کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط zkarimi نمایش پست ها
    سپیده جان سلام
    سئوالی داشتم : با توجه به تمام مطالبی که در بالا به کاربرchaky گفتید آیا ممکنه که کاسکویی هیچ وقت روی دست نیاد؟ شیلا فسقلی من میتونم بگم کاملا رام هستش:از دست غذا میگیره ، شب دوست داره تمام بدنش رو مشت و مال بدم تا خوب بخوابه حتی یه وقتایی که دستم رو نزدیکش میکنم مثل بچه گربه ها سرش رو به دستم میماله موقع بازی تقریبا به تمام بدنش دست میکشم حتی زیر بالها ولی روی دست نمیآد .اونقدر بهم عادت داره که چندین بار که توی اتاق روبروش بودم برای اینکه بیاد پیشم پرواز کرده و خورده اینور اونور برای همین کاملا بالهاش رو کوتاه کردم حالا میآد رو زمین پیاده میاد کنارم. ولی روی دست نمیآد یه وقتایی دستش رو میآره بالا دست منو میگره دستش و نگه میداره. ولی وقتی من دستم رو میبرم سمت پاش خودش رو میکشه کنار. راستی به حرفم هم گوش میده مثلا وقتی میگم برو تو اتاقت یا برو بالا ، بیا پایین و ... حالا بنظرتون چکار کنم؟ ببخشید طولانی شد لطف میکنید راهنماییم کنید.
    دوست عزیز روی دست آمدن پرنده نیاز به اموزش دارد و حتی در بهترین حالت ممکن و بالاترین میزان رام بودن وقتی پرنده منظور شمارا درک نکند کاری انجام نمیدهد
    توصیه من به شما تمرین دادن پرنده برای روی دست امدن است
    یک شیوه روال عادیه کار مثل اینکه با یک دست خوراکی محبوب پرنده را بگیرید و دست دیگر را حالت نشیمن جلو ان نگهدارید و پرنده را ترقیب به بالا امد کنید
    راه دیگر ای است که پرنده زمانی که در محیط جدید قرار میگیرد مثلا روی زمین شما دست را به حالت بالاتر جلو پرنده بگیرید پرنده به صورت غریزی روی سطح بالاتر میآید
    مورد بعدی:

یک استند tشکل اگر داشته باشد و یا حتی روی لبه قفس زمانی که پرنده بالا امده دست خود را هم ردیف لبه و یا استند قرار میدهید . با تخمه پرنده را به سمت دست خود میکشید .دست شما باید در امتداد لبه ای باشد که پرنده نشسته است تا حد امکان هم ردیف ان تا پرنده فکر کند لبه ای است که روی ان قرار دارد .به مرور پرنده روی دست شما میاید و در این زمان شما کلمه تایید مثل "آفرین"میگویید و پاداش پرنده را میدهید و دوباره انجام میدهید کم کم بعد از 15روز پرنده کاملا به دست شما آشنا شده و با فرمان روی آن میآید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    جناب painkiller خیلی از راهنماییهاتون ممنون ولی مشکل اینه که روش اول و سوم اصلا جواب نمیده چون وقتی خوراکی رو دور میکنم که دنبالش بیاد اونم پشتش رو میکنه میره اونور دنبال کارش. روش دوم رو هم امتحان کردم دفعه اول دستم رو بین نوکش قرار داد و شروع کرد به بال بال زدن تا بزارمش زمین و در عین حال خیلی هم دست و پا میزنه که ولش کنم یه نفر بهم گفته که در این حالت محکم پاش رو نگه دارم تا خسته بشه و کوتاه بیاد ولی راستش من مخالف اجبار کردن طوطیم به انجام کاری هستم حالا نظر شما چیه پاش رو نگه دارم؟ خیلی تقلامیکنه! با وجودی که خوشش نمی آد اصلا گازم نمیگیره ولی تا وقتی که روی دستمه بال بال میزنه یه بار که کمی طولانی شد اونقدر بال زده بود که از نفس افتاده بود. حالا بنظرتون چکار کنم؟ با تشکر

