مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    الان 1 ماه و خورده ای هست آخه زیاد پیشرفتی نداشته و میترسه ازم میدونم باید صبر کنم ولی آخه من توش موندم شما میگید بستگی به کار کردن خودتون داره باید چیکر کنم باهاش غذاشو که دم به دقه میدم با غذا دادن آیا اعتمادش جلب میشه ؟ ولی هنوز ترس داره ازم .
    باهاش کم و بیش حرفم میزنم .2 کلمه ریکی و سلام رو براش هی تکرار میکنم .
    تو این مدت که گذشته کار خواص دیگه ای نمیخواد بکنم ؟
    سلام . کار کردن شما با طوطی مهمه . یعنی اگه به حال خودش بذارید مطمئنا پیشرفتی نمیکنه . اما رام شدن یه طوطی ممکنه 2 ماه طول بکشه یه طوطی دیگه 4 ماه یا بیشتر .. هر طوطی شخصیت خاص خودش رو داره .یعنی این زمان علاوه بر روش و مقدار تمرین ، به طوطی هم بستگی داره .

ترسش از شما به چه صورتی هست ؟ چه مواقعی از شما میترسه ؟

بعد از اینکه چوب نشمین رو تمیز کردین از شما ترسیده ؟

موقع غذا دادن با دست راحت میاد از دستتون غذا میگیره ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . کار کردن شما با طوطی مهمه . یعنی اگه به حال خودش بذارید مطمئنا پیشرفتی نمیکنه . اما رام شدن یه طوطی ممکنه 2 ماه طول بکشه یه طوطی دیگه 4 ماه یا بیشتر .. هر طوطی شخصیت خاص خودش رو داره .یعنی این زمان علاوه بر روش و مقدار تمرین ، به طوطی هم بستگی داره .

ترسش از شما به چه صورتی هست ؟ چه مواقعی از شما میترسه ؟

بعد از اینکه چوب نشمین رو تمیز کردین از شما ترسیده ؟

موقع غذا دادن با دست راحت میاد از دستتون غذا میگیره ؟

من مشکلم همین کار کردن هست که نمیدونم چیکار کنم قبلا یکی دو نفر جواب دادن به این سوالم گفتن با دست غذا بده یا باهاش حرف بزن آیا همینا کافیه ؟
    ببینید وقتی میخوام نزدیک قفس شم میره رو دیواره قفس نه قار میکشه نه .........
    غذا هم اگه رو چوب نشیمن باشه هر سمت که ببرم غذا رو میاد میگیره اگه رو دیواره باشه باید ببرم همونجایی که هست تا بگیره اگه دورتر بگیرم نمیاد یعنی خودش نمیاد من باید دستمو ببرم نزدیکش .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    من مشکلم همین کار کردن هست که نمیدونم چیکار کنم قبلا یکی دو نفر جواب دادن به این سوالم گفتن با دست غذا بده یا باهاش حرف بزن آیا همینا کافیه ؟
    غذا هم اگه رو چوب نشیمن باشه هر سمت که ببرم غذا رو میاد میگیره اگه رو دیواره باشه باید ببرم همونجایی که هست تا بگیره اگه دورتر بگیرم نمیاد یعنی خودش نمیاد من باید دستمو ببرم نزدیکش .
    سلام دوست عزیز
    من به نظرم محیط نا مناسب هستش . قبلا گفتید توی اتاق خودتون نگه میدارید که محیط کوچیک هم هست ... نظرم اینه بخاطر کوجیک بودت فضا هست . بهتر بود چند ماه تا درست تربیت شدنش رو توی مکان بهتری مثل پذیرایی میذاشتید یه گوشته تا همه رو ببینه و احساس راحتی بیشتری کنه اونجا هر روز از رفت آمد میترسه و این روند رام کردن رو کند میکنه .
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    البته البته دوستان یه چیز خیلی مهم جا افتاد که دوستان یاد آوری کردند .و اضافه کنگ به حرفام .
    ادامه حرف های بالا :::
    یادتون باشه ما اینجا نظری میدیم هیچوقت به نظر دامپزشک نمیرسه . ما توی کار دامپزشک هیچ دخالتی نمیکنیم . اگه ایشون میگن لازمه حتما لازم داره چون پرنده رو میبینه و ازش خبر داره . اما ما یه مشاوره کوچیک و ساده طبق نظر و تجربه هامون میدیم . پس اشتباه نکنید که بگید حتی پرتدم بمیره هم تزریق نمیکنم چون گفتن ممنوعه. گاهی در برخی شرایط تزریق تنها راه هستش . اما پیشنهاد ما اینه تا اونجایی که شرایط ممکن هست بجای تزریق از دارو های خوراکی استفاده کنید البته با صلاح دید پزشک . گاهی ممکنه پرنده غذا نخوره یا نیاز به دارو باشه توی زمان کوتاه یا به دارو هیچ میلی نشون نده و برشگردوکه تنها راه طبق نظر پزشک تزریقه در غیر این صورت پرنده ممکن از دست بره . پس یادتو باشه همیشه دامپزشک حرف اول رو براتوت میزنه و ماهم نظر و راهنمایی میکنیم و هیچ تداخلی با حرف دامپزشک نداریم . اگه دامپزشک میگه لازمه پس حتما لازمه .
    امیدوارم منظورمو رسونده باشم . از ناقص بودن مطلب در پست های قبل عذر خواهی میکنم .
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    [QUOTE=Madanzadeh;195409]
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

