مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    سلام
    دوستان ميخواستم روند پيشرفت كاسكوم رو براتون توضيح بدم تا دوستان اگه پيشنهادي دارن بيان كنن،بعضي مطالب رو قبلا گفتم ممكنه بگين تكراريه بعضيا هم زحمت كشيدن جواب دادن،ولي الان اين وضعيت كلي و جامع كاسكوم هست
    خب من كاسكويي رو كه به قول شما دوستان سه تا چهار سالست رو حدود ٥٠ روز پيش گرفتم،يكي دو روز اول رو فقط جيغ ميزد،ولي بشدت ترسو بود ، يعني تا بهش نزديك ميشدي ميرفت رو ديواره قفس،بعد از يه مدتي ديگه اين حركتش كمتر شد و كم كم شروع كرد به غذا از دست گرفتن،فرقي هم نميكنه هر عضو خانواده بهش غذا بده ميگره، تا حدود ده روز پيش ميوه جات رو بهتر از الان ميخورد، الان احساس ميكنم حدود يه هفتست ميوه روبهش ميدي ميگيره ولي ميندازه پايين، يا اگه بخوره خيلي كم ميخوره ،روزا خيلي ساكته غير از اول صبح كه سوت ميزنه و قفس نوردي ميكنه بقيه روز رو بيشتر بصورت ثابت ميشينه رو چوب روي يه پا ،اسباب بازي هم داره اوايل باهاش ور ميرفت ولي الان كاري بهش نداره، حتي با توجه به نظر دوستان عوضش هم كردم، يه هفته اي هم ميشه چون مجبور بودم و كاسكوم با پرواز ميخورد به ديوار دادم بالش رو چيدن،الان هم وقتي ميارمش رو سر قفس داخل نميره حتي دستمو ميگذارم رو سرش و بدنش هيچي نميگه،ولي احساس ميكنم خيلي دوست داره بيرون از قفس باشه منم تقريبا روزي دوساعت ميارمش بيرون، وقتي هم بيرون مياد خيلي بالشو بهم ميزنه ولي بعدش عينهو مجسمه ميشينه رو چوبش، اين بي تحرك بودنش تو قفس يكم نگرانم كرده يعني وقتي ميبينم كاسكو هاي ديگه با آويزون شدن از قفس يا كنجكاوي يا يه صدايي از خودشون در آوردن يه كاري ميكنن اين بي تحركيش نگرانم ميكنه! ،بالاخره وقتي كاسكو بخواد حرف بزنه بايد يه صوتي يه چيزي بگه ولي دريغ از يه صدايي كه از اين بيرون بياد! طول روز پر آرايي هم ميكنه! نميدونم اين وضعيتش طبيعيه يا نه ،بهرحال ممنون ميشم پيشنهادي اگه دارين بهم بگين!
    سلام . اینکه از دست همه غذا میگیره خیلی عالیه .اگه درست یادم باشه چند روز پیش هم که پرسیدین گفتم دلیل این بی تحرکی یا حتی کم شدن اشتها میتونه کوتاه کردن بالش باشه . هرچند که بعضی وقتا ممکنه یکم کم غذا بشن . اما اکثر طوطی ها با کوتاه کردن پرهاشون این حالت براشون پیش میاد . نظر من اینه که نذارید بیکار بمونه به فعالیت درست وادارش کنید . مخصوصا وقتی بیرونه باهاش تمرین کنید . اینجوری نباید ادامه پیدا کنه . نه اینکه اصلا فرصت استراحت بهش ندین ، منظورم اینه که اون دو ساعتی که بیرونه میتونه ساعت تمرینش باشه . باید روی دست اومدن رو یادش بدین . با اسباب بازی هاش خودتون بازی کنید تا اونم به بازی کردن مشتاق بشه . غذاهایی که دوست داره رو پیدا کنید و براش اسباب بازی هایی درست کنید که بتونه ، این غذاهای خوشمزه رو با تلاش خودش پیدا کنه . اینا باعث میشه در طول روز ذهنش درگیر بشه . اما اگه بی توجه باشید و اجازه بدین روزاش همینطور یکنواخت باقی بمونه ممکنه به پرکنی یا پرجوی دچار بشه . وقتی میاد بیرون اون بال زدن هم برای خستگی در کردن هست . که خیلی خوبه . شما حتما باهاش کلمات رو تمرین کنید . تمرین سخنگویی هم ذهنشون رو درگیر میکنه و خیلی موثر هست .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    سلام دوستان وقتی کاسکو پرهاشو پف میکنه برای چیه ؟

