صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 49
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن....
    شماره عضویت
    10148

28 تانک آبشور علی

سلام دوستان عزیز این آکواریوم مختصر و کوچیک من حدود دو ماه راه اندازیش کردم...
    مشخصات تانک :
    کلا 55 لیتر
    2.5 کیلو نمک دایمکس
    12 کیلو شن
    28 کیلو لایو راک
    مینی اسکیمر ماکرو
    موج ساز SEIO PROP 320
    فیلتر ایهایم
    یک کیلو سیپوراکس درجه یک
    دو بسته هم ساب استارت ایهایم

موجودات زنده
    شقایق موکتی
    ماهی دلقک عزیز

کرم لوله ای
    دامسل

نور هم aqua light بلو کورال و یکی هم سفید.

تست ها انجام شده توسط یکی از دوستانم خوب بوده و شوری هم حدود 23...بازم ممنون میشم برای بهتر شدن کمک کنید بهم....

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز مبارک باشه.امیدوارم اک همیشه زیبایی از کار دربیاد.
    اسکیمر را کجا گذاشتید,
    مدیا باکتریساز هم اینقدر نیاز نیست یکی از بسته ها کافیه,
    .اگه تونستید یکی عکس از نما کلی اک هم بزارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن....
    شماره عضویت
    10148
    مینی اسکیمر هستش و توی خود تانک نصب شده.... تعدادی عکس هم میزارم این چند ماه که گذشته حدود 20 روز آکواریوم ماهی دار شده و غذا هم از گرانول سرا استفاده میکنم و هفته ای یکبارم میگو میدم بهشون....شقایق موکتی هم هفته ای 2 بار میگو میدم بهش...

شقایق موکتی

کرم لوله ای

تانک

نمای کلی تانک

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن....
    شماره عضویت
    10148
    سلام میخواستم بدونم بهترین حالت سیفون برای آب شور چند وقت یکبار هستش؟و من جز این شقایق موکتی شقایق دیگه ای میتونم نگهداری کنم؟ 3 عدد ماهی کافیه واسه این ابعاد یا میتونم یکی دیگه نگهداری کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط flowerhorn نمایش پست ها
    سلام میخواستم بدونم بهترین حالت سیفون برای آب شور چند وقت یکبار هستش؟و من جز این شقایق موکتی شقایق دیگه ای میتونم نگهداری کنم؟ 3 عدد ماهی کافیه واسه این ابعاد یا میتونم یکی دیگه نگهداری کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام
    تبریک بابت تانک
    فقط جند نکته اون بخاری را از داخل اکواروم خارج کنید نمای خوبی نداره
    بهتره اسکیمر به قسمت پشت تانک بره تا حباب های هوا داخل اب نیاد یعنی جایی که واتر پمپ و مدیا هست
    بهترین نوع سیفون هم هفته ای 10 در صد حجم تانک
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن....
    شماره عضویت
    10148
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام
    تبریک بابت تانک
    فقط جند نکته اون بخاری را از داخل اکواروم خارج کنید نمای خوبی نداره
    بهتره اسکیمر به قسمت پشت تانک بره تا حباب های هوا داخل اب نیاد یعنی جایی که واتر پمپ و مدیا هست
    بهترین نوع سیفون هم هفته ای 10 در صد حجم تانک
    موفق باشید
    سلام ممنونم واسه راهنمایی خوبتون....من اون بالا گفتم مدیای آبشور توی فیلتر سطلی ایهایم هستش و جایی ندارم که بخوام بخاری و بقیه لوازم بزارم....این اسکیمر فعلا برای اولش هست و یک مینی اسکیمر حرفه ای دیدم میخوام بگیرم....خب سیفون ده درصد چقدر نمک میخواد من ماهی سیفون می کردم و نیم کیلو نمک با مقدار آبی که از قبل گذاشته بودم مخلوط میکردم و بعد از یک روز کم کم به تانک اضافه میکردم....حالا اگه نمک دیگه ای بگیرم واسه سیفون مشکل ساز میشه یا ایراد نداره؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط flowerhorn نمایش پست ها
    سلام ممنونم واسه راهنمایی خوبتون....من اون بالا گفتم مدیای آبشور توی فیلتر سطلی ایهایم هستش و جایی ندارم که بخوام بخاری و بقیه لوازم بزارم....این اسکیمر فعلا برای اولش هست و یک مینی اسکیمر حرفه ای دیدم میخوام بگیرم....خب سیفون ده درصد چقدر نمک میخواد من ماهی سیفون می کردم و نیم کیلو نمک با مقدار آبی که از قبل گذاشته بودم مخلوط میکردم و بعد از یک روز کم کم به تانک اضافه میکردم....حالا اگه نمک دیگه ای بگیرم واسه سیفون مشکل ساز میشه یا ایراد نداره؟
    سلام
    برای سیفون ده درصدی شما باتوجه به حجمی که اعلام کردید باید 5.5 تا 6 لیتر سیفون بزنید که با توجه به شوری تانک میتونید بدست بیارید
    مثلا اگه شوری تانک 1.023 هست و برای هر سی لیتر یک کیلو نمک استفاده میکنید باید برای هر لیتر 33 تا 34 گرم نمک استفاده کنید
    میتونید از نمک دیگه هم استفاده کنید
    بهتره برای جلوگیری از شوک بصورت هفتگی سیفون داشته باشید که آب کمتری تعویض کنید
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن....
    شماره عضویت
    10148
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام
    برای سیفون ده درصدی شما باتوجه به حجمی که اعلام کردید باید 5.5 تا 6 لیتر سیفون بزنید که با توجه به شوری تانک میتونید بدست بیارید
    مثلا اگه شوری تانک 1.023 هست و برای هر سی لیتر یک کیلو نمک استفاده میکنید باید برای هر لیتر 33 تا 34 گرم نمک استفاده کنید
    میتونید از نمک دیگه هم استفاده کنید
    بهتره برای جلوگیری از شوک بصورت هفتگی سیفون داشته باشید که آب کمتری تعویض کنید
    موفق باشید

