کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    دوست عزیز ما گفتیم جوجه بخرید نگفتیم چشم مشکی،لطفا اشتباه برداشت نکنید
    وقتی میگیم جوجه یعنی کاسکو چشم مشکی-دودی-طوسی-سفید،کاسکوی شما هم جوجست چون هنوز چشماش طوسیه ولی مشکل پرجوی داره
    شمااگر خواستید باز هم کاسکو بخرید میتونید باز هم چشم طوسی بخرید چون هنوز جوجست یا حتی چشم سفید
    پس وقتی میگیم جوجه یعنی کاسکوی چشم مشکی تا سفید یعنی بین 6 ماه تا 4 سال رو شامل میشه
    بسیار ممنون از جواب کاملتون !
    پس اگر پر جوی نداشت این رو نگهش دارم ؟؟؟
    یا اگه داشت هم درست میشه ؟؟ دلم نمیاد دیگه بدمش به مغازه دار خیلی باحاله !!!
    تازه الان افتاده به شیطونی کردن و از خودش صدا در میاره و بال هاشو نیمه باز میکنه و هی بالا پایین میشه !!
    فک کنم تازه یخش باز شده ! الانم یه سیب براش گذاشتم کل سیبرو تیکه تیکه کرد و پرتش کرد بیرون البته یه تیکه تهش رو داره میخوره !!
    کلا بی اعصابه !!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    13956
    سلام دوستان کاسکوی من که دیروز خریدم شروع به سوت زدن و سق زدن کرده و میخواد از قفسش بیاد بیرون این طبیعیه که به این زودی به خونه عادت کرده باشه؟ یا اینکه چیزی (مثل آزاد بودن عروس هلندیم) اذیتش کرده باشه؟ در ضمن من از اون موقع که شما گفتید احتمالا پر جوری داره به رفتارش دقت کردم راستش این کاسکو اصلا به پراش دست نمیزنه یعنی حتی پرآرایی هم نمیکنه چه برسه به این که پرجوی داشته باشه. شما فکر میکنید این پرای نامنظمش میتونه به خاطر چیز دیگه باشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    سلام دوستان کاسکوی من که دیروز خریدم شروع به سوت زدن و سق زدن کرده و میخواد از قفسش بیاد بیرون این طبیعیه که به این زودی به خونه عادت کرده باشه؟ یا اینکه چیزی (مثل آزاد بودن عروس هلندیم) اذیتش کرده باشه؟ در ضمن من از اون موقع که شما گفتید احتمالا پر جوری داره به رفتارش دقت کردم راستش این کاسکو اصلا به پراش دست نمیزنه یعنی حتی پرآرایی هم نمیکنه چه برسه به این که پرجوی داشته باشه. شما فکر میکنید این پرای نامنظمش میتونه به خاطر چیز دیگه باشه؟
    سلام دوست عزیز .
    من چون دیر اومدم از قبل پست هاتون رو جواب میدم . حرف آقای وکیلی و آقای اسکندری درسته ولی منم تکمیلش میکنم .
    ابتدا تبریک بابت خیدتون .

