کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    من دیروز کاسکو مو بردم حموم و دوش آب و گذاشتم تو قفسش و اومد پیشش نشست جوری که آب بریزه رو پاهاش و خیلی خوشش اومده بود.
    من هم از این فرصت استفاده کردم و وقتی پاهاش رو چوب بود با ناخن گیر ناخناشو کوتاه کردم. و اصلا نه مخالفتی کرد و نه مقاومتی. فقط نشسته بود و با آب بازی میکرد.
    خواستم ببینم مشکلی نداشت کارم ؟؟ و روش خوبی بود.
    ممنون
    روش استحمام طوطی رو بخونید
    چرا اینکه دوش رو باز بذارید روش مشکل داره جالا این سری پاهاش خیس شده ولی سری بعد ممکنه اب تو گوشاش بره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    روش استحمام طوطی رو بخونید
    چرا اینکه دوش رو باز بذارید روش مشکل داره جالا این سری پاهاش خیس شده ولی سری بعد ممکنه اب تو گوشاش بره

آقا ابوالفضل فکر کنم شما بد متوجه شدید.
    دوش ثابت نه. از این دوش متحرکاست و من دوش بردم تو قفس و گذاشتم رو چوبش و با فشار خیلی کم طوری که فقط رو پاهاش بریزه.

روش ناخن گرفتنشو گفتم مشکلی نداره. چون اصلا مقاومت نکرد و خیلی خوششم اومد. چون خیلی ناخنش بلند شده بود طوری که تو قفس که میرفت گیر میکرد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    آقا ابوالفضل فکر کنم شما بد متوجه شدید.
    دوش ثابت نه. از این دوش متحرکاست و من دوش بردم تو قفس و گذاشتم رو چوبش و با فشار خیلی کم طوری که فقط رو پاهاش بریزه.

روش ناخن گرفتنشو گفتم مشکلی نداره. چون اصلا مقاومت نکرد و خیلی خوششم اومد. چون خیلی ناخنش بلند شده بود طوری که تو قفس که میرفت گیر میکرد
    نه مشکلی نداره
    برا کاسکوی شما که نمیترسه ناخنش هم بگیرید مشکلی نداره اما بعضی کاسکو ها عصبی میشن و بجای ناخن گرفتن باید از نشمین سوهان دار استفاده کرد
    اگه ناخن رو بد کوتاه کنید خونریزی میکنه و ممکنه کنده شه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    نه مشکلی نداره
    برا کاسکوی شما که نمیترسه ناخنش هم بگیرید مشکلی نداره اما بعضی کاسکو ها عصبی میشن و بجای ناخن گرفتن باید از نشمین سوهان دار استفاده کرد
    اگه ناخن رو بد کوتاه کنید خونریزی میکنه و ممکنه کنده شه
    بله حواسم بود به خونریزی.
    و هرناخن و حدود 2 میل زدم و الان دیگه گیر نمیکنه. فقط کاسکوم سعی میکنه که تیزش کنه با نوکش. مشکلی نداره؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    بله حواسم بود به خونریزی.
    و هرناخن و حدود 2 میل زدم و الان دیگه گیر نمیکنه. فقط کاسکوم سعی میکنه که تیزش کنه با نوکش. مشکلی نداره؟؟؟
    خیر مشکلی نداره طبیعی هست تیز کردن ناخن هاش .چون یکم براش احساس ناخوشایندی داره . نگران نباشید .
    فقط خلاصه مراقب باشید که فشار زیاد نباشه . آب داخل بینی نره و باد بهش نخوره .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    12354
    سلام.بچه ها فندوق من دوشبه که پر زده رفته.دارم دیوونه میشم.میترسم بلایی سرش اومده باشه.چیکار باید بکنم؟تروخدا راهنماییم کنید.همه جارو گشتم.نیست.یعنی دیگه نمیبینمش؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

سلام
    به دامپزشکی که مراجعه کردید اعتماد کامل دارید از نظر مجرب بودن و تجهیزات آزمایشگاهی ؟ یا تنها دامپزشک در دسترس بوده ؟
    بردمش دامپزشكي شيراز يه درمانگاه دامپزشكيه، دكترش كه به نظر خوب ميومد،جون يكي ديگه از دوستان هم معرفيش كرده بودن، ما هم به حرف هاي ايشون فعلا اعتماد كرديم، ديگه نميدونم چكارش كنم ! فقر امكانات كه ميگن همينه!