بله بهترین نوع واکسن همین ترکیبی با آب و یا ریختن توی دهان پرنده است.
    ریختن توی آب ممکنه پرنده آب نخوره و غذا نخور در نتیجه ضعیف میشع زود از بین میره . البته اگه غذا و آبش رو که محلول دارو توش هست رو میخوره بهترین روش همین .
    اگر پرنده از دارو خوشش نیاد و ما بخواییم به زور بهش بدیم ممکنه دارو وارد نای بشه و پرندع رو خفه کنه و اون استرسی که از بع زور ریختن دارو به پرنده ایجاد میشه خیلی زیاده و باز هم احتمال سکته و ناراحتی وجود داره . بعدشم ممکنه پرنده باز دارو رو بخوره و همه چیزو استفراغ کنه و دارو رو برگردونه . در این صورت باید ببینیم دکتر چی میگه و شاید ناچار به تزریق باشیم ولی بهترین روش رو دامپزشک تعیین میکنه .
    موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

دوستان عزیز ، بهترین نوع واکسن رو ما تشخیص نمیدیم . دکتر تشخیص میده . ما فقط میتونیم تصمیم بگیریم که از واکسن استفاده بشه یا نه .

هیچ دکتری ما رو مجبور به استفاده از واکسن نمیکنه . تصمیم به عهده صاحب پرنده هست و فکر نکنید اگه بهتون پیشنهاد میده که از واکسن استفاده کنید به خاطر منافع شخصیش هست . شما اختیار طوطی خودتون رو دارید میتونید قبول کنید، میتونید هم قبول نکنید . ما تو مسایل پزشکی دخالت نمیکنیم . یکی مثل دوست من قبول میکنه یکی هم اصلا نمیتونه بپذیره .

وقتی هم طوطی بیماره اگه میخواید دامپزشک درمانش کنه تو کارش دخالت نکنید و بهش پیشنهاد ندین تا حد امکان از داروی های محلول در آب استفاده کن ، اگه دکتر متخصص و با دانشی باشه خودش میدونه باید چی کار کنه .

لطفا راجع به این موضوع هم دیگه بحث نکنید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس-کوتوله-مرغ عشق-فنچ-ملنگو-شاه طوطي
    شماره عضویت
    15055
    سلام
    چند روزی قصد مسافرت دارم.حدود 4روز
    چکار کنم عسل تنها نمونه؟
    کوتوله یا عروس بزارم پیشش با فاصله خوبه؟
    درکل یه راهنمایی کنین تا برای عسل مشکل پیش نیاد
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.R.A.S.H نمایش پست ها
    سلام
    چند روزی قصد مسافرت دارم.حدود 4روز
    چکار کنم عسل تنها نمونه؟
    کوتوله یا عروس بزارم پیشش با فاصله خوبه؟
    درکل یه راهنمایی کنین تا برای عسل مشکل پیش نیاد
    ممنون
    سلام . باید یکی باشه که بتونه بهش رسیدگی کنه . آب و غذاش رو تعویض کنه . اگه همچین شخصی دارید که مشکلی نیست .