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    جناب painkiller خیلی از راهنماییهاتون ممنون ولی مشکل اینه که روش اول و سوم اصلا جواب نمیده چون وقتی خوراکی رو دور میکنم که دنبالش بیاد اونم پشتش رو میکنه میره اونور دنبال کارش. روش دوم رو هم امتحان کردم دفعه اول دستم رو بین نوکش قرار داد و شروع کرد به بال بال زدن تا بزارمش زمین و در عین حال خیلی هم دست و پا میزنه که ولش کنم یه نفر بهم گفته که در این حالت محکم پاش رو نگه دارم تا خسته بشه و کوتاه بیاد ولی راستش من مخالف اجبار کردن طوطیم به انجام کاری هستم حالا نظر شما چیه پاش رو نگه دارم؟ خیلی تقلامیکنه! با وجودی که خوشش نمی آد اصلا گازم نمیگیره ولی تا وقتی که روی دستمه بال بال میزنه یه بار که کمی طولانی شد اونقدر بال زده بود که از نفس افتاده بود. حالا بنظرتون چکار کنم؟ با تشکر
    سلام.خانم کریمی منم موافقم با جناب painkiler روی دست آوردن نیاز به تمرین داره . یکی از بچه های همین سایت 2 سال کاسکو پیشش ارتباط خوبی هم داشتن ولی اصلا روی دستش نمیومد فقط روی دست با آستین میومد . که تمرین کرد مرحله به مرحله و الان دیگه طوطیش کاملا روی دستش میاد . ببین این مرحله نیازه برای راحتی خود طوطی برای اینکه اگه خواستی از جایی به جای دیگه منتقلش کنی روی دستت بیاد ... یعنی نباید بگیم که پرنده مجبور به کاری میشه . شما مجبورش نمی کنی . فقط میخوای به دست اعتماد کنه . اسمش رو میشه گذاشت یه بازی جلب اعتماد . این یه بازیه ، طوطی ها بازی رو دوست دارن .جایزه گرفتنم دوست دارن .

نمیشه یه کاری رو بدون تمرین زیاد انجام داد . ممکنه روزای اول تمرین روی یه مرحله خیلی پیش پا افتاده یکی دوهفته بمونی .شایدم بیشتر . چون کلا آدم صبوری هستی مطمئنا این اتفاق تو تمرینات برات میفته و ممکنه تمرین طولانی بشه.

اول اینکه جایزه طوطیت رو کاملا مشخص و جدا کن از غذای روزانش. طوطی اگه یه غذایی خیلی براش جذاب باشه حتما میاد دنبالش . بعد اینکه تمرین رو هر وقت میخوای شروع کنی باید نزدیک به یکی از وعده های غذاییش باشه که بتونی قبل از دادن اون وعده باهاش کار کنی که گرسنه باشه و غذا از دستت بگیره . وقتی می خوای تمرین دنبال کردن دست رو کار کنی . جایزه رو زیاد دور نکن . اول میتونی این بازی رو یادش بدی .

وقتی روی دستت اومد حرکتش دادی ؟ تمرین روی دست اومدن باید جوری باشه که دست بی حرکت کنار طوطی باشه . یعنی اگه طوطی میاد روی دست ، دست جا به جا نشه . اینجوری راحت تر اعتماد می کنه . روی انگشتات هم طوطی رو نگه ندار روی ساعد یا نزدیک بازو جای خوبیه برای شروع . دست هم مشت کرده رو به پایین .اصلا هم پاشو نگه ندار با دست بیشتر میترسه .فکر کن اگه دستت رو حرکت بدی میشه مثل یه چوب نشیمن متحرک که برای طوطی ترسناکه .

یه نکته اینکه دور از قفس تمرین کن . پرش هم که کوتاهه راحت تر میتونی باهاش تمرین کنی

اینم بگم که طوطیت الان ارتباط خوبی داره باهات البته هنوز به دستت اعتماد نداره و عادت به جایزه گرفتنم نداره یا اگه داره براش جذاب نیست . میتونی قبل از این تمرین بازی های ساده دیگه مثل چرخیدن یا دست دادن رو بهش یاد بدی که کلا مفهوم جایزه گرفتن دستش بیاد و بعد دنبال کردن دست و روی دست اومدن رو باهاش تمرین کنی

