تشکر تشکر:  1
لایک لایک:  1
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
 1. #1
  همکار قدیمی(سرپرست کل)
  دکتر دامپزشک

  تخصص
  DVM student
  محل سکونت
  TehRooN
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0.06
  تعداد ارسال ها
  193

  تکرار ادعای دکتر ابهری درباره سگها در سایت تابناک

  تکرار ادعای جاهلانه دکتر ابهری درباره سگ*ها در سایت تابناک/افزایش نگران کننده بانوان و آقایان سگ*باز در خیابان*ها

  اگر دکتر ابهری ناآگاه است که قطعاً هست(!) بهتر بود قبل از تشویش اذهان عمومی تحقیق را مبنای نوشته خود قرار می داد (قرآن کریم : فاسئلوا اهل الذکر ان کنتم لا تعلمون / از اهل ذکر و علم بپرسید اگر نمی دانید) و اگر عمداً چنین دروغی را به علم و دین نسبت داده و مسئله کذب درباره بزاق را به اسلام و مخالفت این دین با نگهداری از سگ منتسب نموده جای بسی تأسف است!...


  حکیم مهر - در حالی که پیش از این سایت تابناک از دکتر ابهری متخصص علوم رفتاری یادداشتی درباره سگ ها منتشر کرد که سرشار از ادعاهای جاهلانه و دور از شأن یک استاد دانشگاه بود این بار در مطلبی دیگر با عنوان (افزایش نگران کننده بانوان و آقایان سگ*باز در خیابان*ها) به ادعاهای واهی وی استناد شده است!
  عجیب آنکه این بار همراه داشتن سگ در خیابان سبب جریحه دار شدن عفت عمومی عنوان شده و وجود سگ در خیابان از بدحجابی هم بدتر عنوان و سبب تعرض به فرهنگ غنی ایرانی معرفی شده است! قیاسی مع الفارق که جز سطحی‎نگری عنوان بهتری برای آن نمی توان یافت.
  هر چند نشریه حکیم مهر در پی ترویج سگ بازی یا هر عمل لهو و بیهوده دیگری نیست و به هیچ وجه مؤید رفتارهای مفسده*انگیز عده ای اندک در جامعه که با سگ یا هر حیوان و وسیله و پوشش دیگری به پرده*دری بپردازند نمی*باشد و مطابق آموزه های دین مبین اسلام حتی قربانی کردن گوسفند در هیأت مذهبی را گرچه ظاهر مذهبی دارد اما اگر با تفاخر همراه باشد پسندیده نمی داند اما اینگونه ادعاها نظیر مباحث مطروحه توسط دکتر ابهری که کوچکترین ارزش علمی ندارد را هم به شدت محکوم می کند.
  واحدهای درسی فراوانی در دانشکده دامپزشکی درباره بهداشت و مراقبت از سگ و گربه و حیوانات خانگی تدریس می شود و این نشانه اهتمام دانشگاه به بهداشت این حیوانات است ، در حالی که در مقابل، هزینه کردن برای بهداشت این حیوانات به سخره گرفته شده است و حتی صدور شناسنامه بهداشتی برای حیوان تعجب*آمیز عنوان شده است!
  احترام به فرهنگ غالب جامعه و حفظ حرمت و حریم اجتماعی امری کاملاً شایسته و مقبول است اما برای ذکر این نکته اگر به دروغ متوسل شویم و مثلاً بزاق سگ را حاوی ویروس و میکروبی عنوان کنیم که با هیچ ماده ضدعفونی کننده از بین نمی*رود - که دکتر ابهری اینگونه فرموده*اند!!! - مصداق تشویش اذهان عمومی و فریب اذهان مردم است.
  اگر دکتر ابهری ناآگاه است که قطعاً هست(!) بهتر بود قبل از تشویش اذهان عمومی تحقیق را مبنای نوشته خود قرار می داد (قرآن کریم : فاسئلوا اهل الذکر ان کنتم لا تعلمون / از اهل ذکر و علم بپرسید اگر نمی دانید) و اگر عمداً چنین دروغی را به علم و دین نسبت داده و مسئله کذب درباره بزاق را به اسلام و مخالفت این دین با نگهداری از سگ منتسب نموده جای بسی تأسف است!
  در روایات است که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به فردی که ظرفی خالی از غذا را جلوی حیوان خود برای خواباندن وی گرفته بود فرمودند : با این ظرف خالی حیوان را فریب می*دهی؟! هیچکس ولو حیوان را هم نباید فریب داد!!!

