کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

دوست عزیز من گفتم توصیه تعویض قفس اشتباهه نه اینکه دوستمون پرنده رو خارج کنن از قفس و بعدش دنبالش کنن . همونطور که گفتم ایشون باید نظافت رو تا جایی که دسترسی دارن بدون خارج کردن و جابجا کردن پرنده انجام بدن . ابدا نه پرنده از قفس خارج بشه نه قفس تعویض بشه وگر نه در هر دو مورد رام کردنش خیلی خیلی خیلی به وقفه میافته .... و ممکنه توسط ایشون هیچوقت رام نشه .
    کاسکو باهوش هستند کوچکترین تغییر رو متوجه میشن .بعدشم اولش شما میگی پرنده بیرون نیاد چون استرس میگیره بعد میگید بیاریمش بیرون و ببریمش توی قفس جدید ؟ اگر منظورتون اینه یبار بیرون بیرون اومدنش بهتر از هر هفته بیرون اومدنشه باز هم میگن هر اشتباه کوچیکی باعث میشه مراحل رام شدن خیلی عقب بیافته و بیرون آوردنش اشتباه بزرگی هست حتی یکبار . بعدشم هیچ دو قفسی شبیه هم وجود نداره که امکاناتشون برای تمیز کردن باهم فرق کنه پس باید یه قفس جدی با شکل جدید تهیه کرد .که اولا قبلا هم گفتم الان پرنده شرایط جایجایی رو نداره پس استرس ناشی از جابجایی نادرست و دوما استرس از قرار گیری در محل جدید ....
    درضمن تعویض قفس همونطور که میدونید راه و روش داره ابتدا باید مدتی قفس رو ببینه بعد آروم باهاش آشنا بشه و بهش دسترسی داشته باشه بعد کم کم طبق مراحل بعدی وارد اون بشه تا استرس بهش وارد نشه و مشکلی ایجاد نکنه . نمیشه همینطوری پرنده رو هدایت کرد به سمت قفس جدید .
    موفق باشید
    من قصد جسارت ندارم تو پیغام خصوصی هم گفتم خدمتتون
    وقتی کفی قفس نداره چطور میشه اون همه اشغال ته قفس رو تمیز کرد؟
    باید دست تو قفس بره حالا دست تو قفس بره یا گاز میگیره یا در حد همون سکته کردن که شما گفتی میترسه پس مجبوره پرنده رو بیاره بیرون

اگه نظافت بدون بیرون اوردن پرنده و کمترین استرس امکان داره پس دیگه لازم به خرید قفس جدید نیست
    دوستمون چون گفت هر سریع برا تمییز کردن میارمش بیرون من این جواب رو دادم

حالا اگه بازم بگه فقط باید پرنده از قفس بیاد بیرون تا بتونم قفس رو تمیز کنم شما بازم میگی لازم نیست قفس جدید بخری ؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    با عرض سلام و درود فراوان خدمت اساتید محترم

با عرض پوزش من چندتا سوال دیگه هم دارم !!

1: بعضی وقتا از دستم غذا میگیره و برخی مواقع غذارو میگیره و با عصبانیت پرت میکنه بیرون از قفس برخی موارد هم اصلا نمیگیره !

2: صبح ها همش تو قفس رژه میره و بالاپایین میره تو قفسش !! مخصوصا وقتی میخوای براش آب و غذاشو عوض کنی !

3: ما اینو 3 هفتس داریم ! اما همچنان که منو میبینه کل بدنش میلرزه و میترسه ! حرفم باهاش میزنم کلا فقط عین حغد دقت میکنه !