توی روز های اول بیقراری توی قفس کاملا طبیعی هست و عروس هلندی هاتون رو از منطقه دید کاسکو به علت حسادت زیادش دور کنید شاید برای این موضوع هم باشه .
    کاسکو شما شرایط مناسب برای خرید رو نداشته . برای اطمینان به خریدتون باید فروشنده رو نگاه کنید . فروشنده ای که میگه این کاسکو هفت ماهه هست باید اصلا قید خرید از ایشون رو بزنید . از طرفی خرید کاسکو با پر های نا منظم برای هیچکس توصیه نمیشه .
    کاسکو شما تازه وارد منزل شده و حدودا یکی دو هفته ای تا جا افتادنش طول میکشه . کاسکو پرنده حسودی هست و بهتره تنها نگهداری بشه وگر نه صدای عروس هاتون رو تکرار میکنه و هم از قدرت تکلمش استفاده نمیکنه و علاقه به سوت زدن پیدا میکنه و هم به شما کمتر توجه داره و این حسادت به پرنده ی دیگه ممکنه پرجویش رو بدتر کنه .
    کاسکو شما چون تازه وارد شده فعلا همه چیز رو یه خطر براش میبینه واسه همین به همه چی دقت میکنه تا مبادا خطری تهدیدش کنه و انقدر دقت میکنه که حتی وقت پر آرایی هم نمیکنه پس نگران نباشید بعد از مدتی ک بدونه خطری براش ایجاد نمیشه راحت میشه و به امورات روزانه خودش میرسه .
    سن کاسکو شما حدودا 2 سال یا بالا تر هست .
    به نظر من کسانیکه تجربه اولشون هست بهتره یه کاسکو رام یا نیمه اهلی بگیرند و باهاش کار کنند اما روی این قضیه پافشاریی نیست ولی خب کار برای شما یکم سخت میشه چون حس میکن تجربه اولتون از کاسکو هست و نگهداری از یه کاسکو با پرجوی برای شما سخته اونم توی این شرایط که وحشی هم هست . شما درابتدا باید بدونید با یه کاسکو تازه وارد چطوری برخورد کنید و در این راستا اطلاعاتتون رو بالا ببرید . کاسکو تا یک ماه اول حدودا صرف آشنایی میگذرونن . حالا توی این مدت باید اجازه بدین همه رو خودش کم کم بشناسه و به محیط عادت کنه . بعد از این باید کم کم با دست بهش غذا بدین . بعد کم کم لمس نوک و ....
    من نظرم اینه کاسکو رو پس بدین و از یه فروشنده با تجربه و ماهر یه کاسکو خوب و سالم بگیرید حالا چه رام چه وحشی .
    کاسکو که تازه میخرید نباید باعث بشید قار یا همون جیغ بکشه یعنی نباید بهش زیاد نزدیک بشید از دور آروم باهاش حرف بزنید تا به مرور عادت کنه . تنها استثنا این قضیه موقع تعویض غذا و آب هست . موقع تعویض اینها هرچی قار کشید محلش نذارید . بهش نگاه نکنید و کار خودتون رو انجام بدین و ازش دور بشین .
    درباره تغذیه هم میوه جات و دانه های مجاز رو میتونید بهش بدین .
    ****در رابطه با کاسکو هم زیاد سعی نکیند نازش رو بکشید و بقول بقیه لوسش کنید چون بدت عادت میشه و ممکنه به شما وابسته بشه و بعد ها این مسئله خیلی مضر و جدی هست . در همه چیز باید اعتدال داشت حتی رفتار با کاسکو ها .
    فکر نکنم چیزی مونده باشه . اگر بود بپرسید .
    برای خرید کاسکو دیگر هم یه کاسکو چشم دودی یا طوسی با همین قیمت میتونید پیدا کنید منتها اینبار دقت کنید که پرندتون کاملا سالم و باشه و از نظر ظاهری مشکلی نداشته باشه .
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    13956
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

سلام دوست عزیز .
    من چون دیر اومدم از قبل پست هاتون رو جواب میدم . حرف آقای وکیلی و آقای اسکندری درسته ولی منم تکمیلش میکنم .
    ابتدا تبریک بابت خیدتون .

