کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohi61 نمایش پست ها
    سلام خدمت سروران گرامي من يه كاسكو دارم يك سال و هفت ماهش است و من از شيش ماهگي خريدمش الان يك سال پيش من خيلي منو دوست داره و رام رام يه چيز خيلي نگرانم كرده حدود بيست كلمه حرف ميزنه ولي قشنگ نيست ميفهميد كه چي ميگه ولي مثل كاسكوهاي كه ديدم نيست پنج ماه ميشه كه حرف ميزنه ميخواستم بدونم درست ميشه حرف زدنش يا كلا همينطوري حرف ميزنه يا اگه كاري بايد انجام بدم تورو خدا راهنمايي بكنيد چون مونس هم دم من اين كاسكو من با اين زندگي ميكنم ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد

Sent from my iPad using Parsipet
    سلام ، كاسكو از ١/٥-٢سالگي ميتونه صحبت كنه . ولي نه اونطوري كه كاملا واضح شنيده بشه. هنوز فرصت زيادي براي يادگيري تلفظ صحيح داره. بيشتر باهاش تمرين كنيد، كلمات و جمله ها رو با دقت ، رسا و منظم تكرار كنيد. كاسكو پرنده باهوشيه ، اگر درست اموزش ببينه ، به همون شكل بازدهي خوبي داره . مقالات اموزشي انجمن هم بخونيد .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    21858

جوجه کاسکو

قیمت جوجه کاسکو یه ماه چنده ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط moein2000 نمایش پست ها
    قیمت جوجه کاسکو یه ماه چنده ؟
    دقت کنید لطفا. پاسختون این تاپیک داده شدhttps://www.parsipet.ir/showthread.p...2&goto=newpost

شماره هم توی پیام خصوصیتون گذاشتم . چک کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو کنگو
    شماره عضویت
    21940
    سلام من یه کاسکو کنگو هفت ماهه خریدم
    یه روز بعد از خرید صبح ساعت هفت شروع به سر و صدا کرد البته غار نمیکشید طوری که بیدارمون کرد چند ساعت صبر کردیم بعد یه مدت دیدبم بازم داره صدا میکنه مجبور شدیم ببریمش راه پله اونجا چون تنها صدا نمیکنه البته بهش سر میزنیم تا به ما عادت کنه
    شب موقع خواب خواستم پارچه بکشم دورش ولی خیلی غار کرد برداشتم پیش ما تخمه نمیخوره و بدون تغییر تغذیه مدفوع سبز رنگ داره.
    ایا اسهال هست؟چیکار کنم درست بشه؟
    شب ها به غار کشیدنش توجه نکنم و پارچه رو دور قفسش بکشم؟
    صبح سر و صدا نشانه چی بود؟چرا وقتی تنها شد صدا نکرد؟ناراحت بود یا بازی میکرد یا عصبانی بود؟
    تو راه پله که بهش سر میزنیم باعث میشه به ما عادت کنه یا خیر؟
    به اون صدا کردنش ساعت هفت صبح اهمیت بدیم یا خیر؟
    لطفا پاسخ بدید خیلی نگرانش هستم با تشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku saka نمایش پست ها
    سلام من یه کاسکو کنگو هفت ماهه خریدم
    یه روز بعد از خرید صبح ساعت هفت شروع به سر و صدا کرد البته غار نمیکشید طوری که بیدارمون کرد چند ساعت صبر کردیم بعد یه مدت دیدبم بازم داره صدا میکنه مجبور شدیم ببریمش راه پله اونجا چون تنها صدا نمیکنه البته بهش سر میزنیم تا به ما عادت کنه
    شب موقع خواب خواستم پارچه بکشم دورش ولی خیلی غار کرد برداشتم پیش ما تخمه نمیخوره و بدون تغییر تغذیه مدفوع سبز رنگ داره.
    ایا اسهال هست؟چیکار کنم درست بشه؟
    شب ها به غار کشیدنش توجه نکنم و پارچه رو دور قفسش بکشم؟
    صبح سر و صدا نشانه چی بود؟چرا وقتی تنها شد صدا نکرد؟ناراحت بود یا بازی میکرد یا عصبانی بود؟
    تو راه پله که بهش سر میزنیم باعث میشه به ما عادت کنه یا خیر؟
    به اون صدا کردنش ساعت هفت صبح اهمیت بدیم یا خیر؟
    لطفا پاسخ بدید خیلی نگرانش هستم با تشکر
    سلام قاركشيدنهاش به هر موقعيتي كه در اون هست بستگي داره . اگر از چيزي ناراحته يا اعتراض ميكنه يا ميترسه ، اونكارو انجام نديد. راه پله جاي پر رفت و امديه ولي نه موقع خواب و استراحت. اگر هنگام شب ، رفت و أمدي انجام نميشه و آرامه ، احتياجي به كاور نيست . غير ازين اگر هست ، اتاقي ارام و وسايل بازي مخصوص براش در نظر بگيريد كه خودشو با اونها سرگرم كنه . يه كم كه به شما و محيط عادت كرد ، چند ساعتي از روز بياريد از قفس بيرون بازي كنه. سرو صداهاي صبحش هم به مرور برطرف ميشه.