این نظر من بود حالا اگه فکر میکنی با اجرای این پیشنهادات مشکلی دارید( خودت یا طوطیت )، بد نیست توضیحات بیشتری دربارش بدونیم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    سپیده جون سلام. خیلی از توضیحاتی که دادی ممنون. راستش من خیلی سعی کردم که رو دست بیآرمش و تقریباً کارهایی که شما گفتید رو قبلا انجام دادم .شیلا دست دادن، بوس دادن، دور زدن،زنگ زدن( به صدا درآوردن زنگوله ) و دنبال کردن دست رو بلده و انجام میده ولی روی دست نمیآد و یه مشکل دیگه اینکه هیچکدوم از چیزهایی که برای کاسکوهای دیگه بعنوان جایزه استفاده میشه رو اصلا نمیخوره( چیزایی مثل گردو فندق پسته و ..).یه مدت بادوم زمینی جایزه اش بود که بعد از یه مدت دیگه اونم نمیخوره.تخمه هم چون روزانه حدود40 دونه جزء جیره غذاییش هست نمیشه استفاده کنم.خیار و گوجه سبز خیلی دوست داره ولی هردو محدودیت زیادی دارن. خلاصه نمیدونم با این فسقلی چکار کنم. یکی دوبار هم که روی دستم بوده در واقع سعی کردم از روی زمین به روی قفس منتقلش کنم تا دستم رو میبرم طرفش از روی دستم میپره که در بره دستم رو میگرفتم جلوی سینه اش و دست دیگر رو میبردم زیر پاش و اون شروع میکنه به بال بال زدن و تقلا میکنه که ولم کن که من فقط به اندازه کمتر از یک دقیقه به قفس میرسونمش. ولی در ضمن تمرینات رو اونطوری که شما میگید انجام دادم اماتا کمی دستم رو نزدیک میکنم همه چیز رو ول میکنه و خودش رو میکشه کنار. راستی اینم بگم اونطوری که دوستان میتونن طوطی هاشون رو حوله پیچ کنن هم نمیشه.کلاً هر چی محدودش کنه رو قبول نمیکنه. الان نزدیک دو سالشه و خیلی هم وراج و پررو تشریف دارن .اصلا تحت هیچ شرایطی سکوت نمیکنه آدم غریبه باشه یا جای غریبه سخنرانیش ادامه داره(خواستم بدونید که خجالتی نیست).خیلی لطف میکنید راهنماییم کنید با این کله شق فسقلی چکار کنم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ، همستر
    شماره عضویت
    11416
    سپیده جون سلام. خیلی از توضیحاتی که دادی ممنون. راستش من خیلی سعی کردم که رو دست بیآرمش و تقریباً کارهایی که شما گفتید رو قبلا انجام دادم .شیلا دست دادن، بوس دادن، دور زدن،زنگ زدن( به صدا درآوردن زنگوله ) و دنبال کردن دست رو بلده و انجام میده ولی روی دست نمیآد و یه مشکل دیگه اینکه هیچکدوم از چیزهایی که برای کاسکوهای دیگه بعنوان جایزه استفاده میشه رو اصلا نمیخوره( چیزایی مثل گردو فندق پسته و ..).یه مدت بادوم زمینی جایزه اش بود که بعد از یه مدت دیگه اونم نمیخوره.تخمه هم چون روزانه حدود40 دونه جزء جیره غذاییش هست نمیشه استفاده کنم.خیار و گوجه سبز خیلی دوست داره ولی هردو محدودیت زیادی دارن. خلاصه نمیدونم با این فسقلی چکار کنم. یکی دوبار هم که روی دستم بوده در واقع سعی کردم از روی زمین به روی قفس منتقلش کنم تا دستم رو میبرم طرفش از روی دستم میپره که در بره دستم رو میگرفتم جلوی سینه اش و دست دیگر رو میبردم زیر پاش و اون شروع میکنه به بال بال زدن و تقلا میکنه که ولم کن که من فقط به اندازه کمتر از یک دقیقه به قفس میرسونمش. ولی در ضمن تمرینات رو اونطوری که شما میگید انجام دادم اماتا کمی دستم رو نزدیک میکنم همه چیز رو ول میکنه و خودش رو میکشه کنار. راستی اینم بگم اونطوری که دوستان میتونن طوطی هاشون رو حوله پیچ کنن هم نمیشه.کلاً هر چی محدودش کنه رو قبول نمیکنه. الان نزدیک دو سالشه و خیلی هم وراج و پررو تشریف دارن .اصلا تحت هیچ شرایطی سکوت نمیکنه آدم غریبه باشه یا جای غریبه سخنرانیش ادامه داره(خواستم بدونید که خجالتی نیست).خیلی لطف میکنید راهنماییم کنید با این کله شق فسقلی چکار کنم.
    سلام

