مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام من تا انگشتمو میبرم سمت کاسکوم کلشو همش اینور و انور میبره فرار میکنه از انگشتم خیلی خیلی ترسو هستش حتی جرات گاز گرفتن هم نداره منم ک جرات بردن انگشتم بیش از حد ندارم وقتی میبینم اینجوری کلشو اینور و انور میبره وقتی انگشتم بهش نزدیک میشه موندم چکار کنم

از دستت میترسه نه انگشتت
    شما یه جای کار داری اشتباه میکنی که بعد از این مدت کاسکوتون انقدر به شما بی اعتماده
    شما با دست بهش میوه و اسباب بازی بده تا ترسش از دستت بریزه
    یه احتمال هم میدم پرنده رو اوردی بیرون و نرفته توی قفس و شما بزور با دستت گرفتیش انداختیش توی قفس

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها

از دستت میترسه نه انگشتت
    شما یه جای کار داری اشتباه میکنی که بعد از این مدت کاسکوتون انقدر به شما بی اعتماده
    شما با دست بهش میوه و اسباب بازی بده تا ترسش از دستت بریزه
    یه احتمال هم میدم پرنده رو اوردی بیرون و نرفته توی قفس و شما بزور با دستت گرفتیش انداختیش توی قفس
    همه چی از دستم میگیره بدون هیچ ترسی هرچی بهش بدم میگیره اگ سفت بگیرم به زور میگیره اگ قایم کنم فقط ی کوچولو بیرون بزارم ک بیبنه میاد درش میاره میخوره.ن با دست نگرفتمش دو بار همش از قفس بیرون اومده ک قفسو نزدیکش بردم خودش رفته داخل هروقت خوراکی تو دستم بیبنه میاد جلو بدون خوراکی عقب نشینی میکنه

خیلی خیلی دوست داره بیاد بیرون تا در قفسو باز میکنم همش احساس میکنم داره میاد بیرون اون 2 باری هم ک بیرون اومده خودش یواشکی بیرن اومده درسته داخل قفس بردنش مکافاتی داشت ولی با دست نگرفتمش یا بهش دست نزدم
    ویرایش توسط منصور : 2nd September 2014 در ساعت 10:27 PM

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    همه چی از دستم میگیره بدون هیچ ترسی هرچی بهش بدم میگیره اگ سفت بگیرم به زور میگیره اگ قایم کنم فقط ی
    این موضوع به این معنی نیست طوطیتون بهتون اعتماد داره
    ایشون به خاطر علاقش به چیزهایی که بهش دادی قبول میکنه از دستت بگیره
    کاسکوی من به جز من به کسی اجازه نمیداد کسی بهش دست بزنه یا حتی جلوش بره
    اما سیب رو که عاشقش بود از هر کسی که فکرش رو کنی قبول میکرد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    این موضوع به این معنی نیست طوطیتون بهتون اعتماد داره
    ایشون به خاطر علاقش به چیزهایی که بهش دادی قبول میکنه از دستت بگیره
    کاسکوی من به جز من به کسی اجازه نمیداد کسی بهش دست بزنه یا حتی جلوش بره
    اما سیب رو که عاشقش بود از هر کسی که فکرش رو کنی قبول میکرد
    حالا باید چکار کرد ک از دستم نترسه؟کاسکوم از دست همه میگیره البته پشت میله ها در باز اگ کسی نزدیکش بره میترسه چ برسه ازش بگیره

چند وقته کنار کامبیوترم جایی ک زیاد میشینم اوردمش یعنی یکم از جای قبلیش جلوترش اوردم تو این فاصله ازم ترسی نداره و خیلی وقتا پشتش به منه و اصلا حواسش به من نیس حتی بعضی وقتا در قفس بازه و بهش خوراکی میدم پشتشو به من میکنه و میخوره.

