همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام ببخشید اگر سوال هایی که میپرسم ابتدایی هست.
    1-عروس هلندی چقدر رسیدگی نیاز داره تا آموزش بببینه وسخنگگو بشه؟
    2-اگر از صبح تا شب خونه نباشم(سه روز)اذیت نمیشه توی قفس؟
    بهترین سن برای خریدش چند روزگی هست؟
    3-مناسب ترین قفس؟
    4_گرون قیمت ترین نوعش؟
    5-تغذیش میانگین چقدر هزینه میخواد تا بهترین تغذیه باشه؟
    همین دیگه فعلا
    ببخشید زیاد شد
    سلام.جوجه ای که تازه دون خور شده باشه و سنی حدود 50 روز بهترین سن برای تمرین سخنگویی هست و اگر شانس بیارید و نر باشه چون زود شروع کردین با روزی یک ربع تمرین کردن هم به حرف میاد و سخنگو میشه حالا دیگه تعداد کلمات و باقیش به حوصله ی شخص نگهدارنده برمیگرده که چقدر وقت بذاره.قفس یک امر طبیعی هست ولی فاصله ی میله ها نباید به حدی باشه که سر پرنده از بینش رد بشه که خطرناک باشه براش چون جوجه تا بالغ شدن جمجمه ی کوچکتری داره نسبت به یک پرنده ی بالغ.گرونی پرنده به میزان در دسترس بودنش هست.آلبینو نایابه و قیمت بالایی داره و اگر گیر بیاد جوجش حدود 500الی 600 تومن هست.وایت فیس خیلی خیلی کمه و بین 300الی 350 تومنه و دیگه بقیه رنگها به ترتیب لوتینو،گلباقالی و مرواریدی و خاکستری هستن.پرنده اگر خوب تربیت بشه و عادت بکنه توی زمان خاصی از قفس خارج بشه هیچ مشکلی براش پیش نمیاد ولی اگر قرار باشه سه روز کامل آزاد باشه و سه روز توی قفس باشه فقط قطعا براش مشکل پیش میاد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10738
    سلام دوستان

بنده یه جوجه عروس 2 ماهه دارم که امروز متوجه وجود غذای هضم نشده در مدفوعش شدم

عروسم بیشتر از ارزن و تخم کتان تغذیه میکنه

مشکل از کجاست و چطور میتیونم درمانش کنم؟

با تکشر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط koolak نمایش پست ها
    سلام دوستان

