کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    متاسفانه نمی تونم عکس بگیرم .شاید اگه بیشتر توضیح بدم منظورمو بفهمید . یه پاشو به سمت جلو بلند میکنه و مثل مشت کردن دست ما پنجه هاشو رو هوا جمع و باز میکنه . انگار که پاش خواب رفته باشه . و بیشتر که میبینم پای راستشو این طوری میکنه و بیشتر تو زمانیه که من دور از ایستادم .
    فکر نکنم این کارش مشکلیه اینکار فکر کنم برای رفع کردن خستگی خودشه کاسکوی منم اینکارو میکنه یکخورده خودشو خم میکنه یکی از پاشو یکم بلند میکنه و مشت میکنه و بعد دوباره پاشو پایین میاره کاسکوی منم اینکارو انجام میده چه وقتی ک نزدیکشم چ وقتی ک دورم و خیلی زیاد انجام نمیده یا هم بعضی وقتا ک میخوان پا یا ناخون تمییز کنن قبلش این کارو میکنن نگا پاشو میکنن یا منصرف میشن یا تمییز میکنن یا اصلا نمیخوان تمییز کنن فقط مشت میکنه و بعد میاره پایین اگ این حرکتو انجام میده فکر کنم طبیعی هستش و اینکه گفتید زمانیه ک دور ایستادید اینکارو میکنه فکر بخاطر اینکه وقتی نزدیک هستید میترسه و راحت نیس و وقتی دور میشید خیالش راحت میشه و اینکارو انجام میده کاسکوی من نمیترسه وقتی ک نزدیکشم بخاطر همین هروقت بخواد اینکارو میکنه مگر اینکه ی حرکتی انجام بدم مث اینکه بخوام پاشم یا دستم یکخورده تکون بدم سریع هوشیار میشه و حواسش میاد رو من
    ویرایش توسط منصور : 28th July 2014 در ساعت 03:53 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    ما نگفتیم همه اینجورین . تنها یک نکته گفتیم اونم اینکه محدودیت نداره حالا هرکس توی باور خودش میگه حدودا فلان تا فلان زمان و تاریخ . بازم اون چهارتا رام شده هم حتی استثنا باشن توی آمار هستند پس بهتره کلی تر بگیم هرچه سن بره بالاتر آموزش پذیری ضعیف تر میشه . من نظرم اینه برای رفتار های پرنده ها و مخصوصا کاسکو نمیشه زمان تعیین کرد به هیچوجه .همه چیز حدودی و کلی محاسبه میشه .
    من و آقای اسکندری تقریبا حرفمون یکی بوده ولی خب بد بیان شد .شما ببخشید .
    موفق باشید
    خواهش عزیز حرف شد کاملا درسته و موافقم باهاش ک هرچی سن بره بالا تر سخت تر میشه و زمان بیشتری میخواد .
    کاسکو خود شما بعد از چند مدت ک پیشتون بود حرف زد ؟ حرف زن خریدید یا خام ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    خواهش عزیز حرف شد کاملا درسته و موافقم باهاش ک هرچی سن بره بالا تر سخت تر میشه و زمان بیشتری میخواد .
    کاسکو خود شما بعد از چند مدت ک پیشتون بود حرف زد ؟ حرف زن خریدید یا خام ؟
    اگه منظورتون لاکی هست که دو سه ماهه به حرف اومد . رکوردشم اینه با ده بار تکرار طی 12 ساعت یادگرفت بگه یا حسین . البته ین آخرشو کامل نمیگه ولی واضح هست حرفاش تقریبا

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان سلام.
    پیشاپیش عید سعید فطر را بر تمامی دوستان خودبم تو پارسی پت تبریک عرض میکنم.

یه سوالی برام پیش امده.
    یکی از دوستام یه کارگاه مبل سازی داره و یه کاسکو هم نگه میداره. سن کاسکو زیاده شاید بالای 5 سال. این کاسکو حرف نمیزنه ولی صدای انواع اره ها را درمیاره . خودش نجاره.
    و کاملاً رامه طوری که میره سمتش غریبه هم باشی میاد پایین و سرشو خم میکنه که بخارونی بعد رو دستم راحت میاد.
    ولی چون زیاد بهش نمیرسن و غذاش متاسفانه فقط تخمه هست این کاسکو پرکنی داره و تازه هم شروع شده.
    من میخوام بخرمش و از این وضعیت دربیارمش،چون واقعا با پرنده بدرفتاری میشه و دلم میسوزه.
    به نظرتون چقدر میارزه؟؟؟؟

