نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464

آیا خنده یا گریه حیوانات حقیقت دارد؟

کسانی که در خانه ی خود حیوانی پرورش می دهند ,گاهی به حدی با او انس می گیرند که شاید احساس کنند که آن هم مانند خودشان یک انسان است.از این رو حرکات واحساسات او را درست مانند یک انسان می پندارند.
    مثلاٌ اگر حیوان بچه خود را از دست بدهد وصداهایی از خود درآورد ,می گویند حیوان دارد گریه می کند.یا در لحظات شادی وشنگولی برایش تبسم وخنده تصور می کنند .
    اما اگر راستش را بخواهید حیوان هرگز نه می خندد و نه گریه میکند.خنده و گریه فقط از ابزار کار آدمیان است.این تنها انسان است که بوسیله خنده د یا گریه احساسات گوناگون خود را بیان میکند.
    البته ما دیده ایم که حیوانات هنگام کتک خوردن,آه وناله به راه می اندازند.ولی این با گریه فرق دارد.
    گریه یعنی اشک ریختن توام با احساس درد.
    اگر روزی ببینید از گوشه چشم حیوانی اشک جاری است,این برای آن است که ماده ای چشم او را تحریک کرده است و آب آن را به جریان انداخته است.اما ریزش اشکی که توام با احساس باشد, فقط کار کسی است که اندیشه و احساسات داشته باشد,و بدیهی است که حیوانات هرگز اینگونه نمی باشند.
    حتی بچه انسان زمانی گریه به معنای واقعی میکند که با اندشه و احساسات باشد,هیچگاه شیون یک نوزاد گریه ی واقعی نیست.
    معنای واقعی گریه چیست؟؟
    گریه جایگزین سخن گفتن است.هنگامی که درد به حدی است که از گفتن آن عاجزیم,گریه سرمیدهیم.
    گریه عکس العملی است که بی اختیار صورت میگیرد.گریه به ما کمک میکند تا آنچه را که حس میکنیم برای دیگران آشکار سازیم.
    خنده نیز همینگونه پدیده ای مختص انسانهاست.
    گاهی ممکن است برخی از حیوانات قیافه ای بگیرند که ما میپنداریم آنها دارند میخندند,ولی این خنده با خنده ی انسان بسیار متفاوت است.
    خنده ی انسان حاکی از یک احساس و حالت خاص روحی است که در حیوانات هرگز یافت نمیشود.چون ما به یک حرف بامزه میخندیم,یا از تماشای صحنه ای خنده مان می گیرد,این فکرو احساس ماست که آن حرف یا آن صحنه را خنده آور تشخیص داده است.
    یک آدم چاق قد کوتاه که چتر بسیار کوچکی در دست گرفته,دلقک سیرک و یا حرفهای با مزه ای که بعضی ها می گویند همه ,ما را به خنده می آورند.
    ما حتی گاهی میخندیم و خنده مان توام با احساس نفرت است.
    روانشناسان میگویند خنده یک پدیده ی اجتماعی است.یعنی ما باید خود را جزء گروهی احساس کنیم که چیزهایی برای آن گروه جالب و سرگرم کننده باشد.
    بدیهی است که برای حیوانات هیچیک از این عوامل خنده,وجود ندارد.

منبع:کتاب به من بگو چرا,جلد سوم
    مؤلف:آرکدی لنوکوم

مطلب اختصاصی پارسی پت

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    از خیلیا شنیدم که میگن شتر قبل از ذبح ناله میکنه و از چشمش اشک میاد

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo156 نمایش پست ها
    از خیلیا شنیدم که میگن شتر قبل از ذبح ناله میکنه و از چشمش اشک میاد
    من هم راجع به فیل ها شنیده بودم که همنوعشون میمیره گریه میکنن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    من نمیتونم اینارو قبول کنم.راجع به حیوانات هنوز اونقدر کار نشده و حالات روانیشون شناخته شده نیست که بشه 100% مطمئن بود.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط آویشن نمایش پست ها
    من نمیتونم اینارو قبول کنم.راجع به حیوانات هنوز اونقدر کار نشده و حالات روانیشون شناخته شده نیست که بشه 100% مطمئن بود.
    خواهر گلم دنیا فقط ایران نیست که روی انسان ها هم تحقیق نشده دارو تولید بشه.الان توی دنیا دارن روی خواب دیدن حیوانات و رفتار شناسی هاشون تحقیق میکنن.از جمله اینکه در بین خیلی از حیوانات تصمیم گیرنده ی کل گلّه بر اساس اتفاق نظر همه ی حیوانات انتخاب میشه.خیلی ها حتی اعتقاد دارن موقع ذبح حیوانات حلال گوشت نباید جلوی هم ذبح بشن تا با دیدنشون هورمون هاشون شروع به کار کنه و افسردگی رو به بافت ها منتقل کنن تا به کسانی که از گوشت استفاده میکنن منتقل بشه.برای ما باور کردن اینکه یه عده دارن روی حیواناتم وقت میذارن سخته چون خیلی از دنیا عقب هستیم.

