کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    کشمش اگه به صورت شیمیایی خشک نشده باشه مشکلی نداره . یه دونه کافیه در روز چون خیلی شیرینه

بامیه اگه منظورتون اینه

مطمئن نیستم اما سرسری که نگاه کردم مشکلی نداره .

خرما بسیار شیرینه یه دونه کافیه در هفته

عدس و ماش رو هم میتونید آبپز کنید . اگه غذای اصلیش تخمه هست و غذاهای دیگه نمیخوره فعلا تا دو هفته نیازی نیست سختگیر باشید . بذارید غذای خودش رو بخوره . یه میوه مثل سیب رو هم میتونید بدید بهش .

همونطور که دوستان توضیح دادن فعلا تا 2 هفته هیچ کار خاصی انجام ندین تا به محیط خونه و حضور شما عادت کنه . فقط ظرف آب و غذا و روزنامه کف قفس رو تغییر بدین . قفس رو تو یه ارتفاع مناسب بذارید . روی زمین نباشه . یکی دو کلمه کوتاه رو هم توفاصله مناسب بشینید و براش تکرار کنید .
    سلام سپیده خانوم جسارت نمی کنم اما وظیفه میدونم که کمی راجع بامیه برای طوطی سانان توضیح بدم:

بامیه برای استفاده طوطی ها ضرری نداره و خیل یاز سایتهای خارجی طوطی این امر رو توصیه کردند.و واقعا حیف است که از این مواد غذایی برای طوطی ها استفاده نشه با این حال که مقدار کلسیم در بامیه حتی بیشتر از بروکلی و....است.البته منیزیوم بیشتری هم داره که به جذب کلسیم کمک میکنه(اگر اشتباه نکنم)واین قصدم این نیست که بگم به مثال ببروکلی و..... رو استفاده نکنید و فقط بامیه بدید بلکه گفتم که بامیه رو هم اضافه کنید.....باز هم عذرخواهی میکنم اگر نظرات بنده اشتباه است استادان عزیز لطف کنند مرا از این اشتباه خارج کنند.ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    دوستان توضیحات لازم رو دادن فقط ی چیز دیگه برا تمیز کردن قفس زیاد عجله نکن ب نظرم یکی دو هفته اول نیازی نیس تمیز کنی فوق فوقش کفی کشویی رو بیار و تمیز کن اونم تو این 2 هفته ک نباید زیاد نزدیک شی 2.3 بار این کارو انجام بده چون با هر بار ترسوندن کاسکوتون یک عقبگرد دارید و ب جای پیرفت پسرفت میکنید.
    دوست عزیز تمیز کردن قفس در روزهای اولیه ورود طوطی به خونه در حد تعویض کردن روزنامه کف قفس لازم هست . فوق فوقش 2 3 بار در هفته ، درست نیست .

خشک شدن مدفوع ، موندن غذاها کف قفس میتونه باعث رشد باکتری و قارچ و آلوده شدن هوای تنفسی بشه . کاسکو گرد زیادی هم تولید میکنه که تعویض کردن روزنامه کف قفس باعث میشه کمتر تو هوا پخش بشه . این مواردهم برای ما خطرناک هست هم برای طوطی ... پس روزنامه باید هر روز عوض بشه

توقف بیش از حد ما در کنار قفس طوطی وحشی بیشتر باعث ترسش میشه . برای همین برای تعویض روزنامه کف قفس بهتره سینی خارج بشه ، در جایی دور از طوطی تمیز بشه ، روزنامه جدید گذاشته بشه و دوباره کف قفس قرار بگیره. برای خارج کردن ظرف غذا هم همینطور . فقط موقع تعویض نگاه کردن مستقیم به طوطی ، حرف زدن و حرکات تند و اضافی باعث ترسش میشه پس بهتره بدون توجه به طوطی کاری که باید انجام بشه رو انجام بدیم. چند روز بگذره طوطی متوجه میشه که این کار صاحبش خطری براش ایجاد نمیکنه .