وقتی میرم سمتش هم از دستم غذا میگیره هم در قفسش و باز میکنم ازم غذا میگیره

اما نمیدونم چرا بدون غذا میرم سمتش خودشو پف میکنه و زل میزنه تو چشمام !!؟؟

این یعنی خوشش میاد یا بدش میاد برم سمتش ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    خب پیشرفت خوبی داشته . اینکه از دست غذا میگیره یعنی تقریبا بهتون اعتماد کرده . منم وافقم که اگه تو اتاق شما احساس امنیت نمیکنه میتونید انتقالش بدین به محیط بزرگتر

وقتی که طوطی شما روی دیوار قفس میره ، کمی زمان بدین که آروم بگیره و بیاد روی چوب نشیمن بشینه بعد تمرین رو شروع کنید . یه مدت همین کار رو انجام بدین و از بیرون قفس بهش غذا بدین .

بعد میتونید در قفس رو باز کنید و از داخل قفس بهش غذا بدین . فقط حرکاتتون آهسته باشه و به هیچ وجه دنبالش نکنید . اگه حس میکنید که اصلا دوست نداره دستتون داخل قفس بره باید تمرین رو بیرون از قفس انجام بدین .

فقط اصلا عجله نکنید . اجازه بدین با سرعت خودش به شما اعتماد کنه .

قبل از هر اقدامی سوال کنید که یه وقت کاری انجام ندین که روند رام شدن رو کندتر کنه
    به راحتی از دستم غذا رو میگیره یعنی الان اگه در قفس رو باز کنم دستمو ببرم داخل بهش غذا بدم این به رام شدنش کمک میکنه ؟ ترسش میریزه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    انگور رو در هفته چه اندازه میتونم بدم به کاسکوم ؟ به اندازه سیب و پرتقال و اینا یا اندازه خاصی داره ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    به راحتی از دستم غذا رو میگیره یعنی الان اگه در قفس رو باز کنم دستمو ببرم داخل بهش غذا بدم این به رام شدنش کمک میکنه ؟ ترسش میریزه ؟
    انگور رو در هفته چه اندازه میتونم بدم به کاسکوم ؟ به اندازه سیب و پرتقال و اینا یا اندازه خاصی داره ؟
    بله در قفس رو باز کنید . اگه همون لحظه رفت ته قفس ، اجازه بدین اول بیاد روی چوب نشیمن بشینه و بعد غذا رو آروم ببرید سمتش .

درباره ترسش بهتون گفتم اگه تو اتاق شما احساس راحتی نکنه این رفتار فرار کردن رو می بینید ازش .

در روز یه دونه انگور کافیه

یه نکته رو بگم ، وقتی یه پست ارسال میکنید و بلافاصله یه سوال دیگه میخواید بپرسید می تونید پست قبلی رو ویرایش کنید . تا یک ساعت امکان ویرایش دارید ، پست پشت سر هم ارسال نکنید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتی کاسکو پرهاشو پف میکنه برای چیه ؟

وقتی میرم سمتش هم از دستم غذا میگیره هم در قفسش و باز میکنم ازم غذا میگیره

اما نمیدونم چرا بدون غذا میرم سمتش خودشو پف میکنه و زل میزنه تو چشمام !!؟؟

این یعنی خوشش میاد یا بدش میاد برم سمتش ؟
    اگه اون لحظه سرش رو میاره پایین ، پرای گردنش هم پف میکنه یا سرش رو بالا و پایین میاره و مردمک چشماش کوچیک و بزرگ بشه ، به معنی تهدید هست و دوست نداره نزدیکش بشید

تقریبا مثل این حالت

بیرون از قفس این واکنش رو نشون میده یا داخل قفس ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    بله در قفس رو باز کنید . اگه همون لحظه رفت ته قفس ، اجازه بدین اول بیاد روی چوب نشیمن بشینه و بعد غذا رو آروم ببرید سمتش .