توی روز های اول بیقراری توی قفس کاملا طبیعی هست و عروس هلندی هاتون رو از منطقه دید کاسکو به علت حسادت زیادش دور کنید شاید برای این موضوع هم باشه .
    کاسکو شما شرایط مناسب برای خرید رو نداشته . برای اطمینان به خریدتون باید فروشنده رو نگاه کنید . فروشنده ای که میگه این کاسکو هفت ماهه هست باید اصلا قید خرید از ایشون رو بزنید . از طرفی خرید کاسکو با پر های نا منظم برای هیچکس توصیه نمیشه .
    کاسکو شما تازه وارد منزل شده و حدودا یکی دو هفته ای تا جا افتادنش طول میکشه . کاسکو پرنده حسودی هست و بهتره تنها نگهداری بشه وگر نه صدای عروس هاتون رو تکرار میکنه و هم از قدرت تکلمش استفاده نمیکنه و علاقه به سوت زدن پیدا میکنه و هم به شما کمتر توجه داره و این حسادت به پرنده ی دیگه ممکنه پرجویش رو بدتر کنه .
    کاسکو شما چون تازه وارد شده فعلا همه چیز رو یه خطر براش میبینه واسه همین به همه چی دقت میکنه تا مبادا خطری تهدیدش کنه و انقدر دقت میکنه که حتی وقت پر آرایی هم نمیکنه پس نگران نباشید بعد از مدتی ک بدونه خطری براش ایجاد نمیشه راحت میشه و به امورات روزانه خودش میرسه .
    سن کاسکو شما حدودا 2 سال یا بالا تر هست .
    به نظر من کسانیکه تجربه اولشون هست بهتره یه کاسکو رام یا نیمه اهلی بگیرند و باهاش کار کنند اما روی این قضیه پافشاریی نیست ولی خب کار برای شما یکم سخت میشه چون حس میکن تجربه اولتون از کاسکو هست و نگهداری از یه کاسکو با پرجوی برای شما سخته اونم توی این شرایط که وحشی هم هست . شما درابتدا باید بدونید با یه کاسکو تازه وارد چطوری برخورد کنید و در این راستا اطلاعاتتون رو بالا ببرید . کاسکو تا یک ماه اول حدودا صرف آشنایی میگذرونن . حالا توی این مدت باید اجازه بدین همه رو خودش کم کم بشناسه و به محیط عادت کنه . بعد از این باید کم کم با دست بهش غذا بدین . بعد کم کم لمس نوک و ....
    من نظرم اینه کاسکو رو پس بدین و از یه فروشنده با تجربه و ماهر یه کاسکو خوب و سالم بگیرید حالا چه رام چه وحشی .
    کاسکو که تازه میخرید نباید باعث بشید قار یا همون جیغ بکشه یعنی نباید بهش زیاد نزدیک بشید از دور آروم باهاش حرف بزنید تا به مرور عادت کنه . تنها استثنا این قضیه موقع تعویض غذا و آب هست . موقع تعویض اینها هرچی قار کشید محلش نذارید . بهش نگاه نکنید و کار خودتون رو انجام بدین و ازش دور بشین .
    درباره تغذیه هم میوه جات و دانه های مجاز رو میتونید بهش بدین .
    ****در رابطه با کاسکو هم زیاد سعی نکیند نازش رو بکشید و بقول بقیه لوسش کنید چون بدت عادت میشه و ممکنه به شما وابسته بشه و بعد ها این مسئله خیلی مضر و جدی هست . در همه چیز باید اعتدال داشت حتی رفتار با کاسکو ها .
    فکر نکنم چیزی مونده باشه . اگر بود بپرسید .
    برای خرید کاسکو دیگر هم یه کاسکو چشم دودی یا طوسی با همین قیمت میتونید پیدا کنید منتها اینبار دقت کنید که پرندتون کاملا سالم و باشه و از نظر ظاهری مشکلی نداشته باشه .
    موفق باشید
    سلام و درود خدمت شما دوست عزیز !
    من همین الان از دامپزشکی اومدم و بعد از اون کاسکوم رو به مغازه دار نشون دادم دوباره !
    هر دو گفتن که پر جوی نداره و داره پر های کوچیکیش رو میریزه و پر های اصلیش و در میاره در ضمن سنش هم زیر یک سال هست دکتر گفت به احتمال زیاد 8 ماهه هست !
    که گفت اگه سن دقیقش و تاریخ تولدش رو میخوام باید آزمایش بگیره ازش ! که گفت نیازی نیست !
    از اون موقعی هم که آوردمش خونه تا الان هیچ دستی به پر هاش نزده و بعضی موقع ها خودش و پف میکنه و تکون میده همین !! که این کار طبیعیه !!
    از اون موقع خیلی راحت آب و غذا میخوره !! سیب هم براش میزارم خیلی سریع میاد میخوره و انقدر دوست داره که فکر کنم تا چند روزه دیگه بتونم از دستم بهش سیب بدم !
    چون وقتی سیب توی دستمه میاد سمتم و منتظره که سیب رو براش بزارم !
    شروع کرده به بازی کردن و سق زدن و سوت کشیدن که دکتر گفت این نشانه سلامتشه و خیلی هم باهوشه !
    در کل ممنون از راهنمایی هاتون
    واقعا لطف کردید !!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    من همین الان از دامپزشکی اومدم و بعد از اون کاسکوم رو به مغازه دار نشون دادم دوباره !
    هر دو گفتن که پر جوی نداره و داره پر های کوچیکیش رو میریزه و پر های اصلیش و در میاره در ضمن سنش هم زیر یک سال هست دکتر گفت به احتمال زیاد 8 ماهه هست !
    که گفت اگه سن دقیقش و تاریخ تولدش رو میخوام باید آزمایش بگیره ازش ! که گفت نیازی نیست !
    از اون موقعی هم که آوردمش خونه تا الان هیچ دستی به پر هاش نزده و بعضی موقع ها خودش و پف میکنه و تکون میده همین !! که این کار طبیعیه !!
    از اون موقع خیلی راحت آب و غذا میخوره !! سیب هم براش میزارم خیلی سریع میاد میخوره و انقدر دوست داره که فکر کنم تا چند روزه دیگه بتونم از دستم بهش سیب بدم !
    شروع کرده به بازی کردن و سق زدن و سوت کشیدن که دکتر گفت این نشانه سلامتشه و خیلی هم باهوشه !
    واقعا لطف کردید !!
    خوب شما اگه نشر همون دکتر و فروشنده رو قبول دارید پس به توصسه های همون ها هم عمل کنید در کل مبارکتون خوب یا بد بیخ ریش صاحبش

