همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوستان سوالی برام پیش اومده .
    امشب کاسکو من اومد بیرون قفس برای دومین بار . یعنی آوردمش . برای بردن تو مستقیما نمیره مجبورم هربار بپرونمش روی زمین بعد قفس بذارم پایین بره تو قفس بعد بذارم سره جاش . اما امشب بار اول با نزدیک کردن دستم پرید پایین تا قفسو گذاشتم رفت رو سقف باز . اینبار دیگه از دستم نمیترسید گذاشتمش بالا و با گوشی تلفن نزدیکش کردم دوتا قار زد و پرید پایین . باز قفسو گداشتم پایین رفت رو قفس . برای بار سوم هم از تلفن نمیترسید که بپره یه دمپایی سفید نزدیکش کردم چندتا قار زد و پرید پایین و به زور با قار زدن رفت توی قفس . حتی موقع زدن قفل در هم جیغ و قار زد . بعد آروم شد ولی گاهی جیغ میزد . کاملا نا آروم بود روی دیوارا میرفت . از منم یکم ترسیده بود .
    حالا نظرتو چیه ؟ چجوری میشه بردش تو قفس ؟ آیا کار ما اشتباه بود ؟چاره چیه ؟ بعد استرسی که پرنده از این کار ها و ترسیدن ها از ما میگیره تاثیر منفی نداره رو رابطمون ؟ باز چاره چیست ؟
    ممنون ببخشید طولانی شد .
    ممنون

سلام

به نظر من کار درستی نکردید که ترسوندینش

برای هدایتش به داخل قفس میتونستید از ملحفه یا یک حوله استفاده کنید

به طوری که از پشت قفس و پهلوها بندازید روی قفس و با یواش یواش پایین آوردن پارچه از سمت سقف راهی جز حرکت به سمت دیواره جلویی و رفتن داخل قفس نداشته باشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوستان سوالی برام پیش اومده .
    امشب کاسکو من اومد بیرون قفس برای دومین بار . یعنی آوردمش . برای بردن تو مستقیما نمیره مجبورم هربار بپرونمش روی زمین بعد قفس بذارم پایین بره تو قفس بعد بذارم سره جاش . اما امشب بار اول با نزدیک کردن دستم پرید پایین تا قفسو گذاشتم رفت رو سقف باز . اینبار دیگه از دستم نمیترسید گذاشتمش بالا و با گوشی تلفن نزدیکش کردم دوتا قار زد و پرید پایین . باز قفسو گداشتم پایین رفت رو قفس . برای بار سوم هم از تلفن نمیترسید که بپره یه دمپایی سفید نزدیکش کردم چندتا قار زد و پرید پایین و به زور با قار زدن رفت توی قفس . حتی موقع زدن قفل در هم جیغ و قار زد . بعد آروم شد ولی گاهی جیغ میزد . کاملا نا آروم بود روی دیوارا میرفت . از منم یکم ترسیده بود .
    حالا نظرتو چیه ؟ چجوری میشه بردش تو قفس ؟ آیا کار ما اشتباه بود ؟چاره چیه ؟ بعد استرسی که پرنده از این کار ها و ترسیدن ها از ما میگیره تاثیر منفی نداره رو رابطمون ؟ باز چاره چیست ؟
    ممنون ببخشید طولانی شد .
    ممنون
    به توضیحات خانم نفیسه اضافه کنم . تا چند روز بیرون نیاریدش تا دوباره این حالت پیش نیاد، چون دیروز استرس بدی بهش وارد شد .

و پیشنهادم به شما اینه که با توجه به اینکه یک ماه بیشتر هست که طوطی رو آوردین خونه بهتره برای روی دست آوردنش اقدام کنید . چون تنها راهی که میشه بدون استرس یا کمترین استرس طوطی رو وارد قفس کرد اینه که بیاد روی دست شما .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    به توضیحات خانم نفیسه اضافه کنم . تا چند روز بیرون نیاریدش تا دوباره این حالت پیش نیاد، چون دیروز استرس بدی بهش وارد شد .