اگر تغذيه اش فقط تخمه هست ، رنگ مدفوعش براي همين ، سبزرنگه . به هيچ وجه از تك غذا ، اونهم تخمه براي تغذيه استفاده نكنيد ، بيمار ميشه . بخش تغذيه طوطي سانان رو بخونيد و سريعتر إصلاحش كنيد .

أسهال هم خودتون بايد تشخيص بديد. از كجا بدونمء؟!! اگر جامد و منسجم نيست و بصورت مايع هست يعني اسهاله .

بودن توي راه پله عادت نمياره ، افسرده ميشه و فاصله اش از شما زيادتر . گل هم بايد در جمع و توي ديد باشه . حيوان كه احساس و شعورش از گل بيشتره ، ارتباطات رو به خوبي درك ميكنه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو کنگو
    شماره عضویت
    21940
    با سلام و تشکر فراوان
    من به توصیه های شما عمل کردم و الان خیلی کم تر نگران سلامتی ساکا هستم خیلی ممنونم
    ببخشید چند تا سوال داشتم
    طوطی من رام و اهلی نیست هنوز و سه روز تو خانواده ما هستش میخواستم زمان از قفس در اوردن و حمام کردنش رو بدونم؟
    همچنین ایا طوطی ها خودشون پرواز کردن یاد میگیرن؟یعنی من الان اول باید ببرم شاه پرهاشو کوتاه کنم؟
    وقتی از قفس اومد بیرون برای اولین بار چطوری بعد یه مدت برش گردونم تو قفس؟
    از این نظر که وقتی نزدیک قفسش میشم و معمولا به جای غار کشیدن میره بالای قفس این به خاطر بچه بودنش هست یا اینکه کمی به من عادت کرده؟
    بجز حرف زدن باهاش دیگه چه کار هایی برای سرگرمیش بکنم؟
    از این نظر که زیاد پرخوری میکنه اشکالی نداره؟از فردا میوه جات و سبزی جات رو هم اضافه میکنم این چند روز تخمه میخوره فقط چون میترسم گشنه نمونه هروقت تموم میکنه باز پرش میکنم عیبی نداره پرخوری بکنه؟اب رو هم هر چند ساعت یک بار تعویض میکنم تا جدید باشه.
    با تشکر از زود پاسخ دادنتون خیلی ممنونم.
    ویرایش توسط kasku saka : 5th June 2017 در ساعت 06:25 PM دلیل: سوال مهم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    با سلام و تشکر فراوان
    من به توصیه های شما عمل کردم و الان خیلی کم تر نگران سلامتی ساکا هستم خیلی ممنونم
    ببخشید چند تا سوال داشتم
    طوطی من رام و اهلی نیست هنوز و سه روز تو خانواده ما هستش میخواستم زمان از قفس در اوردن و حمام کردنش رو بدونم؟
    همچنین ایا طوطی ها خودشون پرواز کردن یاد میگیرن؟یعنی من الان اول باید ببرم شاه پرهاشو کوتاه کنم؟
    وقتی از قفس اومد بیرون برای اولین بار چطوری بعد یه مدت برش گردونم تو قفس؟
    از این نظر که وقتی نزدیک قفسش میشم و معمولا به جای غار کشیدن میره بالای قفس این به خاطر بچه بودنش هست یا اینکه کمی به من عادت کرده؟
    بجز حرف زدن باهاش دیگه چه کار هایی برای سرگرمیش بکنم؟
    از این نظر که زیاد پرخوری میکنه اشکالی نداره؟از فردا میوه جات و سبزی جات رو هم اضافه میکنم این چند روز تخمه میخوره فقط چون میترسم گشنه نمونه هروقت تموم میکنه باز پرش میکنم عیبی نداره پرخوری بکنه؟اب رو هم هر چند ساعت یک بار تعویض میکنم تا جدید باشه.
    با تشکر از زود پاسخ دادنتون خیلی ممنونم.
    سلام ، خواهش ميكنم.
    تا وقتي كه كاملا دستي نشده حمامش نديد ولي اگر تا حدودي ارامتر بشه و باهاتون ارتباط دوستانه برقرار كنه ، ميتونيد ، كنترل شده از قفس بياريدش بيرون ولي حمام تا دستي شدن كامل خير . ميتونيد با ابپاش به پشت شانه ها ، آب گرم اسپري كنيد .