اما تمیز کردن میله کف قفس ، نشیمن و کل قفس چون به راحتی انجام نمیشه نیازی نیست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    منظور از آرامش پیدا کردن این هست که بیاد روی نشیمن بشینه . شما سوال میپرسید ما هم با توجه به سوالتون و شرایطی که شرح میدین راهنمایی میکنیم . طوطی شما هنوز میترسه نمی تونید با عجله رامش کنید که

مکان قفس رو تغییر دادین ؟ یا هنوز تو اتاق شماست؟ تا حالا طوطی رو از قفس بیرون آوردین ؟
    مکان رو تغییر دادم اره 1 بار درو باز کردم اومد رو قفس نشست و بعد یکم اذیتم کرد ولی رفت تو

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    دوست عزیز تمیز کردن قفس در روزهای اولیه ورود طوطی به خونه در حد تعویض کردن روزنامه کف قفس لازم هست . فوق فوقش 2 3 بار در هفته ، درست نیست .

خشک شدن مدفوع ، موندن غذاها کف قفس میتونه باعث رشد باکتری و قارچ و آلوده شدن هوای تنفسی بشه . کاسکو گرد زیادی هم تولید میکنه که تعویض کردن روزنامه کف قفس باعث میشه کمتر تو هوا پخش بشه . این مواردهم برای ما خطرناک هست هم برای طوطی ... پس روزنامه باید هر روز عوض بشه

توقف بیش از حد ما در کنار قفس طوطی وحشی بیشتر باعث ترسش میشه . برای همین برای تعویض روزنامه کف قفس بهتره سینی خارج بشه ، در جایی دور از طوطی تمیز بشه ، روزنامه جدید گذاشته بشه و دوباره کف قفس قرار بگیره. برای خارج کردن ظرف غذا هم همینطور . فقط موقع تعویض نگاه کردن مستقیم به طوطی ، حرف زدن و حرکات تند و اضافی باعث ترسش میشه پس بهتره بدون توجه به طوطی کاری که باید انجام بشه رو انجام بدیم. چند روز بگذره طوطی متوجه میشه که این کار صاحبش خطری براش ایجاد نمیکنه .

اما تمیز کردن میله کف قفس ، نشیمن و کل قفس چون به راحتی انجام نمیشه نیازی نیست
    سپیده خانوم خب رو نشیمن که باشه باید 1 دونه تخمه بهش بدم رو نشیمن باز دور شم تا اونو بخوره و بعد باز سریع بیام 1 دونه دیگه بهش بدم همینطور ؟؟؟؟؟

اصن یه سوال فک کنید الان شما جای من هستید و با این تفاسیر و این مشخصاتی ک گفتم در مورد ریکی میخواید رامش کنید از صبح ساعت 6 تا 10 شب ک وقت خوابشه میشه بگید چ کارایی بکنم دقیق برا رام کردنش ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها
    سلام سپیده خانوم جسارت نمی کنم اما وظیفه میدونم که کمی راجع بامیه برای طوطی سانان توضیح بدم:

بامیه برای استفاده طوطی ها ضرری نداره و خیل یاز سایتهای خارجی طوطی این امر رو توصیه کردند.و واقعا حیف است که از این مواد غذایی برای طوطی ها استفاده نشه با این حال که مقدار کلسیم در بامیه حتی بیشتر از بروکلی و....است.البته منیزیوم بیشتری هم داره که به جذب کلسیم کمک میکنه(اگر اشتباه نکنم)واین قصدم این نیست که بگم به مثال ببروکلی و..... رو استفاده نکنید و فقط بامیه بدید بلکه گفتم که بامیه رو هم اضافه کنید.....باز هم عذرخواهی میکنم اگر نظرات بنده اشتباه است استادان عزیز لطف کنند مرا از این اشتباه خارج کنند.ممنون
    تخم های بامیه مضر نیست واسش ؟ نباید اونارو در آورد ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    مکان رو تغییر دادم اره 1 بار درو باز کردم اومد رو قفس نشست و بعد یکم اذیتم کرد ولی رفت تو
    سپیده خانوم خب رو نشیمن که باشه باید 1 دونه تخمه بهش بدم رو نشیمن باز دور شم تا اونو بخوره و بعد باز سریع بیام 1 دونه دیگه بهش بدم همینطور ؟؟؟؟؟

اصن یه سوال فک کنید الان شما جای من هستید و با این تفاسیر و این مشخصاتی ک گفتم در مورد ریکی میخواید رامش کنید از صبح ساعت 6 تا 10 شب ک وقت خوابشه میشه بگید چ کارایی بکنم دقیق برا رام کردنش ؟
    من وقتی دارم راهنمایی میکنم خودم رو جای کاربری میذارم که داره سوال میپرسه . اگه درست توضیح بدین جواب کامل تری میگیرید .