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    واقعا لطف کردید !!

راهنمایی ، انجام وظیفه ی همه ما هست .
    ولی من کاری به دکتر ندارم دوست عزیز . پرنده شما بیمار نیست . احتمال پر جوی هم دوستانی که سابقه اش رو داشتن میدونن منم نظر اونا رو تایید میکنم. ببخشید ولی پاهای کاسکو شما سفید هست و دم تقریبا رنگ قرمز کامل و پرها کلا رشد کرده و رنگ سفید و خاکستری گرفته . چشم کاسکو شما خیلی کم باشه طوسی هست . منقار هم رشد کرده و از حالت مشکلی صاف و یکدست در اومده . این مشخصه ها نشونه اینه پرنده بالای 1.5 سال عمر داره . بعدشم این کاسکو وحشی نبوده با مشخصه هایی که شما میگید قبلا ترسش از انسان ریخته ولی خب باید طول مدت آشنایی بگذره . بهش استرس وارد نکنید غذایی که دوست داره رو به میزان کم و فقط با دست بدین تا بعتون عادت کنه . ظرف غذاش رو از میوه جات مختلف پر کنید نه فقط سیب که بعدا باز بد عادت نشه . اینجا دوستان حرفاشون همه از روی تجربه هست که خودم به شخصه به صدتا دکتری که مدرک قاب گرفتن تا پولشون رو پارو کنن قبول دارم . پر های پرنده باید صاف و مرتب باشه . هیچ استثنایی وجود نداره . پرهای پرنده شما نا مرتب هست و دلایل خاص خودشو داره . ممکنه مثل کاسکو های دیگه در طی مراحل ورود تا فروش اینطوری شده . ممکنه از استرس هایی که داشته . ممکنه پرجوی یا .... هزاران دلیل هست که هیچکس نمیدونه . اگر هم پر جوی باشه بعد یه مدت که فضا رو امن ببنیه شروع میکنه به جویدن پرهای همون قسمت نا مرتب و بعدا مسئله ای پیش بیاد نه دکتر نه مغازه دار مسئولیتی نمیپذیرند و میگن خوب نگهداری نکردید بعدشم تجویز یه سری قرص و دارو .... .
    این توصیه های کلی بود . حالا برای پرنده شما دو حالت داره .
    اول اینکه یا پر ها نا مرتب هست و توی بار اینطوری شده خب بعد از یه مدت تو لک رفتن و ... پرها میریزه و صاف درمیاد .
    دوم اینکه اگه احتمال پرجوی داره شما تا اطلاع ثانویه دوستان و اساتید از هیچ دارویی استفاده نکن . تغذیه رو جدی بگیر و موارد مربوط به پر جوی رو مرتب کنترل کن تا حاد نشه و بشه جلوش رو گرفت . گرچه باید یکم صبر کنید تا به محیط عادت کنه و رفتار های عادیش رو مورد برسی قرار بدیم .
    در مورد سن هم که نظرمو دادم .

