نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076

مورد عجیب گلدفیش

سلام

من یه گلدفیش دارم که حدوده 2 ساله دارمش.هر وقت میخوام آبشو عوض کنم اول میذارم کلرش بره بعد توی تنگ میریزم. غذا هم از این دونه های قرمز و سبز میخوره. توی تنگش هم چندتا صدف بود که چند روزه خارجشون کردیم

الان حدود یکی دوماهه که آبش خیلی زود کدر میشه (چند ساعت بعد از تعویض) که علتشو نمیدونم. امروز صبح هم دیدم روی سرش یه چیزی شبیه لکه قرمز ایجاد شده و به نظرم از صبح تا حالا بیشتر داره شبیه یه حباب میشه.

لطفا کمک کنید, دوست ندارم بمیره

ممنون از راهنمائیهاتون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام

من یه گلدفیش دارم که حدوده 2 ساله دارمش.هر وقت میخوام آبشو عوض کنم اول میذارم کلرش بره بعد توی تنگ میریزم. غذا هم از این دونه های قرمز و سبز میخوره. توی تنگش هم چندتا صدف بود که چند روزه خارجشون کردیم

الان حدود یکی دوماهه که آبش خیلی زود کدر میشه (چند ساعت بعد از تعویض) که علتشو نمیدونم. امروز صبح هم دیدم روی سرش یه چیزی شبیه لکه قرمز ایجاد شده و به نظرم از صبح تا حالا بیشتر داره شبیه یه حباب میشه.

لطفا کمک کنید, دوست ندارم بمیره

ممنون از راهنمائیهاتون

سلام

کلر آب حد اقل ۲۴ ساعت زمان نیاز داره تا بپره....تو فصل گرما هم میزان کلر آب بیشتر میشه و گاهی وقتا تا ۴۸ ساعت طول میکشه تا از آب خارج بشه .

اگر میگید آب تند تند کدر میشه ، ممکنه نشونه ترشح موکوس بدن ماهی باشه . یکی از احتمالات قوی در ترشح شدید موکوس بدن ماهی هم افزایش میزان کلر و کلرامین آبه

عکس گلدفیش بیمار رو بزارید...بهتره داروی Yellow Powder مخصوص گلدفیش رو تهیه کنید و برای لکه روی سر ماهی استفاده کنید . دوز و شیوه مصرف روی جعبه دارو موجوده

تا زمانی که دارو گیرتون بیاد فعلا یک قاشق غذا خوزی نمک به ازای هر ۲۰ لیتر به آب اضافه کنید (بر اساس حجم تنگ ماهی محاسبه کنید)

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14684
    سلام دوستان من مشکل انگل روده ای گلدفیشهام حل نشد که نشد اینجا هم غیر از مترونیدازول چیزی پیدا نمیشه یکی از گلدفیشهای پرل اسکال هم خود به خود کور شد اول یک چشم بعد هم یک چشم دیگه هیچ ماهی محاجمی هم ندارم فقط گلدفیش ، لجن خوار سیامی ، ردلاین و دکتر فیش فکر کنم مشکل از انگل باشه دیگه موندم چه کنم لطفا راهنماییم کنین ممنون میشم راستی غیر از مدفوع کش دار و حباب دار مشکل دیگه ای ندارن البته به ضاهر
    باتشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad1356 نمایش پست ها
    سلام دوستان من مشکل انگل روده ای گلدفیشهام حل نشد که نشد اینجا هم غیر از مترونیدازول چیزی پیدا نمیشه یکی از گلدفیشهای پرل اسکال هم خود به خود کور شد اول یک چشم بعد هم یک چشم دیگه هیچ ماهی محاجمی هم ندارم فقط گلدفیش ، لجن خوار سیامی ، ردلاین و دکتر فیش فکر کنم مشکل از انگل باشه دیگه موندم چه کنم لطفا راهنماییم کنین ممنون میشم راستی غیر از مدفوع کش دار و حباب دار مشکل دیگه ای ندارن البته به ضاهر
    باتشکر
    تاپیک انگل های روده ای و شیوه های درمان رو بخونید ...همه گفتنی ها همونجا گفته شده . نمیشه هر بار این همه خط پاسخ داد و این تاپیک ها رو هم برای همین ایجاد کردیم که حالت مرجع داشته باشه

