کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

کافیه همون

ماده هروقت لازم ببینه ازش استفاده میکنه

فقط زیر لونه یا زیر چوب نشینمن نگذارید که خدای نکرده جوجه ها بیفتن توش یا جفت توش دستشویی کنن
    سلام. مرسی.نه زیر لونه نیست.اگرم بود ارتفاع ورودی لونه خیلی بلنده وجوجه ها امکان نداره که بیفتن توش.زیر چوب هم نذاشتم .الان چند روزه واصلا توش مدفوع نکردن.
    بازم ممنون
    خداحافظ

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام.الان اومدم خونه ولی دیدم هیچ تخمی متولد نشده وچیز جالب تر اینکه صدای جیک جیک هم نمیومد.
    تخم ها رو که نگها کردم (با فلاش گوشی)تخم هایی که حدود یازده روشون بود تقریبا یه عضوهایی از جوجه دیده میشد وتخم دیگه که بزرگتر بودهم همینطور.
    اما تخمی که امروز باید بدنیا میومد هیچیزی دیده نمیشد که وقتی تخم رو چرخودنم ودیدم دیدم که اندازه ی 40درصد تخم فضای خالیه وبقیش کاملا سیاه(یعنی نور از 40 درصد عبور میکرد ومعلوم بود که اون قسمت هواست)ولی بقیه ی قسمت های تخم هیچی دیده نمیشد!
    تو عکسی که تو تاپیک کندلینگ گذاشتم جوجه تو روز 17ام حجم بیشتری از تخم رو اشغال کرده بود اما تو این عکس کتره.احتمال داره که مشکلی برای جوجه داخل تخم بوجود اومده باشه؟
    همه ی تخم ها تمیز هستن وبه هیچ وجه کوچکترین ترک ویا کثیفیی روشون دیده نمیشه
    برای توضیح بیشتر:عکس روز هفدهم رو میبیندید.فقط اون قسمت سفیدی خیلی بیشتر شده وحدود چهل درصد تخم رو گرفته

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام.. دوستان پرورش دهنده میشه عکس چند تا از قفس های پرورشتونو بذارین...

قفس زیاد خونه دارم... مخصوص قفس قناری از این دو تیکه ها(که یه دیواره میخوره وسطشون و میشه 2تا قفس چسبیده به هم)
    میخوام ببینم چطوری لونه وصل کنم بهش یا کلا خوبه برا عروس یا نه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام.الان اومدم خونه ولی دیدم هیچ تخمی متولد نشده وچیز جالب تر اینکه صدای جیک جیک هم نمیومد.
    تخم ها رو که نگها کردم (با فلاش گوشی)تخم هایی که حدود یازده روشون بود تقریبا یه عضوهایی از جوجه دیده میشد وتخم دیگه که بزرگتر بودهم همینطور.
    اما تخمی که امروز باید بدنیا میومد هیچیزی دیده نمیشد که وقتی تخم رو چرخودنم ودیدم دیدم که اندازه ی 40درصد تخم فضای خالیه وبقیش کاملا سیاه(یعنی نور از 40 درصد عبور میکرد ومعلوم بود که اون قسمت هواست)ولی بقیه ی قسمت های تخم هیچی دیده نمیشد!
    تو عکسی که تو تاپیک کندلینگ گذاشتم جوجه تو روز 17ام حجم بیشتری از تخم رو اشغال کرده بود اما تو این عکس کتره.احتمال داره که مشکلی برای جوجه داخل تخم بوجود اومده باشه؟
    همه ی تخم ها تمیز هستن وبه هیچ وجه کوچکترین ترک ویا کثیفیی روشون دیده نمیشه
    برای توضیح بیشتر:عکس روز هفدهم رو میبیندید.فقط اون قسمت سفیدی خیلی بیشتر شده وحدود چهل درصد تخم رو گرفته
    سلام.از تاریخ تولد تخم مطمئنی؟من فکر میکنم بذاری بمونه زیر جفت بهتره چون ممکنه توی تاریخ تخم گذاری اشتباه شده باشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.از تاریخ تولد تخم مطمئنی؟من فکر میکنم بذاری بمونه زیر جفت بهتره چون ممکنه توی تاریخ تخم گذاری اشتباه شده باشه.
    تاریخش که من یازدهم که خریدمش6روزش بود.حتما میذارم بمونه اما میترسم خفه شده باشه.البته فروشنده گفت 6روز.
    به نظر شما با توضیحاتی که دادم تخم چند روزه میتونه باشه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام.. دوستان پرورش دهنده میشه عکس چند تا از قفس های پرورشتونو بذارین...

قفس زیاد خونه دارم... مخصوص قفس قناری از این دو تیکه ها(که یه دیواره میخوره وسطشون و میشه 2تا قفس چسبیده به هم)
    میخوام ببینم چطوری لونه وصل کنم بهش یا کلا خوبه برا عروس یا نه؟
    سلام.همین قفس های قناری که میگید کاملا مناسبه ولی اون هایی که از وسط دوتا میشن و با یک ورقه از هم جدا میشن بهشون قفس جوجه پرون میگن و همون یک تکه ها کافیه که از در کوچیک که از بغل باز میشه ورودی لونه رو به قفس وصل میکنن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    تاریخش که من یازدهم که خریدمش6روزش بود.حتما میذارم بمونه اما میترسم خفه شده باشه.البته فروشنده گفت 6روز.
    به نظر شما با توضیحاتی که دادم تخم چند روزه میتونه باشه؟
    به نظر من هم توی تاریخ تولد اشتباه شده و سنش باید همون حدود ده الی یازده روز باشه و منتظر بمونید.نگران نباشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    به نظر من هم توی تاریخ تولد اشتباه شده و سنش باید همون حدود ده الی یازده روز باشه و منتظر بمونید.نگران نباشید
    مرسی.ولی11روز امکان نداره.اون موقع پر از رگ بود و الان11روز ازون روز میگذره.مگر اینکه من تخم ها رو اشتباه کنم.که خداکنه اینطوری باشه،فقط اینهمه وقت رو تخم خوابیدن جفت رو ضعیف نمیکنه؟نزدیک30روز

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    مرسی.ولی11روز امکان نداره.اون موقع پر از رگ بود و الان11روز ازون روز میگذره.مگر اینکه من تخم ها رو اشتباه کنم.که خداکنه اینطوری باشه،فقط اینهمه وقت رو تخم خوابیدن جفت رو ضعیف نمیکنه؟نزدیک30روز
    بهرحال اینکه شما تخم هارو اشتباه کنی به دید خودتون برمیگرده ولی در مورد ضعیف کردن آنچنان تاثیری نداره.بیشترین زحمتی که جفت میکشه موقع تخم گذاری هست که ماده خیلی ضعیف میشه و بعد از اون غذادادن به جوجه هاس که خیلی جفت رو لاغر میکنه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام.اگر یادتون باشه همزمان باعروس های خودم یک جفت عروس دیگه هم خریدیم که اونموقع ماده توی لونه خوابیده بود ونر بیرون لونه وای میساد ویه وقتهایی هم نره میرفت داخل.صاحب قبلی گفت که جفتگیری کردن وطی چند روز تخم گذاری میکنن.اما الان بعد گذشت بیشتر از یک ماه هنوز هیچ خبری از تخم گذاری نیست.مشکل از چیه؟جابجایی میتونه این همه وقت تخمگذاری رو عقب بندازه؟

صفحه 293 از 1915 نخستنخست ... 1932432742752762772782792802812822832842852862872882892902912922932942952962972982993003013023033043053063073083093103113123433937931293 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)