4: از اسباب بازیاش خیلی میترسه !! هنوز نتونستم آویزون کنم بیرون قفسش !! بیخیال شم ؟؟ یا آویزون کنم بزارم تا ترسش بریزه ؟
    دوست عزیز برای با دست غذا دادن لازمه یکم طوطی گرسنه بمونه تا گرسنگیش به ترسش غلبه کنه و بیاد از دست غذا بگیره
    بعضی از دوستان مخالف این روش هستند اما من این رو ش رو پیشنهاد میکنم که از شب ساعت 11-12 غذا رو بردارید و فردا ظهر ساعت 122-1 بشینید کنار قفس طوطی و غذایی که دوست داره رو با دست بهش بدید،اول نمیگیره یا میگیره و پرت میکنه اما بالاخره میگیره و میخوره
    بعد از 2-3 روز هم دیگه نیازی به گرسنه نگه داشتن طوطی نیست و خودش میاد و از دست غذا میگیره
    اسباب بازی الان نیاز نداره و فعلا نصبش نکنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    سلام عذر خواهی میکنم
    این جمله که قرمز کردم رو میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟یعنی ما وقتی پرنده وحشی میخریم باید 1 سال بگذره تا بتونیم قفسش روعوض کنیم؟؟؟دلیلش چیه؟؟؟؟
    سلام خواهش میکنم
    اگه پست قبلی بنده رو خونده باشید کاملا ذکر کردم این یک سال رو زمانی حدودی برای رام شدن کامل پرنده مثلا نترسه و به محیط کامل عادت داشته باشه و به صاحبش اعتماد کنه و به علاوه اینکه روی دست بیاد در نظر گرفتم و گفتن تا حدودا یکسال خارج نشه . این یه زمان تقریبی و تقریبا عمومی هست .
    درضمن خودتون هم میدونید هیچ بایدی وجود نداره و این امر در کاسکوها متفاوت هست ... دلیلش هم بالا گفتم .
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    من قصد جسارت ندارم تو پیغام خصوصی هم گفتم خدمتتون
    وقتی کفی قفس نداره چطور میشه اون همه اشغال ته قفس رو تمیز کرد؟
    باید دست تو قفس بره حالا دست تو قفس بره یا گاز میگیره یا در حد همون سکته کردن که شما گفتی میترسه پس مجبوره پرنده رو بیاره بیرون

اگه نظافت بدون بیرون اوردن پرنده و کمترین استرس امکان داره پس دیگه لازم به خرید قفس جدید نیست
    دوستمون چون گفت هر سریع برا تمییز کردن میارمش بیرون من این جواب رو دادم

حالا اگه بازم بگه فقط باید پرنده از قفس بیاد بیرون تا بتونم قفس رو تمیز کنم شما بازم میگی لازم نیست قفس جدید بخری ؟
    ببخشید من یه چیزی رو تازه فهمیدم
    به چیزی اینجا مشخص نشده اون هم مدل قفس اون دوست بوده . و من ندیدم ایشون بگن مشکل توی نظافت سینی کف قفس داشته باشن .
    تا اونجایی که دیدم ایشون گفتن بیارمش بیرون تا چوبش رو تمیز کنم درسته ؟

این سوال دوستمون بود
    یه سوال دیگه . اینکه الان بعد از دو هفته میتونم بیارم بیرون نه برا اینکه دور بزنه برا اینکه بتونم قفسشو تمیز کنم و اون چوب نشیمن رو تمیز کنم آخه برا تمیز کردن فقط قسمت زیری رو میشه جدا کرد و میله های قفس و چوب نشیمن کثیف هستن و این ضرری نداره برا کاسکو

طبق گفته بالا ایشون فقط میخوان چوب رو عوض کنن و سینی به راحتی تعویض میشه
    فکر کنم مشکل حل شد درسته ؟

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540

سلام خواهش میکنم
    اگه پست قبلی بنده رو خونده باشید کاملا ذکر کردم این یک سال رو زمانی حدودی برای رام شدن کامل پرنده مثلا نترسه و به محیط کامل عادت داشته باشه و به صاحبش اعتماد کنه و به علاوه اینکه روی دست بیاد در نظر گرفتم و گفتن تا حدودا یکسال خارج نشه . این یه زمان تقریبی و تقریبا عمومی هست .
    درضمن خودتون هم میدونید هیچ بایدی وجود نداره و این امر در کاسکوها متفاوت هست ... دلیلش هم بالا گفتم .
    موفق باشید
    بله بنده متوجه شده بودم که منظور شما چیه