ببخشید وارد بحث شما میشم ولی با خوندن پست شما موردی به ذهنم رسید

در مورد جایزه به نظرم بخشی از اون 40 عدد تخمه ای که در جیره ی غذاییش هست رو به جایزه اختصاص بدید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    نقل قول نوشته اصلی توسط libra نمایش پست ها
    سلام

ببخشید وارد بحث شما میشم ولی با خوندن پست شما موردی به ذهنم رسید

در مورد جایزه به نظرم بخشی از اون 40 عدد تخمه ای که در جیره ی غذاییش هست رو به جایزه اختصاص بدید.

خیلی ممنون دوست عزیز ولی معمولا اینکار جواب نمیده .کاسکوها خیلی باهوش هستند . خیلی زود میفهمه مجبور نیست برای تخمه خوردن کاری انجام بده و فقط کافیه کمی صبر کنه. خوب اینکه جایزه نمیشه. مشکل اینه که به آجیل ها علاقه ای نداره و خیلی به میوه های ترش(مثل گوجه سبز.آلبالو) یا با طبع سرد(مثل خیار) علاقه داره.

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    حوله پیچ کردن رو کلا فراموش کنید چون بدترین کاری که میتونید در حق طوطی بکنید همین کاره چون میترسه و عصبی میشه.
    در مورد دروی دست اوردن شما باید بهش یا بدید؛از روش میله چوبی استفاده کردید؟اگر بله بگید تا روش دیگری بهتون بگم
    در مورد جایزه هم برای روی دست اوردن طوطی هیچ وقت از جایزه استفاده نکنید چون شرطی میشه که همیشه جایزه بگیره و اگر بعد از مدتی بهش جایزه ندید دیگه این کارو تکرار نمیکنه.شما میتونید از همون تخمه به عنوان جایزه استفاده کنید یعنی مصرف تخمه روزانه رو فقط به شبها اخصاص بدید(روز ها ظرف تخمه رو خالی بزارید)و وقتی باهاش تمرین میکند به عنوان جایزه بهش تخمه بدید و شب قبل از خواب ظرف تخمه رو براش بزارید که تا صبح همشو بخوره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    حوله پیچ کردن رو کلا فراموش کنید چون بدترین کاری که میتونید در حق طوطی بکنید همین کاره چون میترسه و عصبی میشه.
    در مورد دروی دست اوردن شما باید بهش یا بدید؛از روش میله چوبی استفاده کردید؟اگر بله بگید تا روش دیگری بهتون بگم
    در مورد جایزه هم برای روی دست اوردن طوطی هیچ وقت از جایزه استفاده نکنید چون شرطی میشه که همیشه جایزه بگیره و اگر بعد از مدتی بهش جایزه ندید دیگه این کارو تکرار نمیکنه.شما میتونید از همون تخمه به عنوان جایزه استفاده کنید یعنی مصرف تخمه روزانه رو فقط به شبها اخصاص بدید(روز ها ظرف تخمه رو خالی بزارید)و وقتی باهاش تمرین میکند به عنوان جایزه بهش تخمه بدید و شب قبل از خواب ظرف تخمه رو براش بزارید که تا صبح همشو بخوره

با تشکر از شما باید بگم چون شنیدم زمان معاینه دامپزشک بهتره طوطی لای پارچه ای پیچیده بشه میخواستم که یادش بدم و در مورد استفاده از میله چوبی اگه منظورتون همون چوب تارگت هست ، بله دور زدن رو با این روش یادش دادم ولی در مورد روی دست اومدن فایده نداشت.تعجب میکنم چرا وقتی خیلی راحت با دست من بازی میکنه حاضر نیست روش بیاد. یکی بهم گفته که بعضی کاسکوها با وجود تمرین هیچوقت روی دست نمیآن آیا این حرف درسته؟؟؟ با تشکر

