چگونه با استفاده از روشي ارگانيك ؛ كك ها را از سگمان دور كنيم ؟


با تغييرات آب و هوا ؛ يكي از بزرگترين مشكلاتي كه براي سگها بروز مي كند ؛ وجود كك هاست . كك ها همانقدر كه براي ما مشكلي بزرگ محسوب مي شوند ؛ براي سگها هم مشكلاتي را ايجاد مي كنند .


در منطقه ما اسپري ها و پودرهاي مختلفي براي حل اين مشكل وجود دارد ولي همه آنها به خوبي و درستي عمل نمي كنند .من از اينكه بارها و بارها از اين مواد شيميايي براي حياط خانه و سگم استفاده كرده ام خسته شده ام و مي دانم كه اين مواد شيميايي مضراتي هم دارند .تا اينكه يك روز تعدادي از دست نوشته هاي مادربزرگم را كه شامل دستور تهيه چند غذا بود پيدا كردم و بالاخره آن چيزي را كه براي مهار كردن كك ها نياز داشتم پيدا كردم .تصميم گرفتم اين روش را امتحان كنم اگر چه اعتقادي به آن نداشتم ولي با كمال تعجب ديدم كه مفيد بود و اثر كرد و كك ها را از دور و بر سگ من دور كرد . اين دستورالعمل بقدري خوب بود كه تصميم گرفتم آن را به ديگران هم بگويم تا شايد مشكل آنها نيز حل شود .


مواد مورد نياز :

* پودر سير
مرحله اول : در قدم اول ساده ترين روش آن است كه وقتي صبح هنگام به سگتان غذا مي دهيد ؛ مقداري پودر سير به غذايش اضافه كنيد و آن را هم بزنيد . ( مقدار مورد نياز به سگ شما بستگي دارد . مثلا براي يك اشناوزر با وزن تقريبي 35 پوند حدود يك چهارم قاشق چايخوري كافيست )

مرحله دوم :
راه ديگري كه به شما پيشنهاد مي كنم اين است كه پودر سير را با يك تخم مرغ پخته مخلوط كنيد يا اينكه روي تكه اي نان بريزيد . يا اينكه روي هر چيزي كه مي دانيد سگتان آن را خواهد خورد .


مرحله سوم : پس از يك هفته متوجه مي شويد كه كك ها كمتر شده اند و خارش و خراشيدن سگتان نيز كمتر شده است چرا كه پودر سير كك ها را اذيت مي كند .


مطمئن شويد كه هر روز پودر سير را به غذاي سگتان اضافه كرده ايد تا سير همچنان در سيستم بدن سگتان حفظ شود و باعث فرار كك ها گردد .

مرحله چهارم :
متناسب با اندازه سگتان مي توانيد مقدار پودر سير را كم يا زياد كنيد . اگر در اين زمينه خيلي مطمئن نيستيد مي توانيد با دامپزشك مشورت كنيد .
اين روش ؛ روش كاملا موثري در دور كردن ككها از سگ است بدون اينكه نياز به استفاده از مواد شيميايي باشد . در واقع شما روشي ارگانيك را در حل اين مشكل به كار بسته ايد .

نوشته : آلفرد سامرز


ترجمه براي پت كلاب : نسرين صادقي