با درود فراوان، امیدوارم که خوب باشید.
من سوال سختی داشتم در ارتباط با مواردی که در خیابان می بینیم که دچار حادثه شدند و بهترین روش برای کمک رسانی سریع به اونها.
داستان از این قراره که من وقتی بچه بودم روزی در کمال شوک و ناراحتی از داخل ماشین گربه ای رو دیدم که متاسفانه ماشینی از روی دستش رد شده بود و این بچه که فریاد می کشید (و باز هم متاسفانه و شوک آورتر از خود حادثه اینکه حتی یک نفر رو من ندیدم که بره جلو برای کمک با اینکه خیلیها نگاه می کردن تقلا و درد این فرشته بد شانس رو) دستش کاملا خرد شده و به آسفالت کف خیابان چسبیده بود و هر چقدر این فرشته سعی می کرد با کشیدن دستش رو جدا کنه فقط فریاد دردش بلندتر می شد. من در همون سن هم خیلی سعی کردم که پیاده شم و یه کاری کنم ولی کسی که راننده بود اصلا گویا نمی دونست مفهوم انسانیت، درد یا انصاف چیه و نگذاشت. بنده در طول سالیان همینطور مدام خودمو سرزنش کردم برای اینکه به عنوان یک انسان وظیفه انسانی نجات حیوانات رو به جا نیاوردم و برای کمتر کردن درد اون بچه کاری نتونستم بکنم و اون تصویر وحشتناک توی ذهنم تکرار شده و فقط می تونم امیدوار باشم که کسی پس از اینکه راننده بنده رو کشون کشون برد به نجات این بچه شتافته باشه. حالا سوالم برای جلوگیری از تکرار این داستان وحشتناک در این باره بود که:
اگر ما حیوانی رو به خصوص گربه ای رو در این شرایط یافتیم، چطور باید طوریکه صدمه و درد در کمترین حالت باشه دست یا اندام دیگری که به جایی مثل آسفالت خیابان چسبیده رو جدا کنیم؟ البته می دونم که بهترین راه اینه که تیمی رو از دامپزشکی خبر کنیم ولی چون آمبولانس حیوانات هنوز متاسفانه به صورت یک تبلیغ فقط هست در ایران و برای تسریع در کمک رسانی و اگر که آدم مثلا وسط جاده ای باشه اکثرا بهترین گزینه اینه که آدم بیمار رو سریع به دامپزشکی ببره. من خودم هر راهی به نظرم رسیده از جهت دیگری شرایط رو بدتر می کرده مثل استفاده از محلول غلیظ صابون برای لیز کردن که هم درد رو بیشتر می کنه هم فکر می کنم احتمال عفونت رو بالا ببره یا استفاده از صفحه سفت برای جدا کردن که اون هم احتمالا باعث خرد شدن و درد و صدمه بیشتر می شه. لطفا در رابطه با اینکه چطور باید اینکارو بدون رسیدن آسیب بیشتر به اندام انجام داد و ترجیحا با ایجاد کمترین درد ممکن من رو راهنمایی بفرمایید.