کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ماهی-گل گیاه
    شماره عضویت
    11088
    سلام.اقا ما باز هم به کمک نیاز پیدا کردیم.کاسکو من از حموم وحشت داره.نمیزاره اب بگیرم روش مگر اینکه حواسش رو پرت کنم.چی کار کنم.....خیلی میترسه.همش میاد باریکه ی اب رو گاز میگیره و یه مقدار رو سرش میریزه.بعدشم زیر بال هاشو که اصلا دست رسی ندارم چی کار کنم؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط painkiller نمایش پست ها
    این مورد زودتر اصلاح کنید دوست عزیز مصرف تخمه میتونه برای کبد پرنده خطرناک باشه و از عمر مفید اون کم کنه
    شما اول از همه از غذاهایی مثل جوانه استفاده کنید و میوهای خشک انرا با تخمه مخلوط کنید و در اختیار پرنده قرار بدید به مرور تخمه داخل ظرف مخلوط را کم کنید و سعی کنید در همین زمان با دست به پرنده تخمه بدید این کار 2 جنبه خوب دارد اول اینکه خوردن تخمه پرنده کم میشود و پرنده رو به غذاهای دیگر طی مرور زمان میآورد (شاید 2ماه زمان ببرد)دوم اینکه چون غذای محبوب انرا با دست میدهید به دست شما عادت میکند
    ----------------------
    ان پرنده فروش کلا از طوطی چیزی سرش نمیشده اصلا به تجویزهای انها عمل نکنید .اول از همه پرنده از دست شما به راحتی غذا میگیرد یا خیر؟
    ----------------------
    کلیه طوطی سانان و پرندگان در اوایل صبح و اوایل عصر شروع به صدا میکنند این کاملا عادی هست میتوانید با کمی تمیرن پرنده را ترقیب به سخنگویی در ان زمان کنید
    بله کاملا با دست غذا میخوره مشکلی ندارم در این مورد.ولی آخر سر نفهمیدم غذای اصلی کاسکو چیه موندم.جوانه منظورتون جوانه ی گندمه؟هفته ای چند بار بزارم تا بخوره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ماهی-گل گیاه
    شماره عضویت
    11088
    شرمنده .بازم یه سوال دیگه.من براش اسباب بازی و نردبوم گرفتم ولی وقتی میزارم تو قفسش و نردبوم رو اویزون مینکم اصلا سمتشون هم نمیره و وقتی من اونارو تکون میدم کاسکوم میپره رو زمین اخه نمی تونه پرواز کنه.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط face gator نمایش پست ها
    سلام.اقا ما باز هم به کمک نیاز پیدا کردیم.کاسکو من از حموم وحشت داره.نمیزاره اب بگیرم روش مگر اینکه حواسش رو پرت کنم.چی کار کنم.....خیلی میترسه.همش میاد باریکه ی اب رو گاز میگیره و یه مقدار رو سرش میریزه.بعدشم زیر بال هاشو که اصلا دست رسی ندارم چی کار کنم؟
    خوب شد این سوالو مطرح کردین یادم افتاد.این کاسکو که رو دستم نمیاد چطوری پس ببرم حموم.هر چند روز باید کاسکو رو برد حموم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ماهی-گل گیاه
    شماره عضویت
    11088
    دوست عزیز کاسکو منم رو دست نمیاد.تو تابسون هفته ای 2 بار خیلی برای نظافتش خوبه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    حمام نبرید .یک دستگاه مه ساز از فروشگاه های دام بخرید یا باغبانی از نوع کوچک 1.5لیتری .داخل ان را اب داغ کنید و درب خروجی لوله را روی درجه ریز بزارید (اینکارو با اب پاش هم میتونید انجام بدید اما با اب 70درجه)بعد از فاصله 30-40سانتی به پرنده اسپری کنید .اینگونه میتوانید تنظیم کنید که سر پرنده هم خیس نشود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    شرمنده .بازم یه سوال دیگه.من براش اسباب بازی و نردبوم گرفتم ولی وقتی میزارم تو قفسش و نردبوم رو اویزون مینکم اصلا سمتشون هم نمیره و وقتی من اونارو تکون میدم کاسکوم میپره رو زمین اخه نمی تونه پرواز کنه.
    شما باید اسباب بازی را خارج از قفس و یا در جایی در محیط دید پرنده دو یا سه روزی اویز کنید تا پرنده به ان عادت کند بعد قرار دهید داخل قفس
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    خوب شد این سوالو مطرح کردین یادم افتاد.این کاسکو که رو دستم نمیاد چطوری پس ببرم حموم.هر چند روز باید کاسکو رو برد حموم؟
    شما طوطی را حمام نمیبرید حمام را در قفس پرنده میآورید در پست قبل عرض کردم به چه ترتیب عمل کنید .طوطی خاکستری پرنده حساسی هست وارد کردنش به محیط حمام باعث استرس در پرنده و گارد تدافعی میشود
    دوست عزیز کاسکو منم رو دست نمیاد.تو تابسون هفته ای 2 بار خیلی برای نظافتش خوبه
    بله در فصول گرم هفته ای دوبار اسپری کامل اب خوب است در تابستان روزی 2-3 بار اسپری به پرهای پرنده از باب تعمین رطوبت بزنید بد نیست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط saraso نمایش پست ها
    سلام من 4ماهه کاسکو خریدم و خیییلی وحشیه هر کار میکنم رام نمیشه و هنوز قار میکشه تو یه اتاق جدا گذاشتمش هر وقت میرم پیشش قار میکشه و از سقف آویزون میشه اگه 2ساعتم جلوش بشینم پایین نمیاد ولی تو حموم آروم تر میشه حتی چند بار به نوک و پاهاش دست زدم زیاد ناراحت نشد ولی بیرون حموم نمیذاره میترسم گاز بگیره من چیکار کنم با من دوست شه از بس جلوی قفس نشستم خسته شدم . راستی اینکه توی یه اتاق جدا گذاشتمش عیب نداره؟ آخه سوت های بلندی میرد
    طوطی شما چند سالشه ؟؟

