صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ
    شماره عضویت
    9168

انتخاب طوطی :: کاکادو بخرم یا ماکائو

سلام دوستان عزیز و استادان گرامی
    من واقعا حیوانات با احساس رو خییلیی دوس دارم
    بیش از همه به سگ ها علاقه دارم ولی... امکان نگهداری ازشون رو ندارم.
    چون با پدر و مادرم زندگی میکنم و اونا با سگ مشکل دارن...
    با مطالعه هایی که کردم توی سایتای مختلف، دیدم که طوطی ها بین حیواناتی که من میتونم نگهداری کنم از با احساس ترین ها هستن.
    از کاسکو زیاد خوشم نمیاد ( سلیقی ایی ) حالا بین کاکادو و ماکائو موندم...
    توی اتاق خودم و دفتر کارم فضا برای قفس بزرگ دارم، از این لحاظ مشکلی نیست
    هر کدوم یه جذابیتی دارن...
    حالا اگه شما بخواین به من راهنمایی کنین و پیشنهاد بدین چی میگین؟
    قبل از اینکه جواب بدین تشکر می کنم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام دوست عزیز

به انجمن پارسی پت خوش آمدید

نمیشه گفت کدام طوطی بهتره....یعنی اصولا یک چنین مقایسه ای غلطه.میتونیم توانایی ها و علاقه های هر طوطی رو به صورت تفکیک شده براتون قرار بدیم تا بر اساس شرایط و وضعیت زندگیتون بهترین طوطی رو برای خودتون انتخاب کنید

این 2 تاپیک رو دقیق مطالعه کنید.مسلما کمک بسیار زیادی به انتخاب شما بین طوطی ماکائو و کاکادو خواهد کرد

http://www.parsipet.ir/thread10868.html

http://www.parsipet.ir/thread10065.html

آنچه که مسلم است کاکادو برای زندگی های آپارتمانی بهتر است.جیغ های وحشتناک آرا یا ماکائو بسیار بلند تر از اون چیزی هست که فکرش رو میکنید.به مرور همسایه ها خسته و عصبانی میشن...
    نگهداری ازش هم سخت تره.طوطی ماکائو با اون هیکل و اندام بزرگ نیاز به یک محل بزرگ و دل باز داره

هر 2 گونه یعنی هم ماکائو هم کاکادو بسیار باهوش و اجتماعی تر هستند ولی سهم کاکادو در دلقک بازی و حرکات آکروباتیک بسیار یبشتره.

از طرفی کاکادو نیاز به توجه بیشتری داره.طوطی ماکائو رو بیشتر میشه با اسباب بازی ها سرگرم کرد و طوطی کاکادو رو کمتر
    کاکادو نیاز به توجه مستقیم شما در هر حالی داره

قدرت سخنگویی ماکائو ها و کاکادو ها تقریبا در یک حده

قیمت هم نزدیک به همه

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ
    شماره عضویت
    9168
    ممنون از بابک اژیده عزیز
    لینک ها رو مطالعه کردم.
    در کل نمیخوام عجله کنم توی انتخاب و خرید ، چون می خوام یه دوست و همدم واسه خودم بگیرم ، نه اینکه یه طوطی بخرم.
    سکوت توی ساعات بین شب تا صبح خیلی واسم مهم هست به عبارتی، اگه شب بخواد طوطی سر و صدا کنه از فردا هم من هم خودش باید تو کوچه بخوابیم
    راستش پدر من ناراحتی قلبی داشتن و خیلی مراعات می کنیم براش ، روی ساعت استراحت حساس هست حدودا 11 شب تا 7 صبح، البته جاهای مختلفی خوندم که طوطیها11 12 ساعت از شبانه روز رو استراحت میکنن درسته؟ اگه اینجوری باشه پس من نباید مشکل داشته باشم...
    مسئله دیگه ای که هست ، ساعات کاری و خونه بودنم هست ، من هر روز به جز تعطیلات از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 دفتر کارم هستم، دفترم شخصی هست و مشکلی ندارم اونجا، به نظرتون توی دفترم ازش نگهداری کنم؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

جیغ کشیدن طوطی در ساعات نیمه شب تا صبح غیر طبیعی و نشانه وجود یک عامل استرس زا برای طوطیه
    تا نترسه نصب شم جیغ و داد نمیکنه...چه کاکادو و چه آرا

انتقالش به دفتر و محل کار خیلی هم خوبه و باعث اجتماعی شدن طوطی شما میشه فقط وقتی عادتش بدید دیگه نباید یهو یه جای سوت و کور تنهاش بزارید چون تحملش براش غیر ممکن میشه و دچار اختلالات عصبی و پر کنی میشه