خیلی خوشحالم که وقت میزارین و من راهنمایی میکنید واقعا عالی هست حرفاتون خیلی ممنونم....اگه ممکنه امروز توی یه سایت خارجی و اینستا نگاه میکردم نانو تانک هایی مثل تانک من که فیلتر سطلی داشتن و جالبش این بود بهش نور تابونده بودن به نظر شما من میتونم این کار انجام بدم پیامد بدی یا تاثیر بدی برای تانک نداره؟ممنون میشم راهنمایی کنید و این که ارتفاع من حدود 60 هستش این دوتا مهتابی کافیه دوست عزیز

این تصویر فیلتر سطلی من ..

این هم جلد دو عدد مهتابی استفاده شده من توی تانک

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز بنظر من تا خرج زیادی برای اک نکردید به فکر یک سامپ باشید وبرای اکتون یه سامپ درست کنیدتا کارتان را اصولی پیش برده باشید چون فیلتر سطلی اون کارایی که سامپ داره را نداره وباید اینجوری بخاری واسکیمر را داخل اک بزارید ونه تنها چهره خوبی نداره بلکه عملکرد خوبی هم نداره,وممکنه بعد از تمیز کردن فیلتر سطلی امونیاک ونیتریت اب هم بالا بره.اینجوری خرج شما هم بیشتر میشه.
    این ارتفاع را درست نوشتید چون حجم اک زدید ۵۵لیتر وبه ارتفاع۶٠که گفتید نمیخوره اگه ارتفاع ۶٠باشه این مهتابیها برای اک شما مناسب نیست ولی اگه کمتر از۵٠هست مشکلی نداره.
    اصلا حالا حالا ها فکرش را نکنید که به اک نور مستقیم خورشید بتابانید چون بعد از چند روز تبدیل به جلبک زار میشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن....
    شماره عضویت
    10148
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز بنظر من تا خرج زیادی برای اک نکردید به فکر یک سامپ باشید وبرای اکتون یه سامپ درست کنیدتا کارتان را اصولی پیش برده باشید چون فیلتر سطلی اون کارایی که سامپ داره را نداره وباید اینجوری بخاری واسکیمر را داخل اک بزارید ونه تنها چهره خوبی نداره بلکه عملکرد خوبی هم نداره,وممکنه بعد از تمیز کردن فیلتر سطلی امونیاک ونیتریت اب هم بالا بره.اینجوری خرج شما هم بیشتر میشه.
    این ارتفاع را درست نوشتید چون حجم اک زدید ۵۵لیتر وبه ارتفاع۶٠که گفتید نمیخوره اگه ارتفاع ۶٠باشه این مهتابیها برای اک شما مناسب نیست ولی اگه کمتر از۵٠هست مشکلی نداره.
    اصلا حالا حالا ها فکرش را نکنید که به اک نور مستقیم خورشید بتابانید چون بعد از چند روز تبدیل به جلبک زار میشه.

آقا ممنون بابت راهنمایی شما بابت هزینه مساله ای نداره من میخوام با این روش به نتیجه برسم و فقط 3 عدد ماهی دارم...بابت ارتفاع هم 50 هست حواسم نبود و آبگیری 45سانت....منظور من تابوندن نور خورشید نبود....منظورم نور بتابونم با ال ای دی هایی که دارم به فیلتر سطلیم منظورم این بود.... فعلا همین هستش من توی پلنت 8 ماهی یک بار اونم با آب آکواریوم فیلترم تمیز میکردم....
    ویرایش توسط flowerhorn : 28th June 2015 در ساعت 05:00 PM

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)