http://www.parsipet.ir/thread391.html

http://www.parsipet.ir/thread11574.html

http://www.parsipet.ir/thread11703.html

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14684
    شرمنده جناب آژیده
    مراحل گفته شده رو چندین بار انجام دادم اما نتیجه نگرفتم البته با امکانات موجود مشکل ماهیا هم فقط مشکل مدفوع کش دار دارن و نمیدونم کور شدن ماهی هم از همین مشکل هست یا نه
    شرمنده که مشکل رو باز مطرح کردم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

کلر آب حد اقل ۲۴ ساعت زمان نیاز داره تا بپره....تو فصل گرما هم میزان کلر آب بیشتر میشه و گاهی وقتا تا ۴۸ ساعت طول میکشه تا از آب خارج بشه .

اگر میگید آب تند تند کدر میشه ، ممکنه نشونه ترشح موکوس بدن ماهی باشه . یکی از احتمالات قوی در ترشح شدید موکوس بدن ماهی هم افزایش میزان کلر و کلرامین آبه

عکس گلدفیش بیمار رو بزارید...بهتره داروی Yellow Powder مخصوص گلدفیش رو تهیه کنید و برای لکه روی سر ماهی استفاده کنید . دوز و شیوه مصرف روی جعبه دارو موجوده

تا زمانی که دارو گیرتون بیاد فعلا یک قاشق غذا خوزی نمک به ازای هر ۲۰ لیتر به آب اضافه کنید (بر اساس حجم تنگ ماهی محاسبه کنید)
    سلام

خیلی ممنون

ببخشید من چند روز نتم قطع بود، دیر سر زدم.

من ظرف و آب ماهی رو عوض کردم و 1-2 روز هم بهش غذا ندادم (چون خودش هم هیچ حرکتی نمیکرد و میلی هم به غذا نشون نمیداد). کاملا بیحرکت بود و خیلی کند نفس میکشید و روی دمش هم رگه های خونی ظاهر شده بود.

خدا رو شکر الان حالش کاملا خوب شده،‌لکه قرمز سرش و رگه های روی دمش از بین رفته و تحرک و اشتهاش هم برگشته.

فقط الان مرددم که به تنگ قبلیش برگردونم یا نه، البته مطمئن نیستم ولی فکر میکنم سطح تماس آب با هوا کم بوده و این یکی از دلایل بوده (چون ظرف فعلی کاملا حالت تشته!)

به هر حال از راهنمائیتون خیلی ممنونم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام

خیلی ممنون

ببخشید من چند روز نتم قطع بود، دیر سر زدم.

من ظرف و آب ماهی رو عوض کردم و 1-2 روز هم بهش غذا ندادم (چون خودش هم هیچ حرکتی نمیکرد و میلی هم به غذا نشون نمیداد). کاملا بیحرکت بود و خیلی کند نفس میکشید و روی دمش هم رگه های خونی ظاهر شده بود.

خدا رو شکر الان حالش کاملا خوب شده،‌لکه قرمز سرش و رگه های روی دمش از بین رفته و تحرک و اشتهاش هم برگشته.

فقط الان مرددم که به تنگ قبلیش برگردونم یا نه، البته مطمئن نیستم ولی فکر میکنم سطح تماس آب با هوا کم بوده و این یکی از دلایل بوده (چون ظرف فعلی کاملا حالت تشته!)

به هر حال از راهنمائیتون خیلی ممنونم
    اگر میخواید گلدفیبشتون خوب زندگی کنه :

• یک پمپ هوای خیلی کوچک بخرید و در تنگش سنگ هوا بزارید .
    • از بزرگترین تنگ ممکن استفاده کنید
    • هر روز هم حد اقل یک ساعت جلوی آفتاب مستقیم باشه
    • غذادهی خیلی کم و فقط روزی یک بار
    • اگر غذایش خشک میدید قبل از مصرف نیم ساعت تو آب خیس بخوره
    • هفته ای یک بار نمک با اون دوزی که گفتم به آبش اضافه کنید
    • هر روز آب رو با آب معدنی تعویض کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)