وقتی از قفس اومد بیرون ، شما که میرفتید سمتش ، واکنشش چی بود ؟ می ترسید ؟ دور میشد ؟ غذا میگرفت از دستتون ؟ ترسش از شما داخل قفس بیشتر هست یا خارج از قفس ؟

من متوجه نمیشم . وقتی روی چوب نشیمن باشه 1دونه تخمه میدین و دور میشین ؟ چرا ؟ اگه همونجا بمونید و پشت سر هم تخمه بدین مگه مشکلی پیش میاد ؟

شما میگید وقتی نزدیکش میشید ، طوطی از ترسش میره روی دیواره قفس . در این حالت شما باید چند دقیقه ای کنار قفس بشینید بدون اینکه کار خاصی انجام بدین تا طوطی آروم بشه و بیاد روی چوب نشیمن بشینه . در این لحظه شما میتونید تمرین رو شروع کنید . نیازی نیست برای هر بار تخمه دادن دور بشید ازش ... همونجا کنار قفس بشینید . حالا دلیل دور شدن شما چیه دقیقا؟

به سوال آخرتون وقتی میتونم جواب بدم که دقیقا شرایط طوطی شما رو بدونم ،یعنی شرح کامل از وقتی که میخواید با دست بهش غذا بدین ، از نحوه نزدیک شدنتون به قفس ، واکنش طوطی ، کارهایی که انجام میدین و کارهایی که طوطی انجام میده رو بگید ، همینطور روزی که آوردینش بیرون از قفس چه کارهایی انجام دادین و واکنش طوطی شما چی بوده و چطور برگردوندین به قفس و ... به سوال قبلی هم جواب بدین

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    من امروز صبح بهش بامیه دادم و خیلی خوب خورد فکر کنم واقعا بامیه دوست داشت اشکالی نداره هر روز بهش بدم؟
    درمورد اسباب بازی میشه از چوب درخت انجیر یا توت استفاده کرد؟یا بهتره از دسته بیل براش اسباب بازی بسازم؟درمورد رنگ از رنگ های خوراکی براش استفاده کنم؟میخوام از الان شروع کنم چنتا اسباب بازی قشنگ براش بسازم برای وقتی که لازم بشه.
    کندن شاه پرهای کاسکو چه زمانی از همه بهتره؟وقتی که نیمه رامه چون میخوام بعد از اینکه دیگه نترسید یا غار نکشید و از دستم غذا گرفت شاه پرهاشو بزنم ک راحت از قفس بیارمش بیرون.
    یک سوال اخر میشه الان اتاقشو تغییر بدم یا صبر کنم تا هفته دیگه؟
    ببخشید که زیاد شد.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    تخم های بامیه مضر نیست واسش ؟ نباید اونارو در آورد ؟
    دونه هاش مشکلی نداره .

نقل قول نوشته اصلی توسط rend_ نمایش پست ها
    من امروز صبح بهش بامیه دادم و خیلی خوب خورد فکر کنم واقعا بامیه دوست داشت اشکالی نداره هر روز بهش بدم؟
    درمورد اسباب بازی میشه از چوب درخت انجیر یا توت استفاده کرد؟یا بهتره از دسته بیل براش اسباب بازی بسازم؟درمورد رنگ از رنگ های خوراکی براش استفاده کنم؟میخوام از الان شروع کنم چنتا اسباب بازی قشنگ براش بسازم برای وقتی که لازم بشه.
    کندن شاه پرهای کاسکو چه زمانی از همه بهتره؟وقتی که نیمه رامه چون میخوام بعد از اینکه دیگه نترسید یا غار نکشید و از دستم غذا گرفت شاه پرهاشو بزنم ک راحت از قفس بیارمش بیرون.
    یک سوال اخر میشه الان اتاقشو تغییر بدم یا صبر کنم تا هفته دیگه؟
    ببخشید که زیاد شد.
    خوبه . میتونید بهش بدید اما به اندازه ، مقدار کمی اسید اگزالیک داره . یکی دو تا در روز کافیه از نظر من. بعد ها میتونید غذاهای متنوع تری در اختیارش بذارید .

چوبی که از درخت جدا میکنید ممکنه آلوده باشه . برای ساختن اسباب بازی میتونید از چوب نراد استفاده کنید . از نجاری ها بگیرید براتون برش میدن . از رنگ خوراکی استفاده کنید .

