صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713

عکس های طوطی های خانگی 00masoud

سلام
    بزارید ماجرای کاکو در به در که پر کن هم هست رو بگم بعد بریم سر تربیتش

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    713
    این طوطی رو حدود 4 یا 5 ماه پیش یکی از دوستام گرفت که یادم نمیاد اون موقع پر کن بود یا نه ولی 90% پراش همین جوری شایدم بدتر بود بعد که بردش خونه خوب غار میزد و.... یه ماهی گزشت که اومد بم گفت امروز گفته بیا
    وبعد بابا ،بابا جون ،بابا بیا؟ماجرا این بوده که خودش اصلا باش کار نمیکرده و شب که باباش میومده بش میگفته باباجون بیا و هی باش تمرین میکرده اونم همه چیرو با یه بابا میگوفته خلاصه تو این مدت بعضی وقتا میرفتم خونشون و میدیدمش و ازش خوشم اومد تا یه وقت خاس بفروشش با اینکه برعکس 90%
    خانوادها ،خانواده دوست من تماما با فروشش مخالف بودن اون حرف خودشو میزد خلاصه یه چند وقتی پیش من بود که برا ماهی به اینجا سر میزدم گفتم برا فروشش تو سایت اگهی بدم اگهی دادم و خلاصه با ماجراهایی که با یزدان عزیز برام پیش اومد فهمیدم که پر کن هست چون برام ظاهرش مهم نبود از دوستم خریدمش ولی من ازش یک کلمه هم نشنیدم ولی یقین دارم که اون کلمات رو میگفته امشب هم که یه چیزایی تو مایه ها سلام گفت
    خلاصه منمو یه تیمنه که یه 5 کلمه ای حرف میزده و دیگه نمیزنه و غار هم نمیزنه و از دست تخمه میگیره بالش کوتاه و بعضی وقتا از قفسش بیرون میاد که تا به نوکش دست میزنم کلی غر غر میکنه ولی اصلا اهل گاز گرفتن نیست و اخرین کارش فراره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    713
    اینم چنتا عکس اینم بگم وقتی دوستم گرفتش چشمش دودی بوده و الان داره سفید میشه یا شده
    فایل پیوست 843

فایل پیوست 844

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام .کاکو الان دیگه در به در نیست که شما داری ازش نگهداری می کنی .
    احتمالا دوست شما می دونسته که پرکنه می خواسته حتما ردش کنه .مهم نیست البته چون اصلا براش وقت نمی ذاشته همون بهتر که این بدبخت الان پیش شماست .امیدوارم شما بهش برسی.
    اول اینکه باید بگید اصلا می تونید ازش نگهداری کنید یا نه ؟نگهداری از طوطیه پرکن سخته و شما باید خیلی مراعات کنی در کل همه مراحل تربیت باید به آرومی باشه .هر نوع عجله ای باعث میشه که بدتر بشه . اینطوری که من پستای شما رو خوندم خیلی عجله می کنی از همین الان کلی ایراد پیدا کردم واسه اینکه بگم .ولی می خوام مطمئن شم که می تونی یا نه ؟ببین اگه الان بخوای نگهش داری و بعد 4، 5 ماه یا کمتر 2، 3 ماه خسته بشی خیلی واسه کاکو بد میشه ها .مدام جابجا کردنش باعث استرسش میشه که خیلی تو تشدید پرکنی موثره .پس اول تصمیم قطعی بگیر .اگه واقعا می خوای خوبش کنی ما همه کمکت می کنیم (البته در هر صورت ما کمکت می کنیم ولی من همیشه قبل اینکه یکی درباره طوطیه پرکن صحبت می کنه و می خواد تلاش کنه که زود زود خوب شه می گم که اول ببین می تونی نگهش داری یا نه )امکان داره خوب شه امکان هم داره خوب نشه .واسه همه طوطی های پرکن اول باید بگردیم دنبال دلایل پرکنی که هم فیزیکیه هم روحی و روانی .اگه دکتر خوبی میشناسی تو شهر خودتون ببرش ولی اگه ندارین می تونید همینجا از دکتر برهانی کیا بپرسید سوالاتتون رو .که باز هم نیازه که حضوری ببریدش .دلایل روحی و روانیشم باید اول یه محیط امن براش فراهم کنید .محیط و شرایط بدون استرس .بعد باید بگردید دنبال دلیل برای پرکنی .باید ببینید که چه وقتایی پر می کنه ؟چی باعث ترسش میشه ؟چی عصبیش می کنه؟که رفعش کنید .اگه مشکلش فیزیکی نباشه با ارتباط برقرار کردن درست و رام شدنش و سرگرم نگه داشتنش می تونی پرکنیش رو متوقف کنی .ولی خیلی صبر و حوصله می خواد .
    چندتا سوال :طوطیه شما پرکنه ولی تا حالا دیدی پر بکنه ؟یا پری کف قفس باشه با ریشه یا بدون ریشه ؟شما به یزدان گفتی که روی بخاری بوده قفسش آره ؟
    شما جواب این سوالا رو بده تا من ایرادات شما رو بگم .:smile (98):در ضمن تاپیک یزدان و بهنوش عزیز رو هم از اول بخون . یعنی دنبال کن پست ها رو .کمکت می کنه .
    موفق باشی:smile (249):