موفق باشی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط بسان حمزه ای نمایش پست ها
    ممنون از بابک اژیده عزیز
    لینک ها رو مطالعه کردم.
    در کل نمیخوام عجله کنم توی انتخاب و خرید ، چون می خوام یه دوست و همدم واسه خودم بگیرم ، نه اینکه یه طوطی بخرم.
    سکوت توی ساعات بین شب تا صبح خیلی واسم مهم هست به عبارتی، اگه شب بخواد طوطی سر و صدا کنه از فردا هم من هم خودش باید تو کوچه بخوابیم
    راستش پدر من ناراحتی قلبی داشتن و خیلی مراعات می کنیم براش ، روی ساعت استراحت حساس هست حدودا 11 شب تا 7 صبح، البته جاهای مختلفی خوندم که طوطیها11 12 ساعت از شبانه روز رو استراحت میکنن درسته؟ اگه اینجوری باشه پس من نباید مشکل داشته باشم...
    مسئله دیگه ای که هست ، ساعات کاری و خونه بودنم هست ، من هر روز به جز تعطیلات از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 دفتر کارم هستم، دفترم شخصی هست و مشکلی ندارم اونجا، به نظرتون توی دفترم ازش نگهداری کنم؟
    معمولا همون 7 صبح به بعد بعضی از طوطی ها سر و صداشون در میاد که غریزیه . همشون هم اینجوری نیستن . شب هم می خوابن . روزای اول باید یکم برنامه خوابشون رو تنظیم کنید .

با این ساعت کاری شما منم به نظر منم تو شرکت بمونه بهتره ولی روزای تعطیل کی می خواد بهش برسه باید تنها بمونه ؟ اگه تو خونه نگهش دارید تو اون ساعتایی که خونه نیستید کسی هست که ازش نگه داری کنه ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ
    شماره عضویت
    9168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    با این ساعت کاری شما منم به نظر منم تو شرکت بمونه بهتره ولی روزای تعطیل کی می خواد بهش برسه باید تنها بمونه ؟ اگه تو خونه نگهش دارید تو اون ساعتایی که خونه نیستید کسی هست که ازش نگه داری کنه ؟
    چرا... اگه تو خونه بمونه، مادرم میتونه ازش نگهداری کنه، ولی اینجوری بیشتر از من دوره و ساعات کمی میبینمش
    توی بعضی از مطالب خوندم که آرا و کاکادو معمولا با یکی از افراد خونه جور میشن و او کسی هست که بیشتر باهاش هست... درسته؟ و 100% من میخوام خودم اون شخص باشم.
    الان این مسئله خیلی مهمه و ازتون راهنمایی و نظر می خوام...

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    چرا... اگه تو خونه بمونه، مادرم میتونه ازش نگهداری کنه، ولی اینجوری بیشتر از من دوره و ساعات کمی میبینمش
    توی بعضی از مطالب خوندم که آرا و کاکادو معمولا با یکی از افراد خونه جور میشن و او کسی هست که بیشتر باهاش هست... درسته؟ و 100% من میخوام خودم اون شخص باشم.
    الان این مسئله خیلی مهمه و ازتون راهنمایی و نظر می خوام...

سلام

اتفاقا برعکس هست و کاکادو ها خیلی اجتماعی هستند و با چندین نفر رابطه برقرار میکنن

ولی قبول کردن شخصی به عنوان جفت یه مسئله دیگس

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    سلام
    شما ميتونيد بعد از يه مدتي كه بهتون عادت كرد و رام شد ببريدش محل كارتون و روزهاي تعطيل بياريدش پيشتون خونه منم خودم يه طوطي خاكستري دارم هر روز پيشمه و داخل مغازست ولي روزهاي تعطيل ميبرمش خونه و هيچ مشكلي هم نداره فقط بايد اول بزاريد بهتون عادت كنه بعد اين كار را انجام بديد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ
    شماره عضویت
    9168
    پس میشه این کار رو انجام داد؟؟؟ آخه من توی یه سایت دیگه این حرف رو زدم ولی باهام مخالفت کردن که اگه محل طوطی رو عوض کنی به طوطی استرس میدی و ناراحت میشه ؟؟!!!!
    مثلا چند مدت توی خونه نگه دارمش، بعد که کاملا رام شد و بیرون میومد و روی دست میومد ببرمش دفتر، روزای تعطیل هم توی یه قفس مسافرتی حملش میکنم خونه درسته؟؟
    درسته که هر 2 گونه به توجه زیاد نیاز دارن ولی با چیزایی که از دوستان یاد گرفتم و خوندم فکر کنم آرا ها راحت تر با اسباب بازی ها سر گرم میشن و برای شرایطی که من دارم مناسب تره، نظر شما چیه؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    پس میشه این کار رو انجام داد؟؟؟ آخه من توی یه سایت دیگه این حرف رو زدم ولی باهام مخالفت کردن که اگه محل طوطی رو عوض کنی به طوطی استرس میدی و ناراحت میشه ؟؟!!!!
    مثلا چند مدت توی خونه نگه دارمش، بعد که کاملا رام شد و بیرون میومد و روی دست میومد ببرمش دفتر، روزای تعطیل هم توی یه قفس مسافرتی حملش میکنم خونه درسته؟؟
    درسته که هر 2 گونه به توجه زیاد نیاز دارن ولی با چیزایی که از دوستان یاد گرفتم و خوندم فکر کنم آرا ها راحت تر با اسباب بازی ها سر گرم میشن و برای شرایطی که من دارم مناسب تره، نظر شما چیه؟

سلام.من اطلاعات زیادی در مورد طوطی سانان ندارم ولی با اجازه اساتید محترم نظرم رو بگم.من فکر میکنم اگر بخواین طوطی تون رو از محل کار و خانه جابه جا کنید،اگر یک آرا باشه،خیلی سخت بشه به خاطر جثه بزرگ آرا ها.موفق باشید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)