زمان رام شدن هر طوطی متفاوته و بستگی به خود طوطی،نحوه تمرین و صاحب طوطی داره که به طور معمول بسیاری از کاسکو هایی که وحشی خریداری میشن بین بازه زمانی 2-5 ماه اهلی و سخنگوی میشن یعنی در این مدت ترسشن میریزه،از دست غذا میگیرن،رو دست میان،سر میدن و ....
    حالا ممکنه یک طوطی ظرف 2 ماه اهلی بشه یا زمان بیشتری طول بکشه
    99 درصد طوطی هایی که من دیدم و شنیدم تو این بازه زمانی رام شدن مگر 1-2 مورد که اون هم سنشون خیلی زیاد بوده یا صاحبشون باهاش کار نمیکرده
    اگر منظور شما اینه که وقتی طوطی رام شد باید قفس عوض شه،نباید براش زمان تعیین کنید،یکی میاد اینحا این پست رو میخونه و فکر میکنه تا 1 سال نشده حتما باید طوطی بیچاره رو تو قفس کوچیکی که مغازه دار بهش داده نگه داری کنه،باید مفصل و دقیق پاسخ بدیم که دوستان تازه وارد به خوبی راهنمایی بشن.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    بله بنده متوجه شده بودم که منظور شما چیه

زمان رام شدن هر طوطی متفاوته و بستگی به خود طوطی،نحوه تمرین و صاحب طوطی داره که به طور معمول بسیاری از کاسکو هایی که وحشی خریداری میشن بین بازه زمانی 2-5 ماه اهلی و سخنگوی میشن یعنی در این مدت ترسشن میریزه،از دست غذا میگیرن،رو دست میان،سر میدن و ....
    حالا ممکنه یک طوطی ظرف 2 ماه اهلی بشه یا زمان بیشتری طول بکشه
    99 درصد طوطی هایی که من دیدم و شنیدم تو این بازه زمانی رام شدن مگر 1-2 مورد که اون هم سنشون خیلی زیاد بوده یا صاحبشون باهاش کار نمیکرده
    اگر منظور شما اینه که وقتی طوطی رام شد باید قفس عوض شه،نباید براش زمان تعیین کنید،یکی میاد اینحا این پست رو میخونه و فکر میکنه تا 1 سال نشده حتما باید طوطی بیچاره رو تو قفس کوچیکی که مغازه دار بهش داده نگه داری کنه،باید مفصل و دقیق پاسخ بدیم که دوستان تازه وارد به خوبی راهنمایی بشن.
    ممنون آقای وکیلی بابت تذکر اما اگر دقت میکردین گفتم که توی پست قبلی گفتم زمان رام شدن پرنده باید طی بشه .ظرفیت بالا رو هم در نظر گرفتیم که همه رو شامل بشه و همیشه زمان حدودی تعیین کردیم که کسی اشتباه نکنه . نیازی به تذکر نبود ولی باز هم تشکر بابت تذکرتون
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968

ببخشید من یه چیزی رو تازه فهمیدم
    به چیزی اینجا مشخص نشده اون هم مدل قفس اون دوست بوده . و من ندیدم ایشون بگن مشکل توی نظافت سینی کف قفس داشته باشن .
    تا اونجایی که دیدم ایشون گفتن بیارمش بیرون تا چوبش رو تمیز کنم درسته ؟

این سوال دوستمون بود
    یه سوال دیگه . اینکه الان بعد از دو هفته میتونم بیارم بیرون نه برا اینکه دور بزنه برا اینکه بتونم قفسشو تمیز کنم و اون چوب نشیمن رو تمیز کنم آخه برا تمیز کردن فقط قسمت زیری رو میشه جدا کرد و میله های قفس و چوب نشیمن کثیف هستن و این ضرری نداره برا کاسکو

طبق گفته بالا ایشون فقط میخوان چوب رو عوض کنن و سینی به راحتی تعویض میشه
    فکر کنم مشکل حل شد درسته ؟
    بله حالا مشکل حل شد چون منم فکر میکردم این همون دوستمون هست که نمیتونه سینی کف قفس رو بیرون بکشه
    و پیشنهاد بالارو دادم
    که دیگه از نظر شما هم منطقی به نظر میرسه