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540

با تشکر از شما باید بگم چون شنیدم زمان معاینه دامپزشک بهتره طوطی لای پارچه ای پیچیده بشه میخواستم که یادش بدم و در مورد استفاده از میله چوبی اگه منظورتون همون چوب تارگت هست ، بله دور زدن رو با این روش یادش دادم ولی در مورد روی دست اومدن فایده نداشت.تعجب میکنم چرا وقتی خیلی راحت با دست من بازی میکنه حاضر نیست روش بیاد. یکی بهم گفته که بعضی کاسکوها با وجود تمرین هیچوقت روی دست نمیآن آیا این حرف درسته؟؟؟ با تشکر
    خیر عزیز من میله چوبی همون میله تارگت نیست
    وقتی کاسکو کامل اهلی میشه شما شروع میکنید بهش یاد بدید بیاد روی دست؛چندین روش برای این آموزش هست که یکی از کارآمدترین ها استفاده از میله چوبیه:
    شما کاسکو رو میارید روی استند یا روی نشیمن بالای قفس؛بعد با یک چوب درست مثل همون چوبی که کاسکو توی قفس روش میشینه تهیه میکنید و انتهای میله رو بادست میگیرید و با میله به انتهای پای طوطی فشار به سمت عقب میارید؛طوطی چون با اون میله اشناست به احتمال قوی میاد روی میله؛بعد شما طوطی رو چند سانت از استند دور میکنید و دوباره برش میگردونید روی استند
    چندین بار این کار رو تکرار میکنید و هر بار مقداری دستتون رو روی میله حرکت میدید و جلو میبرید تا جایی که کاسکو پاشو بزاره روی دست شما؛این کار رو اینقدر ادامه میدید تا طوطی بدون ترس بیاد روی میله و بعد کم کم میله رو حذف میکنید
    اگر این روش جواب نداد بگید تا روش دیگه ای بگم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

خیلی ممنون دوست عزیز ولی معمولا اینکار جواب نمیده .کاسکوها خیلی باهوش هستند . خیلی زود میفهمه مجبور نیست برای تخمه خوردن کاری انجام بده و فقط کافیه کمی صبر کنه. خوب اینکه جایزه نمیشه. مشکل اینه که به آجیل ها علاقه ای نداره و خیلی به میوه های ترش(مثل گوجه سبز.آلبالو) یا با طبع سرد(مثل خیار) علاقه داره.
    خانم کریمی مشکل اینجاست که طوطی شما میدونه تخمه چیزی نیست که بهش نرسه اگه نخوره دیر یا زود تو ظرفش آماده ومهیاست . طوطی من علاقه زیادی به پسته داره از بچگیش عاشق پسته بود . کاملا از غذای روزانه حذفش کردم نتیجه اینه که هرکی از دور پسته رو نشونش بده حتی اگه دشمنش باشه اینقدر مهربون میشه که حاضره هرکاریکه میگن انجام بده . منم موافقم که تخمه رو فقط شب بهش بدین .

برای حوله پیچ کردن هم اصلا موافق نیستم توخونه اصلا دور حوله نپیچیدش. فقط عادتش بدین که به وجود حوله کنار خودش عادت کنه .یعنی تاحدی که حوله براش مثل اسباب بازی دوست داشتنی بشه .با حوله باهاش دالی بازی کنید یا تخمه رو زیرش بذارید بیاد پیداش کنه

برای روی دست آوردن روشی که آقای وکیلی گفت رو هم امتحان کنید البته با شرطی شدنش با جایزه موافق نیستم طوطی در حالتی باید با یه چیزی که دوست داره تشویق بشه .ممکنه برای کلماتی مثل بیا ( فرمانی که برای روی دست اومدن استفاده میشه )شرطی بشه ولی مهم اینه که ترسش از دست میریزه و راحت تر روی دست میاد البته کسانی که تاحالا از جایزه برای روی دست آوردن استفاده کردن تا الان مشکلی نداشتن . تصمیم با شماست شاید بدون جایزه موفق تر باشید امتحان کنید .نظر من این بود

صفحه 569 از 1238 نخستنخست ... 694695195505515525535545555565575585595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875886196691069 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)