ولی خب طبق گفته شما اره از دستم میترسه اینم اضافه کنم یکبار اسباب بازیشو خورد کرده بود و تیکه بزرگ بود ک اون کفی اهنی رو نمیتونستم با وجود اون در بیارم منم یواش دستم کردم تو قفس اسباب بازی رو برداشتم قار نکشید ترسی هم نداشت ولی تا انگشتمو میرم سمت منقارش یک حالت عجیبی کلشو اینو و انور میبره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام من تا انگشتمو میبرم سمت کاسکوم کلشو همش اینور و انور میبره فرار میکنه از انگشتم خیلی خیلی ترسو هستش حتی جرات گاز گرفتن هم نداره منم ک جرات بردن انگشتم بیش از حد ندارم وقتی میبینم اینجوری کلشو اینور و انور میبره وقتی انگشتم بهش نزدیک میشه موندم چکار کنم
    همه چی از دستم میگیره بدون هیچ ترسی هرچی بهش بدم میگیره اگ سفت بگیرم به زور میگیره اگ قایم کنم فقط ی کوچولو بیرون بزارم ک بیبنه میاد درش میاره میخوره.ن با دست نگرفتمش دو بار همش از قفس بیرون اومده ک قفسو نزدیکش بردم خودش رفته داخل هروقت خوراکی تو دستم بیبنه میاد جلو بدون خوراکی عقب نشینی میکنه

خیلی خیلی دوست داره بیاد بیرون تا در قفسو باز میکنم همش احساس میکنم داره میاد بیرون اون 2 باری هم ک بیرون اومده خودش یواشکی بیرن اومده درسته داخل قفس بردنش مکافاتی داشت ولی با دست نگرفتمش یا بهش دست نزدم
    حالا باید چکار کرد ک از دستم نترسه؟کاسکوم از دست همه میگیره البته پشت میله ها در باز اگ کسی نزدیکش بره میترسه چ برسه ازش بگیره

چند وقته کنار کامبیوترم جایی ک زیاد میشینم اوردمش یعنی یکم از جای قبلیش جلوترش اوردم تو این فاصله ازم ترسی نداره و خیلی وقتا پشتش به منه و اصلا حواسش به من نیس حتی بعضی وقتا در قفس بازه و بهش خوراکی میدم پشتشو به من میکنه و میخوره.

ولی خب طبق گفته شما اره از دستم میترسه اینم اضافه کنم یکبار اسباب بازیشو خورد کرده بود و تیکه بزرگ بود ک اون کفی اهنی رو نمیتونستم با وجود اون در بیارم منم یواش دستم کردم تو قفس اسباب بازی رو برداشتم قار نکشید ترسی هم نداشت ولی تا انگشتمو میرم سمت منقارش یک حالت عجیبی کلشو اینو و انور میبره
    سلام . خیلی عجیب نیست . طبیعیه ترسش .. احساس میکنم یکم عجله میکنید .. کم کم این مراحل رو طی میکنه و براش عادی میشه .. تا همین الانم پیشرفت خیلی خوبی داشته ..

البته از نظر من یکی از مواردی برای اعتماد کردن طوطی به دست، لازمه ، روی دست اومدنه .. بعضی از طوطی ها ممکنه تا وقتی که کاملا به دست اعتماد نکردن اجازه سر خاروندن ندن ... اگه میبینید با این موضوع یعنی دست زدن به سر مشکل داره پیشنهادم اینه که روی دست آوردن رو تمرین کنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . خیلی عجیب نیست . طبیعیه ترسش .. احساس میکنم یکم عجله میکنید .. کم کم این مراحل رو طی میکنه و براش عادی میشه .. تا همین الانم پیشرفت خیلی خوبی داشته ..

البته از نظر من یکی از مواردی برای اعتماد کردن طوطی به دست، لازمه ، روی دست اومدنه .. بعضی از طوطی ها ممکنه تا وقتی که کاملا به دست اعتماد نکردن اجازه سر خاروندن ندن ... اگه میبینید با این موضوع یعنی دست زدن به سر مشکل داره پیشنهادم اینه که روی دست آوردن رو تمرین کنید .
    یعنی اگ دیدم ک با دست زدن به منقارش خیلی مخالفت کرد روی دست اوردن باهاش تمرین کنم؟وقتی انقد مخالفت میکنه ک دست به منقارش بزنم به نظرتون حاضر میشه رو دستم بیاد؟

