کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ernest نمایش پست ها
    با قطره گلیسیرین یده خیلی مشکل داریم روی غده وای نمیسته سر میخوره میره روی پرها یا توچشمش انگار اصلا جذب سطح پوست غده نمیشه /ضمنا دونفر با هم این کار را انجام میدیم /دور چشمش را هم دیشب تمیز کردم امروز وسط قطره زدن سرش را چرخوند واین طوری شد / باشه مصرف میکنم
    می بخشید من پستام کمه نمیتونم توی خصوصی سوال کنم
    توی وسایلم قرص اکسی وت 100 میلی گرم دارم میتونم از اون استفاده کنم ؟؟ اگر بله به چه شکلی ؟؟من جایی برای جدا کردن فنج مادم ندارم /
    خاصیت گلیسیرین یده اینه که فقط به سطوح زبر یا پرزدار نفوذ میکنه ولی چاره ای نیست. تحملش کنیدیا به جای اون از بتادین رقیق شده استفاده کنید. مراقب باشید وارد گوش و چشمش نشه. موقع مصرف دستمال روی اون مواضع بزارید که مانع از ورودش به مخاط بشه.

اگر تاریخ مصرف اکسی وت نگذشته ، با همون دوزی که گفته شد ( 50 در 0.2 ) تهیه بشه.

پرنده سالم نباید دارو بخوره خطرناکه فکری برای جدا کردنشون بکنید یا دارو ندید. روز اول هم عرض کردم مراجعه کنید دکتر. شاید با یک جراحی کوچک ، زودتر از زمانو انرژی مصرف شده به نتیجه میرسیدید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    22721
    سلام فنچ ماده من پاش مشکل پیداکرده فقط رو یه پا میشینه هرچی نگاه کردم اثری از زخم پیدا نکردم نمیدونم چش شده خیلی غصه دارم به نظرتون مشکلش چیه؟ توی قفسش چیزی نبوده که اذیتش کنه
    خیلی وقته آب تنی هم نمیکنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط nc.mr نمایش پست ها
    سلام فنچ ماده من پاش مشکل پیداکرده فقط رو یه پا میشینه هرچی نگاه کردم اثری از زخم پیدا نکردم نمیدونم چش شده خیلی غصه دارم به نظرتون مشکلش چیه؟ توی قفسش چیزی نبوده که اذیتش کنه
    خیلی وقته آب تنی هم نمیکنه������������ ���������������� ������
    سلام. غذاهای گرم زیاد میخوره؟ انتهای ران رو هم نگاه کنید متورم یا کبود نشده؟ کف پنجه ها رو نگاه کنید. روی پا لکه های کوچک تقریبا سفید رنگ هست ؟ اگر قابل تشخصی نیست براتون عکس با کیفیت و واضحی بزارید از پاش از فاصله نزدیک. چند وقته این مشکلو داره؟ نی نشیمن از چه جنسیه؟ سن ماده و وضعیت باروریش لطفا

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    22721
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. غذاهای گرم زیاد میخوره؟ انتهای ران رو هم نگاه کنید متورم یا کبود نشده؟ کف پنجه ها رو نگاه کنید. روی پا لکه های کوچک تقریبا سفید رنگ هست ؟ اگر قابل تشخصی نیست براتون عکس با کیفیت و واضحی بزارید از پاش از فاصله نزدیک. چند وقته این مشکلو داره؟ نی نشیمن از چه جنسیه؟ سن ماده و وضعیت باروریش لطفا
    نه ارزن و. تخم مرغ و سبزیجات .رایج سه روزی هست تقریبا.نشیمن شون از جنس پلاستیکه و سن و باروری شو دقیق نمیدونم آخه یک ماهه دارمشون اما فک کنم جفتگیری کردن آخه فنچ نر دنبال تزیین لونه شون بود میخواست چیزای رنگی رنگی ببره لونه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    22721

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط nc.mr نمایش پست ها
    نه ارزن و. تخم مرغ و سبزیجات .رایج سه روزی هست تقریبا.نشیمن شون از جنس پلاستیکه و سن و باروری شو دقیق نمیدونم آخه یک ماهه دارمشون اما فک کنم جفتگیری کردن آخه فنچ نر دنبال تزیین لونه شون بود میخواست چیزای رنگی رنگی ببره لونه
    متاسفانه عکس وضوح کاملو نداره. میخواستم از وجود شقاق مطمئن بشم که دیده نمیشه و ضمنا از روی پا باید عکس میگرفتید.
    شاید با میله ها برخورد کرده یا کمبود کلسیمه. هیچ نشانه ای از وجود مشکل خاصی نیست. اگر نشستن روی نشیمن براش مشکله ، نی ها رو بردارید و وسایلو کف قفس ( باچندین لایه کاغذ سفید ) بزارید که استراحت کنه. لانه رو دست نزنید.
    در صورتی که نمیترسه ، روزی یکبار از ساق تا پنجه هاشو با روغن زیتون گرم چرب کنید و ماساژ بدید. چربی در حدی نباشه که بدنشو کثیف کنه. خیلی کم که جذب پوستش بشه. متاسفانه برای طیور زینتی کوچک استفاده از کمپرسهای گرم برای التیام درد ، امکان پذیر نیست. فعلا تا 4 روز اینکارو انجام بدید. اگر موثر نبود اطلاع بدید.