با تشويقي محدود ( يعني غذايي كه از همه بيشتر دوست داره يا نوع تجاري ) ، به سمت قفس هدايتش كنيد ولي به اين روش عادتش نديد . اوايل مشكله ، اگر شرطي بشه ، خودش به موقع ، حتي با حركت دستتون ، زمان ورود و خروجشو متوجه ميشه . اينچيزي كه عرض ميكنم ، زماني اتفاق ميوفته كه ١- كاملا دستي باشه ٢- به اندازه كافي تمرين كرده و اموزش ديده باشه.

اگر منظورتون اينه كه به سقف قفس اويزون ميشه و غازهاي كوتاه ميكشه يعني ترسيده .

براي سرگرمي كه عرض كردم ، غير از صحبت كردن ، هم با وسايل بازي هم با روشهاي ابتكاري خودتون ، سرگرمش كنيد .

دوست عزيز ، قبل ازينكه به پرخوري عادتش بديد اول روش تغذيه صحيح كه در قسمت طوطي سانان هست مطالعه كنيد يا پستهاي قبلي رو بخونيد . تخمه غذاي ثابت و هميشگي طوطي نيست . مصرف بيش از اندازه اش مشكلات كبدي ( كبد چرب) ايجاد ميكنه. انواعي از غذاهاو دانها ، براي طوطيها مجازه ولي نميدونم چرا اين مطلب جا افتاده كه تخمه غذاي اصليه طوطيه !

پرواز كردن طوطيهاي بزرگ در منزل (بخصوص اگر كوچك باشه) خطرناكه . حتما با وسايل منزل برخورد ميكنن . در مورد چيدن يا نچيدن شاهپرها با پرنده فروش مجرب مشورت كنيد