امیدوارم موفق باشید و مشکلی نباشه

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    واقعا لطف کردید !!
    دوست عزیز متاسفانه برخی انسانها دوست دارند دروغ شیرین بشنوند تا حقیقت تلخ
    تو جوجه بودن کاسکوی شما هیچ شکی نیست و هیچ تفاوتی هم بین کاسکو 8 ماهه یا 1.5 ساله از نظر رام شدن و به حرف افتادن نیست پس روش بحث نمیکنیم.
    دکتر عزیز که فرمودند باید آزمایشش بگیرید هم برای جیب خودشون گفتند چون آزمایشش تعیین سن طوطی با دقت 3-4 ماه سن رو نشون میده بعنی ممکنه 4 ماه بالاتر یا کمتر نشون بده.
    در مورد پر جوی هم به دکتر عزیز میفرمودید وقتی پرنده تولکه مگه پرها ریش ریش میشه؟؟؟بهشون بفرمایید تو دوران تو لکی پر از ریشه جدا میشه و میوفته و پر جویده نمیشه......
    بعدشم شما دوباره بردید به همون پرنده فروش نشون دادید و انتظار دارید بگه من اشتباه کردم و پرنده مشکل داره؟؟؟
    به هر حال دوست عزیز وظیفه ما گفتن حقیقت و راهنمایی درسته چه شما خوشتون بیاد چه نیاد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    13956
    باز دوباره سلام و درود !!
    ولا من نمیدونم الان چی کار کنم !!!!!
    خیلی نگرانم کردید !!
    صبح یکم خیالم راحت شده بود اما با این صحبت های شما باز نگران شدم !!
    هم دلم برای حییون میسوزه هم اینکه نمیخوام 1500 هزار تومان پولم به هدر بره و پس فردا مشکل پر کنی و ... پیدا کنه !
    حالا شما میگید من چی کار کنم در کل ؟؟؟
    برم یه تیکه پسش بدم ؟؟
    یا ببرم یک دکتر دیگه هم ببینه ؟
    آخه امروز مغازه دار گفت اگه تا 6 ماه هر چیزیش شد بیار من پولشو بهت میدم !!
    خیلی اعصابم به هم ریخت ! واقعا دچار دوگانگی شدم !!

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    خیلی نگرانم کردید !!
    هم دلم برای حییون میسوزه هم اینکه نمیخوام 1500 هزار تومان پولم به هدر بره و پس فردا مشکل پر کنی و ... پیدا کنه !
    برم یه تیکه پسش بدم ؟؟
    شما الان ببرید بدید مغازه دار اگر بی منت پولتون رو پس داد هنر کرده،6 ماه پیشکشش
    این پرنده پرجوی داره خوب میشه اما کار میبره و تججربه میخواد
    اگر میخواین بی دردسر یک طوطی سالم داشته باشید اول اطلاعاتتون رو بالا ببرید بعد اینو عوضش کنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    خیلی نگرانم کردید !!
    برم یه تیکه پسش بدم ؟؟
    دوست عزیز حرف آقای وکیلی درسته . ولی خب یکم انتهاش رو بد گفتن . شما ابتدا این پرنده رو پس بده بعد پولش رو نگهدار . طی چند روز اطلاعاتت رو درباره پرنده سالم و نگهداری ازش اطلاعاتت رو کامل بالا ببر بعدش اقدام به خرید کن. از جای معتبر هم خرید کن دوست عزیز نه هر جایی و هرکسی . این نظر منه .
    هیچگونه دوگانگی وجود نداره . ماهم برای شما تصمیم نمیگریم دوست عزیز . حقیقت و راهنمایی میکنیم تا شما از دوگانگی دربیای . شما برای اینکه مشکلی پیش نیاد به طرف بگو مشکلی برام پیش اومده میخوام پرنده رو پس بدم . آشنا هم هست و تو این مورد دستت بازه . اگه میبینی از پس مشکلات احتمالی پرجوی برمیای ما حرفی نداریم ولی همه حرفای ما هم برای جونه پرنده و پول هدر نرفتن برای شماست . شما یه پرنده سالم و بدون هیچ احتمال مشکلی بخرید بهتر از ریسک سر جون پرنده و پول خودتون هست ...
    انشالله که از دوگانگی خارج شده باشید

صفحه 770 از 1238 نخستنخست ... 270670720751752753754755756757758759760761762763764765766767768769770771772773774775776777778779780781782783784785786787788789820870 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)