سلام به دوستان عزیزم . من یه مطلب کلی برای دوستان عرض کنم و اون هم اینکه بعضی ازدوستان نگرششون به درمان بیماری فقط در حین درمان و اتمام طول درمان هست . بعد از بهبودی برخی نکات هست که باید رعایت کنید تا بتونید شرایط ایده آل رو داشته باشید .

مثلا رعایت نکات زیر بسیار مهم هست :

1- بعد از درمان از بهبود کامل بیماری و عدم وجود بیمار دیگر در تانک اصلی اطمینان پیدا کنید . اگر اثراتی از بیماری می بینید ماهی بهبود یافته را به تانک اصلی منتقل نکنید .

2- آب تانک رو ضد عفونی کنید . با دوز ضد عفونی جنرال تونیک و یا استفاده از uv می تونید این کار رو بکنید .

3- بعد از درمان به تغذیه ماهی رسیدگی کنید . به یکباره حجم غذا رو افزایش ندید ولی سعی کنید در حجم کم بیشترین پروتئین و ویتامین رو به ماهیها برسونید . مخصوصا استفاده از مکملهای ویتامینه مثل فشتامین رو توصیه می کنم .

4- وجود ماهیهایی که اشتهای زیادی دارند و مشوق برای غذا خوردن ماهیهای بهبود یافته هستند بسیار می تونه در به غذا افتادن ماهی تازه از درمان تمام شده موثر باشه ولی اگر باز دیدید که ماهیتون تغذیه نمی کنه می تونید از کرم منجمد که معمولا دیسکس بهش نه نمی گه و یا بهتر از همه از آرتمیای زنده استفاده کنید .

5- آب تانک رو بشتر از قبل ولی با استرس وارد کردن بسیار کمتر تعویض کنید . ماهی جدید نیاز زیادی به آب با کیفیت بالا داره ضمن اینکه با توجه به شکل و تردید به آب تانک این تعویض آب می تونه بسیار مفید باشه .

موفق باشید ...