صفحه 58 از 412 نخستنخست ... 8394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677108158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 571 به 580 از 4120
    همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    با سلام:
    برای خرید فلاجلول و نمایندگی سرا آکواریوم، اکواریوم، آکواریوم ریف ، راه اندازی آکواریوم
    نمایندگی جی بی ال:آقای صائمی با شماره تلفن 44663083 و 44656322
    معمولاً اسپیرو هگزول جی بی ال هست.
    اما اگر پیدا نکردید از داروخانه ها یا مراکزی که داررو خارجی میفروشن(مثل ناصر خسرو تهران) مترو نیندازول سوئیسی یل آمریکایی بگرید.
    در خصوص درمان با مترو نیندازول ایرانی شما با چه دوزی و چند روزه درمان رو انجام دادید؟؟؟؟؟ببینید با مترو ایرانی هم جواب می گیرید اما موقت.
    مطمئن هستید که هگزامیتا هست؟؟؟؟؟؟سفید بودن مدفوع و غذا نخوردن فقط دلیل انگل روده ای نیست.گاهی اوقات بر اثر انگلهای آبششی،پوستی،شرایط نامناسب آب،تغذیه نامناسب،استرس زیاد بعلت تراکم توی تانک و ......هم ماهی غذا نمی خوره و این عدم غذا خوردن منجر به دفع مدفوع سفید هم میشه!!!!!!
    من فکر می کنم با شما قبلاً در خصوص تراکم زیاد تانک و کم بودن فضا تو تانک هم صحبت کرده بودم؟درسته؟
    یه پیشنهاد دارم ،حالا که شما معاون تالار هم هستید پیشقدم بشید و کمکمون کنید،برای اینکه دوستان هم استفاده کنن و نظم تاپیک هم پیش بره:
    شرایط بیماری را مطابق با تاپیک http://www.parsipet.ir/thread617.html در قسمت http://www.parsipet.ir/thread12539-25.html بفرمائید بنده و دوستان در خدمتتون هستیم.
    موفق باشید.آرش
    سلام
    ممنونم راهنماییتون
    درست میفرمایین جای این سوال اینجا نبود دیروز یه گشتی زدم نتونستم تاپیک بیماری هارو پیدا کنم و چون عجله داشتم اینجا مطرح کردم
    تراکم تانک من زیاد هست ولی با توجه به سیفون یه روز در میون. به نظر شما باز هم نامساعده ?
    سه تا از ماهی هایی که مشکوک بودن جدا کردم تا تو قرنطینه بیشتر بهشون رسیدگی کنم
    من به ازای 20 لیتر 250 میلی قرص زدم و یک هفته هم تکرار کردم با سیفون 90 درصد

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    از نژاد آلبینولوپارد آراپشن کسی اطلاعات و عکس داره ?

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم راهنماییتون
    درست میفرمایین جای این سوال اینجا نبود دیروز یه گشتی زدم نتونستم تاپیک بیماری هارو پیدا کنم و چون عجله داشتم اینجا مطرح کردم
    تراکم تانک من زیاد هست ولی با توجه به سیفون یه روز در میون. به نظر شما باز هم نامساعده ?
    سه تا از ماهی هایی که مشکوک بودن جدا کردم تا تو قرنطینه بیشتر بهشون رسیدگی کنم
    من به ازای 20 لیتر 250 میلی قرص زدم و یک هفته هم تکرار کردم با سیفون 90 درصد
    سلام.
    دوست عزیزم معذرت من اصلاً قصد جسارت نداشتم فقط می خواستم نظم تاپیک.ok
    ببینید من خودم 7 تا دیسکس دارم تو 400 لیتر آب و یک روز در میون 140 لیتر سیفون از کف.اگه وعدههای دل زیاد میدی.دوبار در روز.هر روز باید سیفون داشته باشید.
    راستش دوز دارو به ازای 37.5 لیتر یک 250 میلی گرم بوده؟دیسکسها تو این مدت اصلاً غذا نخوردن؟نور گریز هستن؟ترسو شدن؟رنگشون تیره نشده؟عکس دیسکسها رو بذارید تو قسمت بیماری.
    در خدمتتم.
    راستش ار آپشن لئوپارد رو دارم اما آلبینو نیست.اگه تونستم فردا براتون میذارم.