بنده یه جوجه عروس 2 ماهه دارم که امروز متوجه وجود غذای هضم نشده در مدفوعش شدم

عروسم بیشتر از ارزن و تخم کتان تغذیه میکنه

مشکل از کجاست و چطور میتیونم درمانش کنم؟

با تکشر
    سلام.توی سن کم ممکنه بعضی مواقع جوجه بیشتر از حد مجازش غذا بخوره و نتونه همه رو هضم کنه و ارزن سالم هم توی مدفوعش پیدا بشه که موردی نداره و بهتره سریع واکنش نشون ندی و اگر این روند همچنان ادامه داشت بعد شروع به مصرف دارو بکنی.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10558
    سلام بچه ها یک سوال داشتم من یک جفت عروس دارم که جوجه دارند اما الان 2 روز هست که عروس نر من بعضی اوقات پرهای بچه هایش را میکند میخواستم ببینم این طبیعی است اگر نه چه کار کنم که دیگر این کار را نکند؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط shopezoon نمایش پست ها
    سلام بچه ها یک سوال داشتم من یک جفت عروس دارم که جوجه دارند اما الان 2 روز هست که عروس نر من بعضی اوقات پرهای بچه هایش را میکند میخواستم ببینم این طبیعی است اگر نه چه کار کنم که دیگر این کار را نکند؟
    سلام.دوست عزیز از دوحالت خارج نیست.یا اینکه ارثی هست و این پرنده ی نر از جوجگی از پدرو مادرش این خصلت بد رو به ارث برده و متاسفانه جوجه ها هم بعد از بالغ شدن این بلارو سر جوجه هاشون خواهند آورد و یا اینکه پرنده ی نر بشدت مست و آماده ی جفت گیری شده و از اونجا که ماده توجهش به بزرگ کردن جوجه ها هست با کندن پر جوجه ها سعی در فراری دادنشون از لونه داره که نتیجه ی تغذیه ی بد در زمان تخم گذاری و نگهداری از تخم هاست و بهترین راه حذف غذاهای گرم و تحریک کننده ای هست که باعث مست شدن پرنده شده.اما در بهترین حالت کاری که میتونید بکنید این هست که پرنده ی نر رو تازمان دونه خور شدن جوجه ها از ماده و جوجه ها جدا کنید و تک نگهداری کنید.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    پر کنی یکی از نشانه های گرفتن جوجه از پدر رو مادر هست بهتره اگر جوجه بیش از 21 روز داره جوجه رو خارج کنید از لونه و با دست تغذیه کنید خیلی هم خوب رام میشه...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10558
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    پر کنی یکی از نشانه های گرفتن جوجه از پدر رو مادر هست بهتره اگر جوجه بیش از 21 روز داره جوجه رو خارج کنید از لونه و با دست تغذیه کنید خیلی هم خوب رام میشه...
    چه غذایی به بچه ها بدم و چه جوری بدم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10558
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز از دوحالت خارج نیست.یا اینکه ارثی هست و این پرنده ی نر از جوجگی از پدرو مادرش این خصلت بد رو به ارث برده و متاسفانه جوجه ها هم بعد از بالغ شدن این بلارو سر جوجه هاشون خواهند آورد و یا اینکه پرنده ی نر بشدت مست و آماده ی جفت گیری شده و از اونجا که ماده توجهش به بزرگ کردن جوجه ها هست با کندن پر جوجه ها سعی در فراری دادنشون از لونه داره که نتیجه ی تغذیه ی بد در زمان تخم گذاری و نگهداری از تخم هاست و بهترین راه حذف غذاهای گرم و تحریک کننده ای هست که باعث مست شدن پرنده شده.اما در بهترین حالت کاری که میتونید بکنید این هست که پرنده ی نر رو تازمان دونه خور شدن جوجه ها از ماده و جوجه ها جدا کنید و تک نگهداری کنید.
    دیروز همین فکر به مغز خودم رسید و نر را جدا کردم ولی نر در قفس دیگر انداختم که نر شروع کرد به زدن خود به قفس وپرواز کردن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    دیروز همین فکر به مغز خودم رسید و نر را جدا کردم ولی نر در قفس دیگر انداختم که نر شروع کرد به زدن خود به قفس وپرواز کردن
    خوب اینکه طبیعیه چون از جفت و قفسش جدا شده عصبی میشه و شروع به جابجا شدن های سریع و حتی دو سه روزی غذا نخوردن و جیغ زدن هم دچار بشه ولی اگر شرایط بزرگ کردن سرنگی جوجه رو ندارید تنها راه حلش اینه که نر رو جدا کنید و حتی اگر میتونید توی یک محیط جدید بگذاریدش تا توی اون خونه هم نباشه و سریعتر با شرایط کنار بیاد.برای بزرگ کردن جوجه به صورت سرنگی هم اول که باید بشدت پرحوصله و صبور باشید چون واقعا کار خسته کننده ای هست و من اصلا به دوستان توصیه نمیکنم.هم جوجه ها ضعیف بار میان و هم دونه خور کردنشون خیلی بیشتر نسبت به جوجه هایی که پدرو مادر تغذیه میکنن طول میکشه که این رو بذاریدبه کنار که در طول روز باید براشون وقت زیادی بگذارید.اما میتونید از سرلاک های مخصوص پرندگان استفاده کنید که راحت ترین راهش هست.اما اگر در دسترستون نبود ذرت و لوبیا و عدس و برنج رو به حالت آبپز کنید و توی میکسر خوب له کنید و با مقداری آب جوشیده شده رقیق کنید و با سرنگ در چهار الی پنج وعده که سنگدون پرنده کامل خالی شد تغذیه کنید.موفق باشید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    دوستان من یه مشکل دارم الان 4 روز میشه که جفت عروس های جوان من که فکر کنم نر بالغ باشه و ماده هنوز کاملا بالغ نشده.
    تو لونه ای که براشون گذاشتم میرن صبح ظهر شب.... قدیم صدای پامو میشنیدن میپریدن بیرون الان هر 2 تو لونه ادا در میارن انگار رو تخم خوابیدن خودشون رو اینور اونور میکنن و خودشون رو باد میکنن...
    این 2 دیونه شدن ایا !؟ پیشنهادتون چیه ؟

صفحه 209 از 1915 نخستنخست ... 1091591901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272282593097091209 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)