  متن کامل مطلب منتشر شده در سایت تابناک به این شرح است :


  افزایش نگران*کننده بانوان و آقایان سگ*باز در خیابان*ها
  از حدود یک سال پیش و به دنبال بی*توجهی نهادهای فرهنگی و اجتماعی کشور، فروش حیوانان خانگی به ویژه سگ در شهرها به ویژه در تهران به طرز نگران*کننده*ای افزایش یافته، به گونه*ای که نمود آن به راحتی در خیابان*های شهر و نیز درون برخی اتوموبیل*ها کاملا مشهود است.
  به گزارش خبرنگار «تابناک»، قیمت این سگ*های تزیینی که مدل پشمالو و پاکوتاه آن بیشتر مورد علاقه تهرانی*ها قرار گرفته، از قیمت یک میلیون و پانصد هزار تومان آغاز شده، تا حدود چهار میلیون تومان در بازار عرضه می*شود که بسته به داشتن گذرنامه ! کارت واکسن و... این مبلغ متغیر است که البته این مبلغ درباره سگ*های بزرگ و از نژادهای هیکلی و قدرتمند از سه میلیون آغاز و تا 15 میلیون قیمت دارد.
  در این باره، مجید، یکی از فروشندگان حیوانات خانگی به خبرنگار ما گفت: حسادت به هنگام خرید حیوانات خانگی به ویژه سگ*ها کاملا مشهود است، به گونه*ای که گاه برخورد می*کنیم بانوانی ـ که حتی همراه خانواده خود برای خرید سگ مراجعه کرده*اند ـ اظهار می*کنند سگ فلانی، فلان قیمت و با این مشخصات است، پس سگ من باید بهتر باشد.
  مجید در این باره افزود: این در حالی است که برخی از این افراد، اصلا هیچ اطلاع از نحوه مراقبت* از حیوانات خانگی نداشته و بارها نیز شاهد مراجعه آنان به هنگام بیماری و حتی مرگ حیواناتشان بوده*ایم که این نشان از این دارد که متأسفانه این حیوانات خانگی، به ابزاری برای نشان دادن تمدن و کلاس و اشرافی*گری تبدیل شده که پس از مدتی نیز خانواده*ها از این تب می*افتند.
  بنا بر این گزارش، از سوی دیگر، امکانات ویژه* دیگری نیز از سوی فروشندگان حیوانات خانگی برای خریداران فراهم شده که البته با هزینه*های سرسام*آور و چشمگیری همراه بوده است.
  گذشته از مراکز و کلینیک*های دامپزشکی که حتی شبانه*روز و تلفنی مشغول به کار هستند، آرایشگاه*ها و مکان*هایی برای این حیوانات مانند مهدکودک ایجاد شده که در این زمینه فعالیت می*کنند؛ برای نمونه، هزینه یک بار آرایش سگ و رنگ ناخن و ... از دست*کم پانزده هزار تومان گرفته تا دویست هزار تومان نیز می*رسد و این در حالی هست که مراجعان با کمال میل این مبالغ را پرداخت می*کنند؛ البته غذای سگ، شیرینی، شیر و داروهای این حیوانات و آویز*هایی که به این سگ*ها می*آویزند، خود از لحاظ مالی و هزینه*ای، جایگاه ویژه*ای دارد که کار هر کسی نیست خرمن کوفتن!
