آیا فضله طوطی شما کف آلود است ؟

همه ما می دانیم بیماری ها و مشکلات بسیاری وجود دارند که علایم خود را در فضله طوطی نشان می دهند . بسیار مهم است که یاد بگیریم با نگاه کردن به فضله طوطی ، مراقب این علایم باشیم چون این کار می تواند برای حفظ سلامت طوطی بسیار حیاتی باشید.

چرا فضله طوطی من پر از حباب است ؟

برای شروع شما باید یاد بگیرید که چگونه فضله طوطی خود را مورد ارزیابی قرار دهید . انواع مختلفی از این ارزیابی ها وجود دارند که شما می توانید با پیدا کردن این اطلاعات مفید ، مشکلات را به سرعت شناسایی کنید . در این مقاله ما می خواهیم درباره کف آلود شدن فضله طوطی بحث کنیم . در ابتدا، ممکن است شما این امر را نادیده بگیرید به این دلیل که شاید این علایم غیر عادی به نظر نرسد. با این حال شما باید دلیل کف آلود شدن فضله طوطی را بدانید . در واقع این امر ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد.

در اکثر مواقع ،علت این امر ، یک نوع باکتری است که در دستگاه گوارش پرندگان وجود دارد و هنگامی این اتفاق رخ می دهد که این باکتری، گازهایی ایجاد کند. این گازها پس از خروج از بدن طوطی، به صورت حباب هوای کوچک در فضله طوطی دیده می شود که در این حالت فضله کف آلود به نظر می رسد . این باکتری ها کلستریدیوم نام دارند . اگر طوطی شما دچار این عفونت باکتریایی شده است ، ممکن است بسیار بیمار باشد . در این حالت مراجعه به دامپزشک بسیار حیاتی است . اگر بردن طوطی نزد دامپزشک امکان پذیر نباشد حداقل باید فضله طوطی را برای ارزیابی به دامپزشک نشان دهید . در اغلب موارد ، دامپزشک قادر است با نگاه کردن به فضله ، میزان بیمار بودن طوطی شما را تعیین کند .

در برخی از موارد طوطی ممکن است نفخ داشته و فضله او کف آلود باشد . این مشکل با تغییر رژیم غذایی طوطی و حذف غذاهای نفخ آور به آسانی بر طرف خواهد شد .

در نهایت برخی از انگل ها نیز ممکن است باعث شوند طوطی به مشکلات نفخ دچار شود . در این حالت نیز فضله، کف آلود خواهد بود . اگر انگل ها بدون کنترل در دستگاه گوارش طوطی رشد یابند، می توانند خطرناک باشند .بنابراین بسیار مهم است که طوطی برای رفع این مشکل تحت درمان باشد .همانطور که در رابطه با باکتری ها گفته شد در این مورد نیز دامپزشک می تواند با ارزیابی فضله ، آلودگی طوطی به انگل را تشخیص دهد . با این حال ممکن است دامپزشک از شما بخواهد که طوطی را برای درمان به مطب ببرید .این بسیار مهم است که شما یاد بگیرید علایم غیر طبیعی در فضله طوطی خود را شناسایی کنید . درحالی که گاهی اوقات این علایم ممکن است هیچ معنایی نداشته باشند اما اختلالات می توانند نشانه ی یک چیز اشتباه در طوطی باشد . اگر شما فضله کف آلود مشاهده کردید به احتمال زیاد طوطی شما به مشکل نفخ دچار شده است. به هر حال ؛ از آنجایی که برخی از عوامل ممکن است برای طوطی بسیار خطرناک باشد ،بنابراین شما باید بفهمید که چه عاملی باعث ایجاد این نفخ شده است .

ترجمه : سپیده

منبع : http ://birdcage.net