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540

ممنون آقای وکیلی بابت تذکر اما اگر دقت میکردین گفتم که توی پست قبلی گفتم زمان رام شدن پرنده باید طی بشه .ظرفیت بالا رو هم در نظر گرفتیم که همه رو شامل بشه و همیشه زمان حدودی تعیین کردیم که کسی اشتباه نکنه . نیازی به تذکر نبود ولی باز هم تشکر بابت تذکرتون
    موفق باشید
    اولا بنده در جایگاهی نیستم که بخوام به کسی تذکر بدم؛متن پایین رو شما نوشتید،امروز اگر بهزاد وکیلی به عنوان یک تازه وارد میومد و این متن رو میخوند با خدش فکر میکرد که تا 1 سال فکر خرید قفس جدید رو باید از سرش بیرون کنه در صورتی که شما یکم کلی نوشتید و منظورتون رو افراد تازه وارد متوجه نمیشن،حرف بنده اینه که باید طوری ساده و کامل توضیح بدیم که همه متوجه منظور ما بشن و برداشت اشتباهی صورت نگیره

آقا ابولفضل حرف شما کاملا درسته اما من قسمت آخر حرفتون رو رد میکنم البته ببخشیدا ...
    خرید یه قفس جدیدا باید حداقل 1 سال از ورود پرنده به منزل (پرنده وحشی ) بگدره و کاملا به صاحب و محیط عادت کنه و روی دست بیاد تا راحت بشه قفس جدید رو بهش معرفی کرد و منتقلش کرد . الان منتقل کردن پرنده وحشی تازه خریداری شده کار کاملا غلط و اشتباهی هست و آسیب جدی به پرنده و آموزش وارد میکنه .
    در ضمن برای تمیز کردن چوب در تمام قفس ها باید در اون قفس رو باز کرد . برای میله کف قفس هم با اینکه نمیشه خارج بشه و تمیزش کرد من یه ترفند زدم (روی قفس 1033) که بعدا آموزش میدم تا بقیه استفاده کنند و دورانی که پرنده وحشی هست راحت میله هم تمیز کنند .
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776

آقا ابولفضل حرف شما کاملا درسته اما من قسمت آخر حرفتون رو رد میکنم البته ببخشیدا ...
    خرید یه قفس جدیدا باید حداقل 1 سال از ورود پرنده به منزل (پرنده وحشی ) بگدره و کاملا به صاحب و محیط عادت کنه و روی دست بیاد تا راحت بشه قفس جدید رو بهش معرفی کرد و منتقلش کرد . الان منتقل کردن پرنده وحشی تازه خریداری شده کار کاملا غلط و اشتباهی هست و آسیب جدی به پرنده و آموزش وارد میکنه .
    در ضمن برای تمیز کردن چوب در تمام قفس ها باید در اون قفس رو باز کرد . برای میله کف قفس هم با اینکه نمیشه خارج بشه و تمیزش کرد من یه ترفند زدم (روی قفس 1033) که بعدا آموزش میدم تا بقیه استفاده کنند و دورانی که پرنده وحشی هست راحت میله هم تمیز کنند .
    موفق باشید
    داداش دمت گرم ببخشید هی مزاحم میشیما هههه قفس فک نکنم نا مناسب باشه میله کف قفس جدا میشه زیرشم جدا میشه و یه کفی کشویی هم داره من برا تمیز کردن کل قفس گفتم که یوقت میکروبی نشه کاسکو مریض شه ببین من کلا به هر پرنده یی که باشه و به خصوص طوطی ها و بازم به خصوص کاسکو ها عااقه زیادی دارم جوری که وقتی ازشون نگه داری میکنم کل زندگیم رو تحت شعاع خودش قرار میده برنامه هام جوره دیگه تنظیم میشه که اون راحت باشه ایشالله هرچه زودتر اهلی و رام بشه چون لحظه شماری میکنم برا اون موقع از همه بچه ها هم میخوام اگه میشه راهنمایی و کمکم کنن دمتون گرم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    بله حالا مشکل حل شد چون منم فکر میکردم این همون دوستمون هست که نمیتونه سینی کف قفس رو بیرون بکشه
    و پیشنهاد بالارو دادم
    که دیگه از نظر شما هم منطقی به نظر میرسه

اره داداش من فقط خواستم بدونم برا تمیز کردن نشیمن گاه عیب نداره بذارم بیاد بیرون یا نه کف و سینی کف رو که جدا میشه تمیز میکنم

صفحه 798 از 1238 نخستنخست ... 298698748779780781782783784785786787788789790791792793794795796797798799800801802803804805806807808809810811812813814815816817848898 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)