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    نقل قول نوشته اصلی توسط آویشن نمایش پست ها
    دوست عزیز من این مطلبو از یک کتاب که بسیار پرفروش بوده در زمینه مطالب علمی درباره حیوانات و انسان ها و همینطور که میبینید مؤلف این کتاب آرکدی لنوکوم هست.من دقیقا عین متن کتابو نوشتم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    نقل قول نوشته اصلی توسط NahaL نمایش پست ها
    دوست عزیز من این مطلبو از یک کتاب که بسیار پرفروش بوده در زمینه مطالب علمی درباره حیوانات و انسان ها و همینطور که میبینید مؤلف این کتاب آرکدی لنوکوم هست.من دقیقا عین متن کتابو نوشتم.
    بله من هم منبع رو دیدم.ارتباط پستتونو با دیدگاه خودم متوجه نشدم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    من هم راجع به فیل ها شنیده بودم که همنوعشون میمیره گریه میکنن.
    من این موضوع که راجع به فیل میگید رو تو مستند دیدم ولی به این صورت بود که وقتی یکیشون میمرد به حالت عذارداری میرفتن وگله دیگه غذا نمیخورد تا وقتی که از شدت گرسنگی درحال تلف شدن میشدن اونوقت دیگه غذا میخوردن.
    وقتی هم که نوزاد جدیدی بدنیا میومد همشون میرفتن نازش میکردن ومیدیدنش.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اردک، ماهی
    شماره عضویت
    29970

بارها و بارها گریه هرک خودمو وقتی خودشو تمیز میکنه دیدم.اشک تولید میکنه

کسانی که در خانه ی خود حیوانی پرورش می دهند ,گاهی به حدی با او انس می گیرند که شاید احساس کنند که آن هم مانند خودشان یک انسان است.از این رو حرکات واحساسات او را درست مانند یک انسان می پندارند.
    مثلاٌ اگر حیوان بچه خود را از دست بدهد وصداهایی از خود درآورد ,می گویند حیوان دارد گریه می کند.یا در لحظات شادی وشنگولی برایش تبسم وخنده تصور می کنند .
    اما اگر راستش را بخواهید حیوان هرگز نه می خندد و نه گریه میکند.خنده و گریه فقط از ابزار کار آدمیان است.این تنها انسان است که بوسیله خنده د یا گریه احساسات گوناگون خود را بیان میکند.
    البته ما دیده ایم که حیوانات هنگام کتک خوردن,آه وناله به راه می اندازند.ولی این با گریه فرق دارد.
    گریه یعنی اشک ریختن توام با احساس درد.
    اگر روزی ببینید از گوشه چشم حیوانی اشک جاری است,این برای آن است که ماده ای چشم او را تحریک کرده است و آب آن را به جریان انداخته است.اما ریزش اشکی که توام با احساس باشد, فقط کار کسی است که اندیشه و احساسات داشته باشد,و بدیهی است که حیوانات هرگز اینگونه نمی باشند.
    حتی بچه انسان زمانی گریه به معنای واقعی میکند که با اندشه و احساسات باشد,هیچگاه شیون یک نوزاد گریه ی واقعی نیست.
    معنای واقعی گریه چیست؟؟
    گریه جایگزین سخن گفتن است.هنگامی که درد به حدی است که از گفتن آن عاجزیم,گریه سرمیدهیم.
    گریه عکس العملی است که بی اختیار صورت میگیرد.گریه به ما کمک میکند تا آنچه را که حس میکنیم برای دیگران آشکار سازیم.
    خنده نیز همینگونه پدیده ای مختص انسانهاست.
    گاهی ممکن است برخی از حیوانات قیافه ای بگیرند که ما میپنداریم آنها دارند میخندند,ولی این خنده با خنده ی انسان بسیار متفاوت است.
    خنده ی انسان حاکی از یک احساس و حالت خاص روحی است که در حیوانات هرگز یافت نمیشود.چون ما به یک حرف بامزه میخندیم,یا از تماشای صحنه ای خنده مان می گیرد,این فکرو احساس ماست که آن حرف یا آن صحنه را خنده آور تشخیص داده است.
    یک آدم چاق قد کوتاه که چتر بسیار کوچکی در دست گرفته,دلقک سیرک و یا حرفهای با مزه ای که بعضی ها می گویند همه ,ما را به خنده می آورند.
    ما حتی گاهی میخندیم و خنده مان توام با احساس نفرت است.
    روانشناسان میگویند خنده یک پدیده ی اجتماعی است.یعنی ما باید خود را جزء گروهی احساس کنیم که چیزهایی برای آن گروه جالب و سرگرم کننده باشد.
    بدیهی است که برای حیوانات هیچیک از این عوامل خنده,وجود ندارد.

منبع:کتاب به من بگو چرا,جلد سوم
    مؤلف:آرکدی لنوکوم

مطلب اختصاصی پارسی پت

من بارها دیدم‌ اردکم وقتی میخواد خودشو تمیز کنه از چشماش اشک تولید میکنه برای پاک کردن خودش کاملا دیدم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)