ما اول برش های چوب رو چندین ساعت تو آب میجوشونیم، در حال جوشیدن رنگ خوراکی رو اضافه میکنیم و بعد میذاریم کاملا خشک شه ، تکه های چوب باید جدا از هم بمونن موقع خشک شدن . این چوب واقعا عالیه برای اسباب بازی ، طوطی هم استقبال میکنه ازش .

بهتر بود قبل اینکه بیاریدش خونه پرش رو کوتاه کنید . فعلا دست نگه دارید تا وقتی که از قفس بیرون نیومده نیازی نیست پرش رو کوتاه کنید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام پمپر من وقتی یه کلمه جدید یاد میگیره دیگه خیلی اونو تکرار میکنه و دیگی بهعضی از کلمههای قبلی و تکرار نمیکنه این عادی هست یا ممکنه کلمه های قبلی و کامل از یادش بره ؟
    در ضمن من باهاش خیلی کلمه تمرین نمیکنم شاید یه کلمه رو مثلا از روز اول بهش گفته باشم مثل خوبی اما اثلا نگفته اما یه کلمه مثل جیگر که دادشم 10 بار هم بهش نگفت و یاد گرفته و ساعتس 100 بار تکرار میکنه !

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    من وقتی دارم راهنمایی میکنم خودم رو جای کاربری میذارم که داره سوال میپرسه . اگه درست توضیح بدین جواب کامل تری میگیرید .

وقتی از قفس اومد بیرون ، شما که میرفتید سمتش ، واکنشش چی بود ؟ می ترسید ؟ دور میشد ؟ غذا میگرفت از دستتون ؟ ترسش از شما داخل قفس بیشتر هست یا خارج از قفس ؟

من متوجه نمیشم . وقتی روی چوب نشیمن باشه 1دونه تخمه میدین و دور میشین ؟ چرا ؟ اگه همونجا بمونید و پشت سر هم تخمه بدین مگه مشکلی پیش میاد ؟

شما میگید وقتی نزدیکش میشید ، طوطی از ترسش میره روی دیواره قفس . در این حالت شما باید چند دقیقه ای کنار قفس بشینید بدون اینکه کار خاصی انجام بدین تا طوطی آروم بشه و بیاد روی چوب نشیمن بشینه . در این لحظه شما میتونید تمرین رو شروع کنید . نیازی نیست برای هر بار تخمه دادن دور بشید ازش ... همونجا کنار قفس بشینید . حالا دلیل دور شدن شما چیه دقیقا؟

به سوال آخرتون وقتی میتونم جواب بدم که دقیقا شرایط طوطی شما رو بدونم ،یعنی شرح کامل از وقتی که میخواید با دست بهش غذا بدین ، از نحوه نزدیک شدنتون به قفس ، واکنش طوطی ، کارهایی که انجام میدین و کارهایی که طوطی انجام میده رو بگید ، همینطور روزی که آوردینش بیرون از قفس چه کارهایی انجام دادین و واکنش طوطی شما چی بوده و چطور برگردوندین به قفس و ... به سوال قبلی هم جواب بدین
    ببینید ریکی ازم میترسه هنوز وقتی بیرون اومد سمتش ک میرفتم عقب عقب میرفت و از دست غذا نمیگرفت درست و هی عقب میرفت برا تو کردنش هم ی بار راحت رفت تو و ی بارم ب سختی رفت تو .
    اما درمورد تخمه دادن ببینید ی دونه تخمه رو از دست ک میگیره اگه ازش دور نشم یا تخمه رو میندازه و میره رو دیوار قفس یا اگه نندازه با تخمه میره رو دقواره و من دور میشم ک بیاد رو نشیمن و بعد دوباره بهش بدم اگه همونجا وایسم 24 ساعتم ک وایسم نمقاد رو نشیمن نسبت ب روزای اول ک اوردمش فرار کردناش و ترسش کمتره ولی من میخوام بدونم مثلا از صبح ک پا میشم چ کارایی رو انجام بدم دقیقا
    اگه چیز دیگه ای رو باید توضیح میدادم ک ندادم بفرمایید اونم توضیح بدم بتونید بهتر راهنمایی کنید ممنون

صفحه 884 از 1238 نخستنخست ... 384784834865866867868869870871872873874875876877878879880881882883884885886887888889890891892893894895896897898899900901902903934984 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)