زیست بوم: غواص سوئیسی Franco Banfi تصمیم گرفت تا به ناحیه Mato Grosso برزیل برود تا هیجان نزدیک شدند به مارهای آناکونداس در منطقه طبیعی اقامت آنها را داشته باشد.خوراک این مارها پرندگان و ماهی ها و هر چیز یر آب هست و همیشه برای شکار کردن در کمین هستند.آنها حتی گاهی ممکن است که چند اینچ زیر شما کمین کرده باشند و شما از وجود آنها بی اطلاع باشید.تصاویر زیر مار ۲۶ فوتی(۸متری)را نشان می دهد که در کشور برزیل برای شکار کردن یک گاو کمین کرده است.این تصاویر توسط Franco Banfi که به مارهای آناکوندا علاقه مند بود در کشور برزیل گرفته شده است.
این تصویر را Franco Banfi با یک دوربین مسلح از یک مار آناکونداس عصبانی در حال کمین و آماده حمله در Mato Grosso do Sul برزیل تهیه کرده است.این آناکوندا در سطح آب بدنبال موش و طعمه های دیگر می گردد.این مار ۸ متر طول دارد و عکاس تصویر را در یک سفر ده روزه به ناحیه ماتو گروسودر برزیل گرفته است.این نوع مار در حاشیه رودخانه ها و درختان استوایی زندگی می کند و از جوندگان تغذیه می کند.Banfi در مورد این تصویر(تصویر بالایی) گفته است که من به قدری به مار نزدیک شده بدم که اگر می خواستم می توانستم مار را لمس بکنم!اما نکته ای که در این تصویر صدق می کند این است که مار در این ساعات برای آفتاب گرفتن به ساحل رفته بود.و در آن ساعات از جوندگان نیز تغذیه کرده بود!او شش نوع مار مختلف آناکوندا مونث را در ناحیه قلب آمریکای جنوبی دیده است.این منطقه تحت عنوان تنوع گاه زیستی شناخته شده و هر ساله هزاران بازدید کننده را از سراسر جهان جذب می کند.Banfi افزود در لحظات اول بسیارترسناک است چرا که شما این حیوانات را نمی شناسید و همه به شما می گویند این مارها خطرناکند!ولی بعدا می فهمید که اگر شما به مار احترام بگذارید هیچ اتفاقی نمی افتد.من تا به حال به این اندازه به یک مار نزدیک نشده بودم من فکر می کنم مارهای کوچک سمی از مارهای بزرگتر خطرناکترند.حداقلا شما به راحتی می توانید یک آناکونداس و کاری را که می کند ببینید.