کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    اره فرق میکنه . روی نشیمن بدید با آرامس میخوره ولی روی میله با استرس هست کم کم بد عادت میشه . چرا فقط تخمه با دست میدین ؟ میوه های کوچیک مثل سیب در قطعه های کوچیک یا یه انگور بهش بده . قبل از اینکه حتی حرکت کنه به سمت میله ها ازش دور شید تا نره روی میله یه مدت اینطوری رفتار کنبد اینکار از سرش میوفته . 40 50 تا تخمه دادن با دست خیلی زیاده و حوصله پرنده رو سر میبره . همیشه باید سعی کنی برای پرنده جذاب باشی و اونو به خودت نزدیک کنی نه خودتو به اون . سعی کن 5 تا 10 دونه تخمه بدی اونم دو یا سه بار توی روز کافیه . بعد سعی کن فقط بخاطر غذا کنارش نباشی تا اونم فقط به قصد غذا کنارت باشه . مثلا روزی سه بار هربار 10 دقیقه بهش نزدیک بشو و باهاش حرف بزن . توی این ده دقیقه 5 تا تخمه رو طوری تقسیم بندی کن که همشو بهش داده باشی یعنی هر دو دقیقه یکی بهش بده و بیشتر بزار با خودت آشنا بشه . بلد دیدی فرار نکرد بهش یه تخمه بده تا دو دقیقه بعدی ولی وقتی فرار کرد ازش دور شو بذار بیاد پایین . بعد از مدتی دوباره همین روال رو طی کن اول بهش جایزه و خوراکیشو بده تا دو دقیقه بعدش (زمان ها حدودی و مثال گفتم . نیاز نبست دقیق ردی ساعت چک کنید ها ) . چیزای متنوع بهش بده میوه جات مختلف و حبوبات یا هرچی بجای تخمل میتونی بدی بهش .نکته آخر : قبل از اینکه پرنده تصمیم بگیره بره روی میله ها ازش دور شو آروم تا براش عادت نشه که با فرار کردنش میتونه شمارو دور کنه .بهتره در نقطه ای باشید که میدونید پرنده ازتون فرار نمیکنه بعد کم کم بهش نزدیک بشیدموفق باشید Sent from my SM-G900H using Tapatalk
    خب میوه هم ریز ریز میکنم ولی اگه ازش دور نشم میندازه و میره پس من کارم بشه این یعنی بهش غذا رو بدم و دیدیم میخواد فرار کنه من ازش دور شم این باعث نمیشه ک عادت کنه ب فرار کردن؟ و ی چیز دیگه من باغدا نزدیکش میشم فرار میکنه چجوری بدون غذا 2 دقیقه کنارش وایسم و هر 2 دقیقه 1 بار بهش غذا بدم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    عزیز من تخمه نمیدم زیاد بهش الان دیدم داره میگیره گفتم بدم بهش ک یکم ترسش بریزه
    این نظر منه : شما سعی کنید موقعی که گرسنه هست این تمرین رو انجام بدین و چند تا تخمه فقط مثلا 5 6 تا با دست بدین یا هر غذایی که میخواید و قبل از اینکه سیر بشه و خودش بخواد دور بشه ازش دور شید . اما اگه زودتر دور شد از شما ، همونجا بمونید بدون اینکه نگاش کنید کار خودتون رو انجام بدین و دیگه با دست غذا ندید ، تا وقتی بیاد رو چوب نشیمن . چون وقتی دور میشه منتظر دور شدن شماست اگه شما دور شید یعنی به کارش واکنش نشون دادین و این یعنی تقویت رفتار بد

حالا از راهنمایی دوستان دیگه هم استفاده کنید به هر حال هر کی روش تربیتی خاصی رو انتخاب میکنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    این نظر منه : شما سعی کنید موقعی که گرسنه هست این تمرین رو انجام بدین و چند تا تخمه فقط مثلا 5 6 تا با دست بدین یا هر غذایی که میخواید و قبل از اینکه سیر بشه و خودش بخواد دور بشه ازش دور شید . اما اگه زودتر دور شد از شما ، همونجا بمونید بدون اینکه نگاش کنید کار خودتون رو انجام بدین و دیگه با دست غذا ندید ، تا وقتی بیاد رو چوب نشیمن . چون وقتی دور میشه منتظر دور شدن شماست اگه شما دور شید یعنی به کارش واکنش نشون دادین و این یعنی تقویت رفتار بد