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    بردمش دامپزشكي شيراز يه درمانگاه دامپزشكيه، دكترش كه به نظر خوب ميومد،جون يكي ديگه از دوستان هم معرفيش كرده بودن، ما هم به حرف هاي ايشون فعلا اعتماد كرديم، ديگه نميدونم چكارش كنم ! فقر امكانات كه ميگن همينه!
    آدم واسه پرنده ای که داره و سرپرستش هست باید از جون مایه بذار دوست عزیز . اول اینکه انشالله خوب میشه دوم اینکه درصورت امکان بیاریدش تهران دامپزشکی نشونش بدین . پرنده با خوردن دارو نباید ضعیف بشه بلکه باید تقویت بشه . با دکتر برهانی کیا مشورت کردین ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohseniii نمایش پست ها
    سلام.بچه ها فندوق من دوشبه که پر زده رفته.دارم دیوونه میشم.میترسم بلایی سرش اومده باشه.چیکار باید بکنم؟تروخدا راهنماییم کنید.همه جارو گشتم.نیست.یعنی دیگه نمیبینمش؟
    سلام دوست عزیز

شما که دیگه هیچ کاری از دستتون برنمیاد که انجام بدید فقط نباید سهل انگاری می کردید الانم دعا کنید دست کسی نیفته یا اگگرم میوفته دست آدمی که اطلاعات خوبی ازشون داشته باشه بیوفته

همیشه گفته شده این پرندگان همیشه آزادی مطلق رو به اسبابا بازی و پلت های غذایی ترجیح میدن و نباید بهشون فرصت فرار داد خوب شد اینجا مطرح کردید تا درس عبرتی بشه برای دیگرن.یاعلی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    میتونید بیارید بیرون برای یک دو ساعت . اما اگه داخل قفس مشکلی با تمرین کردن نداره میتونید همونجا باهاش مراحل بعدی اهلی شدن رو تمرین کنید .

میتونید اسپری کنید بهش . اگه خیلی ترسید در حدی که قار زد ، اصرار نکنید ..

بستگی به طوطی داره .. بعضی از طوطی ها ممکنه تا وقتی که کاملا به دست اعتماد نکن اجازه سر خاروندن ندن . لازمه ش این هست که روی دست اومدن باهاشون تمرین بشه

بعضی طوطی ها هستن که اجازه سر خاروندن میدن اما به راحتی به دست اعتماد نمیکنن ..و روی دست نمیان ..

با توجه به شخصیت طوطی خودتون باید مرحله بعدی رو انتخاب کنید ..

عجیبه که در عرض دو روز تا این حد ضعیف بشه که نتونه غذا بخوره .. با دکترش درباره این موضوع صحبت کنید . امیدوارم تشخیصش درست بوده باشه .. اگه این کم غذا شدنش ادامه داشته باشه خیلی سریعتر ضعیف میشه .

ظرف غذاشو از غذاهایی که دوست داره پر کنید . حتما بهش میوه بدین چون هم آب بدنش رو تامین میکنه هم بهش انرژی میده

ممکنه طوطی آب نخوره و تو مدفوعش ادرارش زیاد باشه .. این باعث کم آبی بدن میشه . آب حتما در اختیارش بذارید . اگه خوب آب میخوره میتونید تو آبش عسل یا آب میوه قاطی کنید . اگه آب نمیخوره با سرنگ بهش بدید.

محل نگهداری طوطی رو گرم نگه دارید . حدودا 30 درجه ..فقط مراقب باشید که دما اونقدر زیاد نشه که طوطی به شدت گرمش بشه ، طوری که پرهاش رو دور از بدنش نگه داره و له له بزنه

اگه خیلی ضعیف شده که نمیتونه روی چوب نشیمنش بشینه بهتره برش دارید تا طوطی کف قفس بمونه و ظرف غذا و آب رو هم کف قفس بذارید . یا نشیمن رو تو سطح پایین تری قرار بدین ..
    نه اينقدر ضعيف كه نتونه بايسته يا غذا نخوره ، فقط حال نداره،ميل به غذاش كم شده، البته خودم هم سعي ميكنم دو سه وعده در روز با سرلاك بهش غذا بدم فقط خيلي سخته با سرنگ غذا دادن، چون ميترسم بريزم تو مريش ، يه موقع خفه بشه ميريزم توي منقار پايينش تا بلكه يكمش خورده بشه!
    ميوه الان فقط كمي انار ميخوره، آب هم تقريبا ميخوره!
    كاسكوي عزيزم داره جلو چشام از دستم ميره و من دارم تمام تلاشمو واسه موندنش ميكنم!
    اگه ميتونستم كه با سرنگ مستقيما بريزم داخل چينه دانش خيلي خوب ميشد ولي ميترسم كه اول اون مسيري كه بايد بره پايين رو اشتباه كنم، دوم با گاز گرفتن سرنگ، سرش جدا بشه و تو حلقش گير كنه!
    بهرحال ممنون از لطف و راهنمايي هاي شما دوستان عزيز!

صفحه 1004 از 1238 نخستنخست ... 450490495498598698798898999099199299399499599699799899910001001100210031004100510061007100810091010101110121013101410151016101710181019102010211022102310541104 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)