چشماش چه رنگیه؟ اگه میتونید یه عکس تو نور مناسب ازش بذارید

فقط شما میرید نزدیک قفس قار میزنه یا هرکی بره سمتش واکنشش اینه ؟ تا حالا برای رام شدنش چه کاری انجام دادین ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط painkiller نمایش پست ها
    این راهکار من زمانی عملی است که محلی داشته باشید که پرنده افراد خانواده را ببیند نه از نزدیک نه خیلی دور
    غذای پرنده را شب بردارید
    روز بعد حدود ساعت 10-11 با دست به او تخمه بدهید این کار را به ارامی انجام دهید اگر پرنده بازهم صدا کرد برای چند روز اول یک ظرف غذا در قفس خالی قرار دهید و هر سری داخل ان 2-3 تخمه از لایه میلها بییندازید وعقب بروید تا پرنده بخورد .کم کم با دست غذا بدهید . زمانی که پرنده 5-6روز از دست غذا گرفت حال درب قفس را باز کنید و از داخل غذا بدهید این مرحله مهم است .شما باید بعد از 5روز که از داخل غذا دادید کم کم تخمه را جوری در دست بگیرید که انگشت اشاره آزاد باشد و در هنگام دادن تخمه با انگشت اشاره منقار او را لمس کنید و به تدریخ این کار را تا روی پرهای بالای بینی پیش ببرید زمانی که پرنده به این روند عادت کرد میتوان راهکار روی دست آوردن را به راحتی انجام داد
    نکته این است که مدت زمان غذادهی باید حدود 30-40دقیقه باشد تا پرنده کامل متوجه موقعیت بشود در غیر این صورت فایده ای ندارد بعد از هر بار غذا دهی کامل ظرف غدای پرنده را داخل قفس قرار دهید
    در زمینه حمام خدمت شما عرض کنم یکی از شیوهای از قار انداختن قدیمی طوطی خاکستری بردن به حمام است البته زیاد استفاده کردن این کار درست نیسا اما از میزان صدای ان کم میکند "اما من اصلا توصیه نمیکنم"
    سلام.ممنون از جواب کاملتون . با اینکه این نظر شخصی شماست و راهیه که شما امتحان کردین ولی ما توصیه نمیکنیم که کسی ظرف غذای طوطی رو شب برداره .طوطیها شبا گرسنشون میشه و باید تو ظرفشون غذا باشه .
    ویرایش توسط sepideh : 8th April 2013 در ساعت 05:17 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    بله کاملا با دست غذا میخوره مشکلی ندارم در این مورد.ولی آخر سر نفهمیدم غذای اصلی کاسکو چیه موندم.جوانه منظورتون جوانه ی گندمه؟هفته ای چند بار بزارم تا بخوره؟
    این فهرست غذاهایی است که برای پرنده مجاز است
    میوها : سیب- موز-کیوی- گلابی-انواع انگور -انواع توت و خانواده توت مثل شاه توت و یا توت فرنگی -اناناس- انبه- پرتقال تازه یا خشک شده البالو بدن هسته -گیلاس بدون هسته -انجیر