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    ممنونم
    اگر میشه از نحوه دپو آب سیفونتون و هم دما کردنتون برامون توضیح بدین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    دوستان آیا تترا پلنتامین برای دیسکس ضرر داره؟
    اگه ضرر داره از چه کود دیگه ای میشه استفاده کرد؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    ممنونم
    اگر میشه از نحوه دپو آب سیفونتون و هم دما کردنتون برامون توضیح بدین
    سلام:
    دوست عزیز آب لوله کشی رو توی یدونه از بشکه هایی که برای پودرهای شیمایی هست(مثل بشکه های خیارشور آبی رنگ) با ظرفیت 140 لیتر دپو می کنم و یه دونه از این بخاری های فلزی 300 وات میذارم داخلش تا آب را گرم کنه.قبلاً با این پمپهای آکسیژن آب را بمدت 3 روز جهت کلرزدایی اکسیژن دهی می کردم اما بازم کلر تو آب موجود بود الان 4 تا 5 روزه از تیوسولفات سدیم استفاده می کنم و بسیار عالیه.روش تهیه شو هم تو تاپیک
    http://www.parsipet.ir/thread15191.html#post91994 آورده ام ضمناً پارامترهای آب تو منطقه مون ph=8 و kh,gh=7dh هست(dh بر حسب سیستم آلمانی هست )

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    دوستان آیا تترا پلنتامین برای دیسکس ضرر داره؟
    اگه ضرر داره از چه کود دیگه ای میشه استفاده کرد؟
    سلام.
    خیر هیچ گونه ضرری نداره اما کود جالبی برای گیاه نیست چون فسفاتش کنترل شده نیست اگه بتونین از مولتی برایت ول استفاده کنین هم کود کاملیه و هم دوزش بصرفه است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10016
    دوستان من قبلا تو کار فلاور بودم جدیدا اومدم تو خط دیسکس و چند تا سوال برام پیش اومده :

وقتی رزین رو میریزم تو جوراب زنونه و تو دستگاه تسویه تو مخزن کار میزارم احساس می کنم بعد از مدتی ماهی هام دیگه شنگول نیستند و حتی زاویه شنا کردنشون تغییر می کنه!
    احساس می کنم کلا دیسکس های 1.5 اینچی ام زیاد استرس دارند و از هر چیزی می ترسند برای کاهش استرس چی تجویز می کنید؟
    من برای دپو آب تو دبه های 20 لیتری آب میریزم و تقریبا تا حوالی 25-26 میرسونم بعد 3-4 روز از اون آب استفاده می کنم. آیا کفایت می کنه؟
    مخزن من ابعادش100×40×35 هست و 10 تا دیسکس 1.5 اینچی تولید داخل توش نگه می دارم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadovic نمایش پست ها
    دوستان من قبلا تو کار فلاور بودم جدیدا اومدم تو خط دیسکس و چند تا سوال برام پیش اومده :

وقتی رزین رو میریزم تو جوراب زنونه و تو دستگاه تسویه تو مخزن کار میزارم احساس می کنم بعد از مدتی ماهی هام دیگه شنگول نیستند و حتی زاویه شنا کردنشون تغییر می کنه!
    احساس می کنم کلا دیسکس های 1.5 اینچی ام زیاد استرس دارند و از هر چیزی می ترسند برای کاهش استرس چی تجویز می کنید؟
    من برای دپو آب تو دبه های 20 لیتری آب میریزم و تقریبا تا حوالی 25-26 میرسونم بعد 3-4 روز از اون آب استفاده می کنم. آیا کفایت می کنه؟
    سلام. تانكتون كوچيكه.
    حداقل ارتفاع براع براي ديسكس ٧٠ هست. ميتونيد براي رفع استرس جا براي پنهان شدن هم بذاريد. نور ابي هم كمك ميكنه ولي بايد رنگ سفيد بيشتر از ابي باشه.
    از بشكه ابي ها بگيريد اون گنده ها كه توش ترشي و خيار شور و اينا ميريزن تو اون اب رو دپو كنيد. بايد ٢-٣ روز اب رو هوادهي كنيد يا روش راحت تر رو اقا ارش تو قسمت كلر زدايي نوشته. كه خيلي كار امد و راحته.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadovic نمایش پست ها

وقتی رزین رو میریزم تو جوراب زنونه و تو دستگاه تسویه تو مخزن کار میزارم احساس می کنم بعد از مدتی ماهی هام دیگه شنگول نیستند و حتی زاویه شنا کردنشون تغییر می کنه!نیازی به استفاده از رزین نیست برای کلرزدایی از تیوسولفات سدیم استفاده کنید.