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    713
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .کاکو الان دیگه در به در نیست که شما داری ازش نگهداری می کنی .
    احتمالا دوست شما می دونسته که پرکنه می خواسته حتما ردش کنه .
    .باید ببینید که چه وقتایی پر می کنه ؟چی باعث ترسش میشه ؟چی عصبیش می کنه؟که رفعش کنید .اگه مشکلش فیزیکی نباشه با ارتباط برقرار کردن درست و رام شدنش و سرگرم نگه داشتنش می تونی پرکنیش رو متوقف کنی .ولی خیلی صبر و حوصله می خواد .
    چندتا سوال :طوطیه شما پرکنه ولی تا حالا دیدی پر بکنه ؟یا پری کف قفس باشه با ریشه یا بدون ریشه ؟شما به یزدان گفتی که روی بخاری بوده قفسش آره ؟
    شما جواب این سوالا رو بده تا من ایرادات شما رو بگم .:smile (98):در ضمن تاپیک یزدان و بهنوش عزیز رو هم از اول بخون . یعنی دنبال کن پست ها رو .کمکت می کنه .
    موفق باشی:smile (249):
    نه دوستم ادم خیلی خوبی هست از این بابت مطمینم حتی وقتی دونست گفت هر قیمتی که دوست داری ورش دار اونا از لحاظ مالی مشکلی ندارن و برای تفریح یه طوطی هم خریده و......
    خیلی ممنون نه اینجا اونجور دکتری نداریم که ببرمش پیشش در مورد پرهاش هم اره بعضی وقتا 2 یا 3 تا پر کف قفس هست از پرهای سینش که کوتاه هستن و کاملا
    سالم ان ولی پر نرمه و پرهای ریز خیلی خیلی میریزه و اعصابمونو خرد کرده:smile (151): در مورد نگه داشتنش که گفتم دیگه خریدمش و چون ظاهرش مهم نیست پر کنیش هم مهم نیست اگه تو 4 یا 6 ماه خوب شه ولی این پر ریختنش....میدونم طوطی پر میریزه ولی این دیگه خیلی میریزه بعد 2 روز انگار برف اومده:smile (35):رو بخاری !!!!!!!!نه گفتم نزدیک به بخاری بوده الان یه 10 متری باش فاصله داره و وسط سالن هست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    نه دوستم ادم خیلی خوبی هست از این بابت مطمینم حتی وقتی دونست گفت هر قیمتی که دوست داری ورش دار اونا از لحاظ مالی مشکلی ندارن و برای تفریح یه طوطی هم خریده و......
    خیلی ممنون نه اینجا اونجور دکتری نداریم که ببرمش پیشش در مورد پرهاش هم اره بعضی وقتا 2 یا 3 تا پر کف قفس هست از پرهای سینش که کوتاه هستن و کاملا
    سالم ان ولی پر نرمه و پرهای ریز خیلی خیلی میریزه و اعصابمونو خرد کرده:smile (151): در مورد نگه داشتنش که گفتم دیگه خریدمش و چون ظاهرش مهم نیست پر کنیش هم مهم نیست اگه تو 4 یا 6 ماه خوب شه ولی این پر ریختنش....میدونم طوطی پر میریزه ولی این دیگه خیلی میریزه بعد 2 روز انگار برف اومده:smile (35):رو بخاری !!!!!!!!نه گفتم نزدیک به بخاری بوده الان یه 10 متری باش فاصله داره و وسط سالن هست
    سلام .چه عالی که می خوای نگهش داری .ظاهرش برات مهم نیست ولی عجله داری تو رام شدنش که خیلی بدتر از تحمل نکردن ظاهرشه :smile (248):قبل اینکه شما رو راهنمایی کنیم یه عکس یا چندتا عکس واضح از رویرو بذار از شکم و سینش.اینجوری که توعکسای بالا دیدم نشونی از سلامته پرهای سینه و شکم وجود نداره . بذار که مطمئن شم .بعدش اگه توضیحات دیگه ای علاوه بر توضیحاتی که توتالار دادی ،هست حتما بگو .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    713
    براش چنتا دونه کاج جوشوندم که یکیشو زود بش دادم و یکم خیس بود و سریع پودرش کرد بعدی رو گزاشتم رو بخاری تا خشک شه
    وقتی بش دادم یکم باش ور رفت دید سخته انداختش تو ابش تا خیس بخوره و ابش سیاه شد منم ورش داشتم ولی دو باره انداخت که
    منم ددیگه با یه خشک عوضش کردم و ابشو برداشتم که دیگه نندازش واقعا چقدر باهوشن!!!!!!
    [IMG].ir/files/fop86mwyxeq0sgurna1z.jpg[/IMG]
    رفتارش بهتر شده دیگه غرغر نمیکنه و همین جوری ادامه بدم؟بادست بش تخمه بدم و روزی 2 بار هربار حدود یه ساعت میارمش بیرون
    چوب بستنی که عیب نداره روزی 2 یا 3تا بش میدم کار دیگه ای نکنم ؟بزارم تا اعتمادش کامل جلب شه (دیگه عجله نمیکنم و باش کاری ندارم)
    پر کنیش هم یه کم از بالش اون قسمتی که پیش سرش هست رو کنده البته 2 روز هست که پر کف قفس ندیدم ماله قبل هست.
    [IMG].ir/files/dt7jsvlbj57nfzi37y61.jpg[/IMG]