تغذیه اش هم مناسب نیست. تخم کتان ،هفت تخم ، میوه های مختلف و انواع جوانه ( مجاز ) ، غلات و حبوبات کاملا پخته ، کف دریا( دائما در قفس باشه برای تامین کلسیم و ساییده شدن نوک و ناخن ) و یا پوست پخته و پودر شده تخم مرغ ( دوبار در هفته ) لازمه. اگر نزدیک زمان تخمگذاریش باشه ، به کلسیم و ویتامین بیشتر از هر زمانی احتیاج داره.

میوه و سبزی مجاز برای فنچ https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=6783

مولتی ویتامین طیور هم حتما هفته ای 2_3 بار به ظرف ابخوردنشون اضافه کنید. دوز دارو بستگی به نوع ویتامین داره. برندهای خارجی و ایرانی موجوده. هر کدوم رو تهیه میکنید بفرمایید دوزشو خدمتتون عرض کنم. ویتامینهای ایرانی مثل ویتالین در داروخانه دامپزشکی و برندهای خارجی، اکثرا در پت شاپ موجوده.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر.مرغ عشق.فنچ.ماهی
    شماره عضویت
    22971

فنچ ها

سلام.فنچ های من بعد دو سری تخم گذاری در هر بار 5 تخم بالاخره یکیش در اومد اما فردای اون روز جنازشو توی جای دونشون پیدا کردم.مشکلش چی بوده؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi59 نمایش پست ها
    سلام.فنچ های من بعد دو سری تخم گذاری در هر بار 5 تخم بالاخره یکیش در اومد اما فردای اون روز جنازشو توی جای دونشون پیدا کردم.مشکلش چی بوده؟
    سلام. متاسفم. والدین جوان هستن؟ احتمال اینکه خودشون از بین برده باشنش هست. بی تجربه بودنشون ، کمبودهای ویتامینی ، سر زدن زیاد به لانه و قفس توسط افراد منزل ، نامناسب و غیر استاندارد بودن لانه منجر به این اتفاقات میشه. قبل از اقدام به جفتگیری و بعد از اون جفتها باید از هر لحاظ تقویت بشن و زیاد به قفس سر نکشید یا به لانه، تخمها و جوجه دست نزنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    22948
    سلام
    یه جفت فنچ تو یه قفس جداگونه داشتم که فراری دادنش
    یه جوجه دارن نمیدونم دقیق نمیدونم چند روزشه
    ولی پرهاش در اومده حدودا فک میکنم 20 روزش باشه
    تا حالا تجربه جوجه بزرگ کردن نداشتم!! میتونم خودم بهش غذا بدم؟
    چی بهش بدم؟؟امکانش هست بزرگ که شد دستی بشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط -HeX- نمایش پست ها
    سلام
    یه جفت فنچ تو یه قفس جداگونه داشتم که فراری دادنش
    یه جوجه دارن نمیدونم دقیق نمیدونم چند روزشه
    ولی پرهاش در اومده حدودا فک میکنم 20 روزش باشه
    تا حالا تجربه جوجه بزرگ کردن نداشتم!! میتونم خودم بهش غذا بدم؟
    چی بهش بدم؟؟امکانش هست بزرگ که شد دستی بشه؟
    سلام
    ياسرلاك مخصوص قناري ، فنچ .. بگيريد مثل baby patee ( براي طوطي نباشه ) و طبق دستورالعملش استفاده كنيد يا خودتون سرلاك دستي تهيه كنيد و با سرنگ بهش بديد . فقط عجله كنيد نبايد گرسنه بمونه . تا ٤٥-٥٠روزگي بايد سرلاك و غذاي تخم مرغي بخوره . از ٤٠روزگي به بعد ، كمي ارزن و تخم كتان اسياب شده در قفس بزاريد به خوردنش عادت كنه و كمي بعد ، ارزن و كتان اسياب نشده كه بتونه بشكنه . بعد از اينكه به خوبي تواناييشو پيدا كرد ، فقط دان ، ميوه ، سبزي ، جوانه هاي مختلف ، هفته اي ٢ بار تخم مرغ و ويتامين مخصوص قناري بهش بديد . كف دريا هم تهيه كنيد ، هميشه در قفسش باشه .

بخش تغذيه فنچ رو حتما مطالعه كنيد.

https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=583

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=6783

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=7422

توضيح سرلاك دستي رو ازين سايت بخونيد . http://www.canary98.ir/how-to-prepar...canary-chicks/

براي قناري ، فنچ ، سهره ... كاربرد داره .

صفحه 312 از 348 نخستنخست ... 212262293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)