کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    من امروز همشون رو قاطی کردم و بهش دادم البته مقدار زیاد دادم و حدود 2 ساعت فقط مشغول بود باهاشون اگه میشه یک راهنمایی کنید که کدومارو به صورت خشک باید داد کدومارو به صورت ابپز و اگر ابپز کنم میتونم با بقیه هم قاطی کنم و بهش بدم؟مخلوط بهتره یا جدا جدا بهش بدم؟سوال اخر روزی یکبار میشه بهش بدم یا سر چند روز یکبار باید دانه بهش بدم؟اخه میوه و سبزیجات خیلی کم میخوره
    ذرت سفید هم ابپز کنم یا خشک؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط rend_ نمایش پست ها
    من امروز همشون رو قاطی کردم و بهش دادم البته مقدار زیاد دادم و حدود 2 ساعت فقط مشغول بود باهاشون اگه میشه یک راهنمایی کنید که کدومارو به صورت خشک باید داد کدومارو به صورت ابپز و اگر ابپز کنم میتونم با بقیه هم قاطی کنم و بهش بدم؟مخلوط بهتره یا جدا جدا بهش بدم؟سوال اخر روزی یکبار میشه بهش بدم یا سر چند روز یکبار باید دانه بهش بدم؟اخه میوه و سبزیجات خیلی کم میخوره
    ذرت سفید هم ابپز کنم یا خشک؟
    سلام . در روزای اولیه حضورش به تنوع غذایی نیازی نیست اما اگه قبول میکنه و غذاهایی که غیر از تخمه و دونه در اختیارش میذارید میخوره عالی هم هست .

من پیشنهادم به شما اینه که جوانه ها یا حبوبات پخته شده و ذرت و میوه ها و سبزیجات رو بیشتر سعی کنید بهش بدید . شما الان دارید دونه ها رو به غذاییش اضافه میکنید، همونطور که خودتون گفتین میوه و سبزیجات کم میخوره ، این باعث میشه برای قبول این غذاها بیشتر سخت گیری کنه . مخلوط دونه خوب هست اما مدیریت شده باید در اختیارش قرار بگیره . میشه بگید در روز کلا از صبح تا شب چه غذایی میدید بهش ؟ و چه چیز رو بیشتر از همه دوست داره ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان سلام.
    امیدوارم همگی خوب و سلامت باشین.

من به خاطر بازی های جام جهانی روی قفس کاسکوم ساعت 11 یه پارچه نازک میندازم .
    قبلا اصلا نمینداختم ، الان که انداختم خیلی بهتر شده و صبح ها پرتحرک تر شده.

تغذیشم تخمه را تونستم تا هر یه روز درمیون کاهش بدم. به نظرتون خوبه؟

بعد میوه که براش میذارم یکم ارزن قاطی میکنم که قشنگ همرو بخوره. مشکلی نیست؟

ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    امیدوارم همگی خوب و سلامت باشین.

من به خاطر بازی های جام جهانی روی قفس کاسکوم ساعت 11 یه پارچه نازک میندازم .
    قبلا اصلا نمینداختم ، الان که انداختم خیلی بهتر شده و صبح ها پرتحرک تر شده.

تغذیشم تخمه را تونستم تا هر یه روز درمیون کاهش بدم. به نظرتون خوبه؟

بعد میوه که براش میذارم یکم ارزن قاطی میکنم که قشنگ همرو بخوره. مشکلی نیست؟

ممنون
    سلام . ممنون شما هم همینطور

عالیه کاور از نظر من واقعا کمک میکنه که طوطی خواب راحت تری داشته باشه . هر چند که پارچه که نازک باشه باز نور و اتفاقات اطراف قفس رو میتونن حس کنن اما خوبه

اگه این یه روز درمیون ، مقدار تخمه ای که میدید، زیاد باشه با روزانه تخمه دادن خیلی فرق نمیکنه .تخمه رو اگه بتونید تا حدی کم کنید که روزانه 10 15 تا دونه بخوره خوبه . امیدوارم همونقدر که تونستید تخمه رو کم کنید برای معرفی غذاهای دیگه هم موفق بوده باشید

برای دادن میوه هم روش خوبیه . اگه میوه ها رو هم میخوره که چه بهتر اما اگه فقط ارزن ها رو برمیداره کم کم با میوه ها آشنا میشه و میخوره ، خودم هم برای طوطیم از این روش استفاده میکردم .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    سلام بچه ها این ریکی ما یه چند شبی هست عادت کرده وقت خوابش میره رو دیواره قفس میخوابه این مشکلی ب وجود نمیاره براش ؟ یعنی رو چوب نشیمن نمیخوابه ؟ اگه مشکلی داره چیکار کنم این عادت رو ترک کنه ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . در روزای اولیه حضورش به تنوع غذایی نیازی نیست اما اگه قبول میکنه و غذاهایی که غیر از تخمه و دونه در اختیارش میذارید میخوره عالی هم هست .