یکبار وقتی بیرون قفس بود دستمو نزدیک پاهاش بردم عکس العملی نشون نداد زیاد ک نزدیک بردم پر زد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسگو.سگ.ماهی.خرگوش.لاک پشت
    شماره عضویت
    16272
    سلام خسته نباشید...
    یه سوال: اقا نقره ی من جدیدا خیلی عاشق کره بادام زمینی شده؟واسش ضرری نداره؟

نخود و چایی شیرینم خیلی علاقه پیدا کرده!!!!! بدم بهش یا جلوشو بگیرم؟؟؟؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hasti20 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید...
    یه سوال: اقا نقره ی من جدیدا خیلی عاشق کره بادام زمینی شده؟واسش ضرری نداره؟

نخود و چایی شیرینم خیلی علاقه پیدا کرده!!!!! بدم بهش یا جلوشو بگیرم؟؟؟؟؟؟
    سلام.همه ی موارد فوق واسش ضرر داره و نباید استفاده بشه.البته میتونید نخود رو 24 ساعت خیس کنید و بعد آبپز کنیدبهش بدین.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    یعنی اگ دیدم ک با دست زدن به منقارش خیلی مخالفت کرد روی دست اوردن باهاش تمرین کنم؟وقتی انقد مخالفت میکنه ک دست به منقارش بزنم به نظرتون حاضر میشه رو دستم بیاد؟

یکبار وقتی بیرون قفس بود دستمو نزدیک پاهاش بردم عکس العملی نشون نداد زیاد ک نزدیک بردم پر زد
    شما قرار بود وقتی دارید بهش با دست غذا میدین همزمان که داره از دست غذا میگیره منفارش رو لمس کنید .. روشی که من گفتم برای نزدیک کردن دست بدون غذا بود . برای اینکه کم کم به دست شما بدون غذا عادت کنه.. 4 روزم نگذشته ... باید بهش فرصت بدین

درباره روی دست اومدن هم کم کمش 3 هفته ممکنه طول بکشه .. تو این مرحله باید به آرومی اعتماد طوطی رو جلب کنید .. تو بخش اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی روش های روی دست اومدن توضیح داده شده . مطالعه کنید حتما

قبل از شروع روی دست آوردن یه دست رو روی چوب نشیمن دور از طوطی بذارید . اگه واکنش نشون نداد جایزه بدین . کمی دست رو نزدیک تر ببرید .. دوباره جایزه بدین .. تا وقتی که نزدیک به پاش برسید و نترسه ... بعد تمرین رو شروع کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    خیلی خوبه . وقتی که تونستید نزدیک قفس بشینید طوری که نترسه میتونید با دست از بیرون میله های قفس بهش غذا بدین ..

اگه غذای مخصوص کاسکو خریده باشید طبق دستور العملی که برای این غذا نوشته شده فقط 4 قاشق غذا خوری در روز کافی هست . شما باید کم کم غذاشو به میوه سبزیجات و حبوبات تغییر بدین .. . غذاییش رو طوری تغییر بدین که دونه ها و یا غذای آماده رو فقط شبا در اختیارش بذارید ... . کم کم غذاهای دیگرو باهاش آشنا کنید . صبح بهترین زمان برای دادن غذاهای جدید هست . اصلا مهم نیست که نمیخوره شما اون غذا رو سهم طوطی بدونید . براش بذارید، اگه نخورد، بندازید دور .. ولی حتما هر روز براش بذارید ..
    ممنون از راهنماییتون بعد مشکلی که داشنتم اینه که هر روز صبح تو قفس میچرخه و میله ها رو تکون میده بعد از اینکه از کارش خسته شد میره کف قفس خیلی گرسنه بشه و زمانی هم که نزدیک غروب میشه میره رو چوبش ولی بعضی مواقع ظهر ها که میره رو چوبش منو میبینه میره کف قفس و وقتی هم که کف قفسه همش می خواد بادوم زمینی با غذا های که ریخته رو از تو سینی بر داره حتی اگه تازه سینی رو تمیز کرده باشم . چی کار کنم دیگه از سینی غذا بر نداره ؟

صفحه 1008 از 1238 نخستنخست ... 8508908958989990991992993994995996997998999100010011002100310041005100610071008100910101011101210131014101510161017101810191020102110221023102410251026102710581108 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)