بعدش الان که من عسل خودمو دارم این کاسکو را بیارم خونه مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
    ممنون
    ویرایش توسط Madanzadeh : 28th July 2014 در ساعت 10:49 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14451
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    ببخشبد من سوال دیگه ای هم داشتم .
    به دلیل کثیف شدن دورش و پرهایی که میریزه مجبورم اطرافشو با جارو شارژی جارو کنم . بعضی مواقع هم کمی قفسشو اروم از پایش میگیرم و بدون اینکه منو ببینه جابجاش میکنم و اطرافشو تمیز میکنم به صدا زیاد حساس نیست و از صدای جارو نمیترسه این کار من براش مشکلی ایجاد میکنه ؟راستی پرهاش زیادمیریزه و هر وقت که زیر قفسشو می خوام تعویض کنم مقداری پر قادکی هست (که اگه لازم باشه بعدا عکسشو میذارم ) این چی طبیعیه ؟
    ببخشید که زیاد سوال میکنم سوال دیگه من اینه که در بعضی مواقع که می خوام بهش رسیدگی کنم زیاد ازم نمیترسه ولی فرداش وقتی سمت قفسش برای تعویض اب و غذا میام ازم خیلی میترسه و جیغ میکشه (این اتفاق به طور متناوب می افته ) این چی طبیعیه ؟
    می دونم سوالم طولانی شد ولی ببخشید سوال دیگه ام اسنکه وقتی وارد اتاق میشم (حدود 4 و5 متری فاصله هس ولی بر میگرده نگام میکنه ) توی این لحضه میبینم یکی از پاهاشو بالا میاره و پنجشو انگار که مشت کنه جمع میکنه . این به دلیل صاف هموار بودن چوبشه ؟ یا مثل تحدید برای من میمونه ؟ اگه از چوبشه باید براش تهیه کنم ؟
    باز هم ببخشید که طولانی شد .
    سلام
    دوست عزیز اولا که طوطی خاکستری پر ریزی زیاد دارد شما باید با این مساله کنار بیایید وگرنه بهتر است از نژادهای دیگر مثل شاه طوطی و اکلکتوس و آمازون طوطی تهیه کنید.
    در مورد پنجه بالا آوردن دو مدل است. اگر پنجه را به صورت بسته در زیر شکم و بین پرها پنهان کند یعنی پرنده در حال استراحت است.
    اگر پنجه را به صورت نیمه باز به سمت شما به جلو بیاورد منظورش مستقیم به شما بر می گردد. یک دلیلش این است که میخواهد با شما بازی کند چون طوطی دوست دارد با پنجه انگشت صاحبش را بگیرد و باز کند و دلیل دوم کثیفی پنجه است و از شما می خواهد که تمیزش کنید. هر دو مورد بارها برای خود من اتفاق افتاده است.
    یک نکته دیگر اینکه اینقدر طوطی های خود را ناز نازی تربیت نکنید. هیچ عیبی ندارد که اطراف طوطی و زیر قفس را با جارو برقی تمیز کنید. هیچ عیببی ندارد که در این حین قفس طوطی را از جایش بلند کنید و یا جابجا کنید. تجربه بنده می گوید هیچ طوطی از غار افتاده از جاروبرقی و جابجا شدن قفس نمی ترسد. بگذارید طوطی به شما و کلیه وسایل منزل عادت کند.

نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام
    اختیار داریم دوست عزیز وظیفه ما پاسخ دادن و کمک کردن به هم دیگه ست .
    اگر از صدای جارو نمیترسه و واکنشی مثل فرار یا قار زدن انجام نمیده اشکال نداره .
    پر های قاصدکی هم کاملا طبیعی و زیاد هست . یه راهکار برای اینکه موقع تمیز کردن پر ها پخش نشن کافیه آروم سینی رو دربیارید و کمی آب روی سینی اسپری کنید. اینطوری مر ها توسط قطرات آب سنگین میشن و توی هوا معلق نمیشن .
    ازتون یه روز بترسه و نترسه طبیعیه . پرنده هم مثل انسان یه روز خ شحاله یه روز ناراحت . یه روز از یه کار شما خوشش میاد یه روز برعکس . به مرور رفع میشه فقط وقتی میترسه سعی کنید کاری به کارش نداشته باشید و مثل روز ثبل که نمیترسید باهاش برخورد نکنید .
    منظورتون رو از حالت آخر نفهمیدم . اگر پاشو جمع میکنه توی سینش نگه میداره و روی پای دیگه میمونه پس داره استراحت میکنه . اگر میشه از این حالتش از دور یه عکس واضح بگیرید .
    موفق باشید
    دوست عزیز جناب وستلایف ببخشید که اینطور صحبت می کنم ولی سلامتی پرندگان از خوش آیندی شما برای من مهمتر است.
    دوست عزیز آب پاشیدن به کف قفس عمل بسیار اشتباهی است. شما با این کار یک محیط مرطوب و مناسب برای رشد باکتریها فراهم می کنید. این عمل باعث می شود محیط زندگی طوطی دچار آلودگی زیاد شود و پرنده مستعد بیماری های گوناگون شود. خواهش می کنم از این دست راهنمایی ها به کسی نکنید.
    ویرایش توسط derakht : 28th July 2014 در ساعت 11:30 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط derakht نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز اولا که طوطی خاکستری پر ریزی زیاد دارد شما باید با این مساله کنار بیایید وگرنه بهتر است از نژادهای دیگر مثل شاه طوطی و اکلکتوس و آمازون طوطی تهیه کنید.
    در مورد پنجه بالا آوردن دو مدل است. اگر پنجه را به صورت بسته در زیر شکم و بین پرها پنهان کند یعنی پرنده در حال استراحت است.
    اگر پنجه را به صورت نیمه باز به سمت شما به جلو بیاورد منظورش مستقیم به شما بر می گردد. یک دلیلش این است که میخواهد با شما بازی کند چون طوطی دوست دارد با پنجه انگشت صاحبش را بگیرد و باز کند و دلیل دوم کثیفی پنجه است و از شما می خواهد که تمیزش کنید. هر دو مورد بارها برای خود من اتفاق افتاده است.
    یک نکته دیگر اینکه اینقدر طوطی های خود را ناز نازی تربیت نکنید. هیچ عیبی ندارد که اطراف طوطی و زیر قفس را با جارو برقی تمیز کنید. هیچ عیببی ندارد که در این حین قفس طوطی را از جایش بلند کنید و یا جابجا کنید. تجربه بنده می گوید هیچ طوطی از غار افتاده از جاروبرقی و جابجا شدن قفس نمی ترسد. بگذارید طوطی به شما و کلیه وسایل منزل عادت کند.

