خبرگزاری فارس: معاون بهبود امور دام سازمان جهاد کشاوری استان مرکزی از تولید 170 هزار تن شیر خام در نیمه نخست سال جاری در استان خبر داد.

علی ابراهیمی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: میزان تولید شیر استان در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 14 درصد کاهش داشته است.
وی میزان گوشت سفید تولیدی استان در این مدت را 28 هزار و 383 تن عنوان کرد و افزود: گوشت سفید تولیدی نیمه نخست امسال در مقایسه با سال گذشته 13 درصد افزایش داشته است.
معاون بهبود امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به کاهش چهار درصدی تولید تخممرغ گفت: در این مدت 13 هزار و 121 تن تخم مرغ در استان تولید و روانه بازار مصرف شده است.
ابراهیمی از تولید 372 تن عسل در شش ماهه گذشته خبر داد و خاطرنشان ساخت: در این مدت میزان عسل تولیدی استان، از 86 درصد افزایش برخوردار بوده است.
وی میزان جوجهریزی یک روزه در این مدت را 13 میلیون و 872 هزار قطعه اعلام کرد و ادامه داد: جوجهریزی انجام شده نسبت به شش ماهه سال گذشته تفاوت چشمگیری نداشته است.
معاون بهبود امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی همچنین از 198 تن ماهی سردآبی، 5/11 تن ماهی گرم آبی، 5 میلیون و 154 هزار قطعه ماهی زینتی خبر داد.
به گفته وی میزان تولید ماهیان سردآبی و زینتی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش و میزان تولید ماهیان گرمآبی کاهش داشته است.