تنفس مصنوعی برای گربه هاتنفس مصنوعی را باید در گربه هایی که بی هوش نیستند انجام داد. در صورتی که نواحی پشت، اندام خلفی گربه دچار آسیب دیدگی است بهتر است از تنفس مصنوعی صرفه نظر کرد.
روش های متعددی جهت انجام تنفس مصنوعی در گربه پیشنهاد شده ولی بهترین روش انجام تنفس مصنوعی از طریق قفسه سینه بوده، چون انجام تنفس دهان به دهان که در گربه از طریق سوراخ های بینی انجام می گیرد، خیلی کار ساده ای نبوده و با مشکلاتی همراه است و نتیجه مطلوب از آن به دست نخواهد آمد، طریقه تاب دادن گربه که بیشتر جنبه ی جا به جایی و تمیز کردن مجاری تنفسی از مایعات و مواد موکوسی دارد، روش دیگری است که حتما باید در گربه هایی که از آسیب دیدگی رنج نمی برند، انجام داد.

تنفس مصنوعی از طریق قفسه سینه


حیوان را به حالت افقی و خوابیده بر روی پارچه ای ضخیم و یا پتوی نسبتا کلفت طوری قرار دهید که سطح زیر آن کاملا صاف و مسطح باشد. سپس با قرار دادن کف دو دست بر روی قفسه سینه و دنده ها ، دست ها را محکم به سمت پایین فشار داده، منتهی فشار نباید در حدی باشد که به دنده ها آسیب برساند و یا باعث شکستگی دنده ها گردد، بعد از آن فشار را به تدریج کم کرده تا ریه ها حالت انبساط به خود گیرند و این عمل را هر 4 تا 5 ثانیه یک بار باید تکرار کرد و هر بار به مدت 2 ثانیه مکث و مجددا آن را تکرار نمود.دکتر رسول روح الامین
کپی برداری بدون ذکر نام انجمن پارسی پت و لینک مستقیم ممنوع می باشد.