و پیشنهادم به شما اینه که با توجه به اینکه یک ماه بیشتر هست که طوطی رو آوردین خونه بهتره برای روی دست آوردنش اقدام کنید . چون تنها راهی که میشه بدون استرس یا کمترین استرس طوطی رو وارد قفس کرد اینه که بیاد روی دست شما .
    ممنون از راهنماییتون !* دیگه کار جالی انجام شد ! از میله قفل قفس استفاده کردم برای هدایت !*ازش نمیترسدی حتی وقتی نزدیک پاهاش میبردم !*وقتی سر راهش قرار دادم با دوتا پا رفت روش سریع پر زو اومد پایین اما از دست هنوز ترس داره اونقدر اجازه نمیده دست بهش نزدیک بشه !
    البته آموزش رو دست آوردن با استفاده از چوب رو میدونم اما از چوب ه شدت میترسه ! فعلا منتظرم یکم آروم شه !
    ممنون از همگی !

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    پمپر من ماکارونی دوس نداشت ! البته دم نکردم فقط جوشوندم بعد اب کش وقتی خنک شد دادم بهش
    اما نخورد

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    پمپر من ماکارونی دوس نداشت ! البته دم نکردم فقط جوشوندم بعد اب کش وقتی خنک شد دادم بهش
    اما نخورد
    ذائقه ی همه ی پرنده ها یکسان نیست.یک عده نان و ماکارونی دوست دارن و یک عده برنج.هرچند همشون به دلیل نشاسته ی بالایی که دارن ضرر دارن ولی برنج و ماکارونی مقدار کمش باتوجه به جوشیده شدن و بدون نمک و روغن بودن میشه بهشون داد.اما قرار نیست حتما ازش استقبال کنن.بهتره شما هم دیگه بهش ندیدتا اصلا بهش وابسته نشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    دوستان من بخوام یه کتاب خوب راجبه کاسکو بخرم کتاب خوبی میشناسید که کمکم کنه ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.چند نفری در زمینه ی نگهداری طوطی ها کتاب نوشتن که فکر میکنم اگر خودت به پرنده فروشی هابخصوص آزادگان مراجعه کنی به راحتی بتونی با کمترین اطلاعات بینشون مقایسه کنی و کتاب بهتر رو تهیه کنی.هرچند اکثرا اطلاعاتشون کپی هست و مطلب جدیدی توشون نمیتونی پیدا کنی.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    من یه کتاب دارم ولی نمیتونم بگم در بین کتاب هایی که درباره کاسکو ترجمه شده بهترین هست یا نه . چون کتابای دیگرو نخوندم . فقط میتونم بگم زمانی که من داشتم جوجه کاسکوهامو بزرگ میکردم خیلی کمک خوبی بود برام . ولی همونطور که آقای اسکندری گفتن بهتره خودتون از نزدیک چندتا کتاب رو مقایسه کنید

اسم کتاب : راهنمای کامل تربیت و نگهداری طوطی خاکستری آفریقایی کاسکو

ترجمه و تدوین : حمیدرضا پریور و رحیم فدری کرکج

نویسندگان : متی سوآدان و دیانلی دتر
    ویرایش توسط sepideh : 17th October 2013 در ساعت 01:36 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.چند نفری در زمینه ی نگهداری طوطی ها کتاب نوشتن که فکر میکنم اگر خودت به پرنده فروشی هابخصوص آزادگان مراجعه کنی به راحتی بتونی با کمترین اطلاعات بینشون مقایسه کنی و کتاب بهتر رو تهیه کنی.هرچند اکثرا اطلاعاتشون کپی هست و مطلب جدیدی توشون نمیتونی پیدا کنی.
    ممنون حالا من شیراز هستم میرم کتاب فروشی و با هم مقایسه میکنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14589
    به من گفتن ماکارونی رو باید خام بدین بهش .. منم یه تیکه ماکارونی اندازه ی دو بند انگشت بهش میدم . خیلی دوست داره و میخوره .. ضرر که نداره خام بودنش ؟عدس و بقیه ی حبوبات رو هم گفتن 3 ساعت تو اب بذارم خیس بخوره و بعد بدم بهش .. درسته یا غلط ؟؟

صفحه 618 از 1238 نخستنخست ... 1185185685996006016026036046056066076086096106116126136146156166176186196206216226236246256266276286296306316326336346356366376687181118 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)