامه اینم اضافه کنم کاسکوی من هنوز ازم میترسه اینطور نیس اصلا ترسی نداشته باشه قفس نزدیک به خودم گذاشتم وقتی بلند میشم محکم پاهاشو به چوب میگیره یا وقتی در قفس میخوام باز کنم یا ببندم همین حالتو داره و دستمو دنبال میکنه یواش غر غر میکنه از قار افتاده دیگه قار نمیزنه .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    مرسی بابت جواب دادن من زیاد عجله ندارم و نمیخوام سهل انگاری و عجول بودنم باعث بشه بدتر بشه تا بهتر بخاطر همین انقد سوال میکنم میخوام اصولی و مرحله به مرحله جلو برم تا کاملا بهم اعتماد کنه

الان از نظر شما وارد مرحله سر خاروندن بشم یا روی دست اوردن؟سرخاروندن چقد باعث جلب اعتماد طوطی میشه؟

در ادامه اینم اضافه کنم کاسکوی من هنوز ازم میترسه اینطور نیس اصلا ترسی نداشته باشه قفس نزدیک به خودم گذاشتم وقتی بلند میشم محکم پاهاشو به چوب میگیره یا وقتی در قفس میخوام باز کنم یا ببندم همین حالتو داره و دستمو دنبال میکنه یواش غر غر میکنه از قار افتاده دیگه قار نمیزنه .
    شما ازمعدود کسانی هستید که انقدر باحوصله و دقت پیش میرید.واقعاجای تبریک داره.
    به سرخاروندن وابستش نکنید اما در این حد که بادست سرش رو لمس کنید خیلی بهتون برای مراحل بعد کمک میکنه.برای روی دست آوردن زوده وقتیکه هنوز کامل ترسش ازشمانریخته.
    همه ی طوطی های بزرگ داخل قفس به چوب نشیمنشون حساسن و با کوچکترین تکان در قفس محکم به چوب نشیمن فشارمیارن و حتی بعضی هاشون بامنقار هم قفس رو میگیرن که تعادلشون بهم نخوره.

ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    سلام.اوایل که کاسکوم خریدم خیلی بغل قفس مینشتم ( بعضی مواقع6ساعت در روز کنار قفسش بودم)الان به اون وضعیت عادت کرده و تا نری کنار قفسش غذا نمیخوره حتی شده از صبح تا غروب لب به غذاش نزده همین که رفتم کنار قفسش سریع رفت دور ظرف غذاش و تا دونه ای اخر تخمهاشو خورد.به نظرتون چیکار کنم این عادت از سرش بیفته؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

سلام . کار خوبی میکنید که سوال می پرسید صبر و حوصله و دقت شما تو اهلی کردن طوطی مثال زدنی هست ..

هر دو تاثیر خاص خودش رو داره اما از نظر من بیشترین اعتماد به دست زمانی هست که طوطی روی دست بیاد و سر خاروندن اهمیت کمتری داره ( شاید بقیه این نظر رو قبول نداشته باشن ) ولی من معتقدم مهم اینه که تو موقعیت های حساس طوطی اونقدر اعتماد داشته باشه که روی دست بیاد ... سر خاروندن میتونه بعدش هم انجام بشه .. . بودن افرادی که تا چند سال میتونستن سر طوطی رو بخارونن ولی روی دست نمیومده
    طوطی ..

اما شما همین راهی که پیش گرفتید رو فعلا ادامه بدین .اگه میخواید مرحله به مرحله پیش برید فعلا همین سر خاروندن رو کامل کنید اما همونطور که آقای اسکندری گفتن به سر خاروندن وابسته نکنید ...بعد وارد مرحله روی دست آوردن بشید ..

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    سلام.اوایل که کاسکوم خریدم خیلی بغل قفس مینشتم ( بعضی مواقع6ساعت در روز کنار قفسش بودم)الان به اون وضعیت عادت کرده و تا نری کنار قفسش غذا نمیخوره حتی شده از صبح تا غروب لب به غذاش نزده همین که رفتم کنار قفسش سریع رفت دور ظرف غذاش و تا دونه ای اخر تخمهاشو خورد.به نظرتون چیکار کنم این عادت از سرش بیفته؟
    قفسش دور از شما یا سایر اعضای خونوادست ؟؟ جایی هست که رفت و آمد کمه و سکوت برقراره ؟ کلا فعالیت، اطراف قفسش در چه حده ؟؟ (جز مواردی که شما کنارش هستید )

فقط به شما عادت کرده یا کلا هرکی که بشینه کنارش غذا میخوره ؟

صفحه 1028 از 1238 نخستنخست ... 2852892897810091010101110121013101410151016101710181019102010211022102310241025102610271028102910301031103210331034103510361037103810391040104110421043104410451046104710781128 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)