کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    20491
    سلام
    فكر كنم بيشترين سوال و من اينجا ميپرسم
    ببخشيد واقا.
    اگه زيادي حرف ميزنم تروخدا بهم بگيد.

من حدودا ٣ روز ميخوام برم سفر كسي هم نيست پيش كاسكو
    الان فقط در حدي رام شده كه قار نميزنه و اجازه ميده فقط نوكش و ناز كنم
    با اين وجود شما صلاح ميدونيد كه با خودم ببرمش سفر؟ يا اين سه روز و خونه تنها بمونه
    ؟
    تنهايي بيشتر براش مضره يا استرس ماشين و سفر؟
    لطفا راهنماييم كنيد خونه بمونه چي بايد بكنم يا اگه ببرمش چه كارايي بايد انجام بدم

Sent from my iPhone using Parsipet

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzadi1370 نمایش پست ها
    من هر سايتي رو تو نت چك كردم اكثرا كاهو و خيار و براي كاسكو كاملا منع كردن ...

سلام ، خير ، اينطور نيست ، در حد اعتدال مشكلي پيش نمياره . خيار كمتر داده بشه.
    سلام
    فكر كنم بيشترين سوال و من اينجا ميپرسم
    ببخشيد واقا.
    اگه زيادي حرف ميزنم تروخدا بهم بگيد.

من حدودا ٣ روز ميخوام برم سفر كسي هم نيست پيش كاسكو
    الان فقط در حدي رام شده كه قار نميزنه و اجازه ميده فقط نوكش و ناز كنم
    با اين وجود شما صلاح ميدونيد كه با خودم ببرمش سفر؟ يا اين سه روز و خونه تنها بمونه
    ؟
    تنهايي بيشتر براش مضره يا استرس ماشين و سفر؟
    لطفا راهنماييم كنيد خونه بمونه چي بايد بكنم يا اگه ببرمش چه كارايي بايد انجام بدم

خواهش ميكنم ، اين چه حرفيه ؟!! فروم براي تبادل نظر و كمك به برطرف شدن مشكلات اين فرشته هاي بي زبون تاسيس شده ديگه

ميتونيد با خودتون ببريد ولي سه تا مشكل هست . يكي اينكه هنوز رام نيست و ممكنه فرار كنه / استرس راه و حركت ماشين عصبيش ميكنه كه همين مسئله ميتونه روي برقراري ارتباطهاي آيندش با شما تاثير داشته باشه يا حتي شروع به پركني كنه/ طوطي بايد در هواي گرم و دماي مناسب با شرايط زندگيش باشه . جابجايي براي پرنده اي كه هنوز رام نيست ، اونهم در اين فصل ، مشكلات بوجود مياره .

اگر بخوايد تنهاش بزاريد ، بايد ابو غذاي كافي ، اصول ايمني ، دما و خلاصه همه نكات لازم براي تنها گذاشتن يك پرنده رعايت بشه . و مسئله اي كه هست ، چون تازه خريداريش كرديد ، اگر تنها بمونه ، شايد افسرده و گوشه گير بشه يا بخاطر استرس ناشي از تنهايي و نداشتن هم صحبت ، به عارضه پركني دچار بشه . واقعا نميدونم كدوم راه درستتره بتونم كمكتون كنم !

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    من هر سايتي رو تو نت چك كردم اكثرا كاهو و خيار و براي كاسكو كاملا منع كردن ...

خوردن کاهو یا میوه های آبدار باعث پر ادراری میشه و اغلب با اسهال اشتباه گرفته میشه . اسهال یعنی قسمت سبز رنگ که کرمی شکل هست فرم خودش رو از دست بده .

پرادراری اگه ناشی از خوردن میوه ها و سبزیجات آبدار باشه طبیعیه . اما همونطور که همکارم گفتن نباید تو دادن هیچ غذایی زیاده روی بشه

خیلی خوبه که قبل از دادن هر غذایی ، سایت های مختلف رو چک کنید ، اما مطمئن بشید که از منابع معتبر استفاده کردن و همیشه یه نگاهی هم به سایت های خارجی بندازید ، تحقیقاتشون خیلی بیشتر از ایرانی هایی هست که تو سایت هاشون به صورت تجربی جواب میدن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    20491
    خيلي ممنونم از راهنمايي هاتون
    ممنونم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    20491
    سلام
    من خيلي نگرانم كچلي سرش بيشتر شده
    اينجوري كه من توجه كردم زياد سرش و نميخارونه يعني اين كچلي خارش و سوزس نداره
    توروخدا راهنماييم كنيد قارچه؟ چيه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20539
    سلام و متشکرم که جواب سوالم دادید . من 2 عدد کاسکو دارم چون یکیشو تازه خریدم الان جدا از هم در قفس هستند ولی هر وقت در قفسشون باز میکنم و میرن روی یک چوب باهم میشن . یکشون که از قبل داشتم زیاد برای آن یکی که تازه گرفتم سق میزنه و جییغش در میاره و اصلا همدیگرو نمیجولن و همدیگرو تمیز کاری نمیکنند . ممنون میشم راهنمایم کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20539
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام . یعنی دوست داره باهاتون ارتباط برقرار کنه. مثلا بازی کنه یا انتظار داره دستتونو سمتش بگیرید تا بشینه روی دستتون.