  از سوی دیگر، می*بینیم رفتار افرادی که مانند غربی*های متمدن! حیوانات خانگی به ویژه سگ را با *آرایش*های جالب در خیابان*ها و آن هم با تفاخر می*گردانند، نه تنها موجب جریحه*دار شدن عفت عمومی بلکه باعث ترس و دلهره دیگر عابران و مردم می*شود که گاه به دعوا و بحث نیز می*انجامد؛ اما این سگداران بدون هیچ ابایی با سگ*های خود ـ چه در اتومبیل و چه در خیابان و پارک*ها ـ مشغول گشت و گذار هستند و این در حالی است که مسئولان برخورد با مظاهر، بدحجابی و بی*حجابی را اولویت کار خود قرار داده و با این مسائل که به مراتب بیشتر از بدحجابی، جامعه و فرهنگی غنی ایران را مورد تعرض قرار داده و عفت عمومی را جریحه*دار می*کند، هیچ برخوردی نداشته و واکنشی نشان نمی*دهند!
  دکتر مجید ابهری، متخصص علوم رفتاری نیز درباره رشد پدیده سگ*بازی در جامعه گفته است: نگهداری سگ می*تواند نشانه*ای از خلأ فرهنگی و پاره*ای از عقده*های روحی و رفتاری و کمبودهایی در زندگی شخصی باشد. از سوی دیگر، وابستگی عاطفی به این*گونه حیوانات به ویژه در کودکان و نوجوانان منجر به بروز ضربه*های روحی شدیدی به آنها می*شود و حتی در مواردی که به دلایلی از جمله مرگ، حیوان از صاحبش دور می*شود، این ضربات روحی جبران*ناپذیر خواهد بود؛ بنابراین، چنانچه خانواده*ها برای سرگرمی فرزندانشان این حیوانات را نگهداری کنند، باید منتظر پیامدهای روحی و روانی فراوانی باشند.
  در کنار مسائل روحی و روانی، توجه به این نکته مهم است که نگهداری از سگ، نشانه*ای از کمرنگ *شدن اعتقادات و باورهای مذهبی است. در صورتی که از نظر علم پزشکی و ژنتیک، بزاق سگ دارای میکروب*ها و ویروس*هایی است که با هیچ *چیز از بین نرفته و ضدعفونی نمی*شود و مخالفت دین اسلام با نگهداری این حیوان از همین مسأله ناشی می شود.  گفتنی است، پیشتر به دلیل ممنوعیت*ها، قبحی که در جامعه بود این بود که *دارندگان سگ*ها، اواخر روز و به هنگام غروب و بیشتر شب*ها به خیابانگردی و گشت و گذار می*آمدند؛ اما هم*اکنون و متأسفانه، قبح و مسائل عرضی جامعه به کنار رفته و این افراد این گونه پرده*دری می*کنند!
  ویرایش توسط NoVA_S : 10th June 2010 در ساعت 12:37 PMاطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. تعیین محدودیت ها در آموزش و تربیت سگ ها
  توسط hsoonheb در انجمن تربیت و آموزش سگ ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 18th October 2011, 08:02 PM
 2. قوانین فعالیت مدیران
  توسط بابک آژیده در انجمن قوانین انجمن
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 31st January 2011, 05:46 PM
 3. آنزیمیت (ژئولیت)
  توسط Mr.wish در انجمن تجهیزات آکواریومهای آب شیرین
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 29th January 2011, 08:09 PM
 4. غذای گربه های با کیفیت ( ترجمه )
  توسط بابک آژیده در انجمن اصول تغذیه گربه ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd June 2010, 03:22 PM
 5. مسمومیت با آمونیاک
  توسط ahmadreza_840 در انجمن معرفی بیماری های ماهیان آکواریوم
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th April 2010, 11:35 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