احساس می کنم کلا دیسکس های 1.5 اینچی ام زیاد استرس دارند و از هر چیزی می ترسند برای کاهش استرس چی تجویز می کنید؟عکس تانک رو بذارید-مورد دوم را در انتهای پست عرض می کنم
    من برای دپو آب تو دبه های 20 لیتری آب میریزم و تقریبا تا حوالی 25-26 میرسونم بعد 3-4 روز از اون آب استفاده می کنم. آیا کفایت می کنه؟هوادهی می کنید یا نه؟؟؟؟؟دمای آب 26 درجه خیلی خیلی پائینه.دمای تانک اصلیتون چنده؟؟؟؟؟؟؟
    موارد خیلی زیاده اما چند موردش:
    [COLOR=#FF0000]با توجه به ابعاد تانکتون و با فرض ظرفیت آبگبری 130 لیتر برای هر دیسکس شما فقط 13 لیتر آب دارید و خودتون چک کنید با ظرفیت 40 لیتر برای هر دیسکس چقدر فاصله وجود دارد-دلیل اول استرس-میزان غذادهی برای این سایز دیسکس بین 5 تا 6 بار در طول روز هست و این یعنی باید روزانه حداقل و حداقل 2 بار سیفون 100%داشته باشین-دلیل دوم استرس شرایط نامناسب غذادهی-دمای نامناسب آب ذخیره شده-دلیل سوم-وجود آمونیاک و نیتریت یا نیترات و کلر در آب که موارد اولی تا سومی بدلیل عدم طی شدن سیکل-دلایل سوم-
    دلایل بعدی-مکان نامناسب تانک،دمای نامناسب تانک،فیلتراسیون نامناسب،شرایط نامناسب جریان آب ،تراکم زیاد ماهی ،نگهداری سایر ماهیان نامناسب با دیسکس ......از عوامل استرس زای بعدی هستند.
    برای رفع استرس بهترین راهنمایی گذاشتن عکس تانکتون از نمای دور و نزدیک می باشد اما با توجه به مواردیکه گفتین نکات ذیل رو خدمتتون عرض می کنم:
    1-شرایط سیفون آب حداقل روزانه دوبار 100%حتماً حتماً آب همدما شده و کلرزدایی آب(فعلاً موقتییه)حتماً باید یا تراکم ماهی را کاهش دهید یا تانک رو افزایش دهید حداقل حجم تانک برای این تعداد ماهی با این سایز و میزان غذادهی مناسب برای جلوگیری از رشد سوز شدن 400 لیتره اونم تازه با فیلتراسیون مناسب
    2-استفاده از ویتامین اتویتول جی بی ال یا ویتامین آزو یا فیشتامین سرا و اگه نبود ناچاراً ویتامین b6
    3-استفاده از جریان مناسب اکسیژن دهی و تصفیه(استفاده از فیلتر سطلی تازه ورودی به تانک لوله اش بطرف دیواره باشه)
    4-قراردهی تانک در جای مناسب و عدم ضربه زدن به تان
    6-نوردهی در طول روز 5 تا 6 ساعت(در ابتدا)
    7-استفاده از غذاهای مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن ماهی-مخلوط دل-هیکاری-اسپکتروم-تترا بیتس کامپیلیت-تترا
    7-دمای مناسب 30 و 31 درجه
    8-برای شرایط دیسکس های شما تا زمان عادت کردن به شرایط تانک به ازای هر 40 لیتر 1 قاشق غذاخوری نمک بدون ید
    9-حتماً سیکل برطرف شده باشد
    10-استفاده از بستر مناسب در کف تانک (ترجیحاً شیشه خالی باشه)و عدم افزایشph و قلیلیی شدن آب
    .......
    عکس تانک خیلی کمک میکنه.در دونما از دور و نزدیک تانک
    موفق باشید
    [/COLOR]

** لطفا در نوشته ها از رنگ قرمز استفاده نکنید .... رضایی
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 13th January 2013 در ساعت 07:34 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    دوست عزیز آب لوله کشی رو توی یدونه از بشکه هایی که برای پودرهای شیمایی هست(مثل بشکه های خیارشور آبی رنگ) با ظرفیت 140 لیتر دپو می کنم و یه دونه از این بخاری های فلزی 300 وات میذارم داخلش تا آب را گرم کنه.قبلاً با این پمپهای آکسیژن آب را بمدت 3 روز جهت کلرزدایی اکسیژن دهی می کردم اما بازم کلر تو آب موجود بود الان 4 تا 5 روزه از تیوسولفات سدیم استفاده می کنم و بسیار عالیه.روش تهیه شو هم تو تاپیک
    http://www.parsipet.ir/thread15191.html#post91994 آورده ام ضمناً پارامترهای آب تو منطقه مون ph=8 و kh,gh=7dh هست(dh بر حسب سیستم آلمانی هست )

سلام.
    خیر هیچ گونه ضرری نداره اما کود جالبی برای گیاه نیست چون فسفاتش کنترل شده نیست اگه بتونین از مولتی برایت ول استفاده کنین هم کود کاملیه و هم دوزش بصرفه است.
    خیلی ممنون آقا آرش این ولتی برایتول چنده؟
    اونم واسه دیسکس ضرر نداره؟
    مصرفش چند وقت یه باره؟

صفحه 58 از 412 نخستنخست ... 8394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677108158 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)