سبزیجات : تره -جعفری-کشنیس- اسفناج - کلم بروکلی -انواع فلفل رنگی و تند و شیرین (فلفل تند را اگر به طوطی خاکستری کم بدهید مثلا هفته ای 1-2عدد بهتر است )هویج

حبوبات پخته و یا خیس کرده :: ذرت-نخود-لوبیا-عدس-ماش-لپه-دال عدس -

مواردی مثل نخود فرنگی اگر با غلاف هم داده شود به شرطی که خوب شسته شود بسیار مفید است
    جوانها : تمام حبوبات بجز نخود که سمی است

میوه و سبزیجات خشک هم شوند قابل مصرف هستند .میتوانید از دستور پخت نانهای مخصوص طوطی هم استفاده کنید
    هفته ای یکبار هم استخان ران مرغ پخته شده بدون ادویه بدهید
    اینها همه بماند غذاهای بسته بندی شرکتهایی مثل ورسه لاگا هم هستند
    -------------------------------------------------------------------------------------
    شما 4-5روز از داخل قفس به پرنده خود غذا میدهید .دقیقا همانند قبل که گفتم ظرف غذا را برمیدارید و صبح این کار را انجام میدهید در این چند روز سعی به لمس کردن نوک پرنده و پرهای بالای بینی ان داشته باشید اگر موفق شدید میتونید این روند را تا سر دادن پرنده ادامه دهید و بعد از ان برای روی دست اوردن اقدام کنید
    ایا پرنده به شما سر میدهد ؟حتی از لای میله قفس؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها

سلام.ممنون از جواب کاملتون . با اینکه این نظر شخصی شماست و راهیه که شما امتحان کردین ولی ما توصیه نمیکنیم که کسی ظرف غذای طوطی رو شب برداره .طوطیها شبا گرسنشون میشه و باید تو ظرفشون غذا باشه .
    جسارت نباشد مدیر محترم من این روش را برای کاکاتو- و طوطی خاکستری و چند نوع پاراکیت و حتی یک اکلکتوس انجام داده ام و در بد ترین حالت 20روزه جواب گرفتم
    طوطی بالغ که از طوطی سرلاکی حساس تر به غذا نیست درست است ؟ مگر ما برای غذا دادن یک طوطی سرلاکی نیمه شب بلند میشویم ؟؟خیر میخوابیم تا فردا صبح .من اطمینان میدم موردی پیش نخواهد امد
    این روش در بین بزرگترین تعلیم دهندگان دنیا مرسوم است
    شما اگر کیش تشریف ببرید و مجموعه پارک دلفینها میتوانید از خانوم مهندس طاهری در باره نوع اموزش ان طوطیها در عرض 8ماه به دست متخصص روسی جویا شوید .

صفحه 563 از 1238 نخستنخست ... 634635135445455465475485495505515525535545555565575585595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815826136631063 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)