طوطی های دیگه هم اگه کنارش بذارید مثل کاسکو به رسیدگی نیاز دارن .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    سلام
    دوستان ميخواستم روند پيشرفت كاسكوم رو براتون توضيح بدم تا دوستان اگه پيشنهادي دارن بيان كنن،بعضي مطالب رو قبلا گفتم ممكنه بگين تكراريه بعضيا هم زحمت كشيدن جواب دادن،ولي الان اين وضعيت كلي و جامع كاسكوم هست
    خب من كاسكويي رو كه به قول شما دوستان سه تا چهار سالست رو حدود ٥٠ روز پيش گرفتم،يكي دو روز اول رو فقط جيغ ميزد،ولي بشدت ترسو بود ، يعني تا بهش نزديك ميشدي ميرفت رو ديواره قفس،بعد از يه مدتي ديگه اين حركتش كمتر شد و كم كم شروع كرد به غذا از دست گرفتن،فرقي هم نميكنه هر عضو خانواده بهش غذا بده ميگره، تا حدود ده روز پيش ميوه جات رو بهتر از الان ميخورد، الان احساس ميكنم حدود يه هفتست ميوه روبهش ميدي ميگيره ولي ميندازه پايين، يا اگه بخوره خيلي كم ميخوره ،روزا خيلي ساكته غير از اول صبح كه سوت ميزنه و قفس نوردي ميكنه بقيه روز رو بيشتر بصورت ثابت ميشينه رو چوب روي يه پا ،اسباب بازي هم داره اوايل باهاش ور ميرفت ولي الان كاري بهش نداره، حتي با توجه به نظر دوستان عوضش هم كردم، يه هفته اي هم ميشه چون مجبور بودم و كاسكوم با پرواز ميخورد به ديوار دادم بالش رو چيدن،الان هم وقتي ميارمش رو سر قفس داخل نميره حتي دستمو ميگذارم رو سرش و بدنش هيچي نميگه،ولي احساس ميكنم خيلي دوست داره بيرون از قفس باشه منم تقريبا روزي دوساعت ميارمش بيرون، وقتي هم بيرون مياد خيلي بالشو بهم ميزنه ولي بعدش عينهو مجسمه ميشينه رو چوبش، اين بي تحرك بودنش تو قفس يكم نگرانم كرده يعني وقتي ميبينم كاسكو هاي ديگه با آويزون شدن از قفس يا كنجكاوي يا يه صدايي از خودشون در آوردن يه كاري ميكنن اين بي تحركيش نگرانم ميكنه! ،بالاخره وقتي كاسكو بخواد حرف بزنه بايد يه صوتي يه چيزي بگه ولي دريغ از يه صدايي كه از اين بيرون بياد! طول روز پر آرايي هم ميكنه! نميدونم اين وضعيتش طبيعيه يا نه ،بهرحال ممنون ميشم پيشنهادي اگه دارين بهم بگين!

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    خب پیشرفت خوبی داشته . اینکه از دست غذا میگیره یعنی تقریبا بهتون اعتماد کرده . منم وافقم که اگه تو اتاق شما احساس امنیت نمیکنه میتونید انتقالش بدین به محیط بزرگتر

وقتی که طوطی شما روی دیوار قفس میره ، کمی زمان بدین که آروم بگیره و بیاد روی چوب نشیمن بشینه بعد تمرین رو شروع کنید . یه مدت همین کار رو انجام بدین و از بیرون قفس بهش غذا بدین .

بعد میتونید در قفس رو باز کنید و از داخل قفس بهش غذا بدین . فقط حرکاتتون آهسته باشه و به هیچ وجه دنبالش نکنید . اگه حس میکنید که اصلا دوست نداره دستتون داخل قفس بره باید تمرین رو بیرون از قفس انجام بدین .

فقط اصلا عجله نکنید . اجازه بدین با سرعت خودش به شما اعتماد کنه .

قبل از هر اقدامی سوال کنید که یه وقت کاری انجام ندین که روند رام شدن رو کندتر کنه

صفحه 863 از 1238 نخستنخست ... 363763813844845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872873874875876877878879880881882913963 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)