تغذیه https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

اموزش https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=1283

https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=473

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو کنگو
    شماره عضویت
    21940
    با سلام
    ببخشید جهت مزاحمت دوباره
    با تشکر از برنامه اندروید پارسی پت که خیلی عالیه
    یه سوال من از سایت میخوام به پروفایلم عکس بزارم ولی وقتی میزنم سفیدی میاره؟
    در مورد ساکا
    من اسباب بازی چوبی خریدم ولی اصلا بهش توجه نمیکنه چیکار کنم که باهاش بازی کنه؟
    من هر روز چند ساعت میوه جات به خصوص ذرت و سیب رو جایگزین تخمه میکنم تا کمی هم ار اونا بخوره ولی بعد چند تا اصلا نمیخوره؟!
    من تو خونه همش به اب و غذاش میرسم ولی این جند روز چون قفسش رو زیاد جابه جا کردیم از دست من ناراحت هست.ایا بعد یه مدت فراموش میکنه و به من بیشتر وابسته میشه؟از بیقه چون کاری به اب و غذاش ندارن کمتر میترسه.بعد مدتی دوباره با من دوست میشه؟
    میوه جایت مثل بلال و سیب رو چقدر بزارم بمونه تو قفس؟
    با تشکر بهترین سایتی که من دیدم عالیههههههههههه

Sent from my GT-N5100 using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    با سلام
    ببخشید جهت مزاحمت دوباره
    با تشکر از برنامه اندروید پارسی پت که خیلی عالیه
    یه سوال من از سایت میخوام به پروفایلم عکس بزارم ولی وقتی میزنم سفیدی میاره؟
    در مورد ساکا
    من اسباب بازی چوبی خریدم ولی اصلا بهش توجه نمیکنه چیکار کنم که باهاش بازی کنه؟
    من هر روز چند ساعت میوه جات به خصوص ذرت و سیب رو جایگزین تخمه میکنم تا کمی هم ار اونا بخوره ولی بعد چند تا اصلا نمیخوره؟!
    من تو خونه همش به اب و غذاش میرسم ولی این جند روز چون قفسش رو زیاد جابه جا کردیم از دست من ناراحت هست.ایا بعد یه مدت فراموش میکنه و به من بیشتر وابسته میشه؟از بیقه چون کاری به اب و غذاش ندارن کمتر میترسه.بعد مدتی دوباره با من دوست میشه؟
    میوه جایت مثل بلال و سیب رو چقدر بزارم بمونه تو قفس؟
    با تشکر بهترین سایتی که من دیدم عالیههههههههههه

Sent from my GT-N5100 using پارسی پت mobile app
    سلام

در مورد عكس پروفايل بي اطلاعم ، أدمين رسيدگي ميكنن

١- به اسباب بازي ، ميوه و سبزي مورد علاقشو متصل كنيد. يا اهسته حركتش بديد( اگر مدل ، اويز هست) تا توجهش جلب بشه

٢- مرتب اينكارو انجام بديد به مرور عادت ميكنه . كنارش از غذاهاي مورد علاقش بزاريد يا مثلا چند دانه تخمه ، بينش قرار بديد

٣-قفسش نبايد دائماً جابجا بشه ، در روابطش تاثير ميزاره . تا مياد به جايي عادت كنه ، ميبريدش مكان جديد كه شايد مورد پسندش نباشه . اگر به احساسات و خواسته هاش بيشتر احترام بزاريد و رعايت همين مسائل به ظاهر كوچك ( جابجايي ... ) رو كنيد ، بهتون اعتماد ميكنه . همه چيز به خودتون و زماني كه براي ايجاد يك رابطه دوستانه ميزاريد بستگي داره.

٤- ميوه و سبزيجات به محض تغيير رنگ و پلاسيده شدن برداشته بشه. غلات و حبوبات پخته هم تا زماني كه انسجام و تازگيشو حفظ كرده قابل مصرفه . تخم مرغ هم ٢-٣ساعت . چون هوا گرمه و زودتر خراب ميشه .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    سلام
    این کاسکو برای خرید مناسب است؟
    فقط نیمه دستی
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-20170608-000612.jpg

صفحه 1213 از 1238 نخستنخست ... 21371311131163119411951196119711981199120012011202120312041205120612071208120912101211121212131214121512161217121812191220122112221223122412251226122712281229123012311232 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 16 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 16 مهمان ها)