کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    عزیز من اگر دقت کرده باشی گفتم تنها تقلید صدا نمیتونه دلیل خوبی برای عادت کردن به محیط بشه
    خیلی از طوطی ها ظرایط طوطی شما رو دارند اما اکثر طوطی ها بعد از چند روز که وارد منزل شدند کم کم شروع به تولید صدا میکنند,لاکی شما ممکنه به هزار و یک دلیل این کارو کرده دلیل بر این نمیشه که کلا این حرف غلطه
    تا جایی که سواد من میگه و توی سایتها و مستنها دیدم کاسکو برای ترسوندن دشمن خودش رو پف مکینه و قار میکشه(دقت کنید قار میکشه)قار کشیدن برای ترسوندن دشمن هست نه این که برای ترسوندن دشمن بیاد سوت بلبلی بزنه
    شما هم دقت نکردی بهزاد جان . توی پست قبلی شما فرمودی طوطی ها تا استرس دارن و به محیط عادت نکردن هیچ گونه صدایی تقلید نمیکنن . من مشکلم عادت کردن به محیط نیست عزیز . میدونم پرنده کی به محیط عادت داره کی نداره . سواله من درباره تقلید کردنشون توی فضای استرس دار و غیر قابل اعتماد هست .
    بعدشم باز شما دقت نکردی گفتم برای جلب توجه دشمن تقلید صدا میکنن نه برای ترسوندن دشمن (قار بکشن )
    یه مثال میزنم و ربطش میدم به طوطی ها (البته یه شوخی هستا بهزاد جان ناراحت نشی ها ) . شما توی دعوا به طرف میگید بیا جلو ببینم (تقلید صدا ) . وقتی طرف میاد و شما به شدت میترسید ازش و داد میزنید (قار کشیدن )
    امیدوارم منظورم رو رسونده باشم

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

شما هم دقت نکردی بهزاد جان . توی پست قبلی شما فرمودی طوطی ها تا استرس دارن و به محیط عادت نکردن هیچ گونه صدایی تقلید نمیکنن . من مشکلم عادت کردن به محیط نیست عزیز . میدونم پرنده کی به محیط عادت داره کی نداره . سواله من درباره تقلید کردنشون توی فضای استرس دار و غیر قابل اعتماد هست .
    بعدشم باز شما دقت نکردی گفتم برای جلب توجه دشمن تقلید صدا میکنن نه برای ترسوندن دشمن (قار بکشن )
    یه مثال میزنم و ربطش میدم به طوطی ها (البته یه شوخی هستا بهزاد جان ناراحت نشی ها ) . شما توی دعوا به طرف میگید بیا جلو ببینم (تقلید صدا ) . وقتی طرف میاد و شما به شدت میترسید ازش و داد میزنید (قار کشیدن )
    امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
    اکثر طوطی هایی که وارد منزل میشن تا چندین روز کاملا ساکت هستند اما بعضی از طوطی ها از اول شروع میکنند به سروصدا؛اما عمده صدای طوطی مال زمانیه که استرسش کم شد؛در این باره اگر به زبان انگلیسی تحقیق کنید متوجه میشید,فرومهای خارجی همه این موضوع رو تصدیق میکنند و در رده بندی اونها طوطی اکلکتوس گل سر سبد این دسته هست که وقتی استرس میگیره کاملا خشک میشه و کلا تحرک نداره و کاسکو ها تقریبا ساکت میمونند.
    کاسکو ها هم دلیلی برای جلب توجه دشمن ندارند,تا اونجا که اطلاعات دارم همیشه سعی دارند از دست دشمن پنهان بشن(یعنی هیچ حیوانی مگر شکارچی هیچ وقت تلاشی برای جلب توجه دشمن نمیکنه و همیشه در حال فرار از دست دشمنند),تازه استرسی که طوطی در طبیعیت و در زادگاه خودش میگیره به خیلی با استرسی که در منزل و در محیط ناشناخته داره متفاوته.

شما حتی اگر به لاکی خودتون دقت کنید میبینید میزان صدایی که در بدو ورود به منزل تولید میکرد چقدر با میزان صدایی که الان تولید میکنه فرق میکنه.
    هر چقدر که طوطی مخصوصا کاسکو راحتت و آرومتر میشه این تقلید صدا هم بیشتر میشه,به همین خاطر همیشه هم بنده و هم شما و هم بقیه دوستان به شخصی که طوطی سخنگو خریده توصیه میکنند تا چند روز اول کاری به کارش نداشته باشند تا به محیط عادت کنه و به اصطلاح یخش باز بشه و کلماتی که بلده رو تقلید کنه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    دوستان بنظرتون الان كه ديگه هوا رو به گرم شدن ميره ، كشيدن كاور يا پارچه روي قفس كاسكو موقع خواب ، باعث اذيت شدن كاشكو و گرمازدگيش نميشه؟
    چه راهكاري رو شما پيشنهاد ميدين؟