حالا از راهنمایی دوستان دیگه هم استفاده کنید به هر حال هر کی روش تربیتی خاصی رو انتخاب میکنه
    من همیشه وقتی ک گرسنه هست با دست بهش غذا میدم ولی حرفم اینه ک ی روز حتی نیم ساعت رفت رو دیواره نشستم کنارش نیومد پایین تا اینکه دور شدم بعد اومد از همون اول ک اومد خونه ما اینجوری بود یعنی چیزی نیس ک من بد عادتش کرده باشم میخوام این عادت رو ازش بگیرم
    الان من بیام مثلا 5.6 تخمه یا هر چیز دیگه ای بهش بدم و سریع دور شم تا نره رو دیواره؟ ی سوال من ک ن کاری کردم ک باعث ترسش شده باشم و تا تونستم بهش با دست غذا دادم هم رو نشیمن هم رو دیواره چرا هنوز بهم اعتماد نکرده و ترس داره ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    من همیشه وقتی ک گرسنه هست با دست بهش غذا میدم ولی حرفم اینه ک ی روز حتی نیم ساعت رفت رو دیواره نشستم کنارش نیومد پایین تا اینکه دور شدم بعد اومد از همون اول ک اومد خونه ما اینجوری بود یعنی چیزی نیس ک من بد عادتش کرده باشم میخوام این عادت رو ازش بگیرم
    الان من بیام مثلا 5.6 تخمه یا هر چیز دیگه ای بهش بدم و سریع دور شم تا نره رو دیواره؟ ی سوال من ک ن کاری کردم ک باعث ترسش شده باشم و تا تونستم بهش با دست غذا دادم هم رو نشیمن هم رو دیواره چرا هنوز بهم اعتماد نکرده و ترس داره ؟
    ببین دوست عزیز موضوع رو خیلی برای خودت پیچیده کردی . مشکل پرنده شما به نظر من از اون مدتی بود که توی اتاقتون بوده و به شدت ترسیده . پرندتون از دو سمت به دیوار چسبیده درسته ؟

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام دوستان الان دقیقا یک هفته هستش که راجا(کاسکوم) اومده خونه میخواستم بپرسم الان میتونم با ابپاش بشورمش؟اخه امروز صبح دیدم 2 تا پر ازش افتاده دلیلشو نمیدونم و اینکه پرهاش ی نمه نامرطب شده و ی ماده مثل شوره دور پرهاش جمع شده اینم بگم شهری ک من هستم فوق العاده هوای خشکی داره.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط rend_ نمایش پست ها
    سلام دوستان الان دقیقا یک هفته هستش که راجا(کاسکوم) اومده خونه میخواستم بپرسم الان میتونم با ابپاش بشورمش؟اخه امروز صبح دیدم 2 تا پر ازش افتاده دلیلشو نمیدونم و اینکه پرهاش ی نمه نامرطب شده و ی ماده مثل شوره دور پرهاش جمع شده اینم بگم شهری ک من هستم فوق العاده هوای خشکی داره.
    سلام . نه اصلا . طوطی شما هنوز وحشیه و با اینکار بیشتر استرسش و ترسش رو بیشتر میکنید .

پرهایی که افتاده اگه با ریشه هست ، یعنی طوطی شما تو لک رفته و کاملا طبیعیه .

برای مرطوب نگه داشتن محل نگهداری طوطی میتونید از دستگاه بخور استفاده کنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    اره از ریشه افتاده و ی قسمت بالش بی ریخت شده البته فقط همون 2 تا از صبح افتاده دیگه ندیدم بیفته

اینم ی عکس از یکی از پرهاش ک افتاده

http://8pic.ir/images/ocud1absxabbt7sqqjk9.jpg

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    یک سوال دیگه داشتم کدو سبز ابپز باید بهش داد یا همینجوری؟دانه گشنیز هم میشه بهش داد یا فقط خوده گشنیز؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط rend_ نمایش پست ها
    یک سوال دیگه داشتم کدو سبز ابپز باید بهش داد یا همینجوری؟دانه گشنیز هم میشه بهش داد یا فقط خوده گشنیز؟
    کدو سبز رو میتونید هم پخته و هم خام بدین

سبزی گشنیز و تخم گشنیز هم میتونید بدین

پر طوطی شما هم با اینکه قسمت ریشه پشت میله هاست ولی معلومه . تو لک هست . هیچ مشکلی نداره .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    سلام بچه ها الان ک پاشدم از خواب دیدم ی 5.6 تا از پر های ریکی افتاده امروزم خیلی خیلی ساکت تره یعنی هیچ سر و صدایی نکرده یعنی رفته تو لک ؟ته یکی از پر ها هم خون هست .
    خیلی میترسم

صفحه 894 از 1238 نخستنخست ... 394794844875876877878879880881882883884885886887888889890891892893894895896897898899900901902903904905906907908909910911912913944994 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)