سلام و متشکرم که جواب سوالم دادید . من 2 عدد کاسکو دارم چون یکیشو تازه خریدم الان جدا از هم در قفس هستند ولی هر وقت در قفسشون باز میکنم و میرن روی یک چوب باهم میشن . یکشون که از قبل داشتم زیاد برای آن یکی که تازه گرفتم سق میزنه و جییغش در میاره و اصلا همدیگرو نمیجولن و همدیگرو تمیز کاری نمیکنند . ممنون میشم راهنمایم کنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mardani نمایش پست ها
    سلام خواهش ميكنم. سن كاسكو هاتون؟ نر و ماده هستن ديگه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    من خيلي نگرانم كچلي سرش بيشتر شده
    اينجوري كه من توجه كردم زياد سرش و نميخارونه يعني اين كچلي خارش و سوزس نداره
    توروخدا راهنماييم كنيد قارچه؟ چيه؟

سلام. سرش رو لمس کنید ببینید برامدگی جوش مانند زیر دستتون حس نمیکنید؟ یا موقع لمس دردی نداره؟ سرشو زیاد به میله ها نمیماله؟
    ببینید خالی شدن یا ریزش به مرور زمان پر تحت تاثیر عوامل خاصی صورت میگیره.

1- قارچی: که میتونه قسمت های بالایی بدن مثل سر و یا بخش پایینی مثل شکم و اطرافشو درگیر کنه

2_باکتریایی: که باعث عفونت ریشه پر و در نتیجه ریختن پرها میشه ( folliculitis bacterial)

3_انگلی : که در هر دونوع داخلی و خارجی ، رفتار پرنده رو تحت تاثیر قرار میده و باعث میشه خودش اقدام به خارشهای زیاد و کندن پرها کنه ( که این مورد شامل طوطی شما نمیشه چون فرمودید خارش نداره)

4_کمبودهای تغذیه ای : کاسکو به جیره غذایی غنی از ویتامین نیاز داره . کمبود هر کدوم از اونها در رشد و استحکام پر اثر داره. بخصوص ویتانین a

5_ ویروسی : که این مورد هم شامل نمیشه. بیماریهای ویروسی متعددن و هر کدوم جداگانه باید بررسی بشه. یکسری از اونها هم کشنده هست .اگر نشانه های بیماری در کاسکو نمیبینید جای نگرانی نداره. تنها خصوصیت ویروسها اینه که سرعت رشدشون بالاست و ازین طریق صاحب بیمار رو متوجه خودشون میکنن.

6_شرایط نگهداری: نور. دما و رطوبت ، همینطور استحمام به موقع و در دمای مناسب به سلامت پر و شادابی کاسکو کمک میکنه

7_:اختلالات غدد ( اندوکرینی) : کم کاری تیروئید از علتهای دیگشه

8_ مقاومت سیستم ایمنی ( ایمنولوژیکی): اگر سیستم ایمنی ضعیف باشه به سرعت نسبت به الرژنها تحریک شده و واکنش نشون میده . اونموقعست که میگن طوطی الرژی داره. میتونه به گردو خاک ، دود سیگار و دخانیات، اسپریها، و .... باشه

9_ژنتیکی

10_ کانیبالیسم: که بازهم شامل کاسکوی شما نمیشه و مربوط به جاهایی هست که پرنده ها دسته جمعی نگهداری میشن و به پرهای همدیگه اسیب میزنن

به نظرتون این ریزش پر درحال پیشرفته و نگرانتون کرده. چون برای معاینه از دسترس خارجه بهترین راه مراجعه سریع به دامپزشکه که اگر مشکل انگلی یا قارچی هست یا کمبودها ، دارو دریافت کنه . الرژی و موارد دیگه هم بررسی بشه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    20491
    متاسفانه نميتونم سرش و دست بزنم .
    نه سرش و به ميله نميماله
    كار و چه قدر سخت كرديد :-(
    نميشه منتظر بمونم ببينم بيشتر پيشروي ميكنه يا نه؟

صفحه 1199 از 1238 نخستنخست ... 19969910991149118011811182118311841185118611871188118911901191119211931194119511961197119811991200120112021203120412051206120712081209121012111212121312141215121612171218 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)