درباره ترسش بهتون گفتم اگه تو اتاق شما احساس راحتی نکنه این رفتار فرار کردن رو می بینید ازش .

در روز یه دونه انگور کافیه

یه نکته رو بگم ، وقتی یه پست ارسال میکنید و بلافاصله یه سوال دیگه میخواید بپرسید می تونید پست قبلی رو ویرایش کنید . تا یک ساعت امکان ویرایش دارید ، پست پشت سر هم ارسال نکنید
    یه دونه همش ؟ خیلی کمه که ؟
    اگه رفت رو دیواره بهش ندم با دست ؟ چون از رو دیوار هم ازم میگیره غذا رو

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    یه دونه همش ؟ خیلی کمه که ؟
    اگه رفت رو دیواره بهش ندم با دست ؟ چون از رو دیوار هم ازم میگیره غذا رو
    دوست عزیز خودتون که نمی خواید انگور بخورید ! برای من و شما خیلی کمه. کافیه جثه طوطی رو با جثه خودتون مقایسه کنید . انگور قند بالایی داره . یه دونه در روز کافیه .

" غذا هم اگه رو چوب نشیمن باشه هر سمت که ببرم غذا رو میاد میگیره اگه رو دیواره باشه باید ببرم همونجایی که هست تا بگیره اگه دورتر بگیرم نمیاد یعنی خودش نمیاد من باید دستمو ببرم نزدیکش "

این حرف شما بود . پس بذارید بیاد روی چوب نشیمن . داخل قفس با بیرون قفس خیلی فرق میکنه . داخل قفس قلمروش هست .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    اگه اون لحظه سرش رو میاره پایین ، پرای گردنش هم پف میکنه یا سرش رو بالا و پایین میاره و مردمک چشماش کوچیک و بزرگ بشه ، به معنی تهدید هست و دوست نداره نزدیکش بشید

تقریبا مثل این حالت

بیرون از قفس این واکنش رو نشون میده یا داخل قفس ؟
    داخل قفس این کارو میکنه یعنی راستش من اصلا بیرون نمیارمش چون اهلی نیست هنوز یکی دو بارم که در اثر غفلت ما از قفس خارج شد به بدبختی رفت تو قفس! نه کلشو پایین نمیاره و تکون هم نمیده اما این کارو من سمتش میرم میکنه کلا با خانومم خیلی خوبه تقریبا ازش نمیترسه اما آخرین باری که اتفاقی اومد بیرون و من برای اینکه بره تو قفس یه کم دست بردم سمتش از اون موقع ترسش و گارد گرفتنش از من بیشتر شده! البته هنوز ازم غذا میگیره اما خوب یه کم بی اعتماده چه کار کنم باهام بازم خوب شه؟ راستی یه سوال دیگه هم داشتم الان در قفسو باز میکنیم غذا میگیره اگه غذا دستمون باشه هم میشه نوکشو ناز کرد اگرم نباشه نمیذاره نوکشو نار کنیم اما میاد و با زبون میزنه به دستمون (البته دست خانومم به خاطر جریانی که گفتم) میخواستم بدونم الان برای تمرین روی دست اومدن زوده یا نه؟ خودم فکر میکنم زوده نمیدونم درسته یا نه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    سلام
    دوستان میشه بگین از کجا میشه کاسکو حلقه پا گیر آورد و قیمتش چه حدودیه؟
    البته اگه نمیشه تو فروم پاسخ داد ممنون میشم برام به صورت خصوصی بفرستین!

صفحه 864 از 1238 نخستنخست ... 364764814845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872873874875876877878879880881882883914964 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)