دوست عزیز جناب وستلایف ببخشید که اینطور صحبت می کنم ولی سلامتی پرندگان از خوش آیندی شما برای من مهمتر است.
    دوست عزیز آب پاشیدن به کف قفس عمل بسیار اشتباهی است. شما با این کار یک محیط مرطوب و مناسب برای رشد باکتریها فراهم می کنید. این عمل باعث می شود محیط زندگی طوطی دچار آلودگی زیاد شود و پرنده مستعد بیماری های گوناگون شود. خواهش می کنم از این دست راهنمایی ها به کسی نکنید.
    دوست عزیز . یکم دقیق تر مطالعه کنید . بنده گفتم موقع تمیز کردن ... شما قصد داری سینی کف قفس رو تمیز کنی و روزنامه پر از پر هست . خلاصه جابجایی باعث میشه مقدار زیادی پر معلق بشه در هوا ... شما وقتی سینی رو درمیاری روش آب سپری کن بعد بردار سینی رو با خیال راحت تمیز کن بعدشم شسته میشه سینی . حالا کجاش باعث تولید باکتری میشه ؟
    سلامتی پرنده برای همه ما مهمه صد درصد چیزی نمیگیم که به پرنده آسیب بزنه نه بنده نه بقیه دوستان .
    موفق باشید
    ویرایش توسط اسکندری : 28th July 2014 در ساعت 09:48 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    سلام
    کاسکو هم من خیلی بی حاله همش کف قفسه وبه ندرت میاد رو چوب و اگرم بیاد سریع غذاشو میخوره بعدم عینه موشک میره ته قفس چرت میزنه الان5روزه که خریدمش و وحشی هست چشماشم دودی روشنه دو سه روز اول سوت میزد و از قفس بالا و پایین میرفت ولی الان نه سوت نیزنه نه از قفس بالا پایین میره احساس می کنم خیلی کسله اسهال و ابریزش بینی نداره پرهاشو هم پف نمیده فقط میره پایین یه پاشو میده بالا و میخوابه نمی دونم دلیل کسل بودن چیه خیلی نگرانشم لطفا کمکم کنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط بنیامین17 نمایش پست ها
    سلام
    کاسکو هم من خیلی بی حاله همش کف قفسه وبه ندرت میاد رو چوب و اگرم بیاد سریع غذاشو میخوره بعدم عینه موشک میره ته قفس چرت میزنه الان5روزه که خریدمش و وحشی هست چشماشم دودی روشنه دو سه روز اول سوت میزد و از قفس بالا و پایین میرفت ولی الان نه سوت نیزنه نه از قفس بالا پایین میره احساس می کنم خیلی کسله اسهال و ابریزش بینی نداره پرهاشو هم پف نمیده فقط میره پایین یه پاشو میده بالا و میخوابه نمی دونم دلیل کسل بودن چیه خیلی نگرانشم لطفا کمکم کنید
    سلام محیط خونه سرده ؟ جلوی باد کولر قرار داره ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    هوای خونه خوبه اتفاقا اخر پذیراییه اصلا باد کولر بهش نمیخوره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط بنیامین17 نمایش پست ها
    هوای خونه خوبه اتفاقا اخر پذیراییه اصلا باد کولر بهش نمیخوره
    چوب نشیمن کاملا سفت و محکم هست ؟
    از اونجایی که کسل هست بهتره با یه دامپزشک مشورت کنید .

صفحه 950 از 1238 نخستنخست ... 45085090093193293393493593693793893994094194294394494594694794894995095195295395495595695795895996096196296396496596696796896910001050 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)