من پیشنهادم به شما اینه که جوانه ها یا حبوبات پخته شده و ذرت و میوه ها و سبزیجات رو بیشتر سعی کنید بهش بدید . شما الان دارید دونه ها رو به غذاییش اضافه میکنید، همونطور که خودتون گفتین میوه و سبزیجات کم میخوره ، این باعث میشه برای قبول این غذاها بیشتر سخت گیری کنه . مخلوط دونه خوب هست اما مدیریت شده باید در اختیارش قرار بگیره . میشه بگید در روز کلا از صبح تا شب چه غذایی میدید بهش ؟ و چه چیز رو بیشتر از همه دوست داره ؟
    مرسی بابت پاسخ دادن من صبحا معمولا بهش کلم بامیه یا فلفل یا انبه یا زرد الو هندوانه میدم ظهر ها یا نزدیک عصر هم بهش لوبیا عدس ماش پخته میدم قبل خوابش هم بهش اجیل میدم مث تخمه پسته بادام زمینی و درختی یک دونه انجیر خشک فندق از این چیزا بهش میدم خوب صدرصد عاشق تخمه هستش بامیه و بادام زمینی هم دوست داره امشب برای اولین بار بهش دانه دادم و مشغول خوردن بود فکر کنم از دانه گلرنگ از همه بیشتر خوشش اومد کلا هرچی بهش میدم کم میخوره فقط بامیه و تخمه و بادام زمینی دوست داره بقیه میوه ها کم میخوره مث انبه فلفل
    زردالو و کلم که اصلا نمیخوره اگه شما فکر میکنید بیشتر وقتا بهش تخمه بدم همینکارو میکنم چون هنوز کاملا از غار کشیدن نیفتاده فقط کمتر شده
    به نظر شما چی بهش بدم و چی بهش ندم اگه میشه شما بگید از صبح تا شب تو این روزای اول چی بهش بدم ممنون میشم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    سلام بچه ها این ریکی ما یه چند شبی هست عادت کرده وقت خوابش میره رو دیواره قفس میخوابه این مشکلی ب وجود نمیاره براش ؟ یعنی رو چوب نشیمن نمیخوابه ؟ اگه مشکلی داره چیکار کنم این عادت رو ترک کنه ؟
    سلام تو قفسش یا اطراف قفسش چی جیزی نیست که شب باعث ترسش بشه دقیقا ملنگو خودم هم همینطوره کم رو نشیمن میخوابه و مشکلش رو که فهمیدم علتش اسباب بازیش بوده که شب میشده ازش میترسیده و شب ها برش میدارم الان کمی رو چوب نشمن هم میخوابه...

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط rend_ نمایش پست ها
    مرسی بابت پاسخ دادن من صبحا معمولا بهش کلم بامیه یا فلفل یا انبه یا زرد الو هندوانه میدم ظهر ها یا نزدیک عصر هم بهش لوبیا عدس ماش پخته میدم قبل خوابش هم بهش اجیل میدم مث تخمه پسته بادام زمینی و درختی یک دونه انجیر خشک فندق از این چیزا بهش میدم خوب صدرصد عاشق تخمه هستش بامیه و بادام زمینی هم دوست داره امشب برای اولین بار بهش دانه دادم و مشغول خوردن بود فکر کنم از دانه گلرنگ از همه بیشتر خوشش اومد کلا هرچی بهش میدم کم میخوره فقط بامیه و تخمه و بادام زمینی دوست داره بقیه میوه ها کم میخوره مث انبه فلفل
    زردالو و کلم که اصلا نمیخوره اگه شما فکر میکنید بیشتر وقتا بهش تخمه بدم همینکارو میکنم چون هنوز کاملا از غار کشیدن نیفتاده فقط کمتر شده
    به نظر شما چی بهش بدم و چی بهش ندم اگه میشه شما بگید از صبح تا شب تو این روزای اول چی بهش بدم ممنون میشم
    سلام کاسکو شما با بقیه غذاها آشنایی داره؟؟؟؟برای تغذیه طوطی هم به بخش تغذیه سر بزنید و تاپیک های زیر کمکتون میکنه دوست عزیز:

http://www.parsipet.ir/thread8202.html

http://www.parsipet.ir/thread7493.html

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . ممنون شما هم همینطور

عالیه کاور از نظر من واقعا کمک میکنه که طوطی خواب راحت تری داشته باشه . هر چند که پارچه که نازک باشه باز نور و اتفاقات اطراف قفس رو میتونن حس کنن اما خوبه

اگه این یه روز درمیون ، مقدار تخمه ای که میدید، زیاد باشه با روزانه تخمه دادن خیلی فرق نمیکنه .تخمه رو اگه بتونید تا حدی کم کنید که روزانه 10 15 تا دونه بخوره خوبه . امیدوارم همونقدر که تونستید تخمه رو کم کنید برای معرفی غذاهای دیگه هم موفق بوده باشید

برای دادن میوه هم روش خوبیه . اگه میوه ها رو هم میخوره که چه بهتر اما اگه فقط ارزن ها رو برمیداره کم کم با میوه ها آشنا میشه و میخوره ، خودم هم برای طوطیم از این روش استفاده میکردم .
    ممنون.
    تخمه را هر یه روز درمیون کردم یکم کمتر از نصف ظرف قفس 1033.
    میوه جات هم اگه خالی بدم میخوره.
    ارزن و اضافه میکنم که بیشتر مشغول باشه و هم ارزن میخوره و هم میوه.
    ارزن یکم میپاشم رو میوه فقط . وگرنه بشتر میوه جات میخوره.

زیتون هم خیلی دوست داره . مشکلی نداره بدم بهش؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    سلام . طوطی شما کلا علاقه خاصی به دیوار قفس داره دقیقا روی دیوار قفس ؟ یعنی با پاهاش دیواره رو میگیره و میخوابه ؟

ممکنه چیزی باعث ترسش شده باشه یا اسباب بازی یا شل شدن چوب نشیمن .دقت کنید که چه چیزی رو در قفس یا اطراف قفس تغییر دادید. اگه هیچکدوم از این موارد نیست پس مشکلی نداره اجازه بدید هرجا که خودش احساس راحتی میکنه بخوابه .

شما کاور میذارید براش ؟

صفحه 890 از 1238 نخستنخست ... 390790840871872873874875876877878879880881882883884885886887888889890891892893894895896897898899900901902903904905906907908909940990 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)