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    دوستان بنظرتون الان كه ديگه هوا رو به گرم شدن ميره ، كشيدن كاور يا پارچه روي قفس كاسكو موقع خواب ، باعث اذيت شدن كاشكو و گرمازدگيش نميشه؟
    چه راهكاري رو شما پيشنهاد ميدين؟
    سلام
    مگه کاورتون چقدر ضخیمه؟؟؟؟؟کاور نازک استفاده کنید بهتره(البته با رنگ روشن)

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    اکثر طوطی هایی که وارد منزل میشن تا چندین روز کاملا ساکت هستند اما بعضی از طوطی ها از اول شروع میکنند به سروصدا؛اما عمده صدای طوطی مال زمانیه که استرسش کم شد؛در این باره اگر به زبان انگلیسی تحقیق کنید متوجه میشید,فرومهای خارجی همه این موضوع رو تصدیق میکنند و در رده بندی اونها طوطی اکلکتوس گل سر سبد این دسته هست که وقتی استرس میگیره کاملا خشک میشه و کلا تحرک نداره و کاسکو ها تقریبا ساکت میمونند.
    کاسکو ها هم دلیلی برای جلب توجه دشمن ندارند,تا اونجا که اطلاعات دارم همیشه سعی دارند از دست دشمن پنهان بشن(یعنی هیچ حیوانی مگر شکارچی هیچ وقت تلاشی برای جلب توجه دشمن نمیکنه و همیشه در حال فرار از دست دشمنند),تازه استرسی که طوطی در طبیعیت و در زادگاه خودش میگیره به خیلی با استرسی که در منزل و در محیط ناشناخته داره متفاوته.

شما حتی اگر به لاکی خودتون دقت کنید میبینید میزان صدایی که در بدو ورود به منزل تولید میکرد چقدر با میزان صدایی که الان تولید میکنه فرق میکنه.
    هر چقدر که طوطی مخصوصا کاسکو راحتت و آرومتر میشه این تقلید صدا هم بیشتر میشه,به همین خاطر همیشه هم بنده و هم شما و هم بقیه دوستان به شخصی که طوطی سخنگو خریده توصیه میکنند تا چند روز اول کاری به کارش نداشته باشند تا به محیط عادت کنه و به اصطلاح یخش باز بشه و کلماتی که بلده رو تقلید کنه.
    شما از همون اول نگفتی اکثر پرنده ها و گفتین همشون خب پس توی این بحث هم استثنا وجود داره . واسه همین برای من و شاید دیگران این سوال پیش اومد .
    بعدشم در رابطه با ترسشون گاهی کاسکو ها بین خودشون و کلا حیوون ها و پرنده های هم جسه یا کمی بزرگتر مثل ماکائو سره قلمرو ممکنه دعوا کنند . منظورم از دشمن حتما شکارچی نیست . کاسکو ها در ابتدا با صوت های کوتاه و کوچیک و پف کردن به دشمن میگن از محل قلمرو اون ها دور بشه و بعدش که خطر جدی شد پنهان میکنن ولی تا زمان نبودن خطر برای هم خط و نشون میکشن . این نمونه رفتار مخصوصا در بین خوده طوطی سانان وجود داره اگه دقت کرده باشید . درکل. پرنده ها از ترس هم فریاد میکشن (منظورم قار نیست منظورم سوت هایی که بلد هستند هست برای عقب روندن دشمن قبل از قار کشیدن . اونایی زیاد سوت نمیزنن معمولا یه صدای تق پشت سره هم با نوکشون در میارن و پف میکنن ) . ناشی از استرس . حالا بعضی بیشتر از جیغ ، کلمات رو میگن موقع خطر که دشمن رو بترسونن و بعدش که دیدن این سر و صدا ها جواب نمیده پس قار میکشن و فرار میکنن. خیلی موقع ها پرنده ها قبل از مرگشون توی
    هر شرایطی چیز هایی که بلد هستند رو تکرار میکنند که هنوز دلیل علمی براش پیدا نشده ... پس نمیشه دقیقا گفت حتما مکان باید قابل اعتماد و بدون استرس باشه تا پرنده تقلیده صدا کنه . عمده پرنده هایی هم در همین شرایط تقلید صدا میکنن .
    .درباره لاکی هم خب اگه منظورتون حجم صدا هست و تن صدا رو میگین که از اول تا الان یکسان بوده اگر تعداد دفعات رو میگید اونم روز دوم شروع کرد از صبح تا شب طی زمان های معمولی سوت و تقلید ... حالا کاری به لاکی ندارم . شاید اینم استثنا باشه . من منظورم کلی بود

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    سلام
    مگه کاورتون چقدر ضخیمه؟؟؟؟؟کاور نازک استفاده کنید بهتره(البته با رنگ روشن)
    عزیز کاور نازک که نور ازش عبور میکنه و فایده ی چندانی نداره درست نیس ؟

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    عزیز کاور نازک که نور ازش عبور میکنه و فایده ی چندانی نداره درست نیس ؟
    قرار نیست کاور اینقدر کلفت باشه که نور ازش عبور نکنه و کل قفس طوطی رو تاریک کنه
    کار کاور اینه که کمی قفس رو تاریکتر کنه و طوری باشه که طوطی اطرافش رو نبینه و با خیال راحت بخوابه،تمام کاور های موجود تو بازار هم نازکند و نور ازشون عبور میکنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776

