نکاتی برای سفر تابستانی با گربهدیگر فصل گرما و مسافرت فرا رسیده است پس اگر تصمیم گرفته اید که در گردش های آخر هفته و سفر های تابستانی گربه عزیزتان را با خود همراه کنید ، به منظور آسایش هر چه بیشتر همسفر کوچکتان باید چند نکته را به خاطر داشته باشید ، این نکات عبارتند از :

*از خانه آب و غذا بیاورید:

هنگامی که در جاده هستید مطمئنا نمیخواهید که مشکلات گوارشی برای گربه تان ایجاد شود، بنابراین توصیه میشود که قبل از سفر آب ، غذا و همچنین ظرف مخصوص گربه تان را از خانه بیاورید و یا میتوانید از ظروف مسافرتی استفاده کنید .
*تماس پیش از حرکت:

بیشتر مکان ها (از جمه اردوگاه ها) اجازه ورود حیوانات را نمیدهند. پس قبل از حرکت به مکانی که قصد دارید بروید اطمینان حاصل کنید که مانعی برای ورود و استقرار حیوانات و جود ندارد.این کار را میتوانید با مطالعه امکانات هتل ها و کاروانسرا ها و... و یا از طریق تماس تلفنی انجام دهید.

*اطمینان حاصل کنید پلاک (برچسب و گردنبد) حاوی نام صاحب گربه و خود او در گردنش است و مطمئن شوید که این اسم ها قابل خواندن باشد.

*اسباب بازی مورد علاقه این مسافر کوچک را فراموش نکنید!

*بسته های کمک های اولیه را برای گربه خود به همراه داشته باشید:

اگر گربه شما تنبل است مقدار زیادی ورزش قبل از ترک خانه برایش مفید است.(برای تضمین سلامتی گربه در طول سفر)

*گاهی توقف کنید:

در سفرهای طولانی یک توقف کوتاه مدت اجازه میدهد تا بیرون از جعبه (باکس) کمی کشش انجام دهد و به رفع نیاز های خود(ادار و مدفوع کردن) بپردازد.

*سفر با معده خالی!:

حضور گربه در اتومبیل با معده پر احتمال دارد موجب اذیت شدن او شود پس اگر سفر طولانی در پیش دارید حداقل 2 ساعت قبل از حرکت ، کمتر از اندازه معمول به او غذا دهید .
حیوان خانگی و همسفر خود را مهار کنید:در طول سفر گربه را در باکس مخصوصش قرار دهید این امر امن ترین راه برای سفری با آرامش در کنار یکدیگر است.

*هرگز گربه را در ماشین داغ و گرم قرار ندهید:

حتی اگر ماشین را در سایه پارک کرده اید ،گربه را به مدت طولانی در ماشین نگذارید زیرا حیوانات خانگی به خوبی انسان ها ، قادر به کنترل درجه حرارت بدن خود نیستند.گذاشتن حیوانات خانگی فقط برای چند دقیقه در ماشین داغ ممکن است منجر به آسیب های جبران ناپذیر و حتی مرگ شود.

مترجم:نهال(NahaL)

منبع: peteducation.coM