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام .پس دیگه اون پستای قبلی و نادیده می گیرم از الان شما شروع کن .خوب اول اینکه طوطی شما پرای شمکش خیلی افتضاحه .چون همه کرکیه و اصلا پری نداره .شما همونطور که تو تالار بچه ها گفتن باید خیلی آروم مرحله به مرحله پیش بری .اول عادت کردن به محیط و قفس که شما اصلا اینو نگذروندی .
    1 .اگه با دست غذا میدی و می گیره و نمیندازه و ازت نمیترسه .پس تا یه هفته همین کارو ادامه بده .اگه نه هنوز با نزدیک رفتنت ازت میترسه .پس بهش غذا نده و یه هفته فقط آبو غذاش و کف قفس عوض کن و از فاصله مناسب که میدونی نمیترسه ، بشین و باهاش با ملایمت حرف بزن و تو این یه هفته بعد کم کم فاصلت رو کم کن و به قفس نزدیک تر شو
    کاری که الان باید انجام بدی اینه و اضافه تر نمی گم که تو همین مرحله بمونی .
    2.با این توصیفات شما از میوه درخت کاج .من (نظر شخصیه منه)می گم که نده بهش .بجاش میتونی چوب درختای امن مثل توت رو بجوشونی و خشکش کنی و در اختیارش بذاری .همون کاری که یزدان انجام میده .ولی بهترین کار اینه که شما اسباب بازیه چوبی براش بخری .می تونی سفارش بدی برات بیارن .من خودم همین کارو می کنم .خیلی به اسباب بازی نیاز داره .چون پرکنیش شدیده .چوب بستنی هم می تونی بهش بدی .منتها هر روز نه .یه روز درمیون .چون زود زده میشه ازش .
    در کل زود بود که بیاریش بیرون .ولی اجبارن ادامه بده همین کارو .یعنی همون روزی دوبار هربار یه ساعت .چون دیگه آوردیش می ترسم بره تو پرش رو بکنه .بیشتر از این زمان نشه .کمتر شد مهم نیست ولی زیادتر بیرون نگه ندار .حالا بچه ها هم میان نظرشون رو می گن به شما.
    درباره غذا و مکمل هایی که نیاز داره .این لینک رو حتما بخون :
    http://www.parsipet.ir/forum/forumdisplay.php?f=495
    فعلا همین .موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216

کاکو

سلام مسعود جان
    من باتوجه به این که یه نصفه روز کاکو پیشم بوده میگم زیاد عجله نکن و در ضمن در مورد غذاییش خیلی تخمه میخوره که باید به مرور زمان تخمه رو کمتر کنی و اونجور طوطی هم نیست که هیچی به جز تخمه نخوره و وقتی دست من بوذ بهش ذرت و سیب هم دادم که خیلی دوست داشت و براش هم چند تایی پوست گردو گذاشتم که چند ساعتی باش ور میرفت و اگه مثل من برات مقدور نیست اسباب بازی سفارش بدی براش باید اویز با چوب یا هر چیز که صلاح میدونی براش بذار البته باید قبلش خوب جوشیده بشن
    ودر کل کاکو طوطی اروم و دوست داشتنی هستش
    موفق باشی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    713
    الان خیلی اروم شده دیگه بدونه غرغر راحت تخمه میگیره بازی میکنه ،نون عیب نداره بدم؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)