شما از همون اول نگفتی اکثر پرنده ها و گفتین همشون خب پس توی این بحث هم استثنا وجود داره . واسه همین برای من و شاید دیگران این سوال پیش اومد .
    بعدشم در رابطه با ترسشون گاهی کاسکو ها بین خودشون و کلا حیوون ها و پرنده های هم جسه یا کمی بزرگتر مثل ماکائو سره قلمرو ممکنه دعوا کنند . منظورم از دشمن حتما شکارچی نیست . کاسکو ها در ابتدا با صوت های کوتاه و کوچیک و پف کردن به دشمن میگن از محل قلمرو اون ها دور بشه و بعدش که خطر جدی شد پنهان میکنن ولی تا زمان نبودن خطر برای هم خط و نشون میکشن . این نمونه رفتار مخصوصا در بین خوده طوطی سانان وجود داره اگه دقت کرده باشید . درکل. پرنده ها از ترس هم فریاد میکشن (منظورم قار نیست منظورم سوت هایی که بلد هستند هست برای عقب روندن دشمن قبل از قار کشیدن . اونایی زیاد سوت نمیزنن معمولا یه صدای تق پشت سره هم با نوکشون در میارن و پف میکنن ) . ناشی از استرس . حالا بعضی بیشتر از جیغ ، کلمات رو میگن موقع خطر که دشمن رو بترسونن و بعدش که دیدن این سر و صدا ها جواب نمیده پس قار میکشن و فرار میکنن. خیلی موقع ها پرنده ها قبل از مرگشون توی
    هر شرایطی چیز هایی که بلد هستند رو تکرار میکنند که هنوز دلیل علمی براش پیدا نشده ... پس نمیشه دقیقا گفت حتما مکان باید قابل اعتماد و بدون استرس باشه تا پرنده تقلیده صدا کنه . عمده پرنده هایی هم در همین شرایط تقلید صدا میکنن .
    .درباره لاکی هم خب اگه منظورتون حجم صدا هست و تن صدا رو میگین که از اول تا الان یکسان بوده اگر تعداد دفعات رو میگید اونم روز دوم شروع کرد از صبح تا شب طی زمان های معمولی سوت و تقلید ... حالا کاری به لاکی ندارم . شاید اینم استثنا باشه . من منظورم کلی بود
    عزیز شروع کرد به تقلید یا به صدا در اوردن ؟ فک کنم این دوتا موضوع با هم فرق کنه ها تقلید یعنی از کسی تقلید کنه صدا صدای عادی خودشون و .....
    تقلید یعنی اینکه مثلا تو روز اول شما یه چیز میگفتی و اون تقلید میکرد ؟
    ببخشید شاید من بد برداشت کردم اگه میشه یکم واضح تر بگو این موضوع رو ممنون داداش

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540

دوست عزیز،من تقریبا 2-3 ساله که در اینجا یا یک فروم دیگه مدیر بودم و با خیلی از کاربرها در ارتباط بودم....
    کاری به این که طوطی تو طبیعت چه کار میکنه یا نمیکنه ندارم؛شما از الان بشینید تاپیکهای کاسکو در این فروم چه در فرومهای دیگه ایرانی رو از اول بخونید؛ببینید چند در صد از کاربرانی که میان و میگن امروز کاسکو وحشی خریدیم بعد از 2-3 هفته پست میزنن که طوطی ما خیلی سروصداش زیاد شده یا همون روزهای اول میگن که طوطی ما صدا ازش در نمیاد؟؟؟
    این که دیگه بحثی روش نیست،وقت بزارید و مطالعشون کنید به جواب سوالتون میرسید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    عزیز شروع کرد به تقلید یا به صدا در اوردن ؟ فک کنم این دوتا موضوع با هم فرق کنه ها تقلید یعنی از کسی تقلید کنه صدا صدای عادی خودشون و .....
    تقلید یعنی اینکه مثلا تو روز اول شما یه چیز میگفتی و اون تقلید میکرد ؟
    ببخشید شاید من بد برداشت کردم اگه میشه یکم واضح تر بگو این موضوع رو ممنون داداش
    سلام دوست عزیز . کاسکو ها معمولا کنار صدای خودشون صدایی که یاد گرفتن از طبیعت رو تقلید میکنن . صدای ذاتی کاسکو تقریبا محدود هست به قار کشیدن و ... . ولی صدا هایی که مامیشنویم ازشون تقریبا صدایی هست که از طبیعت یاد گرفتن و تقلید میکنن . این دوتا رو نمیشه از هم جدا کرد . تقلید یعنی هر نوع صدایی چه از طبیعت و پرنده های دیگه چه از انسان یاد گرفتن و تکرار کردن .
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

صفحه 848 از 1238 نخستنخست ... 348748798829830831832833834835836837838839840841842843844845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867898948 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)